Kyselina listová. Užíváte ji před otěhotněním?

verjak
8. bře 2012

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda před otěhotněním užíváte kys. listovou?Jaký přípravek byste mi doporučili? 🙂

cital
2. kvě 2013

@adikbs Kontryhel od 1DC do ovulace 🙂. Kyselina listová 3 měsíce ještě před snažením každý den 1 tableta.

alyssa.anna
2. kvě 2013

Já brala listovku asi 2 měsíce před snažením a beru jí i celé téhu

zachyzachari
11. bře 2014

mám prosbu beru už delší čas helicid 20 jeden denně a tedka se snažíme o mimi tak jsme začla brát kyselinu listovou, tak zda tato kombinace ničemu nevadí?

elastiq
3. dub 2014

Určitě je vhodné si v lékárně zakoupit přímo kyselinu listovou, která má nejvyšší obsah. V těch multispektrálních vitamínech není v takovém množství. Volila bych někde kolem 800mg v tobolce.

teenyel
26. dub 2014

@adikbs sice uz je to starsi diskuze,ale rada bych se zeptala, jak to dopadlo s temi leky o kterych pises? Take piji kontryhel - sackovany 2x denne a beru femibion (jsem trombofilik, tak mi byl doporucen v lekarne). Zkouselas nakonec ten gel? 🙂 dekuji

mmatucha
30. zář 2014

Ahojky holky chci se zeptat plánujeme miminko beru kyselinu listovou + mám štítnou žlázu takže beru tabletu na štítku + tabletu listovou myslíte že bude nějaký problém otěhotnět děkuji za radu 😒

zuzibuzi
16. říj 2014

@janca32
ahoj a prosimtě po jak dlouhé době braní kyseliny listové jsi otěhotněla jak dlouho vám to trvalo,,,děkuji

laky88
16. říj 2014

@zuzibuzi po dvou měsících, ALE- je to úplně jedno, protože záleží na úplně jiných faktorech...listovka nemá s otěhotněním moc společného....

marketinkakopretinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivulinka21
23. říj 2014

Ahoj holky, snažíme se s přítelem o miminko, kys.listovou už beru. CHtěla jsem se zeptat, jestli mi kys.listová napomůže nějak otěhotnět. Díky.

rousss
12. led 2015

Ahoj,také se přidávám do diskuze,také načínám brát k.listovou protože se v nejbližší době budeme snažit o miminko. Jak dopředu se doporučuje jí brát před plánovaným otěhotněním?

veronika182
13. led 2015

@rousss ahoj,beru přes měsíc a myslím,že to stačí. Alespoň to říkala mudr. 🙂

kajalka
13. led 2015

@rousss Posledně mi říkala mudra že ideální jsou 3 měsíce. Osobně si myslím, že v dnešní době se význam dost přeceňuje...

rousss
13. led 2015

@veronika182 @kajalka
děkuji za odpovědi,pomohli jste mi. Začnu jí hned brát protože se chceme tak do dvou až třech měsíců začít snažit o miminko tak abych něco nepromeškala, už mi letos bude 27 a bude to naše první miminko.

rousss
15. led 2015

Ahoj,braly jste některá z Vás ACIDOFOLAN? obsahuje kyselinu listovou 100ug, železo 14ug a vitamin B12 0,5ug máte s ním některá zkušenosti nebo mám raději zvolit ten FEMIBION? Budu ráda za Vsše rady zkoušíme otěhotnět.

rousse
15. led 2015

@rousss já ji zobala, protože mě doktor strašil (užívám antiepileptika, která jsou pro plod dost škodlivá) a po 4 měsících, kdy jsem dala jen za listovku 1600 a těhotenství v nedohlednu, jsem se na to vyprdla, ten měsíc jsem stihla otěhotnět a listovku jsem teda nasadila až v nějakém 4. týdnu po zjištění, že jsem v tom....a ničemu to nevadilo - všechny ultrazvuky a screeningy i přes antiepileptika v nejlepším pořádku.... teď už jen počkat na reál🙂

rousse
15. led 2015

@rousss jinak konkrétně mě všichni doktoři doporučovali a já na základě toho brala Femibion - že ta listovka už je tam předpracovaná a tělo ji maximálně zužitkuje....a prej podle nejnovějších studií má i vliv na podporu funkce placenty....prej...

rousss
15. led 2015

@rousse jj díky za rady mě v lékarně daly ten ACIDOFOLAN ale dojdu si tedy koupit FEMIBION, ještě nejsem těhotná ale plánujeme a slyšela sem že je lepší to brát několik měsícu před otehotněním tak chci začít včas už nejsem nejmladší už je mi skoro 27let.

rousse
15. led 2015

@rousss 😀 no to fakt, čoveče - stará brusla 😀 ne, dělám si srandu....jako podle mě to dopředu zobat nemá cenu, protože případnému nezdaru to nezabrání - taky jsem tak zobala 3 měsíce dopředu, pak jsem otěhotněla a stejně jsem musela na kyretáž skrz zamlklé těhu.....pak jsem při druhém pokusu kupovala a nic a až jsem přestala brát, tak jsem otěhotněla, listovku začala brát až PO a tramtadadá - už jdu do finále.... ale určitě se najde spousta lidí, co by se mnou nesouhlasila a pokud to žena chce pro dobrý pocit, že fakt udělala maximum a bude psychicky klidnější, tak není co řešit.-)

rousss
15. led 2015

@rousse
takže to má podle tebe nepříznivý vliv na otěhotnění? protože vsude kde sem četla v diskuzích je psáno že je to dobré a vhodné brát nekolik měsícu aspon tri pred otehotnením a pak i v prubehu tak nevím co mam brat važně a jak to mám udělat ja,chci to nejlepsí jako každá budoucí mamina. jakou kyretáž?

rousse
15. led 2015

@rousss kyretáž = revize děložní dutiny.... no u mě to právě tehdy mělo efekt uplně opačný - tak jsme se "snažili", až se moje tělo zasekalo a prostě to nešlo....až jsme se přestali snažit, já přestala počítat plodné a neplodné dny, přestala jsem zobat listovku a začala si užívat sex bez myšlenek, že mám plodné dny a musím tentokrát opravdu otěhotnět, tak se zadařilo....takže jestli listovka pomáhá otěhotnění, to nevím - nejsem doktor, ale mě rozhodně nepomohla🙂 ale pokud ti to psychicky pomůže hodit se do pohody a ty budeš mít díky tomu pocit, žes udělala max., tak klidně užívej předem🙂 ta psychika si myslím, že je daleko důležitější než všechny možné pomocníčky a preparáty 😉

tarra27
15. led 2015

@rousss já bych femibion brala....tím nic nezkazíš.... 😉

l_eslie
15. led 2015

Mně říkal můj gynekolog, že kyselina listová zlepšuje takové ty samoregulační procesy v těle ženy, a tím pádem její účinek je ten, že v případě, že by plod byl postižený, tělo ženy to s větší pravděpodobností rozpozná a samo potratí. Rozhodně nemá vliv na to, jestli otěhotníte a ani na to, jestli bude ten konkrétní plod v pořádku. Jen je prý větší pravděpodobnost, že pokud by miminko mělo být postižené tak dojde k samovolnému potratu...

tarra27
15. led 2015

@l_eslie to říkají, ale i říkají, že má velký vliv pri delení buněk....a že se podíí na složitých procesech právě v začátku a snižuje riziko vzniku vývojových vad....za mě určitě budoucí mamince neubliží.... 😉

rousss
16. led 2015

Ahoj,braly jste některá z Vás ACIDOFOLAN? obsahuje kyselinu listovou 100ug, železo 14ug a vitamin B12 0,5ug máte s ním některá zkušenosti nebo mám raději zvolit ten FEMIBION? Budu ráda za Vsše rady zkoušíme otěhotnět. nebo napred mám brát tohle a pak si koupit FEMIBION tak nic nezkazím?
prosím dávejte mi rady

gabrielaprerovacka
29. led 2016

Ahoj chci se zeptat mens.sem mela naposledy 19prosince beru kyselinu listovou poboliva me v podbrisku obcas i prsa boli kdyz sem si delala test byl negativni..je mozne abych byla tehotna kdyz test nevysel?

terezzinka151
13. pro 2019

Dobrý večer mám taky problém otěhotnet a používám taky Kyselinu Listovou Myslíte že to pomůže k otětotnení? Děkuju

suromana
13. pro 2019

Tak určitě neuškodí, doporučuje se i kvůli zdárnému vývoji plodu u případného těhotenství. Já jsem ji brala celkem poctivě, přesto jsem otěhotněla až po čtyřech letech snažení v rámci IVF. Doporučuje se pohlídat si i ostatní vitamíny, déčko, éčko. Brala jsem různé značky, Nosifol, Inofolic, Femibion, ale je to dost peněz, občas jsem koupila jen nějakou levnější verzi. Hodně štěstí, ať to brzy vyjde.