Kyselina listová. Užíváte ji před otěhotněním?

verjak
8. bře 2012

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda před otěhotněním užíváte kys. listovou?Jaký přípravek byste mi doporučili? 🙂

simca31
8. bře 2012

urcite je to lepsi kyselinu listovou potrebujes muzes uzivat i kdyz nejsi jeste tehona a muzes i v tehotenstvi ja uzivam mamavit ale muzes pouzit i jen kyselinu listovou samotnou v tom mamavitu je vic vitaminu nez ks je toho vice druhu zalezi kolik chces utratit 🙂

slundo
9. bře 2012

Existují těhotenské vitamíny ( některé se užívají už před těhu a pak v prvním trimestru) , které kyselinu listovou obsahují. Většina má myslím i vitamín C a E, který jsou taky prospěšný . Ale jde koupit i samostatně, v lékárně Ti poradí. A není potřeba nic drahýho ... 🙂

sabcav
9. bře 2012

Mě na hematologii doporučili Femibion, má spoustu vitamínů a ta kyselina listová je tam nějak upravená, aby se líp vstřebávala 🙂 (důležité třeba u trombofilních mutací 😉 ) . Vitamíny jsem užívala před otěhotněním, v těhotenství a i při kojení. Navíc ten pokračovací femibion má navíc DHA 🙂 . Akorát ta cena 😒

lucifereeek
10. bře 2012

když nejsi těhotná, pouze to plánuješ, tak stačí jen samotná kyselina listová, já užívala kyselinu listovou s B komplexem, není to jen těhotenský vitamín, takže ho můžeš jíst kdykoliv.

pincik
10. bře 2012

My se snažíme dva roky a rok a půl už beru samotnou kyselinu listovou. Doktor mi řekl, že před otěhotněním tím ničím neublížím a alespoň ji takhle budu brát od úplného začátku těhotentsví 🙂 Prý je to dobré proti rozštěpům a vrozeným vadám miminka. V těhotentsví si už ale spíš budu kupovat nějaký komplex vitamínů s kyselinou listovou, vit. C atd.

verjak
autor
10. bře 2012

Děkuji za odpovědi..My se začínáme snažit o mimi, takže nakonec jsem si koupila obyč.kys.listovou a případně později si koupím nějaký ten komplex..řídím se heslem v jednoduchosti je kouzlo, takže jsem si řekla, že koupím obyč tablety a dál se uvidí...Moje doktorka tady o tom moc zdílná nebyla, proto se ptám na názory Vás ostatních...Díky, mějte se 😵

megy
10. bře 2012

holky, já brala kys. listovou pouze během těhu do 12tt, jiné neberu. Zajímalo by mě, jak ty vit. užíváte, jelikož vás nechci strašit, ale můžete se i vit. B předávkovat a to není dobré. takže pokud chcete něco takového užívat , tak se ber většinou kys. listová -1x týdně, pokud nemáte deficit vit, B

pincik
10. bře 2012

@megy Tak když se bere jedna tabletka komplexu ( třeba Femibion) tak se předávkovat nemůžeš, ne? Ta kyselina listová se má taky užívat sama a už ne nějaký komplex. To bychom museli brát několik tablet denně. A většinou je na krabičce doporučená denní dávka. A od 12 tt už jsi kys. listovou nebrala? Já myslela, že se může celé těhotenství 😕

megy
11. bře 2012

@pincik no ono jde o to, že vit B je obsažený skoro všude a v příjimané stravě bohatě stačí, proto není nutné užívat právě ty různé komplexy. tak mi to vysvětloval i můj dr. dělali mi i odběr krve na vit., a jak jsem si myslela, že jich mám málo, tak opak byl pravdou - měla jsem jich suprovou hladinu.
Já brala pouze čistou kys. listovou do 12 tt, pak už vůbec nic. Mě dr. řekl, že je to stejně zbytečné to užívat po celou dobu těhu, jelikož dítě má vyvinuté základy již právě do toho 12 tt, což je rozhodující období. Samozřejmě nikomu neupírám užívání vitamínů, je pravda, že někteří jsou alergici na ovoce, jiní na zeleninu a tím si doplňují vit, ale pokud to není nutné, tak jsou to jinak zbytečně vyhozené penízky. Pro zralost nervové soustavy a mentální vývoj je důležitá i funkce štítné žlázy.

jejda
11. bře 2012

Ahoj holky, já zrovna včera četla v knížce "Zdravé těhotenství a přirozený porod", že ta kyselina listová se má užívat ještě před těhu a že je stejně důležitá akorát do 4.tt pak už jsou základy vyvinuté 🙂

miskadis
11. bře 2012

Já jsem brala kys. listovou asi půl roku před těhu a pak ještě v prvním trimestru. Taky jsem měla koupenej Calibrum babyplan, ale ten jsem brala jenom, když jsem si vzpomněla 😅

janca32
24. bře 2012

Když ještě nejsi těhotná, pouze to plánuješ, tak by jsi měla užívat Kyselinu listovou, já užívala kyselinu listovou od Elasti-Q, obsahuje ještě navíc Pyridoxin, který mi pomohl při nevolnostech. Po prvním trimestru jsem začala brát Vitamíny a minerály taky od Elasti-Q, byla jsem spokojená, že nám nic nechybí.

dzapina20
30. led 2013

Ahojky holky už asi cca 3 měsíce se pokoušíme o miminko. 5 dní zpět jsem začala trochu špinit , menstruaci mam dostat cca příští týden začala jsem taky brát kyselinu listovou tak uvidíme jestli to vyjde nemůže někdo poradit???co víc mam ještě udělat abych otěhotněla???kuju

1890
22. únor 2013

Ahojky já brala kyseliny listovou a to dokonce 800mq říkají že do 3měsíců lepší a pak jen 400mq. a ještě před těhu kontryhel. Srovnal mi menzes a ovulaci na den přesně. Během 2 měsíců jsem otěhotněla. A brala listovku a omega 3. Narodil se kluk jako buk 3,5kg a 50cm. 😀

laika44
28. únor 2013

Určitě doporučuji kyselinu listovou, já ji užívala a dost nám to pomohlo. Koupila jsem od Elasti-Q, ta se mi osvědčila.

muribana
4. bře 2013

Ja uzivam od listopadu Femibion 800 na doporuceni meho lekare. Pomalu uvazuji o tom kontryhelovem caji 😉

1890
4. bře 2013

Já ho pila měsíc předtím jsem totiž neměla moc ovulaci. a po měsíci byli hned čárky na testu ovulace a pak hned těhu. Pila jsem dvakrát denně hrnek a 10min vyluhovat. Fakt mi pomohl. Ani chut mě nevadila. a celý měsíc ničemu to nevadí je jak na ovu tak na pravidelnou menses.

1890
4. bře 2013

Během 4 měsíců planujeme další, takže brzo začnu brát zas listovku.

muribana
23. bře 2013

@1890 tak uz ho taky piju. ale jen na vecer, kdyz jsem v klidu a v pohode. tak uvidime 🙂

1890
24. bře 2013

Mě fakt pomohl a vše srovnal. 😉

1890
2. dub 2013

Tak už beru listovku a posledn platíčko prášků. Od května jdeme do toho:-´) 😀

adikbs
3. dub 2013

@sabcav ahojky,jaka je cena femibionu prosím? je na předpis?diky

sabcav
3. dub 2013

@adikbs ne, na předpis bohužel není, je to normální volný prodej v lékárně.

Od snažení do 12.tt těhotenství se užívá tento:
http://www.zbozi.cz/vyrobek/femibion-800-kyseli... (cca 300,- na měsíc)

od 13.tt a ideálně až do ukončení kojení tento:
http://www.zbozi.cz/vyrobek/femibion-400-kyseli... (cca 500,- na měsíc)

itworks
5. dub 2013

ahoj, já beru taky zmiňovaný Femibion, prý je hodně dobrý. Jelikož se nám nedařilo pořád otěhotnět, tak jsem manželovi koupila z webu www.otehotnet.cz doplněk stravy FERTILMAN (pro kvalitnější spermie) + lubrikační gel CONCEIVE PLUS (pro snadnější přístup spermií s vajíčkem, udrží spermie déle naživu). Po užívání cca 1 měsíce jsem po 10 měsících konečně otěhotněla, takže myslím, že manžel neměl moc kvalitní spermie a těmito přípravky se to hodně zlepšilo 😀 tak držím palce

kamiska
7. dub 2013

@itworks no,az na to, zr tvorba spermii trva 70 dnu, takze spermie rozhodne za ten mesic pripravek zlesit nemohl. mozna ten gel.

itworks
7. dub 2013

bral je myslím 2 měsíce, zase tak přesně si to nepamatuju. Víš co, já tomu věřím, chápu, že každý má jiný názor

adikbs
7. dub 2013

@sabcav děkuji

adikbs
7. dub 2013

@itworks diky moc,vyzkoušime

muribana
13. dub 2013

tak holky, ted ocekavam (s dvoudennim zpozdenim) prvni menstruaci od doby co piju ten kontryhelovy caj. Chutna mi, piju opravdu pravidelne kazdy vecer. Dopijim porcovany a uz zitra najedu na sypany (pry je jeste chutnejsi).

adikbs
2. kvě 2013

ahoj holky,před otěhotnění se bere kyselina,a kontryhel,chci se optat jak se pije ?tyden před menzesem? a ten femibion,jak jste spokojený?
pro chlapa Fertilman,selesan-je to dobrý?nebo z nas tahají peníze?
gel conceive plus-máte s temito léky někdo zkušenosti??? jaké jsou??? díky