"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

catherin89
30. dub 2012

@jasekd No já už jsem z toho na prášky fakt.. 5kg za týden? to je teda mazec. Takhle rychle mi to neleze ale v prosinci jsem vysadila HA a v únoru jsem vlezla na váhu a už tam bylo o 7kg víc.. od té doby jsem se neodvážila na ní stoupnout.. ale cítím to na sobě, necítím se dobře, zkrátka ne ve své kůži. Jenže co s tím, držet dietu, když ani teď se zrovna nepřežírám?a snažíme se o mimi tak nevím jestli je dieta vhodná.. asi přidám víc procházek a tak ať mám ještě víc pohybu nebo fakt nevím...

jasekd
30. dub 2012

@catherin89 NO fakt, odjizdela jsem v nedeli s cca 55 kg a prijela v patek skoro s 60ti 😕 Byla jsem tak tlusta v obliceji, ze mama zustala civet s otevrenou pusou. Dost rychle to ale zmizlo, vratila jsem se \bez nejakeho snazeni na puvodni vahu a tu anti normalne uzivala bez problemu dal, to musela byt voda, protoze prirustek 5 kg ti neudela z obliceje ovar, jako jsem mela ja 😝 😅 Byla to hruza, jediny, co bylo dobry, mela jsem konecne vetsi prsa 😀

catherin89
30. dub 2012

@jasekd No tak to je asi jediný místo kde jsem nenabrala ani gram 😀 jinak obličej, břicho, zadek, nohy, paže.. všude to cítím... Já měla právě taky těch 55kg nikdy (kromě těhotenství) to nepřesáhlo 57kg ale pak najednou 62! a teď radši ani nevím, bojím se, že by to semnou seklo.. Tak to máš dobrý, že ti to zase zmizelo, já se obávám, že u mě to tak nebude.. nevíš co je dobrý na to "odvodnění"? pokud by to teda bylo tou vodou, protože jinak fakt nevím.

amii
1. kvě 2012

@rena1410 🙂 Jakto že jste doma? Já myslela, že máte jet na výlet? 😉

@crawler Páni, všechny tři máte klučina? 😀 U nás to proběhlo celkem v klidu. V Sobotu večer přijel a chvíli si hrál s malou, ale po té si šel lehnout. V neděli dělala kamarádka grilovačku s dětmi a Emi si hrála s dětmi a my si promluvili. Důvodem je prý to, že by rád bral na výlety Emičku sebou, ale já jsem mu řekla že prostě jí to nebaví a že třeba starší. Prý nás moc miluje, ale musí si nějak vydělávat 😒 S tím druhým dítětem to myslí, že by se rád usadil a s druhým dítětem by nás miloval zas o něco víc. Ale myslí si, že o to víc by musel cestovat aby nás užili vzhledem k tomu, že u nás moc práce není ☹ 😅 🤐 Pak jsme diskutovali, že by jsme OBA! zkusili jet s Emičkou vlakem do Olomoucké Zoo 😉 😉 😅 Myslím, že po tomhle rozhovoru si něco uvědomil a něco s tím udělá.. hlavně to, že i když to myslí dobře a chce nás uživit, to cestování ho prostě baví a rád by obojí jenže nemůže. Kdyby cestoval třeba míň i tak by nám to finanče stačilo 😀

kocka5
1. kvě 2012

@crawler jé 😉 o pilates jsem uvažovala.....taky nechci být dořezaná jak prase....... ale pokud by mě to štalo víc než 10 let tak do toho jdu😀

berenika39
1. kvě 2012

http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://image...

@amii nehoda nebo náhoda? " quinn fabray and her baby" vypadají úplně, ale úplnějako ty....stačí zadat do googlu její jméno a obrázky jsou fakt dost podobném těm tvým.

berenika39
1. kvě 2012

@amii tady jsi taky vyfocená🙂, i s malou🙂
http://www.quinnfabrayblog.blogspot.com/

catherin89
1. kvě 2012

@berenika39 Tak to je opravdu zajímavé.. ta fotka je naprosto totožná. Teď jde ale o to jestli se jedná o nějaký falešný profil uživatelky (že ze sebe dělá někdo někoho jiného), nebo zda je uživatelka "reálná" a pouze chtěla mít pěknou fotku 😉 třeba se k tomu vyjádří 🙂

crawler
autor
1. kvě 2012

@catherin89 hele, já taky kynu aniž bych věděla z čeho 😀 Napadlo mě, že by to chtělo ozdravit jídelníček, když už chceme mít miminka, že? a co pohyb? stíháš nebo respektive máš chuť cvičit? já totiž jsem hodně s malým venku na procházkách, dělám na zahrádce plus běžná starost o domácnost (máme dům 4+1), takže po tom všem večer, když už mám hlídání /muž velmi ochotně přebírá malýho, jak přijde z práce/, tak absolutně nemám pomyšlení na běhání nebo aerobic apod. 😝 v tom bude možná ten zádrhel - dřív jsem měla aktivní pohyb, nejen procházky 😠 😎
@jasekd a co Vojtovka? nějaký pokrok? a pojedete s Vendulkou na tu vodu nebo to padlo? Ty by jsi potřebovala nějaký takový relax a změnu jako sůl, ale otázka je, zda to může být opravdu relax nebo spíš naopak - péče o děti ve stížených podmínkách? 🤐
@bolekat já jsem Ti odpověděla na tvé dotazy snad dostatečně zatímco ty jsi naše otázky ignorovala. Nevím, co víc napsat - prostě tvůj způsob komunikace mi není sympatický. Když někoho znám z diskuzí delší dobu, tak mi nečiní problém odpovídat na citlivé dotazy. Ty sama o sobě neřekneš nic, tak nevím proč by někdo z nás měl reagovat nějak detailněji, když je to celkem dost soukromá záležitost 😉

catherin89
1. kvě 2012

@crawler To ano, na jídelníčku hodlám zapracovat i když si myslím, že ani teď nejím nějak nezdravě (jasně občas něčemu neodolám ale není to pravdilo).. každý den sním minimálně jednu misku zeleniny.. pohyb, venku jsem pořád, každý den procházky, taky se musím postarat o chod domácnosti (3+1) ale večer teda taky zasednu a jsem hotová a už nemám pomyšlení na nějaké cvičení.. i když jednu dobu jsem i to dělala a fakt to bylo znát ale to jsem si fakt dávala do těla, myslíš , že je to teď vhodné?přece jen těhotenství se neodhalí hned tak jestli tím nemůžeme nějak uškodit?

chcememimi
1. kvě 2012

ahojte...můžu mít dotaz? Snažíme se o miminko, ze začátku, jsem to nějak nechala plynout, ale začínám mít strašný strach, že mi neprobíhá ovu :( jak to poznám? některé příznaky k ní mám, ale testy jsou dost zmatené,to samé ovu testy a i děložní čípek ... moc děkuji za odpověď

crawler
autor
1. kvě 2012

@catherin89 já se právě rozhodně nechci huntovat 😝 u prvního těhu jsem nabrala hodně kilo a jedla spíš nezdravě - měla jsem ty typické chutě - měsíc mi chutnal jen rohlík s marmeládou, pak jen maso apod. předtím jsem jedla zdravě, takže ted bych chtěla ozdravit jídelák, abych měla pro těhu lepší základ. Co se týče pohybu, tak chci zařadit aspoň to pilates, protože na postavu je zázračné a navíc to pro mě byl víceméně relax. Já se právě taky nepřejídám, jen občas mlsám, ale taky né denodenně 😠 Potřebovala bych do "jste to, co jíte", aby našly ten "problém" proč se nedaří, ale myslím si, že to bude tou absencí aerobního pohybu 😝 a jestli to může ublížit v těhu? rozhodně mohou ublížit nesmyslné diety. Chce to, stravovat se pravidelně dostatečně a racionálně a ten pohyb nebezpečný zpočátku určitě není. Ledacos se nedoporučuje, ale to spíš kvůli možným úrazům, ale já například na začátku svého prvního těhu normálně jezdila na kole, hrála badminton apod. 😉
@chcememimi ahojky 😉 vítám Tě! myslím si, že zrovna Tobě by mohla pomoci, symptotermální metoda, kterou já nebo @andelka nebo @madlisek praktikujeme. Určitě Ti všechny rády poradíme. díky PPR opravdu můžeš svoje cykly poznat a odhalit právě ty anovulační cykly. Takže doporučuji měřit si každý den teplotu ihned! po probuzení aniž by ses začala hýbat! Takže např. když vstáváš každý den v 6,00, tak jen co rozlepíš oči, sáhni po digi. teploměru, strč si ho do pusy a naměřenou teplotu si zaznamenej do tabulky např. na fertilityfriend. com .Když si budeš každý den ve stejnou dobu za stejných podmínek měřit teplotu, tak graf sám se ti vyhodnotí a určí ovulaci. Pokud ovulace probíhá, tak teplota výrazně stoupne - podrobná pravidla ale znát nemusíš - virtuální graf Ti to sám vyhodnotí. Pošlu Ti ukázku 😉

crawler
autor
1. kvě 2012
crawler
autor
1. kvě 2012

@chcememimi na tom grafu vidíš, jak probíhá celý cyklus, jak se vyvíjí teplota a podobně bude vypadat i ten tvůj pokud ovulace probíhá. na tomto grafu proběhla 14. den. Stačí pár cyklů a uvidíš, zda přichází pravidelně a pak už se můžete cíleně soustředit na ty nejplodnější dny kolem ovulace. Zkus to 😉 zabere Ti to jen max. 2 minuty měření ráno😉

chcememimi
1. kvě 2012

jj já ji měřím každé ráno...a jsem z ní zmatená...a cykly mám nepravidelné od revize v prosinci:( a moc děkuji za odpoved

crawler
autor
1. kvě 2012

@chcememimi jak tedy vypadá tvůj graf? pošli foto nebo písni teploty 😉 jukneme na to, třeba nás něco napadne 😉

chcememimi
1. kvě 2012

MS se dostavila 29. března a dalších 12 dní jsem měla teploty stejné a to 36,6, 10. dubna 36,2, 36,1, 36,1, 36,2, 36,0, 36,7, 36,6, 36,7, 36,5, 36,7, 36,6, 36,6, 36,6,36,7,36,7,36,5,36,6,36,7.36,6,37,1,37,2 a dnes 37,0 🙂

chcememimi
1. kvě 2012

@crawler dle délky cyklu, tak ve srovnání s nejdelším předelším už mám tak 4 dny spoždění, včera jsem si dělala test a byl negativní, tak nevím....

crawler
autor
1. kvě 2012

@chcememimi uno momento, udělám grafík a prozkoumáme to 😉

catherin89
1. kvě 2012

@crawler Já bych dietu určitě nedržela spíš bych jen ráda zařadila ještě více těch zdravých věcí.. Uvidíme jak to bude s tím sportem, možná aspoň trochu fakt neuškodí.. když jsem to zkoušela naposledy, začít sportovat, tak jsem cvičila 2x denně a opravdu naplno a po druhém těhu se chci tomu věnovat na trvalo, protože svým způsobem mě to nabíjí, mám radost, že dělám něco pro sebe.. ale vůbec netuším proč jsem s tím nakonec zase skončila, myslím, že právě kvůli plánování mimi..

chcememimi
1. kvě 2012

@crawler děkuji

crawler
autor
1. kvě 2012

@chcememimi tak podle mě ovulace proběhla 14.4. a ted jsi bud tehotná 😉 a nebo teplota klesne a přijde menzes. když máš nepravidelné cykly, tak těžko říct, kdy můžeš ms čekat - bud je to tvůj nejdelší cyklus v životě a nebo jsi těhotná 😉 i když na testu už by druhá čárka měla být 😒 co si myslíš @andelka ?

chcememimi
1. kvě 2012

@crawler no tak podle mě už by to tam taky mělo být...možná je to i stresem, že je to tak zpožděné ... ale radši bych byla, aby se ukázaly buď dvě a nebo aby se dostavila MS...to čekání mě zabíjí...

crawler
autor
1. kvě 2012

@catherin89 a jak vypadají tvoje jídelníčky?

můj např.:

snídaně: 120g bílý jogurt 3%tuku, 40g vloček, polévvková lžíce hrozinek, půl banánu
svačina: pečivo 50g, 2plátky šunky 80%, zelenina
oběd: kuřecí maso 130g, rýže 60g v suchém stavu, zeleninová obloha a většinou na zvláčnění nějaká ta štáva z masa
svačina: celozrnná sušenka 40g, podmáslí
večeře: zelenina, sýr, kuřecí, bílky, pečivo

vím, že někdy mívám dost pečiva a vím, že po něm kynu, když jsem jedla jeden kus pečiva denně, tak jsem neměla s váhou problémy, takže v tom bude taky možná háček 😒

chcememimi
1. kvě 2012

@crawler a můžu mít ještě jeden dotaz? něco co by srovnalo cyklus a zároveň i ovu? než s tím zajdu na gyndu? 😖

andelka
1. kvě 2012

@crawler
@chcememimi ano, přesně tak, ovulka 14.4. a 17dní luteální fáze což není jen tak, navíc teplota neklesá ale stoupá. Podle mě by ty // měly brzy být, pokud je vše OK. Někomu hcg stoupá pomaleji.
Kamarádka si dělala test před dovolenou, protože jí MS nepřišla a nebylo tam nic, a po 14dnech šla nakonec k Dr a byla v 8tt.

crawler
autor
1. kvě 2012

@chcememimi a dělala sis víc testů? čekání je vždy hrozné, tomu naprosto rozumím 😔

chcememimi
1. kvě 2012

@andelka moc vám děkuji, strašně ráda bych tam ty // měla... a není to problém když hcg stoupá pomalu? někde jsem se dočetla, že to může způsobovat mimoděložní těhu 😒

chcememimi
1. kvě 2012

@crawler nn dělala jsem si ho včera a to od clearblue 25mlU a to asi dopoledne

crawler
autor
1. kvě 2012

@chcememimi tak to bohužel nedokážu poradit 😒 cykly jsem měla vždy přesné jako hodinky, tak jsem se o to nezajímala. No určitě něco existuje, zkus se zeptat holek na diskuzi "grafy BT" - tam se jistě najde dost těch, co si srovnávaly cykly 😉 držím palečky at jsou // co nejdřív 😉