"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

crawler
autor
1. kvě 2012

@chcememimi kup si 10mlU a udělej ráno 😉

andelka
1. kvě 2012

@chcememimi
@crawler ale podle mě tam ta ovulka fakt je...o nepravidelných cyklech něco vím, a to zpoždění zapřičiňuje opožděná ovulace, ne delší LF.
@crawler máš super jídelníček 🙂 a když myslíš že to je pečivem, tak vyměň sacharidy, jakože zrna, ale ne přímo pečivo, to by možná šlo,ne?
A s hubnutím mě neštvěte děvčata...já nemám váhu, resp. mám ale došla mi baterie a ještě jsem se nedostala koupit novou, tak ani nevím kolik kg mi po šestinedělí zbylo. Obleču všechno jako normálně, ale i tak by to chtělo pár kilo dolů...ale asi počkám až nebudu tolik kojit, už tak se musím omezovat, aby to malého nezlobilo. Spíš bych se měla zaměřit na to ať nepřibírám a cvičit, to mi dělá vždycky dobře. Chystám se plavat, jen musím zkusit, jak to udělat s dětma, jestli by je mamka zvládla pohlídat oba.

chcememimi
1. kvě 2012

@crawler v téhle diskuzi mi řekli, že ovu byla nejspíš teď až 28.4. tak já nevím...mám ty teploty nějaké zvláštní , tak to mate asi všechny 😉

andelka
1. kvě 2012

@chcememimi ještě počkej co z toho vyleze a kdyžtak mně pomohla tinktura z drmku obecného, ovulka se posunula dopředu a zpravidelnily se cykly. Kdyby to těhu nebylo, tak se ozvi, já ti řeknu jak se dělá.Kdybys teda měla zájem.Já taky nejsem příznivcem hned to řešit hormony.

catherin89
1. kvě 2012

@crawler Tak koukám, že ty ho máš teda daleko zdravější než já.. (beru si z tebe příklad a svůj jídelníček dnešním dnem přehodnocuji) Já jím teda ještě víc pečiva než ty a teda mě nenapadlo, že to není uplně nejépe..

snídaně: pečivo např. s lučinou nebo kukuřičné lupínky s mlékem
svačina: žádná..
oběd: vepřové na houbách, dušená rýže (obědy máme teda pestré, střídáme jídla, ne že bysme měli 4xtýdně brambor a stejný druh masa.. střídáme přílohy i druhy masa, jíme rybí maso i bez masá jídla)
svačina: jogurt (jím pouze choceňský) s pečivem
večeře: zeleninový salát s pečivem
tak jsem si myslela, že je můj jídelníček relativně v pohodě a už si uvědomuju, že asi není... Děkuji, že si mi ten svůj poslala! 🙂

andelka
1. kvě 2012

@crawler
@chcememimi no, je fakt, že těch nízkých teplot je jen pět, mělo by být šest - jenže někdy přetrvávají během MS a pár dní potom ještě vyšší teploty, pak to klesne a po těch cca 6ti se to díky ovulce zvedne a drží. Je ale i možné, že k ovulce došlo až toho 28.4. a teď je tři dny po ní, takže MS by dorazila tak za 10dní+-.

chcememimi
1. kvě 2012

@andelka no já jsem si koupila kontryhelový čaj, ale jelikož nevím kdy je ovu, tak se ho bojím pít a pak jsem si koupila femigard a chci ho začít pořádně pít až se dostaví MS...a ano byla bych ráda za radu...takže se kdyžtak určitě ozvu 🙂

crawler
autor
1. kvě 2012

@chcememimi nenene, rozhodně byla toho 14.4. to je myslím z těch teplot naprosto zřejmé 😉 podle mě tvůj graf není nijak zvláštní - má normální vývoj jako u mě - jen je prostě delší 😉 zkus ten citlivější test a ranní moč - myslím, že tam budou // jak vyšité 😉
@andelka mám doma různé knuspíky a knackebroty a papkám je taky, ale je fakt, že miluju čerstvé rohlíky z blízké pekárny a někdy mám denně 2 a to mi může váhu ovlivnovat významně 😝 Jinak když oblečeš své původní oblečení, tak klobouk dolů - nejspíš nebude co hubnout a spíš jen zpevnovat a tvarovat, ne? na to bych zrovna to pilates doporučila a zvládneš ho doma na karimatce i s dětma 😉 plávání je taky super, ale spíš na protažení a relaxaci, ne?

andelka
1. kvě 2012

@catherin89 já mysím že kdybys na tu první svačinu dala ovoce, tak máš taky fajn jídelníček 🙂
Nechtějte vidět můj.
dneska: snídaně - jogurt s pečivem, džus
svačina - nic 😅 jo, zmrzku jsem měla 😀
oběd - krémové rizoto se zeleninou a kuřecím
svačina - no už jsem stihla sežrat Míšu, ale pak si asi dám kefírové mlíko
večeře - klobáska (90%) s pečivem - mám na to už týden chuť 😅
mezitím ředěný džus, kojící čaj, voda a Caro

chcememimi
1. kvě 2012

@crawler no tak doufám, že se tam vyšíjí :D ale nějak se kvůli tomu raději nervovat nebudu, i když teda nervózní jsem to nepopírám a poslední dva dny mě i pobolívá v podbřišku....

andelka
1. kvě 2012

@chcememimi bezva, Femigard jsem měla taky (preventivně, jak jsem dobrala HA), kontryhel se myslím pije celý cyklus, ale asi by se to nemělo míchat. Tak kdyby to byla fakt pozdní ovulka, tak zkus ten Femigard.
Já měla ovulku kolikrát též až kolem 30DC a dost mě to štvalo 😝 .

catherin89
1. kvě 2012

@andelka no neboj, já taky někdy cestou z nákupu, musím mít na cestu nanuka a pekelné jsou návštěvy u tchýně - má vždy napečeno něco tak neskutečně lákavého a dobrého... 🙂 ani se nedivím, že kynu... ☹ odpoledne vyrážím na nákup pro banány a mandrainky!

crawler
autor
1. kvě 2012

@catherin89 tak já o stravě něco vím - prostě teorii docela zvládám, takže má doporučení: dopolední svačina nesmí chybět - dej ovoce a k tomu něco třeba celozrnného at tě to zasytí - ale rozhodně bys toho dopoledne měla sníst více než za celé odpoledne 😉 choceňák má tuším 10-12% tuku což je hodně na hubnutí - dávej ho dětem, ale na hubnutí jsou ideální 3% - rozhodně né, žádné light a nízkotučné, takže já jím Zott bílý, nebo selský Hollandia 😉 k večeři nesmí chybět bílkoviny čili zeleninový salát s pečivem a do salátu přidej třeba mozzarelu, cottage nebo kuřecí masíčko 😉 jinak super, že papkáš ryby - já je nemám ráda a přitom vím, jak jsou důležité 😅

andelka
1. kvě 2012

@crawler no, váhově snad na tom budu stejně, ale jinak by to zpevnit chtělo. Jj, plavání na relaxaci a protažení, je tam teplá slaná voda 😵 no vidíš, já mám Pilates na DVD, ještě jsem se k němu nedokopala 🙂

chcememimi
1. kvě 2012

@andelka no tak jen jsem to dočetla tomu pánovi, co tu se mnou je a už mi femigard připravuje :D

crawler
autor
1. kvě 2012

@andelka héj, když kojíš, tak jez víc😉 máš tam rezervy 😉 a kdo by odolal Míšovi, že? taky jsem měla v neděli 😀 jo a jakou klobásku? já marně sháním nějakou, co má pořádný podíl masa 😠 😎 víš konkrétní značku nebo název?

catherin89
1. kvě 2012

@crawler Díky! Omezím pečivo a zařadím mezi to co tam zůstalo celozrné a přidám ovoce, protože to nejím vůbec dokud mi ho někdo nestrčí až pod nos 😅 jogurty vyměním a koupím asi i to podmáslí, prý je dobré na ukládání vitamínu D, a mozzarelu miluju takže tu taky dokoupím a přidám do salátu 🙂 a ten jogur s banánem a rozinkama je dobrý nápad 🙂 to by chutnalo i malé, díky za tip 🙂

andelka
1. kvě 2012

@crawler no, já se kolikrát přistihnu že dopo a odpo nejím vůbec, nemám čas, býváme venku nebo kmitám kolem děcek. Teda čas....spíš si ho udělat, nachystat něco, vzpomenout si, že mám vzít sváču ven i sobě 😒
Je to nějaká ústecká, z Intersparu - 85% vepřové maso a 9% hovězí, sůl 3% - já se v tom moc nevyznám, je mi jasný že kuřecí by byla lepší, ale někdy má chuť, no....jím tohleto tak jednou za měsíc. A když už tak ať je tam hodně masa. šunku kupuju v Intersparu též 90 nebo 95% masa, přesně si nejsem jistá, ale 90% to je určitě.

andelka
1. kvě 2012

@catherin89 já míchám choceňský s bílou Hollandií 😉 Dany mi totiž už bílý nejí, tak ho tak oblbuju a většinou chce jíst to co já, takže já musím taky. 😅
Jé, včera jsem měla k večeři mozarellu s rajčaty a bazalkou a bagetku k tomu 🙂

jasekd
1. kvě 2012

@crawler napsala jsem ti do Trinactky, prece jen je soukroma a navic vam to tu nechci plevelit 😉 Na vodu jedem.

andelka
1. kvě 2012

Já se snažím jíst dobře, protože Dany pochtívá a jí rád to co my 🙂 Dneska jsme byli v obchodě a jeli jsme uličkou plnou sladkostí a no problem...on totiž neví co to je, nezná to (zatím) - výjimečně má nějakou sušenku, Brumíka měl asi 2x v životě bo ho dostal. Ale kupuju ty dětské ovocné tyčinky Hipp nebo Babydream, sem tam, je to dobré naven.

catherin89
1. kvě 2012

@andelka No tak třeba moje Nelinka vůbec nechce ovocné jogurty ta s ní jen bílý 🙂 ale ovoce samotné si dá v pohodě. taky dobrá večeře! 🙂
@crawler pokud bys měla ještě nějaký nápad na dobrou svačinu nebo tak, tak mi ho klidně napiš. A jdu do toho, dobrý jídelníček bude dobrý základ pro těotenství! a doufám, že i pro moji postavu.

crawler
autor
1. kvě 2012

@andelka pilates je opravdu kouzelné - já měla totálně jinou postavu za 4 týdny - cvičení obden po 30minutách. opravdu zpevní celé tělo, takže být tebou tak neváhám a vyštrachám dývko 😉 vypadá to lehce, ale je to dřina, když to cvičíš správně😉

andelka
1. kvě 2012

@crawler fakt? tak to se budu snažit 🙂

jasekd
1. kvě 2012

@catherin89 s tim dotazem bych se obratila na nejakou diskusi o zdravem ziv. stylu apod. Nevim. Nevi @andelka co na odvodneni?
@crawler teda, ty si to jidlo hlidas, hubnes nebo jen abys nepribirala a citila se dobre? Ja to nepotrebuju, ale potrebovala bych tezce cvicit na zadek a bricho 😝

jasekd
1. kvě 2012

Jinak vam normalne to snazeni zavidim, nemela bych sem lezt 🙂 I kdyz vim, ze ted dalsi dite v mem pripade = sebevrazda 😀

crawler
autor
1. kvě 2012

@andelka týjo, tak ta klobása má krásné složení - to bych si výčitky určo nedělala😉 tak to si ji vychutnej 😵 no a nemíváš večer hlad jak vlk? já teda když dopolko nejím nebo jím málo, tak večer žeru jak protržená 😅 tělo chce dohnat co zmeškalo 🙄
@catherin89 tak obecně - dopoledne víc sacharidů, odpoledne více bílkovin, takže ovoce je vhodnější k dopolední svačině a při hubnutí 1 kus denně, zelenina samozřejmě neomezeně a pečiva také 1 kus denně cca 60g. vyzkoušej také kefír a do něj například lžičku skořice nebo hořkého kakaa na ochucení a k tomu zakousni třeba to ovoce 😉 Já si dělám většinou dopo svačinu sladkou - ovoce, celozrnné sušenky, ochucené podmáslí/kefír, atd atd. a odpoledne mám svačinku většinou knuspíky 4ks, cottage/šunka/sýr a k tomu nášup zeleniny 😀 Sýr teda by měl mít 20-30% tuku v sušině. Hodně bílkovin mají i syrečky a pokud máš ráda hermelín, tak si kup Hermelín Figura - ten je odtučněný a k večeři si půlku určitě dát můžeš 😉 Jo a na mazání používám lučinu light, žervé nebo margarín, ale sem tam (cca 1x týdně ) i pravé máslo 😵

crawler
autor
1. kvě 2012

@jasekd víš, jsem z rodiny, která má dost problémy se stravováním, sestra si prošla anorexií a většina rodiny je tlustá a přitom jedí hodně málo, ale samozřejmě všechno blbě 😅 v pubertě jsem konečně chtěla být hezká a přestala jsem jíst - myslím, že do anorexii mi taky moc nechybělo, naštěstí jsem šla do sebe a začala myslet hlavou a cca od 19 se zajímám o zdravý životní styl. Jenže těhotenství mi to celé pomrvilo a i když jím dobře, tak mi prostě chybí ten aerobní pohyb, takže postava stále ještě není mňam mňam 😀 nicméně prioritně chci předat dobré stravovací návyky Fanymu, aby měl lepší start než já 🤐

andelka
1. kvě 2012

@crawler jo? tak to si bez výčitek dám 🙂
Hlad ani ne, já nějak nemám ani hlad, ani energii vařit, ani vymýšlet co vařit..zachraňuje mě mamka, jinak je asi Dany na skleničkách a já nejím nic. Mně to noční vstávání, kojení, procházky a běžný provoz hrozně vyčerpávají ☹
Večer, když je klid a oba spí, tak spíš mám na něco chuť, jakože za odměnu za celý den 😅 obvykle to vyřeším hrnkem Gravimilku.
A jdu si dát ten kefír 🙂 bo za chvíli zas budu kojit, už se to tu vrtí

crawler
autor
1. kvě 2012

@jasekd však já věřím, že jednou si vychutnáte snažení o trojku 😉 vím, jak to máš s prací, ale co víš - jsi mladá a ty dva drobci vám odrostou 😉 však ono nějak bude, hlavně bych vám přála totálně zdravé dítko, abys poznala jaká může být mateřská no stress, fakt z celého srdce ti to přeju!