"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

handm
4. kvě 2012

@rena1410 O příznacích OVU jsem psala, já ji poznala bezpečně, co jsem vysadila prášky..(a že jsem je brala let 😝)
a k intuici -u prvního jsem taky si nějak byla jistá, že je to kluk - ale myslím, že to bylo "otec přání myšlenky" nebo jak to je😉 Ale ted jsem vůbec nic nemyslela, žádné pocity, nic...

kristi
4. kvě 2012

ja jsem vzdycky chtela vetsi vekovej rozdil, do prace nemusim a asi pravdepodobne nikdy muset nebudu, leda ze bych delala neco,co me bavi a bylo by to moje, coz mozna jednou dopadne, napady mam 😎 takze me nic netrapi z tohohle hlediska, jen jsem sobec a chtela jsem si ten mezicas trosku uzit. Uprimne 2-3 deti tesne za sebou bych nedala ani smykem, proste ne, nemam na to. Takze ja stejne cekala, az bude Mia vetsi, tzn, pokud se nam eventuelne zadari na podzim, tak Mie bude v unoru 6 - dospela sikovna holka, co pujde do skoly a ja budu mit min. dopoledne cas starat se o to druhe. Nikdy jsem nechtela mit deti kvuli tomu aby si spolu vyhraly a byly si blizke, to nemusi ani kdyz jsou dvojcata, takze tohle pro me nebylo zadny meritko. Deti si delame proto, ze to oba citime a chceme, ne kvuli tlaku okoli....

andelka
4. kvě 2012

@crawler to mu říkáme, ale on je nezmar, mu ani nevadí když chodí pokakaný, ani v látkovkách 😕

@rena1410 já vyložně ovulku nepoznám obvykle, ale upozorní mě hlen, že brzy bude.
Jo a intuice..u prvního nezklamala, u druhého byla vedle jak ta jedle 😅

rena1410
4. kvě 2012

@kristi Jj, taky bych to tak chtela...i po 3letech je to brzo. Ale me bohuzel tlaci vek.

handm
4. kvě 2012

@kristi Jasny 🙂 Já jsem v tomhle sobec asi opačnej -- říkám si,odbydu si to najednou a pak už to bude dobrý😉😀😀

crawler
autor
4. kvě 2012

@rena1410 já na sobě ovu nepoznám, plodný hlen mívám i 4 dny před ní a prostě kdybych si neměřila bazálku, tak o ničem nevím...

kristi
4. kvě 2012

@handm takhle se to taky da brat, jenze co pak v 45 budem delat? se doma ukousem navzajem 😀 😀

rena1410
4. kvě 2012

@andelka Taky dobry, ta intuice. Ja prave zadny hlen nemela, ale dle dr. ovulace byt mela. No, pokud ted otehotnim, tak mel dr. pravdu 🙂)

handm
4. kvě 2012

@kristi No, mě už je teď 33 a říkala jsem si, že by bylo super mít děti do 35, abych pak nechodila na rodičák jak babička😉😀 Ne, to je spíš sranda. Ale já to vidím u našich - mě měli na tu dobu později, tátovi bylo 30 a byl starej rodič 😀, mamce 28 a byla nejstarší v porodnici 😀😀 a teď si užívaj důchodu, jezdí na kole, maj se prima, domeček, zahrada, bazén, dovolené, lázně atd... bráchu mám o pět let staršího, takže si užívaj vnoučat a tak nějak bych to taky chtěla 🙂

kristi
4. kvě 2012

@handm no, mne je 31 a deti stejne chceme 3, takze uvidime. Tchanovci prave jsou takovy neakcni, doma, max. zahradka, furt neco kutej,ale nikam si nevyjedou, do divadla nejdou, vsechno podridili detem a vnoucatum, coz je sice krasny a zasluzny, ale meli by si taky trosku uzit, ne? super, ze vasi to umi... 😉

crawler
autor
4. kvě 2012

@kristi wou! závidím zajištěnost po finanční stránce. Já bych totiž tak ráda byla domácí "putina" - né, že bych si válela šunky, ale chtěla bych si přivydělávat tím, co mě baví, práce z domu apod. k tomu děti - chtěla bych se jim hodně věnovat a být doma, když přijdou ze školy atd. Děsí mě, že vůbec nevím, kdo bude malýho vyzvedávat ze školky, protože ta je jen do 16,30, což půjde asi jen těžko stíhat atd atd. Prostě líbí se mi model, kdy je žena doma - má navaříno, uklízíno, děti spokojený obstaraný a sama se tím nějak seberealizuje. Zatímco, když pak žena chodí do práce a známe dnešní pracovní dobu, tak na tyhle věci není čas a to by mě fést stresovalo 😅

rena1410
4. kvě 2012

@handm Ti dam babicku 🙂 Je mi 35. Kdybych byla mladsi, jdu do prace (mam dobrou nabidku). Ale ja mam pul roku problemy s cyklem (hormonalni puvod). A proste se bojim, radsi tehotnet ted nez si to pozdeji vycitat, ze to uz nepujde vubec. A je to fakt, mama me mela ve 32, ja mela prvniho syna taky ve 32 a mama je ted nemocna rakovinou a tatka je uz po smrti. Takze i to ma sve vyhody, mit deti drive. No, ja to driv nestihla (nebyl partner), tak ted se to snazim dohanet. Ale 2 deti je maximum. Budu opravdu rada, kdyz podruhe otehotnim a vporadku to odnosim a porodim 🙂

handm
4. kvě 2012

@kristi jj, právě, žít, užít a prožít, ne jen přežít 🙂🙂🙂
Naši to maj prima zařízený, tak snad nám to taky klapne, i když opravdu já taky asi "budu muset" do práce - i když ta mě baví/bavila 🙂 takže to až takovej stres neni..

crawler
autor
4. kvě 2012

@kristi no tak byste cestovali a mohli byste už bez dětí 😉 ségra to takhle má - je jí 40 a už má dospělýho syna a druhýmu je 15 a jezdit s ní nikam nechce, tak si může užívat😉

kristi
4. kvě 2012

@crawler no, taky tomu predchazelo hodne odrikani a hooooooodne moc prace. Ale kolektivne jsme se tak doma dohodli, ze makat nemusim. Muz ma vcelku volnou pr. dobu a tak nejak se vazat ohledne mych dovolenych atd, to se nam nechtelo. Jako mame se dobre, ale myslim,ze jsme jeste vcelku pokorni a vazime si toho 🙂 nebylo to vzdycky ruzovy, uz jako tehule jsem s muzem bydlela 3m v kanclu, vecer kdyz vsichni odesli, tak jsme si dotahli matraci, rano sup zase slozit periny, aby to nikdo nepoznal....proste mame svy odzito

handm
4. kvě 2012

@rena1410 😀😀😀 JJ, když to nejde, je to blby..Mam kamaradku, co porodila své první v 39 a sice by chtěla druhý jako sourozence, ale prostě se bojí, že už to nedá... takže budou mít nejspíš jedináčka. A to ona je hrozně mladistvá, akční atd.. žádná "babi" 😀😀 Každej má věk, na jakej se cítí...

rena1410
4. kvě 2012

@crawler moje slova...taky si neumim predstavit normalni chod domacnosti se dvema detma, kdyz zenska chodi do prace. A to bydlim v Praze a tady sehnat praci treba do 3 nebo 4hod. je fakt umeni.

kristi
4. kvě 2012

@handm no prave, a tchanovci to neumi, no...je to s nima tezky. Mohli by, penize maji,ale to je furt neco: nemuzeme jet, pac se musi 3x denne zalejt foliak, nakrmit pes, slepice a takovy veci.....no deeeees.

@crawler tak to my cestujeme i tak, nas to prave bavi s detma, co bychom delali bez nich,ze? ja jsem fakt rodinnej typ, mne to bavi....jako jet s muzem sama nekam na 10 dni, tak to nevim, co bychom tam delali..... 😀

madlisek
4. kvě 2012

My chceme děti brzo za sebou 🙂 Manžel se sestrou jsou o rok a on si to tak nějak představoval, ale to už nestíháme 😀 Aledo těch dvou let by se mi to líbilo. Sice je mi jasný, že si potom několik let nestihnu pomalu ani vypít kafe a spánek 8 hodin v kuse bude sci-fi, ale pořád vidím více výhod 🙂 Podle mého názoru akčnost (pra)rodičů nezáleží na tom, kolik a s jakým odstupem měli dětí, ale na tom, jestli jsou akční nebo ne 🙂 Máme sousedy, mají dvě dcery o 2 roky, ty jsou teď na VŠ a oni jezdí tu do Alp, tu do Říma, v zimě lyže, v létě kolo nebo voda, prostě velice aktivní. Pak máme známé, mají dvě dcery 9 let od sebe, a ti jsou přesně takoví ti domácí kutilové, co nikam nevylezou a jsou spokojení, že jsou doma nebo na chatě 🙂 Prostě každý je jiný. 🙂 Já doufám, že po dětech i při dětech budeme akční (a že na to budeme mít 🙂 )

handm
4. kvě 2012

@kristi JJ, to má tchýně 😀😀 králící nakrmit, slepice, foliák... nakonec zůstala chuděra sama (vdova už léta), tedy bydlí s ní dcera (to je jiná story), ale prostě furt se honí za ničím a neumí si odpočinout, užít atd... ted jsme jí vyštvali do lázní s kamoškou a je z toho už 14 dní před odjezdem uplně hotová 😀😀😀
Na durhou stranu si právě říkám, že mít děti ted - dokud jsem relativně mladá (vidíš @rena1410) 😀), aby se pak děti nestyděly se mnou jet 😀😀 a já se jim mohla věnovat po všech stránkách a neunavovalo mě např ježdění na kole, hry atd...
je to trochu alchymie, ale tak to má být, no..

kristi
4. kvě 2012

@handm heeee, nemame tu samou? my je chceme vzit do Spanelska do vily a to jsou drzky ze by jeden neveril, nema co na sebe, nikdo se nepostara o psa, prababicku, slepice atd - pritom u nich bydli synovec a pak do prace nemuze atd. Furt se honi, neumi si odpocnout, reknes v kontextu nejaky vety slovo KOBLIHA a za hodinu jich mas 50 ks cerstvych na stole, proste magooooooor, ale v dobrym....a pak nemam mit tak rozmazlenyho muze. Ale ja ho miluju i tak 😉

crawler
autor
4. kvě 2012

@kristi to je fajn, že si toho vážíte, protože to ani růžový být pořád nemusí. samozřejmě nic takovýho nikomu nepřeju, ale např. moje sestra se měla fakt bájo, zajištěná, i rentu by měli, nemuseli přemýšlet, zda koupit to nebo ono - mohli prostě obojí. nicméně krachl vztah a to dost za tragických podmínek a všechno je v řiti, nakonec byla nucená sehnat si práci za 14 tis. hrubého a z toho platit bydlení k tomu ty dvě děti - jeden na vš a druhej středoškolák---jak se říká spletly se jim všem časy, ale naštěstí to vše berou s pokorou a vyrovnaly se s tím dobře.... 😔

kristi
4. kvě 2012

@crawler zivot si nekdy nevybira, proto si zase na druhou stranu rikame, ze si musime uzit kazdej den, nikdy nevis, kdy to skonci

rena1410
4. kvě 2012

@kristi tak to jsem se pobavila 🙂 taky jedem s tchanovcema na dovcu a to budem spolecne v obytnaku !!! Nevim co jsem to dostala za napad, uz ted se toho desim. Jedina vymluva bude, ze budu tehotna a bude mi spatne, tak nikam nepojedem. Jako oni jsou celkem vpohode, ale neskutecne se hadaj (teda spis deda neustale urazi babi a tim me hrozne stve). Clovek mu nemuze nic rict. No, ale stejne 10dni byt s rodici manzela v jedny mistnosti....

kristi
4. kvě 2012

@rena1410 to byl dost blbej napad, uprimne. U nas je general tchyne, a deda skace jak ona piska....oni jsou vubec takova zvlastni dvojka, no...ale to je na delsi povidani. Uz jsem si zvykla. Chytla jsem se s tchyni o vikendu, kdy zase blabolila neco v tom smyslu,ze zlaty komunisti, ze by se urcite ted meli lip atd...a kdyz jsem ji rekla, ze porod stoji asi 200tis. ( nevim, nejsem si jista), a ze to jde z pojisteni nas vsech, tak cumela, ona vubec tyhle veci proste nechape nebo spis nechce chapat....proste tenkrat meli vsichni praci, vsichni vsechno, vsichni kradli atd...pro ne je tahle doba tezka,ale sakra pro koho neni?????

rena1410
4. kvě 2012

@handm Ja se cejtim furt na 25 a asi dlouho budu 🙂 No, ani na to nevypadam na 35 (hadaj mi tech 25). Jako fyzicky se cejtim kolikrat na 60, to je pravda no. Treba moje tchynka (ucitelka telocviku), je ji skoro 60....kam se na ni hrabu, ta ma paru jako blazen...

rena1410
4. kvě 2012

@kristi jj, to znam jak starsi generace vzpomina na komunisti. ty lidi jsou naivni. vse meli zadarmo, vsichni byli stejne chudy, to je pravda. ale nikam jsme nesmeli, delali z nas blbce.
no jako blbej napad to teda byl...ted se nejak vymluvit.
no jako ten jejich vztah, to je taky na dlouhy povidani. babi, aby s nim vydrzela, drzi pusu. ten ji ale dava kapky deda. pritom ona je razna zenska, ale proste proti dedovi je mala. on je trochu hloupej no....

andelka
4. kvě 2012

@kristi
@crawler to bych taky chtěla, chodit do práce, ale ne jako nutnost, že kdyby jeden měsíc nic nebylo, tak se nic neděje...jen doma bych být nemohla, ale něco bokem ze zájmu, třeba co je prospěšné druhým, klidně bezplatně, bych dělat určitě musela.
My jsme nechtěli děti moc pozdě, já po 35 už ani neplánuju, právěže jsme chtěli brzy po sobě, vypiplat to, plíny přijednom a pak už mít víc času na sebe a být svobodnější, nechat děti hlídat, někam si zajet, zajít... mojí mamce je 63, měla mě v 35, teď se věnuje nám, hlavně staršímu vnoučkovi, ale chodí i cvičit, do divadla, na koncerty, s kamarádkama, na túry, výlety... 🙂

kristi
6. kvě 2012

@andelka ono vek se prodluzuje, pokud budem zdravy a a vitalni, jsme tady v klidecku do 80, ze? i dyl bych rekla, u nas je dlouhovekost v genech....No, kdyz to tak vidim, do 35 bychom to vsechno stihnout mohli a bude klidek, ale ja vim, ze se pak jednou stejne jeste zblaznime a udelame si klidne i to ctvrty...

me tak tocite s tema grafama, ze jsem se teda prihlasila do Fertility friend, akorat nevim co s tim.....tu teplotu rano si musim merit ve stejnej cas????

madlisek
6. kvě 2012

@kristi jj, priblizne ve stejnej cas, stejnym teplomerem, na stejnym miste 🙂