"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

crawler
autor
18. dub 2012

ahoj holky, tak předpokládám, že takovýto pokles teploty signalizuje, že těhotná nejsem ( že @andelka ? )...tož hlavu a vzhůru a další měsíc to třeba vyjde 😀

andelka
18. dub 2012

@crawler jak dlouhou máš LF? asi to vypadá jako před MS pokles, na implantační už je asi spíš pozdě. Ale radši nebudu hodnotit 😅

Jo a moje první těhupříznaky taky..přestalo mi chutnat kafe a měla jsem citlivé prsa. A později trochu nevolnost.

@crawler hele, buď ráda za svoje prsa, já měla před prvním těhu vel 80C (výjimečně D, záleželo na střihu) a teď mám 75E 😝 jsem zvědavá co z nich po odstavení zbude

crawler
autor
18. dub 2012

@andelka LF by měla být ještě 3 dny, takže si myslím, že to postupně klesne až na těch 36,1-36,3 a dorazí MS. No nic...třeba to vyjde na podruhé 😀 Jinak já vím, že i velká prsa jsou na prd - je fakt, že já můžu chodit i bez podprdy v upnutých tílkách (i když po druhým už to určo nepůjde, protože i po prvním těhu trošku povisly 😝 ) a můžu spát na břiše a záda mě z nich nebolí 😀

andelka
18. dub 2012

@crawler to je možný, někdy to tak klesá.
No vidíš, to jsou výhody. Já v podprdě furt, jinak to vypadá jako kokršpanělí uši 😅 spát na břiše běžně můžu, ale teď ne..no stejně jsem si v těhu odvykla.
A zjistila jsem, že se nějak hrbím, pokaždé když si vzpomenu se musím narovnat.

kristi
18. dub 2012

devcata, neserte me s tema zkratkama 😀 ja vubec nevim, co to je LF

luciebx
18. dub 2012

@kristi lunarni faze.. 😉

kristi
18. dub 2012

@luciebx a to je jako co?

mamkamarketa
18. dub 2012

@luciebx lutelarni ty lunarni 😀
@kristi dny od ovulace do MS

andelka
18. dub 2012

@kristi
@luciebx
@mamkamarketa
Luteální fáze děvčata, od corpus luteum - žluté tělísko 😉

symoona
18. dub 2012

@crawler
Ja som to touto dobou pred tym tiez nevedela, ale uz to porovnávam s príznakmi ake som male niekedy v tretiom mesiaci..A vraj sa na to snažím nemyslieť 😀 😀 😀 😀 Jáááj veľmi som sa na to " naockovala " ze uz chcem druhe mimi a teraz na to nemozem nemysliet. To snazenie light je ale tie moje myšlienky už take light niesu 😝

handm
18. dub 2012

Jen jsem nakoukla do "zajímavého názvu" 😀😀 U nás opravdu light - řekli jsme si, že děti dva roky od sebe by byly fajn, taky jsem měla/mám dvouletou rodičovskou s tím, že buď půjdu na půl úvazek do práce nebo bude druhý a tak jsme kolem prvních narozenin prcka přestali dávat pozor. Od skončení kojení jsem nic nebrala, řešili jsme to kondomem (bleee) a třetí MS "nezodpovědnosti" už nepřišla😉😀 Držím všem palce a myslím, že to chce fakt netlačit na pilu 🙂😉

madlisek
18. dub 2012

Holky, ten můj graf je tento měsíc nějaký úplně mimo, myslela jsem, že ovulace byla v pátek, protože teplota šla v sobotu nahoru, ale pak šla v neděli zase dolů a od té doby jde zas pomalu nahoru.... 😕 Kozel aby se v tom vyznal 😀

andelka
18. dub 2012

@madlisek jednorázový pokles nevadí 😉 ten den se nepočítá a čeká se co to udělá další dva dny.

crawler
autor
18. dub 2012

@luciebx to "lunární" mě pobavilo 😀 ale je fakt, že to slovo je krapet krkolomný 😀
@symoona taky se na to snažím nemyslet a je fakt, že jak mě ráno "vyděsil" pokles teploty, tak paradoxně jsem celý den prožila v klidu a "light" tedy bez myšlenek na otěhotnění apod.ale navnaděná jsem fakt hodně a jakmile nemám zaměstanný mozek, tak mi myšlenky lítají k testu s // 😀
@handm určitě máš pravdu - psychika dělá hodně a věřím, že ten, kdo tomu dá naprosto volný průběh, tak má šance vyšší...

luciebx
18. dub 2012

@crawler 😀 😀 😀 ja na to ted cumim co sem to napsala.. 😀 😀 😀 vis co.. my se tu bavili neco o slunci a mesici.. a tam je lunarni zare ne.. na severnim polu.. to bude proc me to zmatlo.. 😀 😀 😀 😀

luciebx
18. dub 2012

@madlisek hele a ty resis ovu podle toho jak si hlidas telo.. ten hlen a bolesti briska? vis co ti muzu rict ze ja vuubec nepoznavala na sobe tento cyklus ze by ovu probihala.. neudelat si test jen tak ze srandy.. tak si myslim ze ovu nemam. to telo je ale zapeklita situace.. takhle si zahravat.. ja cekala ze ovu podle tabulky bude dneska.. a ona uz byla z nedele na pondeli 😅

crawler
autor
18. dub 2012

@luciebx my si měříme bazální teplotu a ovulka jde většinou bez problému vysledovat😉 osobně si myslím, že testy přeci nejsou nic moc, ne? osobně jsem si teda žádný nedělala, ale vím, že holky o tom někde pořád debatují, že když měly na ovu testu ducha, tak kdy je teda ta ovulka, apod. dohady, tak teda nevím...

luciebx
18. dub 2012

@crawler hele ovu testy jsou nejpresnejsi.. kdyz se ti objevi duch na ovu testiku tak to nic.. to je negativni.. ta carka co by se ti mela objevit musi byt stejne vyrazna nebo jeste silnejsi nez ta kontrolni ... mrkni mi do albicka.. tam to mam.. ty carky sou uplne stejny takze pozivitni ovu test tim padem mam ovulaci.. takze nastavajici 2-3 dny snazilkovat snazilkovat co to jde.. 😵 proto se tech ovu testiku behem jednoho cyklu treba spotrebuje az 5 pac nekdo testuje vic dni a sleduje zda mu carka sily zda prichazi ovulka nebo ne.. snad sem to napsala spravne..

madlisek
18. dub 2012

@luciebx no u mě to tento měsíc je taky takové nejasné, hlen jsem měla jen jeden den, jindy je to několik dní po sobě. Teď ta teplotní křivka podivná... no nevím, co z toho nakonec bude.

luciebx
18. dub 2012

@madlisek no ja ten hlen nemela skoro vubec.. taky ti rikam.. tento cyklus sem to mela cely zmateny.. tak uvidime taky co z toho bude..

madlisek
18. dub 2012

@andelka @crawler Holky, tady to je, co vidíte? 🙂

madlisek
18. dub 2012

@luciebx No tak to jsem zvědavá 🙂 Ale aspoň víš díky testu jistojistě, že ovulace byla 🙂

luciebx
18. dub 2012

@madlisek no to jo.. to vim.. ale ted uz testovat nebudu.. rikam.. zkusila sem jednou.. a to ze srandy.. a ono to tam hned bylo.. 😀 😀 takze ted az do leta cekame... zda se zadari jen tak.. a pak podle ovu testiku.. mam jich doma kupu .. takze curat muzu furt 😀 😀 😀

kolikaty si dc

andelka
19. dub 2012

@madlisek no, to je moc i na mě - podle pravidel snad ovulka ještě ani nebyla 😅 anebo až 18DC, když by se vyhodila ta hodnota 16DC a udělala se lajna na 36,4. to jsem teda taky zvědavá co z toho vzejde. 🙂

madlisek
19. dub 2012

@luciebx Dnes 21DC 🙂 Takže bez testíků bude opravdu "light" snažení, viď? 🙂

@andelka Andělko, asi to tak fakt bude, podle teplot ovulace 18DC. Dnes to šlo na 36,9C. Ale teda nechápu to, ten 18DC jsem opravdu nic ovulačního nepozorovala.

andelka
19. dub 2012

@madlisek no pak si to potvrdíš podle toho kdy ti přijde MS (teda jestli přijde), jak bude sedět délka LF. Ale zatím to fakt vypadá na toho 18.

luciebx
19. dub 2012

@madlisek tak tak.. bez testiku to bude light ale od cervence pokud se teda nezadari do ty doby tak valime podle nich.. pac ja se sledovat furt nebudu ze jo.. nejaky mereni bt.. ja rano vystrelim z postele jak raketa.. takze i kdybych chtela... ja bych namerila tak mozna 3x z tydne 😅 😅

madlisek
19. dub 2012

@andelka Tak jsem zkoumala zápisky a zaznamenala jsem si bolest v podbřišku, tak to by asi odpovídalo. Jen teda ten hlen nebyl, to je zvláštní.

andelka
19. dub 2012

@madlisek však hlenový vrchol bývá i několik dní před ovulkou, tak to by sedělo. Já teda lobuju za 18DC 😅

madlisek
19. dub 2012

@andelka No asi to tak bylo. Tím pádem jsme teda vůbec opatrní nebyli, protože jsem si myslela, že už je dávno po O 😀