"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

crawler
autor
19. dub 2012

@madlisek 18DC 😉 si myslím a koukám, že @andelka je stejného názoru 😉 16DC je tzv. "špice" a na to se zřetel brát nemá...

jinak mě dneska teplota zase stoupla - měřeno v naprosto stejný čas ihned po probuzení...tak nevím 😒 myslela jsem si, že teď už to bude klesat pod lajnu...jsem zmaten 😅

madlisek
19. dub 2012

@crawler nebuď zmaten 🙂 Ty teploty v závěru LF (alespoň v mém případě) můžou často být jak když pejsek čůrá. Už jsem tu psala, že někdy to jde dolů postupně, jindy to stále roste a propad je až v den ms, jindy jsou tam cik cak zuby... Takže to může znamenat cokoliv, uvidíme za pár dní 🙂

crawler
autor
19. dub 2012

@madlisek no je to fakt asi poprvý, kdy měřím úplně celý cyklus a jak nemyslím na nic jinýho než že chci být těhu, tak ... 😅 a jak jste se "snažili" v tomto cyklu vy? udělali jste aspoň 1 pokus v době kolem ovulky? 😉

madlisek
19. dub 2012

@crawler No vzhledem k tomu, jak mě můj cyklus tento měsíc vypekl, tak v době ovulace byly naprosto neplánovaně pokusy asi 3 😀

madlisek
20. dub 2012

@crawler Tak jak dnes? 🙂 U mě opět 36.9, FF si myslí, že ovulace byla 19DC, ale já se kloním k vám s tím 18DC.

crawler
autor
20. dub 2012

@madlisek tak to by bylo, aby z těch 3 pokusů něco nevzešlo 😀 moc Ti to přeju a 36,9 je krásná teplotka, tak ať se udrží!!! 😵 😎 Jinak mě jde níž a níž a dnes už špiním 😖 😝 Takže mrcha je za dveřmi ☹ Nic...jede se dál a nastartujeme další cyklus duben/květen a uděláme další pokus 🙂

madlisek
20. dub 2012

@crawler To je škoda ☹ Ale čím blíž k jaru se přiblíží datum narození, tím líp, ne? 🙂 Teploty v LF mívám běžně až k těm 37, takže to ještě nic neznamená 🙂 Ale jsem notně napnutá, opravdu jsem nečekala takový vývoj událostí.

crawler
autor
20. dub 2012

@madlisek 😀 tak dnes jsem si objednala overlock, takže o zábavu mám postaráno a moje myšlenky se budou ubírat i jiným směrem než jen k otěhotnění😀 Jinak úplně původně jsem chtěla letňátko, ale ted jsem se tak nažhavila na mimi, že TP je mi v zásadě fuk 😀 no uvidíme, komu se zadaří prvnímu, ale horký favorit jsi Ty 😉 a co @symoona ??? jak to vypadá u Tebe? 😉

madlisek
20. dub 2012

@crawler No uvidíme, třeba to ještě nebude tak horké 🙂 S overlockem tě obdivuju, mám jako laik pocit, že na to jsou potřeba aspoň tři vysoké školy, minimálně na to navlečení nití 😀 Ale taky se musím vrhnout na šití, nastahovala jsem si za poslední měsíc na pinterestu hromadu střihů a návodů, ale nějak jsem pořád ve skluzu 😒

kristi
20. dub 2012

@crawler co je overlock? stroj na siti? holky, ja se teto diskuze asi vzdavam, je tu na me moc zkratek, divnych terminu a veci kterym nerozumim, my to opravdu vezmeme daleko vic LIGHT nez je zde uvedeno, prostoze mi prijde, ze tohle je proste az moc sledovany.....preju vam vse nej, at to brzo vyjde a budu nahlizet,ale jelikoz temhle vecem nerozumim, nemam k tomu bohuzel co rict 🙂

crawler
autor
20. dub 2012

@madlisek já se do šití zamilovala teprve cca před rokem a šiju šiju a šiju 🙂takže ted poskočím o level výš a bude to vypadat už úplně jako z obchodu 😀 😵
@kristi jojo - overlock je šicí stroj, ale ne klasický - je to taková nástavba v šití, aby vše ušité vypadalo precizně i z rubu 😉 Jinak aspoň sem tam písni, jak jste na tom a dokonce věřím, že se Ti podaří otěhotnět ještě dřív, protože máš pravdu v tom, že já jak se měřím a vím, kdy jsou plodné dny, tak už to člověk víc sleduje, víc na to myslím a není to opravdu light v tom správném slova smyslu, což mě na jednu stranu mrzí, ale na druhou se nedokážu přestat měřit, už je to pro mě zažitý rituál jako čištění zubů po snídani apod., ale jestli neotěhotním třeba během 1/4 roku, tak hodím za hlavu všechny tabulky a grafy a oprostím se od toho 🤐 😉

catherin89
20. dub 2012

@kristi jsem na tom stejně jako ty, teď jsem objevila tuto diskuzi a říkám si aaa konečně něco pro mě, ale když vidím tady ty zkratky a měření teploty a nevím co všechno tak nevím.. taky jdu na to asi hoodně light, protože já si nesleduju vůbec nic.. 🙂 tohle už je na mě taky moc sledované.

ivular
20. dub 2012

@kristi @catherin89 Holky, neodcházejte, já jsem tu taky - a jak jsem psala už clawler, ani netuším, jestli mám ovulaci (pořád hodně kojím), nikdy jsem se neměřila a navíc jsem takový nevzdělanec, že i kdybych se měřila, tak nevím jak se ty grafy čtou 😉

luciebx
20. dub 2012

ja sem lenost na mereni bt.. ja kazdy rano vyletim jak strela.. ale ovu testiky ty obcas pocuram.. no teda obcas.. curala sem jednou 😀 😀 ale tak podle me clovek se hlidat a merit a curat muze.. pokud do toho fakt nebusi od rana do rana jen podle vysledku.. tak je to snad jedno..

catherin89
20. dub 2012

@ivular Přesně tak, já ani nevím na co by mě ta teplota byla, k čemu je ten graf, nevím kdy mám ovulaci, na plodné dny moc nevěřím a ani nevím kdy jsou... jsem v tomhle fakt laik.. jediné co asi tak sleduju je zda dorazila menstruace 🙂 U první dcery jsem tohle taky vůbec neřešila, pouze jsem zobala a zobu listovku a toť vše..

luciebx
20. dub 2012

@catherin89 ty vis co.. ja to presne takhle chtela.. ze do leta.. hold at se stane co se stane.. ale nejak me to nadchlo a rikam si ze bych to mimi chtela co nejdriv.. a chtela bych tomu pomoct.. ja sem asi blazen.. 😅 😅 takze ja to nejak nehrotim.. ale chtela bych 😀 😀 no vsak rikam.. blazen 😀 😀

luciebx
20. dub 2012

jinak ja grafum a tak taky nerozumim.. 😎

catherin89
20. dub 2012

@luciebx já to chápu.. já nechci nikoho odsuzovat, že to někdo dělá, když vám to tak vyhovuje a dodává vám to pocit jakési jistoty, že jste proto něco udělali tak dobrá.. já jen, že na tohle nejsem, neřeším zda to vyjde tenhle měsíc nebo za půl roku, prostě až to přijde tak to přijde 🙂

symoona
21. dub 2012

@crawler No ja zatiaľ len vyčkávam...Už ma pobolieva brucho a tiez prsia..neviem ci to bude MS alebo nie..Ale od porodu som taketo bolesti pred MS nemavala takze preto dufam že to nieje MS...Inak sa budeme asi stahovat do vacsieho, v co dufam a tak sa snažim zabaviť moje myšlienky novym bytom a zariadovaním... 😒

ivular
21. dub 2012

@catherin89 @luciebx Já jsem na tom spíš tak, že i když si vnitřně druhé děťátko moc přeju, často mě přepadají pochybnosti, jestli je to rozumné rozhodnutí. Už jsem psala, že máme s malým zdrav. problémy, na konci léta nás čeká další vyšetření v celkové anestezii, zkrátka se s tím osudem dost pereme ☹ Bojím se, abych to všechno zvládla, proto po tom otěhotnění nejdu až tak tvrdě.. Ale moc Vám všem přeju, abyste těhulovaly co nejdřív! 😉

catherin89
21. dub 2012

@ivular Já jsem taky přemýšlela zda si to miminko pořídit už teď, ale z toho hklediska, že bych nerada první dceru o něco ošidila.. ale pak jsem jí viděla s dětmi mé kamarádky jak byla šťastná, že si má s kým hrát tak mě přesvědčila 🙂 a za těch 9 měsíců ještě zestárne a trochu zrozumní tak už z toho takový strach nemám. Určitě to i ty zvládneš neboj! 🙂A co je malému?

madlisek
21. dub 2012

Holky, to je přece jasný, že neměřeíte teplotu, když jste neměly měření teploty jako antikoncepci 🙂 Kdybyste začaly teď, tak to opravdu není "light" a volný průběh. Ale pro mě je to měření naprosto přirozené, právě proto, že jsme se měřením teploty a sledováním ovulace bránili proti početí před prvním těhotenstvím i nyní. Já jsem plánovala začít se snažit za pár měsíců, manžel by rád už teď, tak prostě uvidíme, co z toho vyplyne 🙂

crawler
autor
21. dub 2012

@ivular
@catherin89

Holky, přesně jak psala @madlisek . Já také měla měření jako antikoncepci a je to pro mě naprosto přirozenéa bez zásahů do těla oproti těm, které berou HA nebo mají zavedená tělíska apod. To, že se měřím - mě sice může svádět k milování v těch nejplodnějších dnech, ale tuto diskuzi jsem založila s tím, že to LIGHT znamená - nemilovat se na povel a často jen abych otěhotněla a dělat vše pro otěhotnění, ale milovat se jen z oboustranné touhy mezi mnou a manželem 😉. A toto light trvá - i když jsem věděla, že jsem v plodných dnech, tak jsme se milovali vlastně jen párkrát, protože jsme měli náročný týden (manžel v práci audit) a já takřka denně návštěvu, kdy jsem pulírovala domácnost a vařila a pekla a do toho malý Fanoušek.

Takže neopouštějte tuto diskuzi a naopak zapojte se 😉

Jinak já tímto uzavírám 1.měsíc, kdy jsme tomu nechali volný průběh - dnes dorazila mrcha 😝

nevestinka2010
21. dub 2012

@ivular jj, jsem zvedava kdy se vubec cyklus vrati... nocni odstav zatim v dohledne dobe neplanuji, asi az v lete...

catherin89
21. dub 2012

@crawler Nezoufej určitě se brzy zadaří 🙂 Já jsem toho názoru, že to je nejlepší na nic se neupínat a nemylset na to.. ono tomu asi málokdo věří ale psychika dělá opravdu hodně. My se začali "snažit" tento měsíc. Píšu to v uvozovkách, protože tomu prostě necháváme volný průběh, přijde mi, že některé páry téměř souloží na čas a tak opravdu dopadnout nechci.. koukám, že máme i první děti skoro stejně staré 🙂

crawler
autor
22. dub 2012

@catherin89 ahojky🙂 té psychice naprosto věřím! mám i osobní zkušenost v jiných věcech, ale je fakt, že jsem na to myslela pořád - hlavně díky tomu, že jsem měla takovou intuici, že se zadařilo, takže pak mě to zklamalo, když jsem začala špinit. Nicméně do stavu, že obrečím příchod menses, mám daleko, takže rozhodně nepropadám melancholii - prostě teď to nevyšlo, ale pevně věřím tomu, že dlouho na sebe miminko čekat nenechá 😵 Jinak přesně to, co jsi psala, "že některé páry souloží na čas a tak opravu dopadnout nechci" - to byl přesně ten důvod založení této diskuze - nechtěla jsem, aby sem nalítly "šílené snažilky" (nemyslím to ve zlém! ) a nakonec se jen diskutovalo o testování ovulky, apod. - takové diskuze tu jsou a já jsem ráda, že se našly maminky, které chtějí otěhotnět z bezprostředního milování a nechvátají na to 😉

catherin89
22. dub 2012

@crawler Tak to máme na to uplně stejný názor. Já jsem měla takový přístup i u Nelinky a byla hned na poprvé. Tak doufám, že ani teď to nebude dlouho trvat, ale i kdyby jsme si měli počkat déle tak se z toho nehroutím. Já teda když tady někdy čtu příspěvky některých snažilek (nemyslím nikoho konktrétního a nechci nikoho urazit) ale jsou tím tak posedlé, že se ani nedivím, že jim to nejde.. opravdu nic ve zlém. A jsem teda taky ráda, že jsem narazila na lidi co to vidí stejně 🙂

kristi
22. dub 2012

ja teda polozim takovou zasadni otazku - jak casto se milujete a jak dlouho spolu jste? pac teda ja mam chlapa furt pri chuti a se mi to zda nekdy az divny, protoze ja po celodennim shonu - do skolky, na nakup, uvarit, do skolky, vymyslet neco na odpoledne atd - no proste ten stereotyp, k tomu jeste uklid, zehleni a nejaky ty aktivity co me bavi, tak proste vecer padam na hubu, a jsem schopna tak max. dat si vanu a jit spat

palomitacheca
22. dub 2012

@kristi My jsme spolu skoro 4 roky a poslední dobou se milujeme tak jednou týdně. Od začátku dubna má novou práci, musí se toho dost naučit, navíc chodí domů později, tak je z toho unavený... Já tu přes den hlídám naše 28měsíční torpédo, do toho už mi pěkně roste bříško, všechno mě bolí, tak taky nemívám chuť 🙂

madlisek
22. dub 2012

@crawler Budete to tento měsíc zase zkoušet na holčičku? 🙂 Opravdu by mě zajímalo, jestli to funguje 🙂