"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

crawler
autor
26. dub 2012

@catherin89 mě se tak děje taky čím dál častěji...chodím zpívat a minule se mě jedna ptala, zda nejsem těhotná - hrabala jsem se v kabelce a blbě jsem vyšpulila břicho - chjó - ten můj pozůstatek z prvního těhu je hrozný - jsem po sekci, tak tam mám takový převis a celkově to vypadá jako kdybych byla na začátku těhotenství...no tak to milou paní uvedlo do rozpaků, když jsem řekla, že těhotná nejsem 😀 a ve skrytu duše jsem doufala, že přeci jen jsem 😔 😅 😵

včera jsem poprvé šila na overlocku 😵 tak aspoň myslím na něco jiného než na těhu 😀 😀 😀 a to jako fakt! dělám pokroky 😀 zde je můj první výtvor na overlocku 😵 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu...

catherin89
26. dub 2012

@palomitacecha No malé budou dva za měsíc.. 🙂 tak to je zajímavý, že to odhalila takhle brzo 🙂 na já bych to teď taky nechtěla říkat dřív jak v tom 12.tt ale nevím jak moc rychle poroste břicho, tak těžko si to pllánovat dopředu 🙂 já u nelinky na screeningu ve 12.tt ani nebyla šla jsem až na ten v myslím že v 16.tt a pěkně jsem si to vytrpěla, takže příště půjdu už na ten první. jak to teď vůbec je? Tenkrát bych si to musela zaplatit a bylo to dobrovolné (dr mi říkal, že pokud na něj chci tak můžu a pokud tak to neva) ale jak to je teď nemám tušení..

crawler
autor
26. dub 2012

@catherin89 já měla vypouklý bříško už v 7tt a o číslo větší prsa, takže to poznal úplně každý 😝 😅 🤐 Jinak nikdo Tě nemůže nutit na žádné vyšetření a např. tripply považuji za absolutně zbytečné - jsou strašně často falešně pozitivní. mě je ani nedělali - šla jsem na nt a pak krevní odběr, ale když bys nechtěla jít na nic, tak Tě nikdo nedonutí - je to jen tvá volba😉

palomitacheca
26. dub 2012

@catherin89 Prý to poznala podle obličeje a očí a to mě viděla mě jen ten jeden večer, zajímavý 😀 Bříško mi teď začalo růst už kolem 8.týdne, kdy se malinko zvětšilo a nedopla jsem kalhoty, ale vidět přes triko je to až tak od 18.týdne, takže jsem to mohla v klidu maskovat 🙂 U Páti jsem na tom NT screeningu taky nebyla, nevěděla jsem o něm a stejně už bylo pozdě. Teď je to pořád víceméně dobrovolný, takže si to většinou zaplatíš. Já měla žádanku od doktora a platit jsem nemusela, ale nevím, jak tohle přesně funguje a jestli je to všude stejný.

catherin89
26. dub 2012

@crawler Tý jo! to teda koukám, to seš fakt šikovná to je nádhera! 🙂 no právě jak bych ráda řekla "ano jsem".. prostě mi to hrozně ztěžují.. já jsem přibrala pár kilo od doby co neberu HA.. asi jak začali lítat hormony tak mi vylítly kila.. teď to neřeším ale slíbila jsem si, že po druhém mimi se sebou začnu něco dělat a budu cvičit 🙂

crawler
autor
26. dub 2012

@catherin89 děkují 🙂 kdybys něco chtěla na Nelinku, tak písni - mám tunu střihů na holčičky a nemůžu je využít a já bych tak ráda šila sukýnky, šatičky tuničky 😅 jestli vyjde druhý dítko holka, tak se mi to sec mazec prodraží, jak já ji budu parádit 😀

jinak já na sebe byla naštvaná, protože už jsem měla zhubnuto na svou původní váhu a zase jsem se vyžrala 😝 😀

catherin89
26. dub 2012

@crawler
@palomitacheca No u Nelinky to na mě bylo vidět až tak v 6. měsíci.. tak jsem zvědavá jestli to druhé opravdu poroste rychleji. 🙂 A právě, že mi u prvního vyšly blbě tripply, měla jsem prý vzhledem ke svému věku neobvykle vyšší HCG (bylo mi čerstvě 20), tak mě dohnali až na plodovku.. naštěstí byla uplně v pořádku ale ten šílenej strach než přišly výsledky to nikomu nepřeju... doposud snad nejhorší týdny mýho života, strašně jsem se bála o malou a doufám, že u druhého mě už nic takového nečeká.

crawler
autor
26. dub 2012

@catherin89 v 6.? si děláš srandu, ne? to už jsem byla dávno jako meloun 😀 no tak já na tvém místě bych už na tripply nešla 😝 je to zbytečné trápení 😝 ani si nedokážu představit, jaký to pro vás musel být stres 😅 🙄

palomitacheca
26. dub 2012

@catherin89 U Páti to na mně taky bylo vidět až někdy po 20.týdnu a to ještě jenom trochu 😀 Teď roste rychleji a já si to užívám 😀 U Páti jsme na těhotenství přišli v 15.týdnu. Sice mi asi 2-3 měsíce meškala MS, ale já to přisuzovala tomu, že jsem dost zhubla a držela jsem se asi na 46kg... Zle mi nebylo, až kolem toho 15. týdne se mi udělalo 3x zle a jednou jsem sebou sekla na zem, naštěstí se nic nestalo 🙂 Triple test nám vyšel dobře, ale na UTZ ve 20.týdnu doktorka naměřila vyšší hodnotu u jedné mozkové komory. Nic nám k tomu neřekla, jen že máme za 14 dní přijít na kontrolu... To bylo hrozný čekání. Naštěstí tu byl ten tetin synovec a ten mi to vysvětlil. Prý se to stává a většinou se to srovná během těhotenství samo. Na kontrole už to bylo v pořádku a v porodnici pak Páťovi dělali utz hlavičky a taky vyšel dobře 🙂 Ale to čekání bylo hrozný. Možná i proto jsem byla od začátku tohohle těhotenství nervóznější, zvlášť když jsem o něm věděla od 5.týdne...

catherin89
26. dub 2012

@crawler teda opravdu krásné věci šiješ, to fakt popřemýšlím 🙂 Ano až v 6. ale pak to šlo celkem rychle.. 🙂 Bylo to strašné, pořád jsem jen brečela, doma ze mě byli na palici, protože mi nikdo nerozuměl a nechápal co prožívám. Nevím pak se asi poradím s doktorem ale nechci to zažívat znovu ono i ten stres co se týče samotného odběru je hroznej, přece jen nějaká rizika tam jsou..

catherin89
26. dub 2012

@palomitacheca No tak to jste si taky museli vytrpět stresy.. hlavně, že vše dobře dopadlo! To je děsný je to to nejhezčí období v životě ale zároveň tolik strachu o to maličké..

palomitacheca
26. dub 2012

@crawler Koukala jsem na tvoje fotky bříška a měla jsi ho teda pěkně veliký 🙂 Ale koukám, že po porodu to obřík nebyl. Můj měl 3790g 😀

palomitacheca
26. dub 2012

@catherin89 Něco na tom je, že čím víc vyšetření se dělá, tím to bývá náročnější na nervy, ale jsem ráda, že mi dělají utz při každé kontrole, takže můžu prcka vidět 🙂

crawler
autor
26. dub 2012

@catherin89 fakt klidně písni, kdybys chtěla něco spešl, co v obchodě nenajdeš nebo něco dle svého návrhu, apod. jinak kupa střihů je zde https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu... - u každého čísla časopisu je odkaz na všechny obsažené modely.
Já ted budu Fanymu šít větrovku 😵
@palomitacheca no právě - porodní asistentka mi říkala, že si myslela podle bříška, že to bude obr a ono klasické míry a to jsem 11 dní přenášela a to mi miminka nejvíc tloustnou 😅 Jinak já nabrala v těhu 20kg a v porodce nechala 12kg.

palomitacheca
26. dub 2012

@crawler Já přibrala 11kg a nechala jsem je tam skoro všechny. Páťa se narodil ve 40+5tt. bez vyvolávání 🙂 A fotka bříška ve 38+2tt. 😀 Mě málem kleplo, když mi řekli, kolik váží 😀

amii
26. dub 2012

Ahoj 😉 taky uvažujem o dalším miminku. Já bych si přála zase holčičku 😀 ale přítel by si přál tentokrát kluka... Každopádně stejně jako crawler necháváme volný průběh 😅

crawler
autor
26. dub 2012

@amii Ahojky , moc Tě vítám light-snažilko! 😀 tak od kdy necháváte volný průběh? většina z nás tady má za sebou 1. cyklus a zatím tedy žádná těhulka, ale ještě uvidíme 😉 Jinak já bych taky ráda holčičku / pro moje rodiče by to byl jinak 6. vnuk 😀/ ale hlavně, když jsou prcci zdraví, že? 🙂

crawler
autor
26. dub 2012

@palomitacheca taky krásný bříško! a koukám, že taky bez strií, co? já na to, že jsem měla mega, tak strii ani jednu, tak aspoň tak - jsem za to ráda🙂

zatím se mějte - valím na poštu pro balík s látkama 😵

amii
26. dub 2012

@crawler Jojo to je hlavní 🙂 Já bych ráda Sofinku a manžo zase Lukáška 😉 Kdo ví jestli se to povede... 😀 tak vidím, že už máš doma taky jednoho rošťáka 😀 ... Tak držíme palečky všem maminám 🙂

palomitacheca
26. dub 2012

@crawler Strie se mi nevyhly, ale nepopraskala jsem nějak moc. Jen na obou bocích, trošku v podbřišku a malinko u pupíku. Maminka má břicho popraskaný hodně po 2 dětech, tak to máme asi genetický 🙂 Ale co už 😀

palomitacheca
26. dub 2012

@amii Tak ať se vám brzy zadaří 🙂 Nám to vyšlo po 5 měsících, tak uvidíme, co se v srpnu narodí 🙂 Koukám, že jsi z Olomoucka 🙂

amii
26. dub 2012

@palomitacheca Jojo 😀 my jsme z Velké Kraše. Dětí je tu hodně, příroda, městečko,rodinka,... Vše co potřebujem tu máme 😉 Děkujeme 😀 Tak držíme palce Vašíkovi nebo Janičce 🙂

palomitacheca
26. dub 2012

@amii Já jsem z Mohelnice, žila jsem tam skoro 24 let, teď už jsem 2 roky u přítele v Praze, ale Morava mi dost chybí. Bylo to tam lepší, měla jsem tam známý, kamarády... Teď tam jednou za měsíc jezdívám na kontroly, protože tam pořád mám svého doktora, se kterým jsem spokojená 🙂 Jinak doufám, že to bude Janička, ale uvidíme 😀 Ani chlapečka bych v porodnici nenechala 😀

amii
26. dub 2012

@palomitacheca Já bych se zase ráda podívala po dlouhé době do Prahy 😀 ale na cestování nemáme moc času no.... 😖 🙂 😉

madlisek
26. dub 2012

@crawler nádherný výtvor, opravdu profi 😵

Holky, tak u nás asi taky nic, včera a dnes šla teplota pomalu dolů.

palomitacheca
26. dub 2012

@amii My cestovali celkem dost, ale letos nám asi nevyjde ani dovolená. Koncem března přítel skončil v práci a od 1.dubna má novou a je tam zatím ve zkušební době... Chtěli jsme jet v květnu, takže smůla. V srpnu se pak narodí prcek a zase to pár měsíců nebude na nějaký velký cestování, ale uvidíme 🙂

amii
26. dub 2012

@palomitacheca My jsme si naposledy zacestovali minulí podzim a to jsme jeli do Polska 😀 Velkou cestovní akci zažila Emička pak jen v Brně. Někam daleko s ní jezdit nemůžem 😒 Když je dlouho v autě tak ji to nebaví a dělá se ji špatně. Proto jsme rádi, že školu budeme mít jen o kousek vedle 🙂

palomitacheca
26. dub 2012

@amii Páťovi to naštěstí problémy nedělá, i když někdy prostě na cestování náladu nemá a v autě řve. Ale teď už bývá klidnější 🙂 teď v sobotu chceme jet do Německa vsadit Lotto a pak asi do Chomutova do ZOO, tak uvidíme 🙂

amii
26. dub 2012

@palomitacheca do Zoo by jsme se taky rádi podívali 🙂 Když jsem byla těhotná moc se mi líbila pražská Zoo 😀 😀

palomitacheca
26. dub 2012

@amii My už zvládli všechny český ZOO, část ještě bez syna a zbytek už i se synem 🙂 Jelikož jsem ZOO maniak, tak jsme byli i v zahraničí 😀 Je zajímavý porovnávat různý ZOO, každá je jiná a něčím výjimečná 🙂