"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

crawler
autor
3. kvě 2012

@chcememimi uvidíš, ale je fakt fajn to sledovat - ten vývoj teplot a jednotlivé cykly právě, když to máš nepravidelné a všelijaké. a snad pomůže ten kontryhel a femigrad (nebo jak ) a srovná se Ti to - musí být nepříjemné, když nevíš, kdy to dorazí...já že to mám naprosto pravidelné, tak už si rovnou v daný den vezmu vložku, aby nedošlo k nehodě nebo v noci pod sebe ručník atd. takhle kdyby mě to mělo přepadat kdykoliv a kdekoliv...no opruz to musí být 😝

crawler
autor
3. kvě 2012

@kristi jé díky, no určitě se na Tebe obrátím - uvidím, co v Tescu najdu - koupím toho rovnou víc do mrazáku a ty mi pak ke konkrétní rybce poradíš s přípravou ju? jsem v tom fakt totální laik. lososa jsem měla asi jednou ve školní jídelně s bramborovou kaší ( je to taková růžová ryba, že jo? podle "lososové barvy" hádám, že to byla ona 😀 ) - no a nebylo to špatný, jenže oni to zalili máslem tu kaši i rybu...no nevím, vím jen, že se to dalo...pravda - lososa taky píšu na seznam a vyzkouším🙂

chcememimi
3. kvě 2012

@crawler to teda nepříjemné je...já doufám, že mi to femigard srovná 🙂 ale problému se bojím s kontryhelem, když nevím přesně ovu...a na sobě ji taky nějak nepoznávám...

andelka
3. kvě 2012

@crawler já taky se snažím když už sladké, tak kvalitní.
Super jsme měli nedávno a teď máme ovesnou, ale taky je to směska. 🙂
graf - tentokrát: no, 30.4. byly čarodějnice, takže bych tu teplotu nepočítala a hotovo. Jinak to vypadá v poho.

Já nedávno dělala lososa - jen trochu oleje na pekáček, na to mraženou zeleninu, kousky lososa, do trouby a hotovo. Trochu okořenit. Jedl to i Dany.

madlisek
3. kvě 2012

@crawler já přece čekám na to jarňátko 🙂 S jídlem, které není pro oba, ti rozumím. Můj muž má pocit, že když v tom není maso, tak to není jídlo, já zas takový masožrout nejsem. Obiloviny a luštěniny mám naopak ráda já, ale muž je nemusí. Maximálně quinoa jako příloha, ale pochopitelně k masu 😀 Já musím pravidelně mořské ryby kvůli jódu, ale muž si nosí obědy do práce a nechce s sebou ryby, protože to je pak cítit po celé kanceláři. Takže vymýšlet jídla, abychom byli oba spokojení, je občas docela složité 🙂

kristi
3. kvě 2012

muj muz mi dneska napsal, ze by chtel miminko uz.....a sakra.....ja se tomu asi fakt nevyhnu a budu muset.....tak jeste pockame pres leto, at si jeste zahraju v klidecku golf. Dneska jsem to dostala, takze si teda koupim ty podelany ovu testy at vim, zda jsem ok a budu ted 3-4 mesice se pozorovat,at vim, zda funguju

kristi
3. kvě 2012

a prosim vas, jak se to dela na holcicku?????? a ktery ovu testy jsou ok? a kdy je mam delat, kdyz jsem to dneska dostala???

catherin89
4. kvě 2012

Ahoj holky, včera jsem po procházkovém dni byla tak KO, že jsem ani neměla sílu sem něco psát, sotva jsem doma uklidila šla jsem zalehnout.. Můj včerejší jídelníček byl teda taky trochu rozhašenej, cvelý den jsem ujídala zeleninový salát, bílý jogurt, banán a k obídku byl kuřecí řízeček s bramborovou kaší 😀 no jo no máme ho jednou za čas.. 🙂 Jinak, když potkám těhulku tak jsem se přistihla, že začínám trochu závidět.. ach jo už bych taky chtěla mít to krásné kulaté bříško... A Nelinka mi teď dělá ohromnou radost, už se naučila si říkat na nočník, takže už cca týden máme plenku jen na noc 🙂 Já jí prostě miluju! 😵

andelka
4. kvě 2012

@kristi na holčičku 2-3 dny před ovu (ovšem já mám z 3dny před kluka 😀 ), které testy nevím, ale dělají se myslím od konce MS, záleží na délce cyklu, obecně bývá u 28dn cyklu ovu kolem 14dne, tak bych začla testit tak 10den.

@catherin89 chi chi, já už pomalu začínám závidět taky 😀 mám teda dost mizernou paměť asi 😅
Nelinka je moc šikovná 😵 u nás to vypadá bledě, ale snad přes léto pokrok bude.

catherin89
4. kvě 2012

@andelka Já už se na to strašně těším... Mám doma Nelinku, která je fakt šikovná, dělá mi jen radost a miluju jí z celého srdce ale začíná mi chybět takové to malé miminečko.. Já jsem chtěla aby do dvou let byla bez plínky ale pak jsem si řekla, že nejpozději přes léto to chci mít zkrámované. A jsem moc ráda, že jsme to zvládli takhle rychle 🙂 U vás se to taky určitě podaří! Já jí prostě jeden den sundala plínku a, že už jí prostě nedám. První den se počůrávala ale jak zjistila, že má pak furt mokrý kalhoty tak si začla říkat.

Jak to teda je ženy, otěhotnět se dá tedy kdykoliv během cyklu?Ať jsou nebo nejsou plodné dny ovulace atd?Asi se ptám blbě že jo, ale nejspíš to jde kdykoliv ne? 😅 Mě mají začínat plodné dny teď o víkendu, tak už jsem na to manžu připravovala 😀

andelka
4. kvě 2012

@catherin89 máme vlastně stejně staré děti 🙂 no já doufám v to léto. Včera jsem ho nechala ve slipečkách a ať si řekne nebo sedne na nočník (on si sedne, i na wc, ale jen sedí a čte si a neví co má dělat asi), no a za chvíli ukazuje, že se počural 😅 stál vedle nočníku.
Otěhotnět se dá jen v rozmezí 4dny před ovulací až 1den po ní. Jindy ne, ale ovulku má každá žena jindy, výpočty jen podle délky cyklů souhlasí jen velmi obecně.

catherin89
4. kvě 2012

@andelka Aha, ale neboj on na to přidje 🙂
Já už jsem si to právě počítala a mělo by to vycházet teď přes víkend, no uvidíme, dám vědět jestli je to tak nebo ne 😀 u Nelinky jsem tohle vůbec řešit nemusela, prostě jsme si řekli, že bysme rádi miminko šup a už to bylo 🙂 Ale je fakt, že se nesnažíme dlouho, začali jsme cca týden před poslední MS, takže to třeba ani vyjít nemohlo..

andelka
4. kvě 2012

@catherin89 týden před to určitě vyjít nemohlo, tak teď držím palce 🙂
No doufám že jo, jak teď mám miminko tak už mi je i divný přebalovat takového velkého kluka 😅 navíc hodně pije, takže látkovky musím přebalovat hodně často a kolikrát pročurá i papírovky, nebo ji má za chvilku u kolen 😅

catherin89
4. kvě 2012

@andelka No tak to si neumím představit mít doma dvě děti na plínách ale jasně tak byl ještě malej, já si myslím, že ty dva roky je na to ideální věk. 🙂 No jsem na to zvědavá a budu hodně moc doufat, že se to povede 🙂

crawler
autor
4. kvě 2012

@catherin89 taky závidím bříška taky taky 😅 😵 snad se jich brzy dočkáme 🙂 jinak ještě jsi neměla příležitost otěhotnět - dny před ms jsou neplodné, takže uvidíte, zda se zadaří na 1.pokus 😉mě už plodné dny pomalu končí a nějak jsme zatím moc neměli chuť, manža má 2x týdně do 21,00 angličtinu a vstává před pátou ráno, tak je zbitej jak pes a mě zase vycucly ty tropický horka 😝 , takže s největší pravděpodobností bude i 2.cyklus neúspěšný, ale jak říkám "light", takže se do ničeho nutit nebudeme 😉
@andelka nastává super roční období na odplenění, tak se neboj, on se Dany těch plínek brzy zbaví - vždyť Išek nočník přímo bojkotoval a ze dne na den je bez plen a dokonce se stává čím dál častěji, že se nepočůrá ani za to odpolední spaní 😵

crawler
autor
4. kvě 2012

Jinak jsem založila nové album , kde mám nafocený nějaký jídla pro "zdravé snažení" , ale mám ho pořád stopnutý, že to nesouvisí s mateřstvím ani dětmi 😝 😅 což teda nechápu 😕

catherin89
4. kvě 2012

@crawler No doufám, že se brzy zadaří - i Vám samozřejmě 🙂 No manžel je teď furt v práci, byl ještě na nějakých přesčasech a i tak dělá dvanáctky tak jsem si ho moc neužila.. Tak doufám, že bude o víkendu chuť na obou stranách 😀 necháme se překvapit co nám květen nadělí 🙂 na to album jsem se chtěla kouknout a už bylo stopnuté... zřejmě jak není na fotkách dítě tak je to v pytli..

handm
4. kvě 2012

@kristi No a já myslím, že já mám přesně z ovu v břiše holku😉😀😀 včera nám to potvrdil DR na 3D UTZ, takže myslím, že vědecky to nefunguje a je to prostě na partnerovi😉😀😀

andelka
4. kvě 2012

@crawler doufám, dnešní pokus opět nic, suším slipy 😅 Ono je blbý že máme doma koberce, není to jen setřít a dobré...

crawler
autor
4. kvě 2012

@andelka no tak to je blbý, my máme všude lino nebo dlažbu, tak bych to nemusela řešit i kdyby nehody měl...tak to nevím, jakou zvolit taktiku...asi fakt jedině počkat až si sám začne říkat...ale neboj, určitě mu to nebude trvat moc dlouho 😉 co zkusit mu vysvětlit, že plínky má jen miminko jako je Dominiček a on že už je velký chlap a ti už nosí slipy?

rena1410
4. kvě 2012

@handm Tak to je dobry, taky by jsem chteli holcicku. Koukam, ze je to uplne jedno, kdy se to dela, je to jen dilo nahody 🙂

handm
4. kvě 2012

@rena1410 jj já si to myslím. jak už jsem tu psala, obě děti máme jako "náhodu" po nějaké akci - narozeniny a vánoční večírek, prostě s alkoholem a velkou chutí 😉😀😀 a myslím, že obě cca ve stejnou dobu OVU, protože ji na sobě poznám i bez měření a všech testů - bolí mě hrozně břicho a doslova "teču" - pardoooon za výraz...
No a první je kluk jak buk a druhá prý holčička - dr ukazoval kávové zrno, tak mu ráda věřím 🙂🙂🙂

rena1410
4. kvě 2012

@handm Tak preju, aby to ta holcicka opravdu byla 🙂 A jak mas stareho chlapecka a kdy se ma narodit holcicka?

handm
4. kvě 2012

@rena1410 Díky, budeme doufat a třeba nám to potvrdí ještě 30TT UTZ.
Malému budou v září dva a dvojka se má narodit v srpnu - ale já jsem přenašeč, takže čekám taky začátek září😉😀😀 Budou od sebe dva roky😉🙂

crawler
autor
4. kvě 2012

@rena1410
@handm
no jo holky, ono je to fakt zajímavý...já jsem zase otěhotněla 2. den po ovulce, což už by mělo být vajíčko zaniklé...a vzhledem k tomu, že si dělám grafy už roky, tak se nemýlím...prostě to vajíčko vydrželo 😅

rena1410
4. kvě 2012

@handm Tak to mas super 🙂 My budem mit (jestli se zadari), odstup 3 a vice.Rada bych otehotnela, nez budu muset nastoupit do prace 🙂 Mam na to pouze 5mes.

ahojkyy
4. kvě 2012

ahojte baby, tak sa pridavam, ak teda mozem. Po dvoch rokoch snazenia a nezistenej pricine neplodnosti sa nam podarilo 1. IVF a maly Tomasko ma uz 16. mesiacov. Uz dalsi rok.. sa light, snazime o druhe mimco, proste sa nechranime. Zatial nehrotim, ale vcera som zase dostala M. Takze dalsi mesiac. Bazalnu nemeriam, nemam moznost pri malom, predtym som merala. Ovu testy ako ktory mesiac, obcas zabudnem kupit 😀
tak ak nevadi, obcas sa vam sem vsuniem.
Jo a na nocnicek rovnako skusame. Periem ako kedy, jeden den trenky pocika 5xhodinu, druhy den ziadna nehoda. Vychadza mi to tak, ze ked nema na sebe nic, nepocika sa, ked ma nohavky, slipy, tak sa pocika pripadne. Kaka mi do nocnicka od kedy sa posadil, tak ho vysadzujem, tj od 9. mesiaca. ALe nehrotim, ´je to skoro. Len mi ho je luto v tych teplach s plienkou, tie deti su tak radi nahe a mozno to bude mat aj ucinok 😉
ahojkyy

handm
4. kvě 2012

@rena1410 🙂 Určo se podaří, dej si pár skleniček a je to😉😀😀😀 Já měla RD na dva roky, takže to vyšlo báječně 🙂 až mě to trochu děsí😉😲🙂
@crawler taky zajímavý. Prostě to je tak, jak má být...příroda si dělá co chce 😉😀

rena1410
4. kvě 2012

@crawler Proste priroda si to zaridi po svem 🙂 Holky, chtela jsem se zeptat, poznate na sobe ovulaci? Me dr. rekl, ze ji budu mit 14DC (dnes jsem 17DC), ale priznaky zadne. Zadny hlen, spis me teda boli bricho jako pri menses, ale to uz tak tyden. A vcera me to bralo az do ledvin, ale mam slaby zanet moc.cest. Tak teda fakt nevim. Tak ted nevim, jestli verit doktorovi nebo se ridit priznaky ? Jak to mate vy?

rena1410
4. kvě 2012

@handm Nejspis mam po ovu, ale pokud se nepodari, tak se opiju a bude zadelano 🙂 Zajimavy taky je, ze ja uz pred otehotnenim vedela ze prvniho budu mit kluka a druheho si to myslim taky. Fakt se intuice nespletla. Me kdyz to dr. rikal, jestli chci vedet co to je, tak rikam, ze si skoro na 100% myslim, ze kluk a taky ze jo 🙂 A u kamosek mi to taky celkem vychazi, mam na to nejaky radar ci co 🙂