"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

catherin89
6. kvě 2012

@kristi co?? už i ty si děláš grafy? 😀Já se zatím dopracovala jen k výpočtu plodných dnů! 😀

kristi
7. kvě 2012

@catherin89 jako hodlam to delat tak 3 mesice, a mezitim zkouset, uvidime jak to pujde.....nicmene dneska uz jsem vzhuru,takze abych zitra vstavala v 5 kvuli mereni, to asi nebudu...

dneska 36,1

andelka
7. kvě 2012

@kristi no, je fakt, že sice teď toho mám plné kecky a těším se až budou kluci větší, ale taky mě napadá, že na ukončení velikosti rodiny jsem ještě mladá 😅 Ale záleží hlavně na financích a bytové situaci. tak uvidíme, jestli se někdy budu zas cítit tak dobře, abych věděla že těhu a porod zvládnu.

catherin89
7. kvě 2012

@kristi Tak uvidíš snad to bude k něčemu dobré a přinese to ovoce 🙂 S tím jste holky daleko přede mnou, na to já se nechystám. 🙂

rena1410
7. kvě 2012

Ja uz si taky zapisuju teplotu , to je vy pytli. Ale diky tomu jsem zjistila, ze jsem mela ovulaci ! Jinak jsem nemela zadne priznaky.

crawler
autor
7. kvě 2012

@kristi nemusíš vstávat v 5 😉 hele, já budím manžela (on spí totiž tak tvrdě, že ho budík nevzbudí) - tož nastavím si budík místo něj - zazvoní v 5, típnu ho, strčím teploměr do pusy, za minutu zatůtá, že je doměříno, tak ho vytáhnu, zalomcuju s manžou a spím dál a vstávám si až se mi (nebo Iškovi) zachce 😉 Jinak teplota se nemusí měřit na minutu stejně každý den, ale v rámci jedné hodiny jo, protože se počítá, že o každou hodinu dýl stoupne teplota cca o 0,1 °C 😉

@catherin89 Co jídeláčky? jak se Ti s nima daří? já měla včera volný den, takže ve mě včera zmizlo 20g milky 😀 jinak je to teda ok .

catherin89
7. kvě 2012

@crawler No snažím se, jím o dost více zeleniny a ovoce i jogurtů, z toho mám radost, že jsem se k tomu dokopala 🙂 ale pořád mám problém jíst pravidelně... na tom musím ještě zapracovat, prostě jím když mám na to zrovna čas a vím že to není uplně nejlíp.. 😒 Jinak zrovna probíhají plodné dny 🙂 tak jsme s manželem zapracovali 😀

crawler
autor
7. kvě 2012

@catherin89 však jo - každý krok k lepšímu papkání je super 😉 Jinak já ještě neměla ovulaci, tak jsem z toho rozpačitá - ještě nedávno jsem tu pěla ódy na své pravidelné a "dokonalé" cykly a ted to vypadá, že snad ani ovulace nebude či co? 😖 tak držím pěstičky ať to vyjde 😉

catherin89
7. kvě 2012

@crawler Děkuji, jsem na to zvědavá.. 🙂 taky přeju aby se vám zadařilo 🙂 třeba už se ti v bříšku rýsuje malý drobeček 🙂

crawler
autor
7. kvě 2012

@catherin89 bohužel pochybuju ☹ vzhledem k tomu, že se měřím - teplotní graf by musel vypadat jinak pokud bych byla těhotná 😅

jinak teda pro inspiraci můj dnešní jídelníček:

6,30: těstoviny, mák a cukr (dojídala jsem zbytek z neděle 😝 )
9,30: 2x knuspi s žervé, pažitka, jablko
12,00: polévka z hrachu a červené čočky + zelenina + celozrnný rohlík 50g
15,00: 125g bio bílý jogurt, 30g žitné vločky a lžička skořice + několik lžic mrkvovo-kedlubnového salátu se sezamem
18,00: 1 vece, 70g bulguru, 2 plátky šunky, 1/2 žluté papriky, 1 rajče, velký list salátu

catherin89
7. kvě 2012

@crawler můj jídelníček : snídaně: chléb s mrkvovou pomazánkou (domácí výroba: lučina+nastrouhaná mrkev+buď trochu pažitky nebo petrželky) hrozně to chutná Nelince tak jsem si dala s ní 😀
svačina: banán
oběd: palačinky se skořicí
svačina: chléb se šunkou
večeře: zeleninový salát s mozzarelou
No myslím, že nejhorší to není ale stále mám co zlepšovat. 😉 Jinak se mi líbí tvá odpo svačina to taky zkusím 🙂

crawler
autor
7. kvě 2012

@catherin89 😉 ty vločky si dej do jogurtu aspon 15 minut před jezením at Ti to trochu změkne 😉 vůbec to nemáš špatný 😉

catherin89
7. kvě 2012

@crawler Díky , to potom teda nevím kde jsem nabrala ty kila 😀 ne, je fakt, že teď jsem ten jídelníček fakt zlepšila. odhodlala jsem se vlézt na váhu a to jsem neměla dělat, váhový rozdíl od začátku prosince do teď činí 10 kilo z čehož když to vím se mi dělá uplně špatně... ☹ Takže celková moje váha je 65kg a to jsem za celý svůj život měla jen v 7. měsíci těhu...

kristi
8. kvě 2012

zensky,kde mate nejaky masooooo???

zazulka
8. kvě 2012

ahoj holky, jaká jste tady partička? 😵 Příští měsíc taky chceme začít pracovat na druhým mimiku, tak bych se ráda někam připojila... Přiznám se, že jsem nedočítala 22 stránek, takže nevím jak to tady frčí... Kdybyste mě mezi sebou přivítaly, budu ráda 🙂

catherin89
8. kvě 2012

@zazulka Ahoj, vítám tě 🙂 tady to je o tom, že se snažíme o miminko ale tak nějak tím nejsme posedlé aby jsme dělali ovu testy atd.. prostě tomu necháváme volný průběh 🙂 ale bavíme se tu o všem možném. Přeji aby se Vám brzy zadařilo! 🙂

catherin89
8. kvě 2012

@kristi Já jím maso tak 5x - 6x do týdne tak si říkám, že občas by to chtělo i nějaké bezmasé jídlo... 😉

kristi
8. kvě 2012

@zazulka ahoj, vitej....krasny jmeno ma malej 😉 bohuzel moje nej kamoska ma Maxe a jedna dalsi taky, takze u nas uz se to proste neda

light je light,ale vedet, kdy je ovu je asi nakonec dobry..... 😀 😀 😀

crawler
autor
8. kvě 2012

@catherin89 no hele ze zkušenosti - mě jde váha nahoru, když jím víc pečiva a nepravidelně (dopoledne málo a odpo víc), takže i když jídelák jakoby není špatnej složením, tak ještě záleží na tom, po kolika hodinách jíš a samozřejmě přesné množství...je to trochu alchymie, ale podstatné je jíst zdravěji a ona se váha začne pomalinku upravovat 😉 hubnout by se mělo cca 0,5 kg týdně a spíš než se vážit je dobré se měřit přes bříško a boky, ale to všechno asi víš 😉
@kristi já jím maso 3-4x týdně a pak bílkoviny doplnuju vejci, tvarohem a sojovým "masem"...jinak to zamknutí je dobrý nápad - vykoumu, jak se to dělá 😉 jojo, určitě se hodí vědět, kdy je ovu 😉 a jak jde měření? 😉
@zazulka ahoj 🙂 tak tahle skupinka je založená pro maminky, které chtějí nechat volný průběh v početí druhého miminka, takže pokud nejsi snažilka, co bude manžela uhánět během plodných dnů 3x denně jen aby otěhotněla, tak vítej 😉

kristi
8. kvě 2012

@crawler dneska 36,4, ale merila jsem se v 7 rano, takze jak rikas v tech 5 co jsem se merila vcera by to bylo asi mene

kdyztak se zeptej administratoru,jak se to zamyka. Nebo pak muzem udelat diskuzi novou, ono to vyjde nastejno asi

crawler
autor
9. kvě 2012

@kristi jojo, v těch 5 by to bylo cca 36,2 😉 už jsem se ptala, tak mám info a až bude malej spát, tak to udělám 😉

@andelka co si myslíš o mým grafu? jsem z toho paf, protože za těch 40cyklů, co mám naměřený mi ovulace chodila 14-16 den cyklu s naprostou pravidelností. Znamená to, že je tento cyklus anovulační? 😲 Proč? co to může způsobit? asi jsem ty svoje pravidelný cykly a dokonalý grafy přechválila 😔 ☹

andelka
9. kvě 2012

@crawler no, zatím fakt nic, to je divný...ale stát se to může, jen důvod teda těžko říct. Já jsem důvod svých z ničeho nic nepravidelných cyklů taky neodhalila (jedině vysazení HA, jenže to začalo blbnout až po půl roce) 😕
Možná ještě ovulka přijde.

zazulka
9. kvě 2012

@catherin89 ahoj, děkuju 🙂 no tak posedlá jsem nestihla být ani u prvního, na druhý miminko se moc těším, ale začínáme o rok dřív než bylo původně v plánu, takže to je spíš mise "každý měsíc k dobru" 😀
A snažíte se tady převážně o první nebo druhý miminka? Akorát se bojím, že je vás tady hodně, že už se nestačím chytit 😅
@kristi jasný, já si myslím, že kdyby se mimi rok dva nezadařilo, ještě ráda budu za ovu testy 😉 pravda ale je, že u prvního jsme se ani nenadáli, takže ani nevím jak to vlastně funguje a doufám, že nebudu muset zjišťovat 🙂
Diskuze asi není moc stará, takže předpokládám, že se všechny snažíte tak nějak nově?
Jo a děkuju za pochvalu jména 😵 😵 Druhý mimi bude buď Stela nebo Bruno 😵

zazulka
9. kvě 2012

@andelka koukám, že máš malý rozdíl mezi dětičkama, zvládáš to? Dá se to? 🙂 A ještě se snažíte? Máte v plánu třetí miminko?

catherin89
9. kvě 2012

@zazulka no my jsme taky původně chtěli začít se snažením až budou dceři 3 roky, ale touha je touha a prostě už bysme chtěli dalšího nádherného tvorečka 🙂 myslím, že zas tak moc nás tady není a většinou co jsem si všimla se snažíme už o druhé miminko.. Jinak musím taky pochválit krásné jméno tvého syna, taky se mi moc líbí 🙂

zazulka
9. kvě 2012

@catherin89 jé, holky, děkuju, to jsem ráda, že Maxim slaví úspěch 😵 Malinko jsem se bála, že se to hodně rozšíří, co se Max narodil Krainový, ale okolo mě se zatím žádná Maxovlna nezvedá, tak jsem ráda 🙂
A Tobě by teda teroeticky vycházel cca 3letý rozdíl, viď? To jsme chtěli původně, ale jak píšeš, touha je touha 😀 Bojím se malýho věkovýho rozdílu, ale snad to nějak dáme...
Ty bys chtěla teď zase holčinku nebo chlapečka?

catherin89
9. kvě 2012

@zazulka Ano pokud by se podařilo co nejdříve tak by vycházel 3-letý rozdíl. Já bych se toho malého rozdílu moc nebála, mě spousta známích tvrdí, že se dvěma dětma je to lepší jak s jedním. Prý to starší je schopné aspoň na chvíli zabavit miminko, že mají víc času něco udělat, uvařit a tak.Tak to určitě zvládneš. A Maximek bude určitě rád mít společníka nebo společnici. 🙂 Abych pravdu řekla tak je mi to uplně jedno, jsem připravená na oboje. Pokud to bude kluk tak budu ráda, že mám syna (a hlavně celá naše rodina se nejspíš zblázní radostí, protože nemáme v rodině jediného kluka) a když to bude holka tak to bude parťačka pro Nelinku, takže obě varianty mi vyhovují 🙂 A ty toužíš po holčičce?

kristi
9. kvě 2012

@zazulka no tak to si delas srandu s tim Brunem, ne??????

madlisek
9. kvě 2012

@crawler prý v průměru 2x ročně mívá žena anovulační cykly. Mně se to taky ještě nestalo, tak chápu tvoje překvapení, ale možné to je a nemusí to znamenat vlbec nic 🙂

andelka
10. kvě 2012

@zazulka ahoj, no, máme 22,5měsíců - zrovna dneska má ten starší dva ročky 😵 tak tu nostalgicky vzpomínám 🙂
Jj, dá se to, ale spíš proto, že mám na pomoc maminku v důchodu která je s náma každý den. Jinak by to byl mazec. Ono záleží i na povaze staršího dítěte, moje je děsnej drak a ještě se v noci budí a ráno brzo vstává, takže jsem permanentně unavená. Tak jsem ráda že se mnou přes den někdo je.
My jsme se původně chtěli light snažit až by bylo Danymu rok a půl, ale nějak jsme zatoužili nechat tomu volný průběh už dřív, jak měl 1 rok, no a zadařilo se napoprvé, takže jsou do sebe necelé dva roky.
Jsou to dva kluci, tak doufám že si s polu budou hrát, zatím žádná žárlivost neproběhla a vztekání je v mezích jeho přirozeného vývoje a věku 😅 Těším se až budou oba větší, i je dobré že si to miminkovské období odbudu tak jako najednou a pak už to bude lepší.
O třetím a dalším miminku uvažujeme, ale zatím to nejde, kdoví ale co nám život přinese, něříkám že nikdy. Ale zatím na pár let mi dva raubíři budou stačit 🙂
Jé, Stela...to měla být holčička (kdyby nebyl Dominik kluk byl by Anežka Stela) 🙂