"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

alamo
12. dub 2012

@crawler jojo, katolik, ale zase tak striktne to nedodrzuje, ponevadz jsme spolu meli sex pred svatbou...po dobu cca 6ti let 😀 ...a vdavala jsem se v kostele tehotna

crawler
autor
12. dub 2012

@madlisek máš pravdu - když dojde na lámání chleba - lecco se změní... a jsou různé extrémní situace, které s názory úplně zatočí...župan 😀 tak to musím říct mhd 😀

jasekd
12. dub 2012

@crawler no ja mam hormonalni, nejsem nadsena, to vis, ale treti dite do naseho 1+1, odlozeny navrat do prace, sama bych uz byla na invalidni duchod...Proste neco jsem vzit musela, jinak bych se zblaznila. Navic ziju v takovym stresu, ze se kolikrat ani najist nemuzu a nejaky mereni by mi asi bylo na houby. A neumim to a nehodlam se to ted ucit, i kdyz se mi libi, jak zmakle to ty nebo @andelka mate. Ja na to ted nemam. Mne by se libila kombinace pesar a k tomu neco jako davat si pozor (celkem nam to nevadi, i kdyz je to pak takove nedotazene) nebo to mereni, ale to se musim dat do kupy. Takze ted Mirena, pak se rozmyslime, zda treti ano ci ne a pak budu resit dalsi antiko...

crawler
autor
12. dub 2012

@alamo 😀 tak to jsou ti pseudokatolíci, kteří dávají špatný příklad 😀 nic proti tvému muži, ale nic nevěřící nekritizují raději než takové věřící. Jinak nikdo samozřejmě není neomylný a bezchybný - každý může "ujet", ale pak je otázkou svědomí, zda s tím chci něco dělat ...Jinak moje sestra se taky vdávala s bříškem v kostele🙂 díky Bohu, že už minuly časy, kdy to bylo pro ženu zostuzení...ale je fakt, že předmanželský sex je stále nedovolený a má to své opodstatnění, ale to je opravdu mimo diskuzi 🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@jasekd ano měření teploty je super, ale vhodné opravdu pokud není stres čili pro Tebe momentálně zcela nevhodné, ale až budete srovnaní a prostě bude líp, tak opravdu vřele doporučuji - zcela přirozené, do těla nic nezasahuje...a je to naprosto jednoduché a zabere to 1 minutu ráno po probuzení 😉

crawler
autor
12. dub 2012

@jasekd jinak pevně věřím, že větší bydlení se jednou najde😉 co si podat inzerát ve smyslu "hledáme důchodce, co chtějí jít z velkého baráku do pohodlného bytečku" - výměny jsou fajn a jen se doplatí případný rozdíl 😉

jasekd
12. dub 2012

@crawler Prave ze nezabere, musela bych se to jeste naucit 😀

andelka
12. dub 2012

@alamo my jsme katolíci oba a taky jsme spolu spali před svatbou, 4,5roku 😅 ani nevím proč, asi "zatmění" (jinak s předmanželskou abstinencí naprosto souhlasím a absolutně o tom nepolemizuju, je to dobrá prospěšná věc), ale před svatbou jsme spolu nežili, takže to nebylo moc časté, nebyl to klasický vztah tzv."hraní na manželství". Pak asi půl roku po svatbě mě začala HA štvát, cítila jsem že to je blbě, tak jsem nadhodila muži co by říkal přechodu na PPR. A on na to: no já už jsem ti to chtěl dávno navrhnout 😀 pořád to považuje za nejlepší způsob kontroly početí.Bohužel jsou situace, kdy to praktikovat nejde, např. po porodu.

andelka
12. dub 2012

@jasekd to se naučí každej, když má motivaci 😉

crawler
autor
12. dub 2012

@jasekd ale sím tě - umíš si strčit teploměr do pusy a počkat na zapípání, ne? 😉 zbytek Ti vyhodnotí graf na fertilityfriend apod. nebo @andelka 😀 jinak já si vedu klasické papírové grafy - kupuju si sešity na cenap.cz, ale jinak jsou ty virtuální grafy fajn 😉

jasekd
12. dub 2012

@crawler prave ze neumim hodnotit ty grafy, to jsem myslela. Ale to je ted uplne fuk, jen me to zaujalo, jak vam to funguje...

crawler
autor
12. dub 2012

@andelka tak když už jsme u toho odtajňování, tak my to taky "nevydrželi" 🙂 zatmění to nebylo - měla jsem výčitky svědomí a to šííílené...snažili jsme se na sobě pracovat a občas to prostě uklouzlo...Podle mě je mezi věřícími právě ten rozdíl - zda si uvědomuješ, že děláš něco špatně a snažíš se to nedělat a nebo zda je ti to jedno a pohodlně žiješ v daném stavu.... Jinak je to supr, že máme muže, kteří jsou s námi v tomhle zajedno!🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@jasekd tak až to bude aktuální, tak jdi do těch virtuálních - tam jen zadáš svou teplotu a graf sám vyhodnotí, zda joo či né 🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@jasekd jé a že ještě odbočím - jak jste oslavili Martínkovi narozeninky? 😉

andelka
12. dub 2012

@jasekd hele, nikdo se nemusí bát vyhodnocování,když má mě 😉 😀 takže až budete mít klid a pohodu (což bude doufám brzy) směle do toho 🙂

@crawler jj, je to super, vždycky se na tom musí shodnout oba, a je pak blbý když jeden chce a druhý nechce... 😒
No my jsme spolu spali už s tím vědomím, že spolu budem napořád, že se vezmem až to půjde. A taky to spíš "ujíždělo". Stane se, no, člověk se mění, učí, roste...i v tomto.

jasekd
12. dub 2012

@andelka 😀 u me to ted stejne nejde, pac jsem hormonalne ovlivnena tou Mirenou, ne? A doufam, ze potvora je spolehliva! Dalsi antiko promyslim spis do budoucna, kdyz vidim,z e to nekdo resi. Mirenu davat pryc nechci, za ty prachy 😝 😀 Jsem celkem spokojena, ale priste bych radeji nehormon. metodu.
@crawler Tak nejak decentne, neni sila a nalada, slaveni me moc nebavi. Byli u nas tchani a oslavili jsme M. i V. a ted o vikendu prijdou nasi a segra a oslavi se opet M. i V. protoze vylozene spolecnou oslavu s obema rodinama jsem v nasem pidi byte nechtela, navic nasi o to druzeni se nijak nestoji. Detem se to ale libilo. Vam uz se to taky blizi a @andelka taky 🙂

andelka
12. dub 2012

@jasekd jj, to až bys ji neměla, aby v tom figurovaly jen přirozené hormony. Na jak dlouho ona vlastně je?
U nás bude taky decentní oslava..na kupu dětí, vlaječky a balonky a podobně nejsem stavěná. Tchyně upeče dort, pogratulujem, rozbalíme dárky a pak budou děcka lítat po zahradě 😀 ještě aby vyšlo počasí, ať nesedíme doma celej den. A rozumně jsem to delegovala na tchánovce, tady bychom se nevešli, navíc budu těsně po 6nedělí, tak se pozvem k nim 😅

jasekd
12. dub 2012

@andelka 5 let. Taky jsem chtela delegovat, ale manzel to nejak nezaridil a nakonec i lepsi, nemuseli jsme se nikam tahnout a oni za dve hodiny odesli 😀

andelka
12. dub 2012

@jasekd jo tak to já se radši nechám na oslavu odvézt a odjet taky můžem kdykoliv. Ale s bráchou a š to oslavíme u nás, takže něco chystat stejně budu. 🙂
Tak za 5let dej třeba vědět 🙂

jasekd
12. dub 2012

@andelka uz jen 4 😕 Mam ji skoro rok, Venynce bude rok... Hruza.

reruna
12. dub 2012

@crawler teploměr do pusy?, to se neměří bazální teplota? u mě by to bohužel nefungovalo, neměla jsem nikdy pravidelný cyklus, proto jsem se i tak dlouho léčila a trvalo mi tak dlouho poprvé otěhotnět, takže PPR se nehodí pro každého, a jen pro pobavení - moje kamarádka otěhotněla 40. den cyklu 😀 Proto já mám po druhém císaři teď Mirenu... ale existují i tělíska bez hormonů, ty ale nemají takovou spolehlivost a častěji jsou komplikace jako krvácení, bolesti atd. Pokud máš pravidelný cyklus a PPR vám takhle bezvadně funguje, tak je to super?

madlisek
12. dub 2012

@symoona Máme skoro stejně staré dětičky 🙂 My jsme si pohlaví nenechali říct, moooc jsme se těšili na to překvapení. Ale byla jsem celé těhotenství přesvědčená, že je to kluk 😀 Teď bych si přála zase holčičku, ale kdo ví, co bude 🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@reruna bazální teplota znamená klidová - stejně jako je bazální metabolismus apod. - je to tedy teplota měřená uvnitř těla v klidovém stavu - a proč teploměr strkat do zadečku nebo pipi, když můžu do pusy, že?🙂 Jinak právě - jsou stavy, kdy prostě PPR není vhodná - i když právě díky ní lze odhalit anovulační cykly nebo jakékoli podobné problémy související s nemožností otěhotnět apod. 😉 takže já bych ji doporučila každé ženě, která chce poznat svoje tělo- Jinak pokud skončím opět sekcí, tak budu muset o něčem podobném jako Miréna uvažovat... 😔
@madlisek až budeš těhu podruhé, tak si to taky nenecháte říct? naše celá rodina byla přesvědčená, že jsme si to říct nechali a jen jim to tajíme 🙂
@jasekd
@andelka taky nejsem na nějaké slavení a muž už vůbec ne / u nich v rodině se narozeniny nikdy neslavili - maximálně si popřáli vše nej) - jenže sestry mají obě kluky na konci dubna - fany je 2.5., takže se to spláchne a uděláme garden party a oslavu pro 3 kluky naráz - pro nás pro všechny je to i ekonomická varianta, kdy bude jedno pohoštění a padla 😀 toto letí - Venynka bude mít rok 😕 (příští týden?) jinak už teď přejia samozřejmě oboum dětem a i Tobě maminko ať jste co nejdřív úplně zdraví!!!

madlisek
12. dub 2012

Já měřím přímo u zdroje, protože prostě neumím teploměr v puse udržet 😀

@crawler Zkusíme to zase vydržet 🙂 Co vy? 🙂 Jen si to teda líp zorganizuju s oblečením. Všechno jsme měli neutrální a i když jsme dostali po narození spoustu holčičích oblečků jako dárek, tak všechno byly už větší velikosti, takže na fotkách od narození do cca jednoho měsíce máme malého chlapečka a trošku mě to mrzí 😅 Takže pokud druhé bude zase holčička, tak si budu přát po narození holčičí oblečky vel. 56 🙂

kristi
12. dub 2012

@andelka
@crawler holky, mame to!!!!!!! radou to proslo, takze nase villa vilekula bude stat, jupiiiiiiiiiiiiiiiii

crawler
autor
12. dub 2012

@madlisek manžel to zase nechce vědět, ale já ano - takže si to nechám říct, ale bude to mé tajemství 😀 já mám jen chlapecké věci - neutrálních je minimum (podědila jsem po sestrách, které mají 4 syny). když to bude holčička, tak si našiju sama, co uznám za vhodné...spíš by bylo brutus před manželem utajit, že šiju z růžových a fialových látek 😀 no to se uvidí až to bude aktuální - já jen prostě chci poznat i tu druhou perspektivu, jaké to je vědět, co nosím v bříšku - oslovovat ho jménem už před narozením apod. Jinak se mi moc líbilo to nevědět - při sekci jsem před sebou měla plentu a jen jsem čekala až lékař řekne, kdo je to😀 a on ho vytáhnul nad plentu a řekl " žádná Elenka, ale František je to " 😀 to bylo tak krásný 😵

@kristi supééér! sdílím nadšení!!! moc gratuluju, tak to večer oslavte 😉!

madlisek
12. dub 2012

@crawler To naprosto chápu, také mě to láká, vědět, jaké to je 🙂 Kamarádce se teď narodila holčička, věděli jsme to předem a všichni vlastně máme pocit, že tu je s námi od jaktěživa. U našeho miminka mi chvíli trvalo přorientovat se z "miminka" na Andulku. Ale také mám nádherný zážitek z toho překvapení 😵

madlisek
12. dub 2012

Myslím, že i kvůli tomu oblečení jsem si ze začátku nemohla zvyknout, že to není miminko, ale Andulka 🙂 Kdyby byla od začátku v růžových dupačkách, tak mám jasno 😀

symoona
12. dub 2012

@crawler
😀 no len teraz na druhy krát je to o nieco horsie, nemysliet na to ci sa to prave podarilo alebo nie 😒 , ale tak snažim sa byt v pohode a venovat sa malemu...Ale verím ze Natalka raz bude...dufam ze coskoro 😉

symoona
12. dub 2012

@madlisek
Noo tak to by som ja urcite nevydrzala..A moj priatel a rodina tiez nie 🙂 Som rada ze sa nam maly ukazal na ultrazvuku a neskryval sa 😀