"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

olcab
25. dub 2012

@crawler neříkám teda že je to pravidlem,taky máme týden kdy se akorát přitulíme spíme 😀

kocka5
25. dub 2012

@crawler No, v klidu to beru.....ale pak jdu občas za kámoškama které mají teď 2 malé.....aby to stihly do konce mateřské........ a ten den jsem troche v šoku. Ale druhý den je to už ok......řeknu si, je mi takhle špatně? Není...... jsem v pohodě.....a svět se nezboří. 😉
Já jsem šla do práce ve 2 letech malého.......rok hlídali moji rodiče a do školky mi ho přijali..... už chodí 5 měsíců...........a nejdůležitější na misce vah bylo, že už jsem rok pracovala. 😎 Tentokrát jsem s tím ........vydrbala😀..... ale podruhé budu asi na 3 roky.....uvidím jak na tom budou mí rodiče...... Mateřská skoro 12 litrů byla fajn. 😅 ¨
Plánovali jsme druhé stihnout do nástupu do práce.....ale rozmyslela jsem si to...... říkala jsem si budu tak 2 měsíce v práci, pak otěhotním a po roce šup zpátky na mateřskou......a pešek😀 nepovedlo se.
S čurkáním jste super.....můj J začal hlásit až v 2,5.....jinak klidně chodil v mokrém......kakání zvládal do nočníku😀
Přemýšlím o ovulačním testu.....ovu si myslím, že poznám a nebo tělo fixluje.....protože jinak bychom byli už těhu.

crawler
autor
25. dub 2012

@catherin89 téda, tak taky nic? 😕 😔 tož jsem zvědavá, zda to některé vyjde v 1.cyklu...

crawler
autor
25. dub 2012

@kocka5 no ono, i když se budete milovat v den ovu, tak nikde není psáno, že to vyjde. početí je zázrak! My se tento cyklus milovali v těch nejplodnějších dnech a nic a přitom k prvnímu synu jsme přišli v den, který jsem považovala za neplodný (2 dny po ovulaci - čili vajíčko už mělo být zaniklé). Takže člověk nikdy neví 😀 Jakým způsobem "poznáváš" ovu? já teda, kdybych si neměřila teplotu, tak nevím vůbec o ničem 😅 😕

catherin89
25. dub 2012

@crawler no zatím to vypadá, že nic uvidíme.. jenže je fakt že jsme se snažili i den před MS tak nevím jestli z toho taky může něco být... Když ne tak po MS budem pokračovat 🙂

crawler
autor
25. dub 2012

@catherin89 jsou i takové, které otěhotní při MS, ale PPR (ta má antikoncepce - měření teploty) bere menzes jako neplodné dny a pak individuálně ještě další 2-4 dny po menzes - plodné dny tedy například u mě začínají až 9. den cyklu, ale i tak - jsou spíš jen teoreticky plodné - kdyby přišla ovulace dřív, což se mi za 4 roky ještě nestalo, takže opravdu plodné jsou až kolem ovulace čili u mě 13-14 den cyklu - tam je opravdu šance otěhotnět - i když ani tak se nám to nepovedlo 😉 😅

catherin89
25. dub 2012

@crawler no já jsem to tak nějak tenkrát vypočítala u prvního těhu, že jsem otěhotněla nejspíš 14.den cyklu což by dle tvého výpočtu sedělo. Tak nevím jestli to taky nevyzkoušíme.. já jsem taky slyšela, že je dobré si dát chvíli v sexu pohov, že když třeba cca týden nic a pak naostro, že prý mají chlapi agresivnější spermie ale nevím co je na tom pravdy 🙂 😖

madlisek
25. dub 2012

U nás zatím nic. Pokud by ovulace byla toho 15DC, tak bych měla každým dnem přijít MS. Pokud byla až 18DC, tak si asi ještě nějaký ten den počkám. Tak uvidíme 🙂

crawler
autor
25. dub 2012

@catherin89 taky jsem o tom slyšela - asi na tom něco bude, ale to už právě není to "light" - to je cílené milování se...😉 jinak jako stejný efekt by mohlo mít milovat se den před ovulací i v den ovulace - to se taky zvýší šance na otěhu 😉...

Jinak my se pokusíme i tento cyklus jet opravdu light, tak jsem zvědavá, jestli nám chuť vyjde na plodné dny 😀 minule to vyšlo přesně, tak uvidíme 🙂
@madlisek říkali jsme, že byla 18, že? jestli si to dobře pamatuji..takže si bud ještě počkáš a nebo už se nedočkáš a to by bylo lepší 😉 😀 co nějaký pocity? Já jsem ten minulý cyklus měla tak citlivý až bolestivý prsa, tak mě to utvrdilo, že jsem těhu a ono prd...já se v tom svém těle najednou nevyznám 😅 🙄

catherin89
25. dub 2012

@crawler no to je fakt 🙂 uvidíme ale zatím to hrotit nechci.

kristi
25. dub 2012

hmmm, tak kdybyste vedely, jak jsem otehotnela ja......radsi se ani neptejte, to byl faktk zazrak

crawler
autor
25. dub 2012

@kristi piš piš, nebo Tě sní myš 😀 jsem zvědavost sama...nějaká kuriozita? 😀

kristi
25. dub 2012

@crawler asi tak po tridenni kalbe, mnoho alkoholu atd. takovej ten zaverecnej sexik, nez uplne padnes. Muzi to muselo ujet proste. Ale ujelo mu to krasne 😉

crawler
autor
25. dub 2012

@kristi 😀 😀 😀 noa vidíš a pak že se v opilosti dělaj oškliví děti 😀 vaše Mia je krásná! a je fajn, že i když to bylo tak nečekané, tak jste to přijali s radostí! 🙂 pro nás bylo těhu taky šok, ale jásali jsme oba hned 😵 prostě, když je to z lásky, tak i když je to v "nevhodnou dobu", tak je to radost veliká! Navíc dneska už i líp vidím, že "nevhodná doba" je hodně relativní pojem - my jsme z toho všeho nakonec vybruslili absolutně parádně a máme se líp než bychom si i v nejhezčím snu představovali 😵

kristi
25. dub 2012

@crawler ty jo, u nas to bylo po roce, co jsme se znali......ale jsme za to radi, mame krasnou, sikovnou dceru ve veku kdy ostatni kamaradi nemaji ani manzelky.....ja jsem Vaha, pro me je dulezita stabilita, pohoda, rovnovaha....muz se k tomu mohl postavit jinak, ale od prvniho testu rekl, ze si minino nechame a ja byla moc rada....vyrostla z ni super holka, nenarocna, chytra, pekna - proste nase. Miluju ji

handm
25. dub 2012

@kristi Já ti mám pocit, že všechny děti po nějaké kalbě, jsou extra😉😀 Prvního máme po jednom vánočním večírku, taky tak nějak náhoda a druhého (zatím v pupku) po velké oslavě narozenin😉 Takže naprosto chápu😉😀😀

handm
25. dub 2012

@kristi Až jsme si s manželem říkali, že asi budem muset přestat chlastat 😀😀😀😀

kristi
25. dub 2012

@handm heeeej, tak pokud prvni je po kalbe super, tak druhy bude taky 😀

madlisek
25. dub 2012

@crawler Jo, podle teplot byla toho 18, ale ja tomu nejak neverim, kdyz jsem ji vzdycky mela ten 14 nebo 15DC 😅 Tak uvidime. A pocity mam, ze ms dorazi kazdou chvilku 🙂

crawler
autor
25. dub 2012

@madlisek ono jsi ten graf měla opravdu takový zmatený...a měřila jsi se ve stejnou dobu? nelezlo na Tebe něco, že by to ovlivnilo teplotu? jako je fakt, že já mám ovulaci taky celý roky stejně, takže to by zas u Tebe odpovídalo na to dřívější datum...no to už nezjistíme 😅 To nic...pojedeme další kolo a třeba už bude pro některou z nás úspěšnější 😉

kocka5
25. dub 2012

@crawler......já ovu poznávám podle toho hlenu a pak mě bolí v boku a mám pocit, že se přehřívám. Ale těma ovu testama bych chtěla přijít na to.....jestli je to fakt ovu....a nebo fikce v půlce cyklu😀

crawler
autor
26. dub 2012

@kocka5 aha...no já mívám plodný hlen cca 3-4 dny...ovulace bývá většinou nějaký den po tomto hlenu, ale myslím si, že to nemusí být jistota - možná by věděla @andelka ? osobně bych to taky vyzkoušela (já to teda poznám dle vývoje teploty) - udělej si test až budeš mít plodný den a uvidíš 😉 pak budeš mít jistotu, i když i tak bývají anovulační cykly, ale to bys holt musela testovat každý cyklus a to už by teda light nebylo 😀 tak držím pěsti at ovulka probíhá ;)

andelka
26. dub 2012

@kocka5
@crawler já myslím že to ty ovustesty potvrdí. Někdo ovulku fakt pozná dobře, napřed hlen, pak bolení dole a pak nic. Mně píchalo v podbřišku celkem asi tak 4x (z 20cyklů) takže já bych asi ovulku jinak než BT potvrdit nemohla. Při dlouhých cyklech jsem ten hlen měla i nekolikrát, než konečně k ovulce skutečně došlo. Vždycky už jsem se těšila že to bude a ono nic.

kristi
26. dub 2012

zkuste mi jen tak priblizne rict, kdy po MS je cca nejlepsi se snazit?

kocka5
26. dub 2012

@kristi
http://www.plodne-dny.cz/
migni to do kalkulačky......

@crawler já to beru fakt jako light...... zatím nic neměřím...... jen si chci něco potvrdit😀

crawler
autor
26. dub 2012

@kristi Zhruba v půlce cyklu čili pokud máš menzes po 28 nech, tak nejplodnější dny bývají zhruba v té polovině - čili bych se snažila nejvíc od 13. do 15. dne 😉 ale je to samozřejmě indivindy 😉

catherin89
26. dub 2012

Poslední dobou se mě lidi nějak často ptají jestli nejsem těhotná a kdy že už budeme mít další dítě a tak.. už mě to začíná celkem s**t... 😠 vím, že to nemyslejí špatně ale oni se trefí zrovna do doby kdy já sama bych si to přála a musím furt odpovídat - ne nejsem těhotná... Pardon, že si tady tak trochu stěžuju ale pak mě to nutí na to o to víc myslet a tak... A mám jeden dotaz asi bude blbej ale já to nikdy nepočítala (říkala jsem, že jsem laik) můžete mi říct délka cyklu se počítá od prvního dne MS do prvního dne té další?nebo jak?Díky 😅 🙂

palomitacheca
26. dub 2012

@catherin89 MS se počítá od prvního dne krvácení do dne, před dalším krvácením 🙂 Jinak taky mě celkem štvalo, když se někdo ptal "a kdy bude další dítě?" Zkoušeli jsme to od června, zadařilo se v listopadu a na oslavě tatínkových narozenin někdo nadhodil, že jsem těhotná. Hned se toho všichni ostatní chytli. A já se snažila stočit řeč jinam, protože jsem sice měla pozitivní test, ale ještě jsem to neměla potvrzený 😀

catherin89
26. dub 2012

@palomitacheca No u prvního to u nás právě nikdo neřešil (nejspíš asi nikoho nenapadlo že bychom chtěli mít dítě..) a teď?jako když se někdo zeptá jednou, dvakrát tak ok ale když o tom slýchám každý den tak mám pocit, že jen co ten dotyčný otevře ústa dám mu pěstí... chápu, že ses snažila stočit řeč jinam, já jsem taky dost opatrná a dokud bych to neměla potvrzené nechtěla bych nic říkat. Prostě lidi potřebují senzaci.. kdyby se radši starali o sebe. A děkuji za odpověď 🙂

palomitacheca
26. dub 2012

@catherin89 Na prvního se nás taky nikdo neptal, povedl se náhodou a celkem brzy, ještě jsme děti neplánovali 😀 Ale teď už mu byly v prosinci 2 roky a už to začínalo 🙂 Chtěli jsme to oznámit až po NT screeningu ve 12. týdnu, ale teta to prostě poznala už na té oslavě. A to sama děti nemá 😀 Ale její brácha a synovec jsou gynekologové, tak asi něco okoukala 😀