"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

crawler
autor
2. kvě 2012

@catherin89 ahojky🙂 tak moje dnešní skóre je pěkná slabota 😝 od devíti jsem měla návštěvu až do 17.hod, takže jsem zapomínala jíst a když už jsem jedla, tak jednohubky 😅

takže
snídaně: obilninová kaše Nomina, čajová lžička sezamových semínek, lžička medu, skořice, 4 švestky
svačina: 60g chléb, 2 pl.šunky, 1 pl.sýra 30%, okurka, cibule
oběd: jednohubky 😅 celkem počítám tak ze 2 rohlíků 😝 pomazánka ale téměř zdravá (řecký bílý jogurt, pomazánk.máslo, cibule, šunka, vajíčko), ředkvičky
svačina: 2 knuspíky, šunka, sýr, cherry rajčátka, pekingské zelí
večeře: hrst kuku.lupínků, hrstka musli, 110g bio bílého jogurtu 3,5%

a pak během dne jsem sem tam do něčeho zobla, ale to už moc navíc nehodí...Takže sumasumárum, kdybych měla kloudný oběd, tak by to hubnoucí bylo 😅 Tož zítra bude líp 😉
Jinak myslím si, že tvůj jídelák je super - jen, aby to bylo dokonalé, tak bych přidala ke snídani ten banán a k dopo svačince k tomu pomeranči třeba celozrnnou sušenku (20g) 😉 ale jinak fakt perfektní a krásně zdravě hubnoucí 😉

crawler
autor
2. kvě 2012

@andelka zrovna dneska jsme se s kamarádkama bavily, že všechny 3 jsme během prváku na vš přibraly 10 kil 😝 a přesně - pozdě večer pořádná sytivá večeře a zbytek dne prd 😝 já to shodila zdravým papkáním, ale holek se to drží a to ještě ani jedna nemá děti 😔

catherin89
2. kvě 2012

@crawler Děkuji, no snažila jsem se 🙂 ještě to doladím a hlavně doufám, že mi to vydrží 🙂 Ale v tom tvém je taky celkem dost zdravých věcí takže v pohodě a myslím, že sem tam nějaká jednohubka s takovouto pomazánkou neuškodí 😉

kristi
2. kvě 2012

krasne bastite, holky.....zavist.

ja dopoledne nic nemela, jeste to neslo snist, pak uz to byo lepsi, tak tunakovej testovinovej salat, ten i k svacine i k veceri, takze tak. Ale bylo v nem hooooodne zeleniny, tak snad zitra uz to bude se mnou lepsi a normalne se najim

catherin89
2. kvě 2012

@kristi vidíš, tuňákovej salát je taky zdravej, tak si do sebe dostala vitamíny a zítra budeš fit! 🙂

kocka5
2. kvě 2012

@kristi na snídani nemám chuť vůbec.....ale bacha....na oběd jsem dnes měla salát v kouskem kuřátka.....a bylo to dobrý 😉

kocka5
2. kvě 2012

@andelka pracovní a studentský jídelníček....skoro to samé......děs

andelka
3. kvě 2012

@crawler no, tak jsem se dneska zvážila a 2kg navíc mám furt - ale asi to nějak nebudu hrotit, vzhledem k únavě, kojení, málo cvičení zatím...spíš se budu hlídat abych zbytečně nepřibírala a nemusela pak shazovat víc.
Já teda včera nic moc
snídaně: opečená bagetka s cottage
svačina: jabko
oběd: rajská polívka, halušky se sýrem a slaninou 😅 (je to rychlé, no)
svačina: mussli s bílým jogurtem
večeře: obilninová kaše Nomina, trochu másla a posypané Grankem 😅 Dany měl na večeři to samé

dneska bude k obědu pečené kuře s rýží 🙂

kristi
3. kvě 2012

nejhorsi je, ze ja jsem mlsoun, ale desnej.......miluju ale same dobre a zdrave veci, nicmene je jim proste vecer. O vikendu jsme meli kazdy den grilovacku: krevety, hovezi bifteky, zeleninu, pecene brambory atd, to bylo jeden den. Druhej den jsme meli testoviny, hribkovy rizoto zase s biftekem, pak cokoladove sufle a takovy cunarnicky. Ja sladky teda nejim, to jediny me chrani 😀 😀 😀

crawler
autor
3. kvě 2012

@catherin89 jsi šikulka, základem je nenutit se do něčeho, co Ti nechutná - zdravá strava musí chutnat, aby Ti to vydrželo roky 😉
@kristi nic si z toho nedělej, až budeš fit, tak se můžeš snažit papat zdravěji,ted to neřeš vůbec 😉 ale je fajn, že i přes tu angínu jsi do sebe dostala vitaminovou bombu! to Ti jedině prospěje, tělo potřebuje energii na uzdravení a regeneraci .
@andelka náhodou - máš to celkem pěkný 😉 na Nominu bych nastrouhala aspoň 70% čokošku a dala to na snídani a naopak cottage s bagetkou (plus zeleninku) na večeři a paráda 😉 no a na dopolední svačinku je jablko málo - přidej třeba musli tyčku 😉 ze slaniny si nic nedělej 😉 Já mám teda výhodu, že od mala nesnáším tučný salámy, uzeniny nebo prorostlý maso -to mi docela usnadňuje režim, protože to prostě nejsem schopná polknout 😝

crawler
autor
3. kvě 2012

@kristi tak ono, pokud to sníš a nejdeš rovnou do postele, tak to není tak hrozný 😉 ale chce to aspoň 2-3 hodiny před spánkem....čoko suflé? mnamý - jak ho děláte? 1x týdně se doporučuje "volný den", kdy si člověk může mlsnout něco nezdravého a nakopne to metabolismus, tak zrovna to suflé -tos mě inspirovala 😵

crawler
autor
3. kvě 2012

@andelka ještě k té musli tyčce - ideálně bez polevy, protože ta poleva je ztužený tuk, což nemá na zdravé věci co dělat 😝 výborné jsou třeba MaxiNUta - stojí kolem 10kč, ale je pořádná 😉

andelka
3. kvě 2012

@crawler jo, ty Maxi Nuta miluju 😵 bohužel taky corny 😅
já vím, že kaše by měla být ráno, ale já kromě pití nejsem ráno schopná sníst nic teplého - na naši večer jsem si zvykla od Danyho, když jsem ho kojila kdysi, tak po jiné večeři mi vždycky v noci kručelo v břiše, po kaši ne. Teď ji máme s Danym tak 2-3x týdně. S tou čokoládkou je to dobrý nápad, my kupujem jen hořké Lindtky 🙂 Danymu někdy dávám nahoru karob, naštěstí to má podobnou barvu 😀
Ráno většinou nemám moc chuť na nic výrazného, tak to jistí pěčivo se sýrem, cottage, žervé nebo jogurt. A večeři mívám většinou studenou, podobnou snídani v podstatě, pokud není kaše.
Jojo, já tlusté taky nerada, jím jen šunku, buď krůtí nebo kuřecí, občas vepřovou, ale musí být kvalitní. Párky vůbec, nebo výjimečně něco, jak jsem měla teďka předevčírem. Tučné maso bych nepozřela 😝 kousky vyškvařené slaninky ale jsou občas príma 🙂

crawler
autor
3. kvě 2012

@andelka tak to jo, to si člověk musí přizpůsobit podle svého. já zase nejsem schopná fungovat bez sladké snídani - potřebuju sacharidy na rozjetí 😀 karob je taky výborná alternativa 😉 no jo Lindt jsou myslím nejlepší 😵 Jako já bych na sladkém ujížděla, tak aspoň, když už, tak sázím na kvalitu a vysoké procento kakaa. Jaké Nominy máš nejradši? Mě se stalo, že v pohankové jsme měli několikrát kamínek 😅 , tak už kupuji nejčastěji tu "super", která je směskou různých obilovin.

crawler
autor
3. kvě 2012

@andelka jinak dívej se na můj graf 😝 😅 jsem je tu vychvalovala a co z toho leze tentokrát? 😅

kristi
3. kvě 2012

@crawler hodim ti recept, vydrz chvilku, nez ho najdu

kristi
3. kvě 2012

užžžž to mám http://www.prozeny.cz/recepty/recepty-a-vareni/...

moje verze vypada asi takto,ale ja to vypiluju

crawler
autor
3. kvě 2012

@chcememimi tak co? jak to vypadá? 😉
@madlisek tak co? otěhulila jsi? ty chceš abych rupla zvědavostí? 😉 😀

kristi
3. kvě 2012

@andelka ja obcas na cunarnach ulitavam, napr. kdyz jsme byli ted na Festivalu otevrenych sklepu, tak v kazdym sklipku meli chleba se sadlem a snytlikem nebo cibulkou, no to je ultra cunarna,ale vzhledem k litrum vypiteho vina se to dalo snest.... 😀 😀 😀 doma si to samozrejme nedavam. Ale neumim jist obiloviny, ani lusteniny mi nedelaji moc dobre, pritom treba cizrna mi desne chutna, miluju hummus atd, ale vim, ze mi po tom bude zle....na to mam ovsem tablety - Pangrol, ten je fakt super, proste to ma travici enzymy a hodne to tomu traveni pomuze

kristi
3. kvě 2012

jinak u nas to vypada tak, ze jsem dneska dostala MS - takze jsem si to zapsala a pockame a uvidime, videla bych to tak na zari

crawler
autor
3. kvě 2012

@kristi a šup a je to v oblíbených 😵 😵 😵 😅 slintám už jen u těch fotek 😀 co nejdříve vyzkouším !díky moc!

kristi
3. kvě 2012

@crawler tam je desnej problem vychytat to peceni, delala jsem je v so i v ne, a v so se mi povedly daleko vic...nevim cim to - opravdu musis presne dodrzet recept, vnitrek MUSI byt tekuty, jinak je to takova babovka, i kdyz taky dobra

crawler
autor
3. kvě 2012

@kristi co to, že máš s luštěninama problémy? 😕 jó - cizrna je výborná - nedávno jsem dělala římský placičky a k tomu kuřátko a všichni jsme se olizovali 😵 týjo se máš - k angíně ještě ms 😝 no to bych byla úplně odvařená 😖 já teda měla angínu naposledy asi před 6 lety, ale zrovna v srpnu, kdy byli třicítky a já měla horečky čtyřicítky, skoro 41 😝 mě málem odvezli 😝

kristi
3. kvě 2012

@crawler nevim, mne ti to nejak nejede, mam rada cerstvy veci - minule jsem koupila cukrovej hrasek a ukazovala Mie jak jsme to kradli na zahradkach a jedli po kilech, ty uzasny sladky kulicky hrasku, cumela na me jak puk, ale pak ji to zachutnalo. U nas je to tim, ze muz to neji - tim padem to nemam proc a jak varit. Takze nase prilohy jsou ryze, brambor, kase, testoviny, kuskus nebo jen salat.....knedliky nevarim ani neumim....ja mu doma udelat hrachovou kasi, tak vis jak 😀 😀 😀 stejne tak sladky jidla, to nejime ani jeden.

tohle jsou zvyky,ktery ma kazdy z vlastni rodiny. Ja si ale nemyslim,ze varim nejak nezdrave, snazim se to udrzet v mezich - mame moc radi ryby, morsky potvory, salaty, libovy maso a testoviny.....nic spatnyho nejime.

chcememimi
3. kvě 2012

@crawler ahoj tak dnes se dostacila MS takže nic .....

crawler
autor
3. kvě 2012

@kristi no přesně...největší problém asi nastává, když jeden chce jíst to a to a druhý to nechce ani za nic. nedá se vařit 2x - to by bylo hrozný sebemrskačství - prostě se to musí nějak skloubit dokupy. Já a Fany luštěniny milujeme - polévky i jako přílohy, ale manža je snese max. 1x týdně /já bych brala častěji 😅 /. Jinak já závidím vám ty ryby a mořský pochoutky - já se v tom vůbec nevyznám, takže mám strach to koupit, že to nebudu umět připravit 😅 párkrát jsem něco zkusila a nechutnalo mi to... 😔 Co bys mi doporučila za rybku, aby byla snadná příprava a chutnalo to i malýmu? já zkoušela jen pangase, což ale není mořská ryba, ale šlo to (dělala jsem s bazalkou) a mořskou štiku a to na mě moc "smrdělo", tak jsem to nedokázala sníst celou porci 🙄
@chcememimi to nic 😉 ale aspon víš, že jsi v pořádku a že ovulka chodí 😉

kristi
3. kvě 2012

@crawler nejlepsi jsou ryby z Makra, pokud mas pristup - my doma zacinali na pstruzich,ale brzo omrzeli, jakmile jsme poznali morsky ryby v Recku. Milujeme prazmu a morskeho vlka alias dorada a seabass. Jsou to krasny pevny ryby s bilym masem, malo kosti, daleko lepe se vykostuji, zustanou ti dva krasne ciste filety. Delame je jen obycejne - dovnitr nastrkam kus cesneku, cibulky, citronu a bylinek, hodim bud do trouby nebo na gril. K tomu je nejlepsi salat a pecena brambora se zakys. smetanou

ted jsme zkouseli krevety - ja je miluju a jsou univerzalni, neni na tom co zkazit - nalozim se s chilli paprickama a cesnekem, hodis na gril a po 2 min. hotoovo, prikusujeme opecenou bagetku a hoooooodne citronu to chce

zcela nenarocny jsou makrely, chutnaji furt tak trosku uzene i kdyz jsou cerstve, fakt moc dobre jsou

pangase bych do pusy nevzala, po tom,co jsem cetla,jak se chovaji atd....

dokonce jsme minule delali i slavky na vine, pak ta omacka z toho, kdyz se to svari a vyjidas to z talire s chlebem, to je slast

ale k tomu musi clovek dospet, ja pred 5-ti lety nejedla nic,co smrdelo rybinou a muj muz taky ne, ted bychom se po tom utloukli 😉

chcememimi
3. kvě 2012

@crawler no začala jsem si dnes i zapisovat do grafu, tak jsem zvědavá kdy dorazí tento měsíc 🙂 poč. teplota 36,4...

crawler
autor
3. kvě 2012

@kristi já si právě myslím, že hodně záleží na úpravě, ryba prý smrdět nemusí, ale já to prostě ještě neumím a trochu se toho bojím, ale MUSíM vyzkoušet! Právě - o pangasech jsem viděla dokument v tv a stačilo mi, navíc, když to není mořská ryba, tak to pro mě nemá takový význam z hlediska zdravé stravy. do makra bohužel přístup nemám 😢 byla jsem tam jen 1x před lety na sestřinu kartu, ted jsou ale rozvedení a ona z firmy odešla. Je makro stále jen pro podnikatele? TAk myslím, že začnu tou makrelou a pak bych vyzkoušela toho mořskýho vlka - ovšem pokud ho lze sehnat v KAuflandu nebo Hypernově či tescu - nic jinýho po ruce nemám 😅 takže díky za tipy! budu doufat, že aspon něco z toho zachutná 😅

kristi
3. kvě 2012

@crawler jo, v Tescu je maji urcite, sice takovy prcky ale maji. a jak jsi na tom s lososem, toho taky nejite? toho maji vsude, vetsinou v tescu v akci a je super, s tim se da delat milion veci a je dobrej, sice tucnejsi,ale nenasycenymi tuky, takze prospesny.

kdyby jsi potrebovala poradit, jsem tu 😉