"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

crawler
autor
10. dub 2012

Něco málo o mě. Syn bude mít za měsíc 2 roky. Rádi bychom holčičku, tak zkusíme metodu milování více dní před ovulkou. Nechceme se ovšem cíleně snažit - prostě to necháme na přírodě, na Bohu a uvidíme, kdy se zadaří 😉 á budu doufat, že brzy - první dítko jsme počali na 1.pokus.

Tak se těším na maminky - spolu"snažilky" 🙂

crawler
autor
10. dub 2012

Ještě k tomu "snažení" . S manželem používáme PPR /dříve jako antikoncepci/- měřím bazální teplotu a sleduji hlen, takže vím, kdy jsem nejplodnější, ale jak jsem psala - nechceme se "povinně milovat" v ten a ten den, abych otěhotněla takže jedině, když je oboustranná nálada. A rozhodně nehodlám používat ovulační testy a po milování dávat nohy nahoru apod.

alamo
10. dub 2012

@crawler Ahoj, my taky pomalu zaciname uvazovat o druhem diteti. Dceri budou v cervnu dva roky. Taky se nechceme nejak cilene snazit, tak uvidime. Prvni dite se narodilo neplanovane, takze to vlastne ani poradne planovat neumim 🙂 . Budes brat treba nejake vitaminy? Ja prvne zadne nebrala, ale ted asi budu brat kyselinu listovou.

anieanne
10. dub 2012

Ahoj, tímhle "light" způsobem za šest týdnů rodím 😀 S manželem jsme se chránili tak napůl - nebrala jsem HA, neměli jsme ani jinou ochranu, jeli jsme přerušovanou. No a po půlce cyklu jsme si řekli, že už je po ovu, že už se nic stát nemůže, a že si to jednou užijeme až do konce 😀 Tak z užívání bude ( snad ) princezna 🙂

crawler
autor
10. dub 2012

@alamo ahoj🙂 naše první je taky neplánované 😀 počato v teoreticky neplodných dnech - porušili jsme metodu PPR a bylo vymalováno 🙂 vitaminy brát nebudu - v prvním jsem brala mamavit a začala jsem záhadně nabírat za 14 dní 3 kila v 1.trim., tak jsem je brát přestala a přibírání se zastavilo. Listovku brát budu - to jo. Sleduješ si cykly? bereš ha ? no jsem zvědavá, jak rychle se nám zadaří 🙂

crawler
autor
10. dub 2012

@anieanne to mě pobavilo 🙂 a druhé mimi jste chtěli brzy ? nebo to byl šok? 😉 já teda vím, kdy je ovulka, protože se měřím, ale stejně se může zadařit - člověk nikdy neví 🙂 A mě se právě líbí ta nepředvídatelnost 😀 tak hlavně ať je princezna zdravá!

anieanne
10. dub 2012

@crawler Jj, chtěli i nechtěli - v plánu bylo o tři čtyři měsíce později, takže zase takový šok to nebyl 🙂 On i první byl vcelku náhoda, taky to bylo takové snažení nesnažení. Sice jsme mimi chtěli, ale zase tak moc jsme to neřešili, a ten měsíc kdy se zadařilo, byl sex všehovšudy asi třikrát 🙂

crawler
autor
10. dub 2012

@anieanne no mi přijde, že právě ty páry, které to fakt moc neřeší a jsou díky tomu psychicky uvolnění, se zadaří brzy a naopak ti, co se pilně "snaží" , tak se kolikrát v den ovulace a před ní a po ní nutí do sexu několikrát za den a berou si na to sna i v práci volno a prd 😝 a vůbec - mě to přijde takové nepřirozené, takže zlatě, jak jste počali vy 😉

hulal
10. dub 2012

Ahojte holky,
doma mám dva kluky... Jeden velkej (manžel 😉 ) a druhej malej (v srpnu 2 roky). Taky už chceme druhé mimčo. Od února neberu HA a necháváme tomu volný průběh. Zatím nic, ale na nějaké kalkulačce na netu jsem našla výpočet plodných dnů, tak to zkusím tento měsíc. Manželovi ale nic říct nemůžu, protože je zásadně proti a bral by to jako milování z povinnosti 🙂 První byl chtěný, ale nijak plánovaný. Prostě jsme tomu nechali volný průběh, kdy jsem vlastně ani vůbec nevěděla kdy mám či nemám plodné dny.... Tak plození zdar a snad nám to vyjde podle našich představ 🙂

palomitacheca
10. dub 2012

My se loni v červnu řekli, že už bychom chtěli 2. dítě, tak jsme se nechránili a nechávali tomu volný průběh. Když jsem asi 2 měsíce po sobě měla zpoždění, tak jsem se trošku začínala radovat, ale testy byly negativní. V listopadu jsem ale zrovna vypozorovala, že bych měla mít ovulaci (nikdy dřív jsem ji pečlivě nesledovala), tak jsme to párkrát zkusili a já si byla skoro jistá, že to vyjde. V den předpokládané MS jsem si udělala test, ale byl negativní. Po týdnu MS pořád nikde, tak jsem zkusila poslední test, co jsem doma měla, a během chvilky vyšel pozitivní 🙂 Přítel tomu ze začátku nechtěl moc věřit, prý až to potvrdí doktor, ale měli jsme radost oba. Mě teda v tu chvíli trochu popadl i strach, jaký to bude se 2 dětma, ale jednou to přijít muselo. A v srpnu už by měl být prcek mezi námi 🙂 Taky doufám v holčičku, ale pohlaví si zjistit nenechám 😀

crawler
autor
11. dub 2012

@hulal ahoj🙂 kalkulačka není to pravé ořechové - každá žena má plodné dny různě dlouhé - pokud máš pravidelný cyklus, tak se to plus minut nemění. ale jinak to jednoduše můžeš zjistit sama přesně u sebe - prvních 5-7 dní bývá většinou neplodných, pak si měř teplotu každé ráno ihned po probuzení (pokud vstáváš každý den stejně) nebo si nastav budík na např. 6,00 změř tepltotu a spi dál 😉 teplotu si zaznamenej a plodné dny skončí až teplota vyskočí nahoru a udrží se tam 3 dny oproti předchozím 6 měřením - možná to zní složitě, ale není - jsou tabulky přímo na netu (womenzone, fertilityfriend apod. ) - zabere Ti to tak minutu ráno u měření. Plus je fajn sledovat hlen - tažný je plodný a hustý, kašovitý, bílý až žlutý je neplodný (má ph nepříznivé pro spermie, ale objevuje se v plodných dnech)...

crawler
autor
11. dub 2012

@palomitacheca ahoj🙂 my jsme si u prvního pohlaví říct nedali, ale tentokrát to chci z druhé perspektivy a vědět to chci, ale nesmím to říct nikomu ani mhd 🙂 Tak ať vám vyjde princezna a no a když to bude druhý synáček, tak budete jistě taky přešťastní - hlavně, když je miminko zdravé 😉

timbouctou
11. dub 2012

@crawler no já teda otěhotněla v obou případech hned asi druhý den skončení ms 😀 prostě jak jsme na to po týdnu vlítli 😀 a to jsme na prvního čekali dlouho, já nic nebrala, muž věděl, že chci mimčo hned jak jsme spolu po dvou letech přátelství začali žít. Ale povedlo se až asi po roce, z toho čtyři měsíce už jsem byla fakt nervní a různě jsem měřila teplotu a všude se válely ovu testy... Až jsme byli nějak po větší oslavě, po týdenním půstu, tak se to seběhlo... A druhý kluk se podařil nejspíš napoprvé, taky hned po ms. A to podle teploty a ovu testů mám, nebo měla jsem, ovulaci zhruba tak kolem toho prostředku cyklu. Takže nikdy neříkej nikdy a sexu se neodříkej 😀

ivular
11. dub 2012

Ahoj holky, přidávám se do klubu 🙂 Já ale ještě hodně kojím - i v noci, takže u nás je to "light" nonplusultra 😉

ined77
11. dub 2012

@crawler ...ahoj 🙂 , my to taky nechali tzv. na matce přírodě a podařilo se až nečekaně rychle, napotřetí a ještě holčička 😀 .

palomitacheca
11. dub 2012

@crawler My si to u prvního říct nechali, tak teď to snad vydržím a říct si to nenechám 🙂 A máš pravdu - pak mi bude jedno, když to bude kluk. Hlavně když budeme oba v pořádku 🙂

crawler
autor
11. dub 2012

@timbouctou tak ta abstinence asi udělala své a breberky měly jó výdrž 🙂
@ivular však i u kojení se dá otěhotnět 🙂 existuje PPR při kojení, ale tam pravidla neznám. Každopádně - cykly máš pravidelné? víš, zda probíhá ovulka? no uvidíš, jak to půjde, každopádně závidím kojení - mě se takhle nedařilo 😢
@ined77 tak to je paráda 🙂 krásně se matka příroda postarala🙂
@palomitacheca já to u prvního v pohodě vydržela - jen na velkém utz ve 30.tt mě svrběl jazyk, ale protože tam byl mhd se mnou, tak jsem se nezeptala 😀

crawler
autor
11. dub 2012

jo a jinak přidávám svůj graf - tak co myslíte? otěhulčím ? 😉 13 a 14DC bylo s kondomem...tož jsem zvědavá 😵

palomitacheca
11. dub 2012

@crawler Tak to já hodně váhala teď při minulé kontrole, kdy se mě doktor ptal, jestli má po pohlaví pátrat 😀 V tu chvíli to bylo těžký, ale vydržela jsem 😀

alamo
11. dub 2012

@crawler HA neberu uz 3 roky a asi uz nikdy brat nebudu. Zatim pouzivame kondom. Cykly si moc nesleduju, bazalni teplotu nemerim.
Ptala jsem se gynekologa, jestli se mam nejak specialne pripravovat na dalsi tehotenstvi, tak pry to nemam vubec resit. Vychazel z toho, ze to prvni slo bez problemu a zatim zadne problemy nejsou.
Co to je mhd? My husband? Nejdriv jsem myslela, ze mluvis o mestske doprave 😀.

crawler
autor
11. dub 2012

@alamo my husband dear 🙂 já HA nikdy nebrala - jen jedno platýčko a protože jsem pořád špinila, tak to letělo do koše a nikdy více. My používáme jen plodné a neplodné dny a případně kondomy. Jasně, být tebou bych to taky neřešila - až kdyby se vám delší dobu nedařilo, tak třeba popátrat, zda vůbec ovuluju apod.

alamo
11. dub 2012

@crawler na tom Tvem grafu teda byly plodne dny kdy? 8. brezna a driv?

andelka
11. dub 2012

@crawler ahojky 🙂 přeju hodně sil do light snažení 🙂 a držím palce 😵
My jsme se taky snažili velmi light, absolutně bez stresu, protože původně jsme chtěli začít o půl roku později, takže jsme prostě jen neřešili období cyklu. Tenhle styl se nám velmi osvědčil, už dvakrát 🙂 Akorát je nám jasné, že teď naopak musíme přitvrdit v antiko 😀 třetí moc neplánujem

crawler
autor
11. dub 2012

@alamo podle PPR metody 2.-11.3. 😉

crawler
autor
11. dub 2012

@andelka děkují 😀 no právě se děsím období po 2.dítku, protože chci do práce a 3. až s odstupem a nevím, jak budu řešit antinu. 😝 hormony nechci, kondom teda nic moc a už nám 3x prasknul...jaké přitvrzení plánujete vy? třeba se inspiruju 🙂

jasekd
11. dub 2012

@ivular Nakukuju, co @crawler zalozila a vidim te tu. Moc budu drzet palce, at to vyjde 🙂 Napisu pak IP, nic moc veselyho novyho ale nemam 😝 Mam radost, ze jste se rozhodli pro druhe miminko, ne vsechno se musi ridit jen rozumem 🙂 I kdyz ja v otazce treti dite uz rozum pouzivat budu 😔
@crawler Nas pribeh znas 😀 Drzim palce, at vas to light snazeni bavi a vysledek se dostavi.
@andelka koukej pritvrdit, abys nemusela vymyslet treti jmeno na D 😀

nevestinka2010
11. dub 2012

@ivular to se pridavam, taky nemam jeste zpatky cyklus, nechavame vsemu volny prubeh, tak jsem zvedava, jestli se podari plynule navazat bez ms mezi 😉

andelka
11. dub 2012

@crawler vzhledem k tomu že jsme po drtivou většinu manželství používali jen PPR, tak přitvrzení je cokoliv 😀 ještě nevíme, musíme hodit řeč do konce 6nedělí, a zatím to vidím bohužel¨na kondomy. což teda m bude mít obrovskou radost 😝 ale nic jiného mě fakt nenapadá jako schůdná možnost. Možná ještě snad pesar, to pořád čekám až mi kamarádka řekne zkušenosti, jenže ona ho ještě po narození druhého prcka nestihla pořádně ani použít, tak nevím.My asi zůstaneme u těch dvou, PPR to bude jistit, ale co do té doby, než budu moct zase měřit, že.

andelka
11. dub 2012

@jasekd no a ještě navíc klučičí na D, že jo 😀
Hele, víš že to furt řeším, ale výsledek žádnej 😅

nevestinka2010
11. dub 2012

@andelka jejda andelko, zdravim (jestli si vzpominas...) a koukam, ze uz druhatko na svete! ja sem to tu dloho flakala, tak ted nestiham koukat! At se dari! 😉