"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

olcab
14. dub 2012

crawler taky už jsme zapracovali,ale myslím že z toho nic nebude 😒

ivular
15. dub 2012

@nevestinka2010 Já mám právě pocit, že bez ms moc šancí není..
@crawler Popravdě, teď vůbec nic nesleduju, takže tu ovu ani nevím, ale řekla bych, že při tak častém kojení, jako je u nás, ji nemám 😖

madlisek
15. dub 2012

@ivular ivul a jak casto kojis? Ja v noci 1-2x a pres den kdy si rekne, nekdy treba jen 5x, nekdy nepocitane, ale podle teplot uz ovulace je.

crawler
autor
15. dub 2012

@madlisek supér! a podle čeho si myslíš, že máš tento cyklus naději? něco tušíš? nějaký prvotní příznaky?😉 😵
@olcab výborný rčení - taky jsem ho ještě neslyšela a pobavilo mě to 😵 Jinak fajn, že jste zapracovali a jestli z toho nic nebude, tak přeci nevadí, nehrotíme a jedeme dál 😉držím pěstičky - hlavně si vychutnejte úplný milování bez přerušení - to musí být nezvyk, ne? 😀

crawler
autor
15. dub 2012

@ivular šance jsou vždycky 😉 kojení není antikoncepce a jen tady na koníkovi jsem potkala hódně maminek, co otěhotněly aniž by dostaly první ms😉 hlavinku vzhůru 😉 jinak, co se týče kojení, tak může být antikoncepcí jen pokud se kojí naprosto pravidelně během dne i noci a v žádné případě se nesmí objevit žádný cervikální hlen. a ani tak to není stopro, že jsi chráněna😉

crawler
autor
15. dub 2012

Jinak já jsem dnes 7 DPO, což je asi brzy na nějaké příznaky....ale sem tam mě píchá v podbřišku a po milování jsem trochu špinila, což mě štve - nikdy dřív jsem s tím neměla problém a teď už je to po 3. 😝

madlisek
15. dub 2012

@crawler Myslela jsem teoretickou naději - že jsme nebyli tak opatrní, jako normálně býváme 🙂 Dnes jsem jen 2 DPO a jediný příznaky, co mám, jsou následkem toho, že jsem včera snědla, co jsem neměla a je mi z toho blbě 😝

olcab
16. dub 2012

@crawler jojo bylo to zajímavý vychutnat si to až do konce,no uvidíme uvidíme jinak taky držím pěstičky,raděj nic nepředbíhat abychom pak nebyly zklamané,že? 😢

olcab
16. dub 2012

@crawler
@madlisek holky jsem asi tupoň ale co to je DPO ? 😀 abych byla v obraze..

crawler
autor
16. dub 2012

@olcab Dní Po Ovulaci 😉 to jo, zklamání bude, když ms dorazí, ale na druhou stránku žádná větší krize by to rozhodně nebyla. Ta by mě potkala po víceměsíčním snažení ...Ono otěhotnění je zázrak a u Iška se nám to povedlo na poprvé, tak nemůžu chtít takový zázrak znovu 🙂
@madlisek 🙂 chápu 🙂 já si zase pro změnu asi pořád příznaky vsugerovávám, ale dneska mě bolí prsa 😀 včera mi taky bylo šoufl - na návštěvě jsem se přejedla a pak mi nedělá dobře jízda autem, takže jsem to odnesla žaludkem na vodě a bolením hlavy 😝

Víte nad čím jsem přemýšlela? Mě u prvního těhotenství špatně nebylo, ale nevím, jak bych zvládala to své divoké batole, kdybych třeba u druhého první trimestr prozvracela :-P ...Na toto je zase lepší mít větší věkový odstup...By\ch si asi musela nastěhovat maminku na nějaký ten týden sem,aby mi pomohla, protože jinak je ta představa děsivá 😀

crawler
autor
16. dub 2012

Jinak můj grafík zatím vypadá takto😀

madlisek
16. dub 2012

@crawler To ovšem vypadá velice, velice pěkně 😵 To jsi téma založila a hned ho zas opustíš, neb se odstěhuješ do termínovky 😀

crawler
autor
16. dub 2012

@madlisek myslíš? 😕 😵 já že jsem většinou stejně jako @andelka neměřila déle jak 3-4DPO, tak nevím, jak se pak ta teplota vyvíjí. Měřit jsem pak zase začala až po menstruaci v dalším cyklu...

andelka
16. dub 2012

@crawler graf vypadá moc pěkně 🙂
S těmi nevolnostmi a malým prckem je to fakt. U mě byly obě těhu stejné, nějak mezi 8 - 11tt nevolnosti, ve smyslu nechutenství, žaludek na vodě...nic hrozného. Hodně mi pomáhalo, že první měsíce byly v létě, Dany ještě nechodil, takže jsem hodně byla venku s ním v kočárku, nebyla ta péče tak náročná. Zato ty poslední týdny a můj drak, který všude vleze, pořád lítá, všechno zkouší...to byla chuťovka. Naštěstí byla s náma mamka, a i tak jsem si skoro nikdy nelehla, jen jsem to prostě líp přežila, dkyž jsem na něj nebyla sama.

crawler
autor
16. dub 2012

@andelka myslíš jako že vypadá moc pěkně těhulkovatě? 😀 No pokud se to tak opravdu vyvrbí, tak nevím, jak stoupně sebevědomí mému muži, když by bylo i druhé na první ránu 😀 Jinak, jak se s Domíškem máte? už jste se sžili jako 4členná rodinka? 😉

andelka
16. dub 2012

@crawler vypadá že moc pěkně funguješ 🙂 víš že do 16DPO se těhugraf od normálního moc neliší 😉 teda záleží jak má kdo LF že jo.
No stoupne mu pěkně, to si piš 😀
Máme so celkem fajn, akorát dneska dopoledne nespal vůbec, od rána, zalehl před chvílí a teď jdem uložit Danyho. Je tu mamka, tak je to fajn, se stihnu i najíst a nemusím po Danym furt akorát štěkat.

olcab
16. dub 2012

@crawler díky,to jsem si myslela,jen jsem si nebyla jistá 😉 no nám se taky Mája povedla téměř na první pokus,v říjnu jsme vysadila prášky,chtěla jsem mít aspoň jednu MS a pak jsem hnedka otěhotněla,no byl u nás čert s Mikulášem 😀 😀 A víš že už mě taky napadlo jak to budu zvládat?Já jsem celkem první 4.měsíce prozvracela,takže musím doufat že to zvládnu a nebo že zvracet nebudu 😝 😝 Jinak mi asi začíná ovulka,tak uvidíme 🙂

iivet
16. dub 2012

Ahoj holky, jestli muzu pridam se k vam do skupinky 🙂 U nas to vypada asi tak, ze za mesic bude mit dcera 2roky tak jsme se domluvili, ze vysadim prasky a uvidime co se bude dit 🙂

crawler
autor
16. dub 2012

@andelka 😀 já vím...jinak je fakt, že vždy jsem měla krásný grafy, kde byla naprosto zřejmá ovulace atd. prostě ukázkové ...to, co člověk někdy vidí tady na koníkovi, že teploty lítaj nahoru dolů, nekonečný cykly apod. To já neznám - prostě u mě neexistuje den zpoždění apod. Prostě další ms přichází 28.den a vždy to tak je. Jediné výjimky jsou, když bych měla horečky, ale to naopak přijde ms o nějaký ten den dřív. Takže bych řekla, že moje tělo opravdu funguje tak, jak má, za což jsem samozřejmě moc ráda. Ale možná je to i tím, že jsem tělo nikdy neblbla hormonama z cizích zdrojů. Jinak tu luteální fázi já mívám do toho 27.DC, ale nikdy jsem neměřila komplet celý cyklus - Když jsem začala měřit během ms, tak teplota bývá kolem 36,1-36,4, ale kdy začíná klesat to netuším...Holt nervy buu mít napnuté jako kšandy prostě až do 28DC a prostě bud ms přijde a já přestanu doufat a nebo nepřijde a já budu doufat 😀 😵
Jinak jojo, zlatě, že máme hlídací babičky, co? Já teda taky nejsem z těch, co by daly dítko na celý den babičce, ale právě jako ty, že je tu se mnou nebo já u ní a pomáháme - jedna třeba vaří, druhá je s malým apod. A moje tchýně se taky hodně zapojuje, takže většinou 1 den v týdnu mám takového pomocníka doma a je to moc fajn a i dítko je spokojenější 😵 A kojení jde?jinak teda přeju ať prcek pěkně spinká, aby dohnal ten dopolední běh 😀
@olcab šmande - tos byla chudááák, tak dlouho zvracet 😝 já zvracela až ve 38tt - dostala jsem totiž železo (měla jsem horší krevní testy) - no a o něm je známo, že způsobuje nevolnosti, takl jsem si vyzkoušela jaké to je zvracet s pořádným pupíkem😀 vydržela jsem to týden a pak jsem si ho odordinovala 😝

crawler
autor
16. dub 2012

@iivet ahojky🙂 výborně!! náš malý má také téměř dva roky a od stávajícího cyklu jsme tomu tak trochu nechali volný průběh. Tak to budu moc držet pěstičky, aby ti brzy přišla normální ms s ovulací a mohli sjte se do toho pustit a zapracovat na sourozenci pro Lili 😉

olcab
16. dub 2012

@crawler o byl to mazec,každý ráno jsem si říkala jsestli to stihnu na záchod 😝 a pak jestli to stihnu na autobus 😀 blicí pytlíčky jsem měla všude a ještě teď je nacházím v kabelkách a batohu,ovšem nikdy nevíš kdy se hodí,že 😀 a nelepší rady jako že nasnídej se ještě v posteli,mě nechávali chladnou,neboť kdo by snídal ve 3/4 na 5 ráno?a pak to zvracení,no raděj na lačno.loupák v posteli jsme si dala jenom jednou,a zvracela jsem ještě 100 metrů před autobusákem,fakt už nikdy více 😠

crawler
autor
16. dub 2012

@olcab no to je šílený 😨 😕 😅 😝 jsem šťatsná to žena - já fakt mimo rychle rostoucí pupík bych ani nevěděla, že jsem těhu 😅

olcab
16. dub 2012

@crawler hmm tiše závidím,ale pak už to byla pohoda 😎 pupík jsem snad ani tak veliký neměla,pořád jsem nekdě pobíla prostě akční až do porodu a i ten byl rychlý tak budu doufat že se mi to poštěstí i u druhého 😉

kristi
16. dub 2012

holky, ja mam z vas normalne depku 😒 ja vubec nechapu, ze se nam ta Mia takhle prihodila, kdyz nemerim, neresim a ani nevim, co a jak funguje. Me desite ze podruhy to bez tehle grafu a mereni nepujde?????? a to to tenkrat byla fakt asi kapicka, co nekde muzi "nechtene" ujela...

olcab
16. dub 2012

@kristi 🙂 neměj depku,já taky neměřím a grafy neřeším,mám pocit že je to pro mě španělská vesnice,zatím tomu necháváme volný průbeh..

crawler
autor
16. dub 2012

@kristi @kristi né, nebój 😉 prostě - muže plodného máš, což je super no a zbytek se uvidí 😉 Je fakt, že to, že je první dítko z kapičky neznamená, že přiště zase otěhotníš rychle, ale pokud budeš normálně menstruovat, tak dřív nebo trošinku dýl se jistě zadaří 😉 Ono jen prostě třeba já, když se takhle měřím několikátý rok kvůli antikoncepci, tak to prostě nutně znamená, že to svoje tělo a svoje cykly znám a případně vím, kdy mám na muže skočit, apod. 😉 U párů, kteří nemají šajnu, kdy jsou plodní a kdy ne je to víc otázka náhody. Nicméně pravidlem bývá (a u mě je to tedy 100%ní), že v plodných dnech mám o dost větší chuť se milovat a rozhodně není potřeba nějaký lubrikant zatímco v neplodných dnech to jde víc z tuha 😀 ale je to možná individuální a zřejmě dost záleží na tom, jak je tělo "čisté" - že fakt funguje vše přirozeně - tím myslím, že třeba, když žena bere HA - ta ta může významně ovlivňovat apetit, atd. 😉 Jinak jsem se koukala, že máš krásný albíčko s věcičkama pro druhýho špunta 😉 😵

andelka
16. dub 2012

@crawler to funguješ opradu moc hezky, takhle pravidelné jsem to nidky neměla, tak i proto ráda měřím BT, abych věděla, kdy MS dostanu, stačí k ovulce připočíst 11-12dní. 🙂 Budu držet palce, ať je to těhugraf, nebo ať se zadaří co nejdřív 🙂
No, na celý den dát malého pryč se mi povedlo jen jednou, když jsme s mužem jeli na celodenní výlet, jinak to bývá jen pár hodin a to je akorát. Jinak by se mi už stýskalo, v porodce to byl mazec, skoro tři dny ho nevidět.
Ono je to víc pohodovější, nejsem pak vystresovaná, že nemám navařeno, že nic nestíhám, že po malém jen štěkám celý den..stihnu se relativně v klidu najíst, vypít Caro...a když chodíme ven, tak je to taky lepší, mamka počká venku a já si zaběhnu kam potřebuju...a taky jinak bych za celý den s nikým nepromluvila a to by mě asi kleplo. No a mamka je v důchodu, tak by doma za chvíli stejně neměla co dělat. Stačí jí volné víkendy 😅 a pak podle potřeby...chodí ke kamarádkám, do divadla...tak to zas pomáhá manžel.Ke tchánovcům jen jednou za 14dní jezdíme, ti nejsou hlídací.
@iivet
@crawler to je pěkný...pamatuju si, jak jsme si s mužem řekli když měl syn 1rok, že tomu necháme volný průběh a uvidíme 🙂

andelka
16. dub 2012

@crawler jo a dítko teda nakonec vytuhlo, u babičky na baloně, abych se najedla 😅 ale vrtí se furt, tak uvidíme. Ovšem už je zas hore starší 😅 a dneska se nedá jít ven..no to zas bude na nervy odpoledne.
Kojení je v pohodě, ale je to děsná přísavka, pořád hledá...kojím kolikrát i natřikrát, takže to zabere hodinu 😒 Dany byl stejnej. Jenže to jsem měla jen jeho, takže jsem sjížděla při kojení Komisaře Rexe a koukala na telenovely 😀

kristi
16. dub 2012

@crawler jasne, dekuju moc - ja jsem takovej estet, poprve jsem si to nejak moc neuzila, ty vecicky, brala jsem,co bylo a nejak neresila, zda je to dobre nebo ne, tentokrat si to hodlam uzit- nicmene taky uz vim, co je a co neni zbytecne, takze o mnoho vetsi vydaje na vybavicku necekam 😉

madlisek
16. dub 2012

@olcab Chůdě, to si užila s nevolnostmi ☹ Snad se ti to tentokrát vyhne!