"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

kristi
12. dub 2012

@andelka jasne, ja to naprosto chapu i z tveho hlediska....jenze ja se merit nehodlam, prasky a gumy taky neberu v potaz, takze to tak nejak musime pytlikovat takto. A ono to ani neni preruseni, proste ke konci ho vytahne a je to 😀

crawler
autor
12. dub 2012

@kristi pokud by se nad tím tvůj muž zamyslel jaksi hloubavě, tak věř, že vydržel 😉 Přijmi svou partnerku s tím, jaká je - s její plodností nebo s její neplodností. Zkusit jen hloubat nad touhle větou -"meditovat" do hloubky nad jejím smyslem. Jinak musím říct, že v našem vztahu absolutně neexistuje masturbace a i to si myslím nám jde k duhu 😀 Nejsme stroje - i my někdy porušili - třeba když byl mhd na služebce - my se týden neviděli a on přijel zrovna do plodných dnů - to si pak můžeme vybrat - buď to risknout a nebo použít jednorázově kondom.

crawler
autor
12. dub 2012

@andelka jinak souhlas - až mě udivuje kolik párů praktikuje přerušovaný sex - já bych taky radši nic - mě by to akorát jen vydráždilo k nepříčetnosti 😀

andelka
12. dub 2012

@crawler původně jsem historik, ale mám i pedagogické minimum, takže to vypadá spíš na oblast školství. Já si totiž nechci dělat doktorát, trvá to u nás obvykle hodně dlouho a mě nebaví psát (už mi stačila ročníkovka, diplomka a závěrečná práce) - občas se mnou někdo něco zkonzultuje ohledně výstavy, nebo článku, ale samotnou mě to nebaví 😅
No, kdyby i druhé bylo císařem, a třetí by bylo už velké riziko, tak bych asi používala PPR v kombinaci s pláštěnkama v první fázi. V druhé se člověk snad nesekne, že by blbě zhodnotil ovulku.
Na potrat bych taky nešla, adopce je pro mě přijatelnější, člověk si nemusí pak vyčítat že zabil vlastní dítě, i když pochyby pak jsou asi vždycky, oboje je nevratné. Ale člověk pak má ještě několik měsíců k dobru, kdy se může ledacos změnit.

kristi
12. dub 2012

@crawler no tohle my proste nebudeme resit, to je jaksi nad nase chapani, my jsme v tomhle oba dost prizemni - tim mam na mysli,ze nejsme verici. Asi jste krasne sehrani a vyhovuje vam to a moc vam to preju. Ja jsem si to treba delala sama i dneska, proste se mi chtelo 😲 ale asi je to tim, ze mam na celej sex trosku jinej nazor nez ty. Kazdemu to vyhovuje jinak. No,ale to jsme hodne odbocily od toho light snazeni, co???

olcab
12. dub 2012

Ahojky tak i já se taky přidávám,malé budou dva roky v srpnu ,tak ychom chtěli pomalu sourozence.Povedla se nám skoro na první pokus,tak uvidíme jak to bude u druhého mimíska 🙂

andelka
12. dub 2012

@kristi no jo, jenže právě,že to je ke konci..pro mě je to brzo 😀 správně to má končit jinak...já si pak připadám blbě. Udělali jsme to asi 2x všehovšudy a i to stačilo, abych poznala že pro mě tudy cesta teda nevede. No ale muž má zas trochu blok ke kondomům..takže fakt jsem zvědavá jak to nakonec budem pytlíkovat 😀
Každému vyhovuje něco jiného, ještě že je tolik možností...no a nakonec je to někdy stejně málo, když pořád nevím jak teda 😅 😀
Jinak já jsem takový zkoumavý grafový typ, mě měření hrozně baví i tvoření grafů 🙂

kristi
12. dub 2012

@andelka to ti zavidim, ja nez bych rano nasla ten teplomer, tak bych byla nervni 😀

jasekd
12. dub 2012

@crawler Ja bych to dite nedokazala dat po porodu pryc. Kazdy to ma jinak, no... Na ty dve sekce zatim nemysli, i kdyz je jasny, ze to riziko je u tebe prece jen vyssi nez kdyby sel Isek normalne, ale je dost takovych, co podruhy porodily normalne, a kazdej porod je jinej. Ja mela porody hodne podobne, ale co znam holky, co mely prvni fakt blbej, tak druhej mely pohodovej 🙂 . Holt byste pak delsi dobu pouzivali pro jistotu i kondomy, kdyby na tu sekci prece jen doslo... Ale jeste nejsi ani tehotna, tak se tim netrap 🙂

alamo
12. dub 2012

@crawler a to mate kvuli vire, tu neexistujici masturbaci? Muj manzel je taky verici, ale asi je v tomhle vic benevolentni, masturbace mu prijde normalni 🙂. Jinak Vam docela zavidim tu nadrzenost, to jsem mela naposledy nekdy v roce 2009, tedka jsem rada, kdyz vecer padnu za vlast...

crawler
autor
12. dub 2012

@andelka málem jsem taky skončila na historii /hlásila jsem se do ostravy a opavy, byla jsem přijata, ale nakonec jsem šla do pardubic, abych byla blíž své lásce 🙂 ) tak to přeju, abys byla ve školství spokojená...moje spolužačky - teda většina, co má pedák, tak nemůže sehnat práci ☹ většina má první stupeň...je to hrůza, jako absolventi jsou doma zadarmo, stále na krku rodičům, místo aby se stavěli na vlastní nohy. známá dokonce nesehnala práci 2 roky, tak to "vyřešili" miminkem ☹ má tuším také první stupeň...

jasekd
12. dub 2012

@andelka tvy starosti bych chtela mit, ty uz jsi fakt natesena, co? Vsak jeste chvilku vydrz 😀

alamo
12. dub 2012

@andelka A nechces si na tom zalozit zivnost? Ze bychom Ti kazde rano hlasily teplotu a Ty nam to budes vyhodnocovat - stacilo by nam pak posilat sms, treba: dneska ne, dneska jooo!

symoona
12. dub 2012

Ahojte kočky..Tak aj my sme tomu dali volný priebeh a min. roku v červenci sa nám narodil krásny synček. Teraz mu je takmer 9 mesiacov a túžime po dievčatku 🙂 Takže dúfam, že sa nám to podarí tak ako pri prvom...Moc to neriešime a nekontrolujeme plodne a neplodné dni...Čo má byť tak to bude 🙂
Ale obdivujem niektoré z Vás, ktoré si nenechajú povedať pohlavie dieťatka..Ja by som to určite nevydržala...Pri provm som si bola od prvej sekundy svojho tehotenstva istá že to bude chlapček..Teraz verím v dievčatko..Všetkým snažilkám držím palce... 😉

crawler
autor
12. dub 2012

@kristi 😀 tak já myslím, že kdyby nás netvarovalo duchovno, tak jsme taky zvířátka -to asi každý. to máš ale i tak, že na celém světě /nejen katolíci) jsou řády, kde lidé dodržují celibát a dokáží to - prostě proto, že žijí duchovně. A je mnoho lidí, co propadnou masturbaci a nedokáží si to bez ní představit - stejně jako jiný člověk bez cigarety/čokolády/piva/... Jde jen o to, že víra nám pomáhá zbavovat se jakékoli závislosti😉 i když to může jít někdy těžce 🙂

odbočily jsme - to jo🙂 a co jsi myslela tím státním povolením, že vám zatím brání v dalším dítku? jinak tedy přeju ať se dnes dozvíte tu kladnou zprávu 😉

crawler
autor
12. dub 2012

@olcab vítám Tě vítám🙂 jakou máte strategii? 😀

kristi
12. dub 2012

@crawler diky moc, mne moc bavi cist, co ty pises, je to inspirativni, vazne. No, nas brzdi to,ze to druhe nemame kam dat - 2+kk,nevejde se mi pult, postylka, kocar, nemame sklep atd....takze jakmile zacnem stavet, tak to zacneme zkouset. Snad to dneska vyjde, nemelo by uz nic branit - jeste aby ne, po 10m od podani zadosti, grrrr

crawler
autor
12. dub 2012

@jasekd když počet otěhotnění má PPR dokonce nižší než je to u kondomů - což mohu potvrdit - nám kondom už 3x praskl a nebýt toho, že to bylo v neplodných dnech (abych nemusela prát prostěradla 😀 ), tak už bych třeba těhotná byla....no a moje sestra i mamka otěhotněly i s tělískem...paní, co rodila dvojčátka hned po mě. tak ji při sekci rovnou i sterilizovali, ale to bych za nic na světě nechtěla 😔

andelka
12. dub 2012

@alamo to už dělám, zadara,vyhodnocuju grafy a radím 🙂 ale neříkám dneska jo nebo ne, protože nikdo se nezná líp než žena sama a dopředu něco odhadovat moc nejde. Spíš hodnotím jestli ovulka byla nebo ne a řešíme délku luteální fáze, pravidelnost cyklu, kdy ke koncepční optimum a podobné věci.
@jasekd jo, to jsem 😀

@crawler no dneska už bych šla studovat něco jiného 😀 pajdák mám na 2st a střední školy.

madlisek
12. dub 2012

@crawler To je vtipný, s tou pláštěnkou 😀 Kamarádka říká župan, ale to mi přijde takové legrační, myslím, že pláštěnka to vystihuje líp 😀
Ad potrat vs adopce si netroufám nic říct, už se mi mockrát potvrdilo, že "kdyby" je jedna věc, ale když dojde na lámání chleba, teprve se vidí. Ale potrat je pro mě z morálního hlediska také nepřijatelný.

crawler
autor
12. dub 2012

@alamo a jakého je vyznání? pokud katolík, tak je tabu vše, co jde mimo lúno své ženy 😉 tak věřím, že kdybysme si to dělali, kdy se nám zachce, tak bysme taky nepoznali nadrženost 😀 jenže tím naším limitem, za který jsme rádi, to má tedy náboj 😀

andelka
12. dub 2012

@symoona přeju ať se zadaří brzy, ať je mimi zdravé a nástavbou ať je to holčička 🙂 já u staršího moc chtěla holku, ale cítila jsem, že to je kluk..a byl. U druhého jsem cítila najisto že je to holka, a je to kluk 😀 intuice zklamala. Ale nechali jsme si to říct dopředu, bylo to dobře vidět 😀 .

andelka
12. dub 2012

@kristi držím palce ať ho dostanete 🙂 my máme 2+1 😉 takže třetí dítko bychom zatím neměli kam dát, jakože fakt 😅
teploměr mám pod polštářem, nebo hned vedle postele, před měřením se nesmí vstát🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@kristi problémy s bydlením znám ☹ 24měsíců bydlení s vlastní tchýní - ano to je nazbláznění, když je málo prostoru a narušuje to normální chod věcí - naprosto chápu, tak ať to vyjde!!! tfuj tfuj - byrokracie je nechutná, tak snad to bude aspoň pozitivní ortel 🙂 Jinak víš, jak jsem byla ráda, že sám tehdy ještě přítel vyrukoval s tímto vedením intimního života. Ráda inspiruji🙂 co to zkusit? 😉 jen tak light? 🙂 v rámci vašeho snažení o maličké? já si dokonce myslím, že i "přízemním" (tys vás tak nazvala, ale myslím si, že opravdu přízemní člověk by si moje řádky ani nečetl 😉 ) lidem se to prostě musí líbit 😀

crawler
autor
12. dub 2012

@andelka taky se ti už stalo, že jsi u měření usla? já, jak pípne budík na mobilu, tak se se zavřenýma očima natáhnu pro teploměr, dám do pusy a někdy než stihne zapípat, tak spím a pak se probudím a hledám teploměr v pelechu 😀

jasekd
12. dub 2012

@crawler O otehotneni s teliskem ani nemluv 😠 😀 Takhle me strasit 😀 Vsechno muze selhat, bohuzel...Chapu, ze uz nad tim premyslis, ale zatim ty dve sekce neres, nemusi na ne vubec dojit. Sterilizaci bych taky rozhodne nechtela, tak po 45ce mozna, ted ne.

andelka
12. dub 2012

@crawler jj, stalo, naštěstí si můžu v teploměru poslední hodnotu "vyvolat" 🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@symoona krásný přístup!🙂 to jsi ještě light víc jak já - já se totiž "musím"měřit - jsem totiž stejný úchyl na tabulky a grafy jako @andelka 😀

andelka
12. dub 2012

@crawler no jo, já nevidět obden nějaký graf, tak jsem úplně nervozní 😀

crawler
autor
12. dub 2012

@andelka můj digi teploměr má taky pamatováka na poslední naměřenou hodnotu - jinak bych měla graf takovej divokej 😀

@jasekd máš pravdu s tím neřešením...jen si nemůžu pomoct 😀 jinak to tělísko je taky na bázi hormonů, že jo? mě se totiž obecně příčí umělý zdroj hormonů... 😝 druhů antikoncepcí je hodně, ale jak psala @andelka - některým je i to málo 😀