"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

madlisek
16. dub 2012

@kristi Nedepkuj, kdyby záleželo na grafech, tak lidstvo dávno vymřelo v dobách, kdy ještě grafy nebyly 🙂 Já si říkám, že když člověk měří, tak tomu vlastně ani "volný průběh" nenechává, protože to každý den sleduje 🙂

madlisek
16. dub 2012

@andelka @crawler Já vždycky měřila celý cyklus, protože mě zajímalo, jak se ty teploty vyvíjí až do ms 🙂 Sice mívám cyklus pravidelný, 27 dní, ovulace cca 14-16 DC, ale teploty v LF se mi dost mění, někdy rostou postupně a zase postupně padají, někdy vylítnou hned a pak prudce spadnou v den ms, no prostě je to každý pes jiná ves a rozhodně z toho nic nepoznám 🙂

madlisek
16. dub 2012

@kristi Krásné album 🙂 Já si zatím v duchu maluju jen, že si na novoška koupím nový šátek 🙂

kristi
17. dub 2012

@madlisek presne tak, kdyz merim, tak to uz proste sleduju a resim.....jakoze light snazeni jsem myslela, ze bude proste uplne light 🙂

olcab
17. dub 2012

@madlisek taky doufám že jsem si to vybrala 😎

ivular
17. dub 2012

@crawler @madlisek Já kojím ve dne cca 4x, ale zato v noci je to jízda - minimálně taky 4x, někdy snad 20x 😝
Ale u nás to snažení opravdu light je, protože s naším chlapečkem máme docela starosti - máme zdrav. problémy a taky je dost živý a náročný. Vlastně se děsím představy, že bychom měli ještě jedno dítko, ale zároveň bych si ho ve skrytu duše moc přála. Jen si nedovedu představit, jak by se na tuhle zprávu tvářili příbuzní, kteří moc dobře vědí, že to mateřství tak úplně nedávám. Asi by si mysleli, že mi dodatečně stouplo mlíko na mozek 😀 Takže já žádné grafy apod. neřeším, opravdu jde jen o to, že nepoužíváme antikoncepci a já si říkám, že se třeba ucho utrhne 😉

crawler
autor
17. dub 2012

@madlisek
@kristi máte pravdu holky, že light v mém podání vlastně není úplně light 😅 jenže prostě za ty roky měření je to pro mě normální a zároveň, protože jsme chtěli učinit vyloženě pokus o holčičku, tak jsem v měření pokračovala. Nicméně to light v našem případě znamená "nemilovat se na povel, protože jsou plodné dny" (u některých snažilek jsem si v grafech všimla, že mají poznámku o pohlavním styku každý den a někdy i víckrát po celé plodné dny - no teda nevím, zda někdo může mít takový apetit 😅 spíš předpokládám, že je to čistě kvůli oplodnění a takový přístup bych já volit nechtěla 😝 )

crawler
autor
17. dub 2012

@ivular tak co si budou myslet příbuzní a celé okolí, tak na to se úplně vykašli! já to někdy taky nedávala - hlavně, když jsem během šestinedělí dělala zkoušky a pak v 8měsících Iška státnice. Malý vůbec nespal a tenkrát jsem si druhé dítě nedokázala představit, ale jen co začala v roce krásně spát celou noc, tak jsem po něm začala toužit - rok jsme se dál chránili a ted už jsem muže ukecala - nicméně si myslím, že rodina si taky trochu bude ťukat na čelo 😀 ale je to náš život, naše rodina a oni se s tím musí smířit 😀 Jinak vzhledem k tomu, jak kojíš přes den, tak určitě "chráněná" na plno nejsi - možnost otěhotnění tam zcela jistě je - tak uvidíš, kdy se ucho utrhne 😀

madlisek
17. dub 2012

@crawler u nás to v těch grafech takhle vypadá, ale je to kvůli tomu, že v plodných dnech má člověk prostě mnohem větší chuť - na to máme ty pláštěnky 😀

crawler
autor
17. dub 2012

@madlisek ty bláho to jako fakt? teda my míváme taky větší chut v plodný dny, ale bud jsem ztrhaná z malýho nebo mhd z práce apod. 😀 když je to 3x za sebou, tak to už je výkon 😀

symoona
17. dub 2012

@crawler
Tak čo ako pokračujete v light snažení?? MS sa ešte neblíži? Ja som už nedočkavá na MS či dojde alebo nie..ale dúfam že nie. Už sa tej myšlienky neviem zbaviť, musim na to stale myslieť 😖

crawler
autor
17. dub 2012

@symoona ahoj🙂 mi povídej 🙂 ms by měla přijít za 5 dní, tak jsem taky jako kšandy napnutá, zda fakt přijde..Taktéž doufám, že ne, ale kdo ví? někdy mám pocit, že si vsugerovávám těhotenské příznaky 😝 🤐 kdy čekáš ms ty? asi za dýl jak já, ne? no jsem na nás věru zvědavá 😵

symoona
17. dub 2012

No ja očakavam MS až budúci piatok..Ale presne ako ty 😀 Mam pocit že si tie príznaky vsugerovavam 😀 A porovnávam s prvým tehotenstvom a hovorim si že presne aj vtedy mi tak bolo 😀 😀 😀

crawler
autor
17. dub 2012

@symoona 😀 já teda s prvním nesrovnávám, protože touto dobou jsem vůbec netušila, že bych mohla být těhotná - byl to blesk z čistého nebe 😀 ale ted mě občas píchá v podbřišku, pobolívají prsa, nechutenství atd atd. a já to hned beru za příznaky 😀 přitom podobné jsou i u ms 🤐

madlisek
17. dub 2012

@crawler @symoona Holky, taky si vsugerovávám a přitom není co 😀 A takhle brzo bych asi žádné příznaky neměla, v minulém těhotenství mi bylo špatně až skoro 2 týdny po pozitivním testu.

olcab
17. dub 2012

@madlisek @crawler @symoona hmm souhlasím s madliskem jsem na tom stejně,no uvidíme..

kristi
17. dub 2012

tak ja o prvnim tehu netusila az do 8tt 😀

luciebx
17. dub 2012

ahojky.. holky ja mela v nedeli vecer pozitivni ovu testik tak sme na to hned vlitli.. pondeli taky a jeste dneska planuju.. tak uvidime.. ty testiky jsou fajn.. aspon vim kdy se mam vic snazit a kdy ne.. i kdyz ja taky rikam nechavame tomu volny prubeh.. ale nejak sem se natesila.. az me ta dalnice na ovu testu vydesila.. ze sexik byl az rano misto vecer 😅 😀 😀

luciebx
17. dub 2012

ja o prvnim tehu vedela tak v 3 tt.. mela sem silene bolesti a ja jak chodivala furt nekde cvicit.. ja nic nezvladala a to mi pripadalo divny.. pak sem si 3x po sobe zmerila BT rano a furt kolem 37.. takze ja jeste 3 dny pred ocekavanou ms udelala test a bylo to tam.. no voci jako vejca sem mela 😀 😀 😀

crawler
autor
17. dub 2012

@madlisek mě nebylo špatně nikdy, takže jsem zvědavá, zda u druhého to bude v tomto jiné...nicméně - nevíte tedy, kdy se dají sledovat opravdu první příznaky těhotenství? stejně asi až po testu, že? dřív si myslím, že je to nemožné...já teda ještě trpím na PMS, takže pokud těhotná nejsem, tak to nejspíš zjistím už den před příchodem ms.
@kristi tak to je hustý 😀 tak i kdybych při těhu menstruovala, tak v 8tt už jsem měla fakt bachor, takže by to bylo jasný i okolí 😀
@luciebx ahoj, vítám Tě! 🙂 ty jsi sice příklad toho "ne-light" snažení, ale to "natěšení se" naprosto chápu 😀 A teď si taky měříš teplotu? tak nezapomeň dát vědět, jak jsi dopadla 😉 Ale to máš nějaký dlouhý cykly, ne? že se čárka ukázala už 3 dny před ms...

kristi
17. dub 2012

@crawler no, mne jen prestalo chutnat kafe a narostly mi prsa....a rano jsem nejak zacala snidat, jinak jsem to nejak neresila, proste jsem si nejak nevzpomnela, kdy jsem mea MS...

luciebx
17. dub 2012

@crawler no hele my tomu nechavame volny prubeh my si rekli ze podle ovu testiku povalime od leta.. ale me to nejak nedalo.. takze ted uz na ovu testiky curat nebudu .. pokud se teda nezadarilo.. no dlouhy ani ne.. tak mezi 27 az 30 dni.. no a tehda.. vim ze ja proste citila brisko uz fakt brzy.. ja mela strach ze mam mimodelozni pac ja mela krece jako blazen a on se to zavrtaval nas benicek.. 😅 takze tak no.,. ja bt ted nemerim.. rikam. nechavame tomu at se zadari kdy se zadari.. ale mela sem jeeden ovu testik volnej doma.. tak sem si rikala... zkusim a bylo to hned.. coz ja necekala ani omylem ze jo..

madlisek
17. dub 2012

@crawler To je asi individuální 🙂 Řekla bych, že jasný příznak těhotenství jsou dvě čáry na testu, jinak je to všechno podobný jak ms 🙂

crawler
autor
17. dub 2012

@kristi tak, aby mi přestalo chutnat kafe - to bych vyloženě potřebovala 😅 snažím se to omezovat, jak jen to jde, ale prostě 1x 125ml za den si prostě dát musím 😀 jé a prsa - no kéž by mi vyrostly 😀 já i když byly nalitý mlíkem, tak se přes céčko nehly a za normálních okolností slabý béčka 😝 😀 takže takový "příznaky" by byly parááádní 😵
@madlisek máš recht 😉 musím si pořád dokola říkat "nebuď paranoidní, nebuď paranoidní" 😀

madlisek
17. dub 2012

@kristi mně přestalo zase chutnat Caro 😀 Po porodu jsem si ho pak konečně zase vychutnala 🙂

crawler
autor
17. dub 2012

@madlisek mě nepřestalo chutnat nic - spíš mi i začly chutnat věci, co jsem předtím nejedla a v kombinaci s tím, že jsem neměla blicí období, tak výsledkem bylo, že jsem šla k porodu s 20kily navrch 😝

kristi
17. dub 2012

@crawler no jenze pak ty kozy zase spadly a kafe piju furt....

a 20 nahoru jsem mela taky, fuj

crawler
autor
17. dub 2012

@kristi a kolik jsi nechala v porodce? já 12 a zbytek se držel jako klíště 😖 zhubla jsem to po roce a teď to mám zase zpátky a nevím proč 😅 😝

luciebx
17. dub 2012

hele s tim kafem mate pravdu zeny.. ja ho nekdy v 8 tt nemohla ani videt a ani cele tehu a to kafe miluju.. kazdy rano ho mam misto snidane a az je vypito pak snidam neco mayho.. ja kafe mit proste musim ale v tehu.. bleeee bych blila..
s tema prsama to je to samy.. v prubehu kojeni tak max C a ted slaby B no tak si vyber.. no ale neco mi zustalo.. tkze mam super vystrih.. muzikovi se dooost libi.. i kdyz mam asi 7 kg nebo mozna 6 nahore.. ale ja uz to neresim.. tak co.. furt nejaky dietovani.. at si taky uziju.. pokud se nevalim jak balvan a speky mi nelezou i z ponozek.. tak to jeste jde..

kristi
17. dub 2012

@crawler malo, asi 7 kg, domu jsem jela s hodne nahore a prestala jsem kojit po 2 mesicich...ale pak to slo proste dolu nejak samo. ted mam tolik jako pred 10-ti lety a je mi fajn, nechce se mi hubnout, citim se sice trosku nad miru,ale dobre