"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

madlisek
22. dub 2012

@palomitacheca Krásné fotky máte, taková pěkná skotská rodinka 🙂 Dělala jsem irské tance, tak mám pochopení 🙂

kristi
22. dub 2012

@madlisek ted jsem si vsimla,jak zajimave jmeno ma tva mala....fakt Nena?

palomitacheca
22. dub 2012

@madlisek Děkuju 🙂 My se k tomu propracovali nějak postupně. Přítel byl kdysi ve Skotsku a jako suvenýr si dovezl kilt. Když jsme jeli na naše 1. skotský hry na Sychrov, tak ho napadlo, že příště pojede v kiltu taky, když už ho doma má. Jeli jsme tam znovu až za 2 roky, to už byl Páťa na světě, a přítele napadlo, že by mu mohla babička ušít taky "kiltík", tak se tak stalo... A když jsem tam viděla šaty, ve kterých vystupovala jedna taneční skupina, tak jsem si řekla, že ty musím sehnat, ať můžeme jezdit v tartanu všichni 😀 Našli jsme šaty na netu, přítel si objednal kilt ve stejné kostce, Páťovi jsme ho vzali taky, ale byl mu veliký, tak zatím nosil ten menší, a loni jsme vyrazili jako rodinka na Sychrov, kde si nás pletli se členy toho tanečního souboru, protože máme stejný tartan 😀 Škoda že letos asi Sychrov nevyjde, v srpnu mám termín porodu... 😒 Přítel si pořídil ještě jeden kilt na turistiku, prý je to pohodlnější než kraťasy a tolik se v tom nepotí. A kupodivu na něj ostatní turisti ani moc divně nekoukali, jen se někteří usmívali 😀

catherin89
22. dub 2012

@kristi My jsme spolu 4 roky a milujeme se tak 2x-3x do týdne. Záleží jak je manžel v práci, ale taky prostě ta chuť někdy není že jo.. Takže jestli to správně chápu ty díky vyčerpání asi až tak při chuti nejsi. Nemůže ti teda manžel přes den s něčím pomoct abys večer nepadla? Asi se ptám blbě já nevím jak to zformulovat..

kristi
22. dub 2012

@catherin89 tak ja jsem drzak, premuzu se a pak me to i bavi....podotykam, ze u nas je to po 7, 5 letech cca 3-5x do tydne, tak lehce nad normu. Ja po nem pomoc nechci, nechodim do prace, nemam starosti az tak velke jako on, kdyz jednou za 3 tydny sparuje a slozi ponozky, je to pro me svatek 😉 u nas je to tak rozdelene, jsem na nej hrda, co dokazal a nepotrebuji,aby mi nejak pomahal, jen je to nekdy malicko na palici

@palomitacheca jeeeej, koukam, ze umis spanelsky, krasnej citat..... 😉

palomitacheca
22. dub 2012

@kristi Teď už španělštinu spíš zapomínám, měla bych si ji zase začít opakovat... Přece jenom mě dost bavila, tak by byla škoda zapomenout ji úplně 🙂

kristi
22. dub 2012

@palomitacheca no ja se ji naucila jakoby jen tak mimochodem, kdyz jsem prve odjela na Ibizu, umela jsem Aj s domluvila jsem se krasne, nicmene mi SJ ucarovala, je desne jednoducha. Dodnes nemam ani jeden slovnik ci knizku, ale mela jsem 2 roky pritele a kdyz jsem zjistila, ze se umim spanelsky i pohadat, tak to bylo ok 😀

catherin89
22. dub 2012

@kristi Aha tak to jo, já jsem z toho pochopila jako, že jemu se chce a tobě ne 😉 No já toho po manžovi taky moc nechci. Jasně, že někdy ve vyjimečném případě je to nutné ale jinak jsem zvyklá si vše udělat a zařídit sama. Zatím třeba mi ani nikdy nikdo nehlídal dítě, já se na to jednak zatím moc necítím a hlavně to nepotřebuju, přizpůsobím si věci tak abych mohla být s ní. Ale někdy už taky padám na hubu únavou... A jak dlouho už se "snažíte" o druhé?

kristi
22. dub 2012

@catherin89 my se prave nesnazime...u nas je to proste otazka spise materialni, hodne dloho jsme cekali na st. povoleni a ted ho konecne mame, takze nasi vysnenou rodinu o 3 detech konecne budeme mit kam umistit 😉 manzel by chtel samozrejme deti co nejvic, nicmene ja to beru malicko vic s nadhledem, jsem v tomhle dost sobecka, vim, ze jemu 3-5 deti zivot tak moc neovlicni, kdezto ja budu litat jak hadr na holi. Tak se branim, ze 3 jsou proste max. pocet.

Ale uvidime, treba se nam nepovede ani to druhe a muzeme se jit klouzat

catherin89
22. dub 2012

@kristi já právě to snažení dávám do uvozovek, protože my sice chceme další dítě ale vyloženě snažení se tomu nedá říct, necháme tomu volný průběh. já teda do budoucna chci taky maximálně 3 děti, ač děti miluju tak prostě více dětí si nebudeme moct dovolit 😉 Já myslím, že se vám to druhé zadaří 🙂 a to třetí taky 🙂

kristi
22. dub 2012

@catherin89 jsme dneska byli na Matejsky a to je hukot, jak ty penize tam litaj....a pak si to znasobime 3x a je to total v prdeli

catherin89
22. dub 2012

@kristi no tak to mi povídej... moje nejlepší kamarádka má 3 děti a asi před 14 dny jeli do ZOO.. když si sečteme vstupné, nějakou tu atrakci (např. jezdili na poníkách), nějaké občerstvení, děti chtějí většinou suvenýr domů že jo tak se i to celkem prodraží...

palomitacheca
22. dub 2012

@kristi Tak to mně se začala líbit před lety díky telenovelám a písničkám. Na gymplu jsem ji měla 4 roky, dopisovala jsem si se Španěly a bylo to super 🙂 Angličtinu jsem se učila dlouho, ale tolik se mi nelíbí a něco mi tam přijde strašně složitý, tak mě nikdy tak nebavila... Španělština je fakt hodně lehčí 🙂

crawler
autor
23. dub 2012

@kristi 😀 my se milujeme 3-4x týdně. Jsme spolu přes 5 let. ALE někdy padáme na hubu tak, že třeba 5 dní nemáme chuť ani jeden, ale kdybych to zprůměrovala, tak 3x týdně čili ob den. 😉
@madlisek vyzkoušíme 😀 teda ale jestli bude chuť v den ovulace, tak pochybuju, že odoláme, ale minulý cyklus to vyšlo parádně - chuť byla ty 3 dny před ovulkou...i když myslím, že nějaký pláštěnky doma v zásobě ještě jsou 😀 no, určitě to nefunguje na 100%, ale vyšší pravděpodobnost holčičky tam je, tak uvidíme 😀

madlisek
23. dub 2012

My jsme spolu 7 let, svoji necelé 3 roky. A máme to podobně jako @crawler 🙂

madlisek
23. dub 2012

@kristi Nena jí jen říkáme, ve skutečnosti je to Andulka 🙂

tep
23. dub 2012

ahoj holky, konečně jsem si našla svoje téma, díky! 🙂

tep
23. dub 2012

snažíme se už pár měsíců otěhotnět a zatím bohužel bez úspěchu 😢
patříme k těm, kterým první mimčo šlo tak nějak mimochodem, v podstatě na přání a hned jak jsme se začali snažit. Až jsem se divila jak to bylo "snadné". Po dvou letech od porodu jsme se začali snažit o druhé a konkrétně já na to šla dost zhurta!!!!! strašně jsem se těšila na těhotenství, mé první bylo totiž nádherné a nechtěli jsme velký věkový rozdíl mezi mrňaty. Manžel se taky těšil, ale já byla skoro až posedlá /a to je slabé slovo/ ovulací a vším co k tomu patří. S neúspěchem jsem vůbec nepočítala!!! Po 2 měsících se nám podařilo otěhotnět, ale v 6 týdnu jsme o mimi přišli. Zatím to vypadá, že jsem u vás, holky, špatně, že? doktorka mi říkala ať vydržím, že to je jen otázka času a budu hned zase v tom. Ořvala jsem kažké měsíčky a nějak jsem se na mimčo ještě víc upnula, až to dost otřáslo naším partnerským vztahem. Asi rok po potratu jsem se z ničeho nic na všechno vyprdla. Dost mi pomohlo, že se budu vracet do práce a přišla jsem tedy na jiné myšlenky.Uvědomila jsem si, že sex na přání a celý ten kolotoč nám k otěhotnění vůbec nepomůže. No a tak jsme se dopracovali k "light"snažení. Musím říct, že jsem ráda, že toto období máme za sebou! Teď nic neřešíme a sexu si zase začínáme užívat jen pro ten pocit, že jsme spolu. Sice jdeme na krev a odběry, ale to spíš z důvodu, aby byla "jistota", že jsme zdravotně ok.

symoona
24. dub 2012

@crawler
Tak nič z toho :-P Ta mrcha dorazila aj k nám a to 4 dni pred očakávanou MS....Nevadíí my sa nevzdáme 😀

madlisek
24. dub 2012

@symoona that's the spirit 🙂 pěkně z vesela do dalšího cyklu 🙂

symoona
24. dub 2012

@madlisek
No my sa nevzdáme 🙂 Jeden nevydarený pokus je za nami...Nevadí, doma máme krásneho chlapčeka a sestričku mu zaopatríme až bude ten správny čas 🙂

madlisek
24. dub 2012

@tep Vítej tep 🙂

olcab
24. dub 2012

My jsme spolu 10let,z toho 2 roky manželé a sex?tak 2-3xtýdně,jak kdy 😀

kocka5
24. dub 2012

Hojte, všechny vás zdravím... konečně trochu optimismu..... téma pro mě jako dělané.....J vznikl po 11 měsíčním light snažení....kdy jsem naprosto neřešila ani b. teplotu ani plodné dny...pouze ne ostro. Ty výpočty a nutnost snažení mi nedělají dobře na pleť - jsem z toho zkrátka špatná.
Teď se light snažíme už cca 10 měsíců....a nic..... ale já to už neřeším.....a tolik se netrápím.....nejdříve jsem vždy byla trochu mimo, ale už jsem se tak nějak srovnala.

rena1410
24. dub 2012

Ahoj holky,tak ja si taky myslela,jak nam druhe pujde snadno. Prvni syn byl hned. Ted si uz asi pul roku nedavame pozor, ale je to takove snazeni, nesnazeni. Vecne nejsme doma prave v tech plodnych dnech. Navic mam uz pul roku problemy gynek.razu. Ja do te doby zdrava, dostavam to obcas po 14dnech, mam nejaky srust na vajecniku, pry nizkou sliznici...Furt me boli cely cyklus bricho. Nevite co by to mohlo byt? Dr.taky poradne nevedel. Kamoska mi rikala, jeslti nemam endometriozu. Tak proto s treba nedari. No nase snazeni je light, ptz ovulacni testy ani bazalni teplotu nemerim (ani nevim jak se to dela). Ovulaci snad poznam, ale mam pocit, ze s tim rozhozenym cyklem ji snad ani nemam. Navic mi za pul roku konci materska, takze trosku stres, ze nestihnu otehotnet a budu si muset hledat novou praci. Ale maleho mi nevzali do skolky...Takze tak, tolik o me .... 🙂

crawler
autor
24. dub 2012

@symoona škoda, že ani Tobě to nevyšlo 😔 ale nevadí a hurá do toho! milujme se a množme se 😀
@tep moc Tě vítám ! 🙂 dobře, že jsi zase našla cestu! ono, vůbec se nedívím, že někde to "šílené snažení" zničí vztah. Viděla jsi mamas and papas? (film od alice nellis) Jinak - my jsme také k prvnímu dítku "přišli jako slepí k houslím"...časný potrat mám také za sebou ...a ted jen doufám, že se u nás zadaří dřív než za rok /to už bych možná začala vyvádět šílený pokusy s ovu testama a já nevím co ještě... 😝 / Víš, myslím si, že ta psychika "šílené snažilky" otěhotnění brání a teď, když se milujete znovu z lásky a touhy a nemyslíš jen na to, jak otěhotnět, tak tvá osobnost bude vyrovnaná a určitě se zadaří o to dřív 😉 moc držím palce, aby jsi se udržela na té light cestě a brzy to vyšlo 😉

crawler
autor
24. dub 2012

@olcab tak to máte krásný na to, že jste spolu přeci jen o dost dýl než my - fakt krásná frekvence 😀

crawler
autor
24. dub 2012

@kocka5 ahojky🙂 týjo, tak to mi pak budeš muset dát recept, jak to brát v klidu, když se delší dobu nezadaří. Jsi asi hodně vyrovnaný človíček, že? To je moc dobře! a je to krásný, že nepodléháš honbě za bříškem! určitě za zadaří...malý má 3 roky - jdeš do práce? plánovali jste navázat mateřskými?

crawler
autor
24. dub 2012

@rena1410 ahojky!!! tak prvně - najdi si pořádného doktora - přeci nemůžeš takhle fungovat, když Tě bolí bříško, dostáváš menzes nepravidelně apod. Endometrioza se dá řešit a je fakt, že je velmi častou příčinou neotěhotnění, takže pokud ji máš, tak by se vám vůbec nemuselo zadařit bez laparoskopického zásahu 😔 Jinak pokud bys byla zdravá, tak samozřejmě držím pěsti v light snažení, ale prvně bych na tvém místě vyloučila endometriozu😉 Jinak je to psycho, když nevezmou dítko do školky...co pak má dělat maminka? tohle je šílená doba 😝 😔 Já mám MD na 4 roky, takže jsem v půlce a snad se do konce md zadaří s druhým prckem 😵

catherin89
25. dub 2012

Ahoj holky, zdravím nově příchozí 🙂 tak hlásím, že první nechtěná MS se dostavila ☹ trošku mě to mrzí ale nevzdávám se, vždyť jsme začali se snažením před chvilkou tak jedeme dál 🙂 co u Vás nového?