"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

amii
27. dub 2012

@rena1410 Jakto že nejste doma? 😀 jedete na dovču?... 🙂

amii
27. dub 2012

Já jsem ráda, že si na nás udělá volno a někam pojedeme 🙂 Holt, někteří kvůli lidi práci na rodinku nemají vůbec čas 😒
Emi dneska poprvé ochutnala tlačenku a stejně jako mě.. ji moc nelezla 😠 Já k nám pozvala kamarádku co má pětiletého kluka 🙂 Jinak jsme se měli dobře a Emička si dává odpolední fiestu 😀

..Občas si prostě potřebuju dát masáž, nebo zajít ke kosmetičce či na gyngu... ale Ema se tam prostě nudí a pak zlobí 😒 proto ji nechávám s mím kamarádem... ale myslíte, že až bude větší bude ji zvádat i když je ten kamarád na vozíčku? 😢 Ona je u něj hodná a je rád, že s ní může být. On mi ji hlidá nejčastěji, kromě dalších známých..Ale včera jsem se sama sebe zeptala jestli to není nijak nebezpečné...? 😅

crawler
autor
27. dub 2012

@amii já Olomoucko bohužel neznám, tak neporadím 🙂 jen mohu dát tip na delší výlet, který jsme s manželem absolvovali ještě bez dítěte (miluje vláčky) a letos ho o prázdninách provedeme i s malým, který je do vláčků blázen!
http://www.mladejov.cz/uvodni-stranka

Má to své velké kouzlo, jede se lesama, vagonky jsou otevřené, takže jsme byli po jízdě lehce poprášeni popílkem 😀 no kouzelné! 😵

crawler
autor
27. dub 2012

@amii myslím si, že naopak - Emička bude větší a rozumější a měla by rozhodně poslouchat, takže bych se nebála svěřit jí do péče vozíčkáři 😉 To spíš v batolecím věku bych měla strach, protože teda Fany (má 2 roky), poslechne jak kdy - prostě jen, když se mu chce 😀

amii
27. dub 2012

@crawler Tak děkujem 🙂 Jukla jsem se a musím o tom ještě popřemýšlet 😀 manžovi se to sice nebude líbit, ale když je s náma asi tak jednou za měsíc nemá nám do toho co mluvit. On by jel nejradši jen se mnou a to do Hradce, jenže bez Emičky a to já právě nechci 😒 Né, že by se cizích lidí bálala, ale de vidět, že on ji tam prostě nechce ☹ Takže asi vyrazíme sami s Emičkou 🙂

amii
27. dub 2012

@crawler On ji právě vzládá a ona mu ráda ukazuje nové hrakčy 🙂 Když, ale třeba nemůže svěřím ji buď mému dalšímu kamarádovi nebo moji starší sestře 😀 Jenže, jeden je na vozíčku a jeden má odlišnou orientaci 😅 😀 😉 Kvůli tomu do mě naše stará sousedka mastila ☹

crawler
autor
27. dub 2012

@amii jejda, jak to, že je manžel s váma tak málo? 😔 😢 musí ti být líto, když chce jet na výlet bez malé. Jako asi chápu, že si Tě chce užít, ale měl by si užít vás obě - strávit s vámi maximum času...Můj muž má hodně práce a ted ještě po večerech kurzy angličtiny, ale fakt se snaží s námi být a nechodí ve volném čase nikam - je jen s námi...Ono dítka odrostou a pak tatínci zjistili, že u toho "nebyli" ☹ Jinak máš zajímavou skvadru kamarádů 🙂 Jinak to, že má kámoš jinou orientaci, tak si myslím, že o to lepší je hlídač, ne? homosexuálové bývají takoví citlivější, atd. a když vozíčkář zvládá ted, tak bude i potom 😉

amii
27. dub 2012

@crawler Někdy mi připadá, že Emičku ani nechtěl... ale teď se ,,che´´ snažit o druhé prý abych tady nebyla sama ☹ Jenže on mi na ni přispívá .Trochu mi to příde jako týrání... opravdu nevím jestli mu na Emi vůbec doopravdy závisí ☹

crawler
autor
27. dub 2012

@amii No tak to je teda dobrej 😢 V prvé řadě se Ty rozhodni, zda chceš druhé miminko, protože Ty se o něj budeš starat. Děti jsou radost, ale také starost a rodiče by se o to všechno měli podělit. Pokud jsi typ, který se spokojí s finančním příspěvkem a jinak si všechno zvládneš sama, tak je to v pořádku, ale pokud Ti chybí jeho pomoc, láska k Emičce apod. tak by sis s ním měla vážně promluvit☹ Nenech se týrat - máte krásnou a zdravou dceru a on by za to měl být rád!

amii
27. dub 2012

@crawler Já opravdu nevím ☹ Jsme manželé skoro čtyři roky. Myslela jsem si, že je to on... ale asi jen myslela 😒 Byla jsem tak zamilovaná, že jsem odbíjela přátele. Jsem ráda, že jsem si to u nich spravila 🙂

amii
27. dub 2012

@crawler Emička má mnohem radši i naši sousedku 😒 😒 Jsem ráda, že na nic aspoň platí 🙂 Druhé mimčo bych ráda, ale třeba až za rok.. Kdy z toho Emi bude mít o trochu větší rozum 😀

crawler
autor
27. dub 2012

@amii nevzdávej to, krize v manželství jsou vždy a je to normální😉 záleží ovšem, jak to vidí on...myslí si, že se chová normálně? co dělá, když není v práci? atd atd... na rovinu se ho zeptej. Jestli vás miluje, tak to bude chtít řešit - přece nechce mít nespokojenou manželku 😉 Třeba ho překvapí tvá nespokojenost - třeba o ní "neví" - chlapi jsou někdy natuplí 😅 🙄

crawler
autor
27. dub 2012

@amii No tak přeci nebudete mít dítě jen na jeho žádost, ne? Pokud by to byl tatínek, co se stará po všech stránkách, tak neřeknu, ale pokud je to pro to, abys "ty nebyla sama"...no tě prsk - myslím, že byste si fakt měli promluvit 😝 ty už jsi možná tak trochu rezignovala, ne? mi přijde...

kristi
27. dub 2012

@amii to me teda mrzi, po jak dlouhe dobe jste se brali?

amii
27. dub 2012

@crawler Už jsem si sním zkoušela promluvit asi před šesti,sedmi,..měsíci 😖 😖 a pohadali jsme se ☹ Pak se vrátil a my se usmířili, ale po týdnu zase odjel. Rád cestuje a já myslím, že by nás bral rád sebou jenže mu v tom jakoby bráním.. 😒 Když vidím, že Emičce v autě není dobře a že dlouhé tury ji nebaví,.. stojim si za ní 😀 Zítra se má vrátit z Polska 😝 na tvrdo si sním promluvím o nás, o naší budoucnosti, o dětech a především o něm 😅 Trochu mě to překvapilo, protože se má vrátit až útěrý, ale nějak se mito prostě nezdá.. 😒 😉 😅 😝

@kristi Začali jsme spolu chodit v posledním ročníku na střední. Chvilku před mími dvacátými narozeninami jsme se brali 😅 po roce se narodila Emča 😀

amii
27. dub 2012

Ale i tak myslím, že je to můj problém. Děkuju ženský za rady! 😀 ale musím si to dořešit sama 😉

crawler
autor
27. dub 2012

@amii budu Ti držet pěsti! ono hodně krizí si myslím zbytečně končí rozchodem, kvůli špatné komunikaci, tak přeju aby jste si pěkně sedli a v klidu o tom promluvili😉snad se to vyřeší...😉

madlisek
27. dub 2012

@crawler Zas to šlo nahoru 🙂

crawler
autor
27. dub 2012

@madlisek fakt, jo? tý bláho, tak to jsem napnutá jak kšandy...😀 co myslíš? co říká ženská intuice? 😉

amii
28. dub 2012

@crawler Moc děkuju 🙂

Jako kdyby Emička tušila, že budu dnes mluvit s jejím tatínkem a že přijede 😀 protože dneska byla vzhůru v šest hodin, což je u ní teda nezvyk 😲 Obvykle se budí v 7-9 hodin 😀 😀 Dneska je opět veselá. 🙂

rena1410
29. dub 2012

@amii Tak nakonec doma jsme, tak uvidime co z toho bude 🙂

crawler
autor
29. dub 2012

Ahoj holkky,

tak jak jste si užily krásný slunečný víkend? My byli celé dva dny venku na zahradě u rodičů v kruhu rodiny a slavili jsme narozeniny - všechny 3 sestry máme 1 syna narozeného na přelomu dubna a května, tak jsme to spojili a bylo to moc fajn 😵

@amii tak jak holka? popovídali jste si v klidu?vyřešili jste něco? pevně doufám, že se to hnulo z místa ke spokojenosti vás všech 😉
@rena1410 držím pěsti!!! 😉 my doma nebyli, ale i tak proběhl pokus, ale myslím, že teď je ještě dlouho před ovulkou, takže si musíme ještě nějaký ten den počkat...
@madlisek tak có? nenapínej 😉 😎 🤐 můj graf je teda tenhle cyklus docela jako jojo - což nechápu, měřím se pořád za stejných podmínek, tak uvidím, jak mi to fertility vyhodnotí 😅

bolekat
29. dub 2012

@crawler jak je mozne, ze kdyz jsi verici a resite PPR, ze jsi uzivala HAK nebo kondomy??

bolekat
29. dub 2012

@crawler myslim, ze masturbuje kazdy, jenom se o tom nemluvi.. a chlapi obzvlast.

bolekat
29. dub 2012

@andelka v cem je podle tebe predmanzelska abstinence dobra vec? podle me je i sex dulezitou soucasti vztahu.

bolekat
29. dub 2012

@jasekd mirena neni takove zlato, co se trpyti - pry desne nici delozni sliznici a nastoleni normalniho stavu je pak beh na dlouho trat. uvazovlaa jsem o ni, nesmim HAK, jsem po tromboze, ale nakonec jsem se rozhodla, ze touto cestou nejdu..

jasekd
29. dub 2012

@bolekat Do teto diskuse nechodim, napsala jsem neco malo z kraje, tak ani moc nevim, na co reagujes, nemam pocit, ze bych Mirenu vychvalovala do nebe, ale kdyz ma nekdo dve deti rok od sebe, a to deti sice krasne a uzasne, ale vecne jezdici po doktorech, tak proste ted treti fakt nechce/nemuze si dovolit, tak jsem se holt pro neco rozhodla, proste pro metodu , ktera pro me predstavovala nejlepsi pomer risk/benefit. Pokud se rozhodnu pro treti, Mirenu necham vyndat a uvidi se, bud dute bude nebo nebude, nemam ted ani pomysleni resit, co bude za 5 let. Jinak koukam, 4 prispevky na MK, vsechny tedy dnes a tady, rozhodla jsi se tuto diskusi nejak rozebrat 😕 😀 ?
Zdravim zname tvare, at se dari 😉

andelka
30. dub 2012

@bolekat v mnoha ohledech, bylo by to na dlouhé povídání. Osobně si myslím že všechny body Desatera jsou pro dobro člověka, tedy i tento bod. I když si to buď nechce připustit, nebo to nevidí, nebo žij ve společnosti která si to nemyslí, nebo nezná nikoho kdo by se ho držel...
Taky jsem si dřív myslela že bez toho to nejde a ani jsem neznala nikoho kdo by se tím řídil...dneska to absolutně nezpochybňuju. 😉
Sex určitě je důležitou součástí vztahu, nikdo neříká že ne, i pro věřící je hodně moc důležitý..souhra, tolerance, zájem o druhého...ale právě jako součást manželského vztahu, kdy se člověk přece jen může úplně otevřít, sex je hodně citlivá záležitost a snadno vznikají traumata a bolesti...tím že se čeká do manželství, to je vlastně ochrana obou, aby se necítili vázaní tím že spolu už sdílí něco tak intimního, nebo i případným těhotenstvím..prostě aby ta volba manželského partnera byla co nejsvobodnější.

madlisek
30. dub 2012

@bolekat Mám pocit, že @crawler psala, že HA neužívala 😉 A stejně jako @jasekd mě trochu překvapuje, že někdo se rozhodne hned po registraci přijít místním přispěvatelkám sahat do svědomí...

bolekat
30. dub 2012

@jasekd
@madlisek
nikomu nesaham do svedomi, zajima me, jak je to mozne.. ja zila v domneni, ze antikoncepce je pro verici lidi zapovezena, tak me zajima, jak to vysvetlujete vy, neni v tom nic jineho ani urazliveho. a prispevky tu, prtotoze jsem byla v praci, slozila 24h a mela chvilku volna, tak jsem si dovolila vlest na tuto diskuzi. vasi diskuzi zrejme.

co se mireny tyce, tak jsem chtela jen sdilet svoje zkusenosti a informace, prece jenom ve zdravotnictvi jsem zamestnana, tak jsem se mylne domnivala, ze bych mohla poskytnout i jiny pohled na to.

pokud mate vy potrebu se takto chovat vuci me, tak to spis vypovida o vas.