"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

bolekat
30. dub 2012

@madlisek a @crawler HAK mozna neuzivala, ale kondomy ji nevadi..

bolekat
30. dub 2012

@andelka dekuju za odpoved - jedina uprimna a z ktere lze neco vypatrat. nemohu rict, ze bych s tim souhlasila, ale zajima me, jak se na to divas ty.

andelka
30. dub 2012

@bolekat já jsem HA taky brala, změnu k lepšímu člověk může udělat vždycky, i po 6 letech. Pak jsems e naučila PPR a rok a půl jsme antiko řešili takto, po první MS po porodu taky, pak jsme se rozhodli pro další mimi. Teď to vidím asi na kondomy, protože PPR se bez MS praktikovat nedá. Ale berem to jako dočasnou záležitost. O to právě jde, že obecně by se nic jiného použvat nemělo, ale jsou okolnosti, kdy to přípustné je. Dočasně a s vědomím že se to změní.

andelka
30. dub 2012

@bolekat To je pár výňatků z odpovědí na tyhle otázky:

V morálních otázkách je totiž vždycky nutno brát v úvahu dvě věci: na jedné straně je to objektivní stanovisko církve k určité problematice, na straně druhé jsou to reálné možnosti člověka v dané situaci (po nikom nelze chtít víc, než čeho je momentálně schopen). Obvykle není snadné nalézt mezi těmito dvěma hledisky ideální rovnováhu.

Jak víte, zastává církev k umělé antikoncepci, včetně užívání kondomu, obecně negativní stanovisko. Z toho vyplývá pro katolického křesťana závazek seznámit se s tzv. přirozenými metodami plánování rodičovství (nejlépe symptotermální metoda) a nakolik je to možné je začít uvádět do praxe.

A ani církev v této oblasti neřekla poslední slovo a stále hledá přesnější argumenty, jak vybalancovat pravdivost ideálu a láskyplnou péči o konkrétní manžele.

Z pohledu církve jakákoliv antikoncepce není dobrou volbou. Tělesné spojení muže a ženy v manželství je církví pokládáno za v podstatě posvátnou skutečnost, za úplné odevzdání se, které, aby bylo pravdivé, by nemělo mít přítomnou žádnou bariéru (mechanickou, chemickou, hormonální ...).

Já odevzdávám se Ti ... A přijímám Tě ... Včetně Tvé plodnosti. Metody přirozeného plánování rodičovství (PPR), pokud jsou aplikovány oběma parnery(!) v tomto duchu (jako zpřítomnění manželského slibu), dávají konkrétní životní praxi řešení, které se nejvíce blíží tomu, jak to Bůh s mužem a ženou myslí.

Samozřejmě nejde jen o to zjistit si, jaká technika je pro církev přijatelná ("bezhříšná"), a té se držet. Pro manžele může být ono "jak?" dlouhé a bolestné hledání, jak se co nejvíce přiblížit ideálu a neohrozit přitom další posvátnou hodnotu, a tou je manželský vztah.

rena1410
30. dub 2012

@crawler Ahoj, no ja mam mit ovulaci zitra (dle utz u dr.), tak se snazime furt 🙂 No jsem zvedava. Ale co, kdyz to nedopadne, tak priste. Ale byla bych rada, v srpnu mame jet na dovcu a to bych uz byla 4.mesic a doufam, ze by mi uz nebylo spatne. V prvnim tehotenstvi jsem do 12tydne musela jen lezet, jak mi bylo desne zle. No, ale to ted stejne nehrozi, kdyz mam dvouletyho prcka.

bolekat
30. dub 2012

@andelka no ono v podstate i to PPR je umele - protoze uz musis neco zkoumat a analyzovat a chovas se podle toho.. ja totiz zila v domneni, ze kondomy jsou zapovezene i jako ochrana proti HIV/AIDS, natoz jako forma planovaneho rodicovstvi/antikoncepce. Je to asi na delsi diskuzi, a asi i v jinem tematu, ale kdyz ma cirkev dogmata, ktera se tahnou nekolik stoleti, tak lze tezko ocekavat, ze budou stoporocentne platna i v soucasnosti. ale ve finale mas pravdu v tom, ze kazdy pak s tim svym rozhodnutim zije a snazi se jej nejak ospravedlnit/obhajit zejmena sam pred sebou.
ja myslim, ze kadzy ma vzdy moznost volby a musi pak nest dusledky toho, jak se rozhodl. to neni mysleno jen na cirkev atd, ale obecne, pro zivot.

andelka
30. dub 2012

@bolekat no tak nejpřirozenější by bylo neřešit to nijak a mít 15dětí 😉 No, ano, zkoumá se, ale zkoumá se přirozený děj v těle, to jak jsme nastavené a chováme se podle toho. získáme určité informace a na nás záleží jak s tím naložíme.
Jj, to rozhodně, tyhle otázky si řeší každý pár sám, v souladu s ideálem církve tak jak to jen jde. Někdy to bohužel 100% nejde aniž by to nemělo negativní dopad na vztah a na běžný život, takže vždycky se to musí řešit konkrétně. Doporučení ale nezpochybňuje asi nikdo, snad každý věřící ví jak to s antikoncepcí církev myslí, obecně a proč je to špatně.

jasekd
30. dub 2012

@bolekat Ja jsem ti myslim taky odpovedela uprimne. Mirenu nikde nevelebim, jeji nevyhody znam moc dobre. Pro me to bylo v me soucasne situaci reseni nejlepsi. Verici nejsem, k tomu se tedy vyjadrovat nebudu. Prislo mi proste zvlastni, ze nekdo prijde do rozjete diskuse, a aniz by neco o sobe napsal, zacne resit, co kdo pouziva a zda je to spravne. Kdybys napsala neco jako "mam 2 deti, chci treti, nechame tomu volnej prubeh, HA a Mirenu nemam proto a proto, jsem/nejsem verici, nazor na PPR mam ten a ten...tak to vyznelo jinak. Nic vic, nic min, ja nejsem proti nazoru, ktery je jiny nez muj, tvuj je navic v leccems podobny memu, jen ta forma...

crawler
autor
30. dub 2012

@bolekat ahoj 😉 Hormonální antikoncepci jsem nebrala a kondomy jsme používali v době, kdy jsem byla po sekci a ještě nesměla otěhotnět a vzhledem k nočnímu vstávání jsem měla teplotní grafy takové, že se nedalo poznat, které dny jsou plodné a které ne. Nyní používáme kondomy někdy z hygienických důvodů, ne z důvodu, že nechceme otěhotnět 😉 Ne, každý určitě nemasturbuje - proč taky? Když vedu s manželem spokojený sexuální život, tak absolutně nemám potřebu 😉. O těchto věcech s mužem mluvíme naprosto otevřeně, tak vzájemně víme, jak na tom jsme😉.

A jinak by ses nám mohla aspoň krátce představit. Nenapsala jsi o sobě ani slovo a z tvých příspěvků čpí jakási útočnost, tak bys to mohla uvést na pravou míru 😉.

cicikaci
30. dub 2012

Ahoj holky, chci se zeptat na názor....zavítala jsem do Vaší diskuze proto že už máte zkušenost. Mám všechny příznaky těhotenství - nedostala jsem menstruaci, mám o číslo větší a hrozně bolavá prsa, hrudkovitý výtok, přestalo mi chutnat maso....prostě to cítím ( není to sugerace, o miminko se nijak zvlášť nesnažíme a potřebuji dokončit školu)..byla jsem u dr. a řekl mi, že mám hodně vysokou sliznici (jako před ms, nebo na pořátku těhu) ale krev mi nevzal, řekl, že počkáme. A těhotenské testy jsou i 8 den zpoždění negativní....co se to může dít?

crawler
autor
30. dub 2012

Jinak chjó 🙂 dneska se mě další známá při cestě na nákup zeptala, zda nejsem těhotná😀 a já opět musela vysvětlovat, že ne, že to mám převis po sekci a vypadá to, že jsem na začátku těhu 😝 asi si toho nevšímali, když člověk chodil v zimě nabalenej zatímco teď v tunikách a legínách je to víc vidět 😝 😅 🤐

Jinak teplota dnes zase hrr nahoru no děs, jsem zvědavá na vyhodnocení, protože zatím by se v tom prase vyznalo 😀
@rena1410 se snažíte furt? 😉 tak když máte chuť 😉...Jinak no to sis taky pěkně užila u 1.těhu 😖 já taky pevně doufám, že u druhýho nám zle nebude, protože si s malým batoletem nedokážu představit objímat mísu ☹ 🙄

crawler
autor
30. dub 2012

@cicikaci ahoj 😉 tak mě jen napadá, že to bude prostě zpoždění ms z nějakého důvodu...Myslím si, že test už by v tuto dobu měl být pozitivní...Nevím, ale nebude to časný potrat? že třeba došlo k oplodnění vajíčka, ale už nedošlo k uhnízdění, menstruace se zpozdí, ale dorazí...Těžko říct, snad jen, aby to dopadlo, jak nejlépe může, ale osobně bych si naděje na těhu nedávala, pokud více těhotenských testů zůstalo negativních. Zkusila jsi aspoň 2 každý z jiného balení?

cicikaci
30. dub 2012

@crawler děkuji za odpověď 😉 dělala jsem si jich několik, asi mi nezbývá než čekat, buď první dorazí ms, nebo mi až pan doktor řekne co a jak....to čekání 😠 .

crawler
autor
30. dub 2012

@cicikaci čekání je jistě nepříjemné, ale myslím, že ms dorazí už podle té sliznice.tak držím palce at je vše ok😉

kocka5
30. dub 2012

hojte,
@cicikaci já měla minulý rok zpoždění 20 dnů.....všechny testy negativní...a pak mrcha došla....a vzhledem k tomu, jak to vypadalao tipuji jak říká @crawler časný potrat.

@crawler taky mám převísek.....už minulý rok jsem jim řekla, že těhotná nejsem, ale že je to loj😀

crawler
autor
30. dub 2012

@kocka5 ahoj 😉 tak sis tím taky prošla? 😢 já taky ... 😢
No a jinak mi řekni, jak na ten převísek jít? Já i když jsem zhubla poměrně dost, tak jsem ho stále měla a stále jsem vypadala na nějaký 10tt 😀

kocka5
30. dub 2012

@crawler já jsem zhubla....a byl tam....tak jsem pro změnu přibrala....a je tam pořád😀...... zatím to moc neřeším......jsem rozhodnutá až po dětech ............co tak ve 40 nějaké odsátí či plastika? Já jsem už zkoušela i stahovací prádlo.....ale v tom se cítím úplně blbě.....

crawler
autor
30. dub 2012

@kocka5 jé, další řezání nechci...já pro začátek zkusím pilates - před prvním těhu se mi díky němu krásně vyrýsovala postava...no uvidím...když to nepůjde, tak holt pořád budu říkat "ne, nejsem těhotná" 😝 😎

bolekat
30. dub 2012

@jasekd
@crawler
jste husty - ja nevim, ze byste nutily ostatni se predstavovat, ani nevidim duvod, proc bych mela. Myslela jsem, ze to tu je verejne a mohu se tudiz pridat.. ale obrazek jsem si o vas udelala dostatecny 🙂

andelka
30. dub 2012

@bolekat hele,a četla sis všechno? My jsme tu totiž o sobě na začátku vždycky něco řekly, případně máme informace v pasu, ale ty jsi hned první dotaz měla poněkud kontroverzního rázu 😉

bolekat
30. dub 2012

@andelka a co je kontroverzniho na tom, ze se zeptam na antikoncepci u vericich a reknu svuj nazor na mirenu??????

madlisek
30. dub 2012

@bolekat Bolekat, prosím, nechtěla bys nám o sobě něco říct, když už jsi se přidala do této diskuse? 🙂 To se potom mnohem lépe diskutuje, takhle je to trochu nevyrovnané. Třeba jak staré máš dítko? 🙂

bolekat
30. dub 2012

@madlisek ja myslim, ze se tady ani predstavovat opravdu nechci 🙂

crawler
autor
30. dub 2012

@bolekat Takovéhle typy jsem už poznala i na jiných diskuzích - vlítnou tam a chtějí jen vyvolávat rozepře, chtějí vyprovokovávat k útokům až je celá diskuze jen o hádkách. V prvním příspěvku této diskuze je o čem to tady je a pro koho je tato diskuze určená. Pokud nemáš k tomuto tématu co říct, tak sem prosím nepřispívej. Najdi si na modrém koníkovi diskuzi do které "patříš" a nebo se nám představ a diskutuj normálním tónem 😉

crawler
autor
30. dub 2012

@jasekd ahoj Luci, moc na vás myslím! Jak se máte? je aspoň o fous líp?

catherin89
30. dub 2012

Ahoj holky, teď tu pročítám nové příspěvky a nestačím se divit... 😕 já myslela, že titulek u této diskuze hovoří za vše a je z něj jasné o čem se tu diskutuje.. Pokud se chce někdo vyptávat, může zadat otázku do fóra, ne? No nic..

Jinak mám po MS tak uvidíme co přinese další měsíc 🙂 Mám pocit, že strašně kynu.. nevím proč, jím stále stejně, pohybu mám taky furt stejně a nepříbírala jsem, za to od té doby co neberu HA je to hrozné.. bojím se aby ze mě nebyl hroch ještě dřív než budu těhu..

bolekat
30. dub 2012

@crawler ja na nikoho neutocila, nepsala nic vulgarniho, zeptala jsem se, a dostalo se mi takoveto reakce.. nikoho neprovokuju, aspon si toho nejsem vedoma, a je mi lito, ze se takto chovate.. pokud ti vadi, ze zkoumam tvoje pohnutky, tak to ale neni muj problem, ja nejsem zvykla neco slepe prijimat a ptam se co a jak a proc, takze vasi reakci opravdu nechapu.

andelka
30. dub 2012

@bolekat no, ono jde o to (aspoň já to tak občas pociťuju), že tohle téma je omílané pořád dokola - věřící a antikoncepce, jestli se to může a proč a jak to kdo praktikuje...- a někoho už to třeba nebaví to pořád poslouchat. Podobných témat je hodně a někdy už jsme z toho prostě unavené, to vysvětlovat, když stejně člověk kterým tím nežije to třeba nikdy úplně nepochopí..

bolekat
30. dub 2012

@andelka no tak ale to fakt neni muj problem, protoze ja v tom zadnou invektivu nevidela, nesnazila se, a vy na me vsechny takhle vyjedete. me to zajima, jak to je, jsem zvykla se ptat na veci, rozhodne ne akceptovat to, co mi kdo nalije do hlavy.. coz asi nektere popudilo, jelikoz mi to nedokazaly vysvetlit (zeby to prave jenom akceptovaly a nepremyslely???) - ty ses snazila, to neni vuci tobe. nutnost se predstavit - to fakt neni pravidlo pro vsechny, a myslela jsem , ze to je diskuze.

jasekd
30. dub 2012

@crawler Porad stejne, nic novyho, Venyna ma na cerven termin operace ocicka, s M. stale cekame na telefonat...
@bolekat tak hlavne ze sis udelala dostatecny obrazek z mych dvou odpovedi 😉 Ja si o tobe z toho mala, co jsme si napsaly, neudelala zadny 😉 Neprispela jsem sem peknych par stranek a najednou na me vyskoci neco o Mirene, ze neni tak super, tak jsem strucne napsala, proc jsem si ji zvolila, i kdyz vim, ze neni tak super 😅 Nic vic. Na druhou stranu nevim, proc bych mela neco vysvetlovat nekomu, kdo ani neuvede duvod, proc se na to pta 😕 (ted nemyslim tu Mirenu, spis holky verici a jejich antiko) A hned jsme podle tebe tupe ovce, co si nechaji nalit do hlavy blbosti.Ty bezne diskutujes s lidmi, ktere neznas? Ja nerikam, aby clovek napsal "Jmenuju se Marie Vopickova, bydlim ve Slanem a pracuju jako prodavacka..." ale proste neco malo, treba ze se taky snazite o dite... Jinak ja taky delam ve zdravotnictvi, no a co. Mas pravdu, nenapsala jsi nic vulgarniho, my ale taky ne.
@catherin89 ja zase tloustla po HA, ale hrozne, za tyden asi 5 kg 😕 asi voda, nebo fakt nevim. Prijela jsem z koleje na vikend a matka me malem nepoznala 😀