"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

olcab
12. dub 2012

@crawler necháme tomu volný průběh,prášky jsem brala pouze před prvním těhotenstvím,ale ze zdravotních důvodů jsem je vysadila a teď už je užívat nechci,manželovi kondomy nevyhovují,takže používáme metodu přerušované soulože 😀 a občas si hlídám plodné a neplodné dny,no zatím to nijak neřeším,spíš je to o tom že manžel přišel že už asi zapracujeme na Honzíkovi 😎 Takže tomu necháme volný průbeh a klid žádný stres jestli to vyjde nebo ne

jasekd
12. dub 2012

@kristi Taky gratuluju 🙂
@crawler to je hezky, ze sis i navzdory sekci uzila hezky konec porodu, ja bych v pripade tretiho zkusila vydrzet, manzel to ale vedet chce. Jo, pristi stredu, akorat dostane k narozkam dalsi odbery 😝

reruna
13. dub 2012

@crawler aha, tak jsem se zase dozvěděla něco nového, já jsem se dost dlouho měřila a nevěděla jsem, že to jde i v puse, u mě to fakt bylo dost nepravidelné, takže se nedařilo, ale až operace ukázala endometriozu a nějaké srůsty a profouknutí vejcovodů asi zafungovalo, takže hned první cyklus po operaci se povedlo, no a momentálně si další dítě nedovedu představit, tak jsem to řešila Mirenou

crawler
autor
13. dub 2012

@symoona já na to právě taky myslím - tento cyklus jsme učinili jeden pokus a já si pořád říkám, zda tam už miminko není...včera před spaním mě to nutilo si hladit bříško a řekla jsem mu ať se tam pěkně uhnízdí 😀 Já nevím, že bych intuitivně tušila, že se zadařilo opět na poprvé? Milování proběhlo 3 dny před ovulkou, tak by to mohlo vyjít... 😅 Jako eště zdaleka nejsem ve fázi, že obrečím příchod MS, ale pokud nedorazí, tak budu skákat metr dvacet 😀
@madlisek no právě - já to chci vědět, protože my fakt máme jen klučičí oblečky a to bych těžce nesla, kdybych do toho musela holčičku strojit a každýmu říkat - né, to není kluk - má jen klučičí oblečení😀

crawler
autor
13. dub 2012

@olcab paráda! líbí se mi, že s tím návrhem přišel jako první tvůj manžel. to já na svého musela dělat oči 😀 Jinak taky přerušovaná? 😕 a tobě to vyhovuje? jako je blbé, když manžel nechce pláštěnky (což chápu), ty nechceš nebo nemůžeš hormony (to taky naprosto chápu) - ale přijde mi, že u přerušované to není to pravé ořechové taky ani pro jednoho, ne? My to teda nikdy nezkoušeli - jen si to představuju... 😅

crawler
autor
13. dub 2012

@jasekd ano - i na té sekci se najde mnoho krásného - respektive - je to porod - holt to nešlo přirozeně - ale prostě byl to příchod našeho Fanouška na svět a to je krásný zážitek, jak jistě potvrdí každá maminka. Navíc - všichni lékaři a sestry a PA byly úžasní - povzbuzovali mě, uklidňovali, stále se usmívali a to se jakákoli bolest snášela líp. Proto i druhé bych chtěla rodit tamtéž (Litomyšl) - i když samozřejmě vím, že jiná směna může být úplně jiná...i když😀 na mě se vystřídaly 3 směny 🙂 Jinak Venynce přeju, aby ty odběry zvládla co nejlíp - i když už to asi vycítí a předem se bude bát, že? 😢 ☹ Išek ten začne plakat většinou už když vejdeme do sesterny a to neví, zda ho nějaké očkování čeká nebo ne - prostě už se předem bojí.

crawler
autor
13. dub 2012

@reruna ono, můžeš zkusit poznat svůj cyklus i tak, ale asi to bude hormonama z mireny dost ovlivněné. navíc teda nevím, jak se s mirenou menstruuje čili, zda dochází k ovulaci nebo ne... vím jen, že u HA si to žena ovlivňuje sama, zda vysadí, aby menstruovala nebo ne...Ta endometrioza je častý důvod "neplodnosti"...a druhé se vám zadařilo bez problému? já že jsem četla, že endometrioza se nedá zcela vyléčit, takže ke srůstům apod. dochází znovu a znovu...

andelka
13. dub 2012

@crawler jejda, tak budu držet palce 🙂 nám se povedlo taky hned první cyklus a tři dny před ovulkou, vůbec jsme to nečekali 😅 ovšem muži významně stouplo sebevědomí 😀

reruna
13. dub 2012

@crawler druhé se nám podařilo hned, na endometriozu je nejlepší těhotenství, takže bylo i lepší asi, že jsem to měla tak brzo po sobě a menstruaci s Mirenou nemám

crawler
autor
13. dub 2012

@andelka @andelka 😀 dnes teplota vyskočila na 36,7 (5DPO) - nevím...myslíš, že to může něco znamenat? mám naměřeno 40cyklů a většinou se mi v luteální fázi drží kolem 36,5-36,6 - výš to většinou neleze...Mno nic - možná jen hledám známky otěhotnění 😀 No a vidíš - 3 dny před ovulkou je vyšší pravděpodobnost holčičky a ono u vás prd 🤐 😉 No a co se týče mužského sebevědomí, tak to je mi naprosto jasný, že stouplo 😀 Ještě jsem se Tě chtěla zeptat - tvůj mhd asi u porodu nebyl, že? vzpomínám si, že jsi jednou říkala o tom následku po prvním porodu. Měla jsi tam dulu, maminku, kamarádku nebo jsi to zvládla úplně sama?😉

crawler
autor
13. dub 2012

@reruna no, tak to by nemělo měření význam...tak až Mirenu odložíš, tak to zkus - myslím, že i vzhledem k té endometrioze by to bylo fajn - ledacos bys poznala díky vývoji teploty a hlenu😉

madlisek
13. dub 2012

@crawler taky už si analyzuju graf a to mám nejspíš ovulku akorát dnes, takže tam je vidět prd, a stejně bych raději počkala na to jarňátko 😀 Ale FF mi dnes nadělil VIP days, tak prostě analyzovat musím 😀 S měřenými cykly jsme na tom podobně, mám jich 38 🙂

crawler
autor
13. dub 2012

@madlisek 😀 já jsem teď poprvé teploty naklikala na fertility friend - všechny ostatní mám jen na papíře. co to znamená, že ti dnes nadělil VIP days? - no jo - otěhotnět v těchto dnech znamená rodit na konci prosince - resp., jak znám své tělo, tak bych zase přenášela až do ledna dalšího roku...každopádně na jarňátko bys musela ještě čtvrt roku počkat😀 ale tak já taky chtěla letňátko, ale zároveň jsem čím dál natěšenější otěhotnět co nejdřív 😀 asi nevím co chci 😀

madlisek
13. dub 2012

@crawler FF ti jednou za čas dá na 5 dní "VIP membership", aby tě navnadil a koupila sis ho 😀 Je to v podstatě pakárna, ze symptomů, který zadáš, ti to říká, jak asi velkou pravděpodobnost otěhotnění v tomto cyklu máš a takové nesmysly 🙂

andelka
13. dub 2012

@crawler neser mě 😀 víš že 5DPO se nedá říct vůbec nic 😉 vyděržaj pioňjer
Můj muž u porodu byl 🙂 původně neměl být, na druhou dobu měl jít ven a měla jsem tam mít dulu, jenže...podle Dr to v úterý absolutně nevypadalo na porod, takže dula odjela v pátek do Prahy (už předtím byly so+ne dny vyjmuté z pohotovosti, měla už dlouho dopředu domluvenou akci, takže 17 a 18.3. jsem rodit "nesměla"). No tak jsem jí aspoň v pátek po 22h volala a konzultovala, co to jako je, jestli máme jet a říkala že jo. Tak jsme rychle volali mamku na hlídání, bráchu na odvoz a malej se po půlnoci narodil. Takže muž tam prostě byl, abych nebyla sama, ale byl v klidu, protože PA byla výborná a pořád mě chválila a dojela jsem do porodky na 9cm otevřená, tak věděl, že tam nebudem strašit dlouho. Seděl v křesle a nechal nás holky dělat naši práci 😅 pak dostal prcka do náruče. A poučen zminula, když musel přejít kolem postele, tak se točil zády a když mě PA pak vedla do sprchy, tak se věnoval malému a nekoukal se na mě. Takže byl u obou porodů jen on. Jo ale vehementně hned hlásit, jak malý vykoukl, že šňůru rozhodně stříhat nechce 😀
No takže porod super, jen čekáme na konec 6nedělí..ne jak minule..rok 😒 doufám, že to nezanechalo fakt žádné následky a bude to OK.
@crawler
@madlisek jé, vy jste dobrý..já jich mám jenom 20 😅

olcab
13. dub 2012

@crawler hmm to já se taky divila,jsem to na něj zkoušela už i dřív a nehlo to s ním ...prášky jsem vysazovala že mě bolely nohy a měla jsem neustále nějaké výtoky a tak,a musím říct že mám klid 🙂 (ťuk ťuk)no s pláštěnkama jsme to párkrát zkoušeli a nic moc,tak mi manža slíbil že se bude hlídat 😀 tazím jsme měli nehodičku jen jednou a nic se nestalo, naštěstí neplodné dny tak uvidíme,zatím mu to takhle vyhovovalo,tak nevím,ale já jsem tělísko nechtěla a říkali jsem že si mateřskou protáhnu aby byly dětičky max.3roky od sebe.Já si zase ráno nedokážu představit měřit si teplotu,teď i navíc s malým dítětem,vstáváme celkem nepravidelně,byla by to asi fuška 😝

symoona
13. dub 2012

@crawler
No ja som na to rovnako...Nechcem na to tak mysliet aby som potom az pride MS nebola sklamana..Ale myslim ze som celkom v pohode...Ale velmi zvedava 🙂

crawler
autor
13. dub 2012

@andelka hele a teď se zeptám - když se otěhotní, tak se má teplota držet nahoře stále nebo pak např. po nidaci klesá...já to nevím, protože jakmile jsem otěhotněla, což mi test ukázal 2 dny po vynechané ms, tak jsem se neměřila, tak vůbec nevím, jaký vývoj ta teplota pak má... Jinak -- věřím, že teď není mhd poznamený a určitě se na konec šestinedělí těší 😉 a počkej až budete rodit trojku - to si i šňůru šmikne 😀 😉

crawler
autor
13. dub 2012

@olcab to měření fakt nic není 😉 jakmile Išek otevře oči, že chce vstávat, což je každý den v rozmezí 60-90minut, tak jen strčím teploměr do pusy, uteče minutka při které se fakt naplno probudím a pak lezeme z postele😉 A tak teď v dubnu už si nebudete dávat pozor?
@symoona ani nevíš, jak jsem já zvědavá, ak tohle celý dopadne 😀 😵 tenhle cyklus je poprvý, kdy tomu necháváte zcela volný průběh?

andelka
13. dub 2012

@crawler no to asi jo, páč trojku bysme asi porodili doma, jak se vyjádřila doktorka po druhém porodu 😀
Po otěhotnění se má držet celou dobu nahoře, případně někde mezi 5-9 DPO jednorázově klesnout. Já taky nevím jak to bylo u mě, já od 5DPO běžně už neměřím, jen když jsem tušila těhu, tak jsem si někde v půlce cvičně změřila, ať mám pak pěkný těhugraf 😀 takže jestli tam nidace zaznamenaná byla nebo ne, to nevím, netrefila sjem ji.

olcab
13. dub 2012

@crawler no vidím to tak,zatím se mě manža ptal kam to může "vyhodit" 😀 a striktně jsem mu kázala že do mě teda ne,tak uvidíme jak se mu teď bude chtít,řešit to nebudem,abych pak nebyla případně zklamaná pokud by MS dorazila

symoona
13. dub 2012

@crawler
Ano ano poprve 🙂 Tak uvidime o dva tyzdne ci sa budeme tesit alebo pokracovat 😅

crawler
autor
13. dub 2012

@symoona my taky poprvé, takže jestli ty budeš slavit a já ne, tak budu bledá závistí 😀 já jsem u ms šíleně emočně labilní😀

crawler
autor
13. dub 2012

@olcab no ale pokud chcete miminko, tak byste měli s tou přerušovanou skončit, ne? 😉 i když je dost párů, co otěhotní i z "kapičky" 🙂

symoona
14. dub 2012

@crawler
No aby to nebolo naopak. Ty budeš slaviť a ja ticho zavidieť 🙂 Stať sa môže že budeme slaviť obe 😀 To by bolo peknééé 😉

crawler
autor
14. dub 2012

@symoona no kéž by 😀 oběma nám to přeju !🙂 já mám za sebou bohužel relativně nedávný časný potrat v nějakém 3.-4. tt ☹ tak mám trochu strach. Každopádně by to bylo úžasné, kdyby se zadařilo rychle nám všem 😀 Jinak jsem ztratila přehled, ale první snažení proběhlo u nás dvou a ještě u někoho???

madlisek
14. dub 2012

@crawler moc mě mrzí, že máš takovou smutnou zkušenost 😔 A myslím, že u nás je tento cyklus také trochu naděje 😅

olcab
14. dub 2012

@crawler no jak se říká jedna kapka a už to ťapká 😀 takže ženy hlavu vzhůru a do toho 😀 😀 😀

madlisek
14. dub 2012

@olcab Jej, to rčení jsem ještě neslyšela, je velice pravdivé 😀

olcab
14. dub 2012

@madlisek 😀 😀 ne?? u nás se to říká celkem často.... 😎