Má nízké procento tuku v těle vliv na plodnost?

michaela_n
16. lis 2013

Ahoj, četla jsem, že nízké procento tuku v těle negativně ovlivňuje plodnost. Já mám při 170 cm 56 kg a cca 19% tuku. Hraniční hodnota, kdy je plodnost prý už negativně ovlivněna je 22 %..... nicméně MS mám pravidelnou a myslím, že nejsem hubená, spíš jsem vysportovanější, svalově.

Myslíte, že to může mít vliv, když se snažíme o dítě a MS mám?

llluckaaa
16. lis 2013

@michaela_n Taky jsem to četla. Ale bylo to v takové souvislosti, že s jistým % tělesného tuku (číslo přesně nevím, musela bych ho dohledat) mizí menstruační cyklus, není ovulace a tím pádem není možnost otěhotnění.
Ale jestli máš MS i ovulaci v pořádku, tak bych v tom problém neviděla 🙂

obyvatelka
17. lis 2013

Já byla kvůli stravování minulý týden u doktorky a zjistila, že mi chybí 2 kila (1,5 %) tělesného tuku...a říkala, že to může mít vliv na těhotenství. Že to tělo nemá dost tuku a energie, aby to těhotenství utáhlo....podotýkám, že mestruaci i ovulaci mám pravidelnou, snažíme se už skoro dva roky a taky nic ☹

ninive211
17. lis 2013

Já byla před 2 měsíci na dni otevřených dveří ve wellness, kam chodím na lymfomasáže a tam meřili i tady ty vnitřní hodnoty...tak jsme se dozěděla, že mám v sobě docela málo tělesného tuku (i když to bylo zrovna po svatbě a přežíračně na svatební cestě - ale před svatbou jsme zase trošku cvičila na zpevnění postavy, tak se mi udělaly trošku svaly )a naopak že mám v sobě docela dost vody - a to je i důvod,proč se mě docela drží celulitida, není to tedy nějakým podkožním tukem, jak jsem si myslela, ale že jsem spíš zavodněná. Jinak moje tělo že prý se cítí na 13 let 😀 BMI mám podotýkám nějak mezi 19-20, hubená rozhodně nejsem, hlavně ve spodní polovině těla (mám spíš docela lehké kosti).
Doporučili mi pročištění těla, zejména prý jestli chceme mimčo, a nějaký drahý aloe vera gel - no nechala jsem se zlákat "akční" cenou a jedno balení koupila, jestli to má teda efekt, moc nevím. Těhotná zatím nejsem.
Jinak to velmi nízké procento tuku v těle možná může určitým způsobem mít vliv na neplodnost, pokud má žena hodně podváhu, tak to není dobré. Větší hrozbu podle mě může mít i velmi velké procento tuku - velká nadváha až obezita. Prostě důležité je asi mít váhu v normě oproti své výšce a mít pravidelnou menstruaci.

gwennie
18. lis 2013

Ahoj, já bych tu potřebu tuku zas tak nepřeceňovala. Důležitá je pravidelná MS a hormonální profil. Každý má tělo jinak nastavené, každý má jiný bazální metabolismus a podle toho taky vypadá. Já mám BMI 16, a normálně jsem otěhotněla, a to hned napoprvé... A kamarádka je tentýž případ. Důležité je, jestli jíš vyváženě, neomezuješ se a máš tudíž nízkou váhu "přirozeně".

giovanna2012
24. lis 2013

O příliš vysokém prý platí to samé.

zuzkazuzu88
26. lis 2013

ahojky,já mám BMI 17 a doufám,že to nebude až takový problém ☹ plno lidí mi sice říkalo,že mám pořádně jíst,jestli chci otěhotnět ale já už nevím co bych do sebe naházela 😒 mě přijde jako nadlidský výkon přibrat než zhodit ☹ ale pro mě je pozitivní příběh mé kamarádky. Jako mladší (kolem 20ti) trpěla anorexií.Byla na tom hodně špatně,byla skoro průhledná.Lítka měla jak 10ti letá holka ☹ pak se z toho naštěstí po pár letech dostala,ale stejně těch pár kil navíc na ní není skoro vidět 😒 Loni (26 let )otěhotněla a donosila nádhernou holčičku.Myslím,že vážila před otěhu necelých 50 kilo.Většinou je to všechno jen v hlavě ☹ pokud se budeš stresovat kvůli váze a budeš se bát,že těhu "neutáhneš",tak to půjde těžko.Musíme být pozitivní 🙂
@michaela_n