Mám brát kyselinu listovou i Calibrum Babyplan?

lexxey
9. črc 2008

Zdravím všechny kolegyně-snažilky 🙂
Omlouvám se, jestli je to tu už někde řešeno, ale nějak jsem to nenašla ... 😒

Beru poslední měsíc HAK a dneska jsem si koupila si koupila kyselinu listovou a Calibrum Babyplan. Jenže jsem nějaká zmatená - mám brát obojí nebo jen to Calibrum (vzhledem k obsahu kyseliny listové)? Paní magistra v lékárně mi dala v podstatě protichůdné informace ☹

Díky moc za radu a snažení zdar!

Lex

gerena
9. črc 2008

ahoj, nie je nutne brat oboje, pre teba je dolezita kys. listova, vitamin 12 a zelezo-ked chyba, denna davka je 800mcg na den

bianus
9. črc 2008

ahoj lexxey, mozes brat obe. ja beriem kyselinu a vitaminy budem brat az ked budem tehu. snazilkovaniu zdar.

katka82
9. črc 2008

Ahoj lex já beru jen kyselinku 😀 taky myslím,že oboje není třeba 🙂

lexxey
autor
9. črc 2008

Díky, díky 🙂

Tak nějak jsem pořád četla různé info a teď, když jsem se "rozhoupala" k vysazení prášků, tak nevím, co mám dělat 🙂 A čím víc čtu ty příbalové letáky, tím víc mám pocit, že se musím obojím předávkovat 😢

gerena
9. črc 2008

lexxey predavkovat sa nemozes, co telo nespotrebuje vyluci
som sa sekla, sorry, 800mcg/den kyseliny listovej

saskarisko
9. črc 2008

Ahoj ja som pred tehu brala 3. mesiace kys. listovu (hned po vysadeni HAK), a ked som otehotnela presla som na calibrum baby

mamartinka
9. črc 2008

obi dvoje brat nemozes.staci ti brat len kyselina.listova lebo aj vo vytamine baby plan je kyselina.ja som to brala babyplan anepocitila som ziadny zazrak.baby mi poradili ze ciste mam brat len kyselinu.tak len to teraz uzivam.uvidime.a ak sa snazis otehotniet tak zevraj je dobry aj mrkvovy sirup.snazeniu zdar.

lexxey
autor
9. črc 2008

to zní jako rozumný nápad 🙂¨

Dneska, když jsem byla v té lékárně, tak ta slečna/paní mi nejdříve řekla, že to mám brát obojí ... pak se podívala na složení a začala mi říkat, že mám jíst nejdříve jen tu listovku ... tak pak z toho mám být moudrá 🙂

mamartinka
9. črc 2008

ber len tu kyselinu.babyplan vysad.nemusis to ani uzivat.cisto len kyselinu.

lexxey
autor
9. črc 2008

díky za radu 🙂

Je ještě něco, co bych mohla udělat takhle na začátku?

gerena
9. črc 2008

pokial nie si tehotna, calibrum nemusis vobec, a ani potom ked mas vyvazenu a zdravu stravu..........tie vitaminove pripravky su unas stavane ako pre zeny z afriky.....

pozdravujem pani magistru

mamartinka
9. črc 2008

vyskusaj aj ten mrkvovy dzus.ja to tiez skusim.dnes mi to jedna babula poradila.

lexxey
autor
9. črc 2008

ach jo - zase jsem naletěla 🙂 A pak se ti lékárníci diví, že jim člověk nevěří 🙂

Každopádně dneska začnu s listovkou a po dojetí platíčka uvidíme, co se bude dít 🙂

gerena
9. črc 2008

ale nehadzte nas do jedneho vreca................

vm72
9. črc 2008

mrkvový džus??? Ten se pije před těhotenstvím? Já mám jít na KET,tak bych ho třeba zkusila... 😉

lalupa
9. črc 2008

ja som brala oboje,ked som otehotnela,ved zvysok telo vyluci,ak ho nie je treba, max.denna davka listovky je 1g, teda je to v pohode, pred tehu len listovku, tu je dobre brat aj 2-3 mes vopred pri planovani
calibrum po otehotneni preto,lebo nie kazda tehulka je v dobrom stave, plno ich vracia a moze sa aj dobre stravovat,ked za toho nic nevstrebe 😉

cikyta
9. črc 2008

Ja beriem kys.listovú+vit.B+železo . Je to v jednej tablete a čo mám info ja,tak toto je lepšie ako baby plan. Ale je na tebe ako sa rozhodneš a určite nič nepokazíš. 😉

lexxey
autor
9. črc 2008

Díky moc za rady - prostě začnu s listovkou a až budu chtít za nějakou dobu mít pocit, že chci dělat ještě něco víc, tak přejdu na Babyplan 🙂

Samozřejmě se počítá s vyváženou stravou - mrkvový džus zní dobře (snad tak bude i chutnat 🙂 ).

To gerena: neházím všechny lékárníky do jednoho pytle - obvykle chodím do jedné lékárny, kde by tu paní měli vyvažovat zlatem a pořád by to bylo málo 😀 Jen jsem se tam dneska nedostala 🙂

Takže děkuju a dobrou noc všem 🙂

cikyta
9. črc 2008

lexxey...dobrú noc. (tú mrkvovú šťavu pijem aj ja-a je dobrá aj na rýchlejšie opálenie 😉 )

jerryjanka
10. črc 2008

ja som mala tiež aj babyplan aj KL
a brala som to na striedačku 😉

cikyta
10. črc 2008

servus jerry. Všetko to tu spí,alebo tvrdo pracuje. (hold,nemôže mať každý PN-že? hm...je mi táááááák dobre)

jerryjanka
10. črc 2008

cikyta prečo PN si choručka? ☹

inak aj KL je vitamin B 😀 len su rozdelen KL je myslim B9 😉

perla200
10. črc 2008

cikyta ty si na PN? 🙂))))

ja som brala calibrum aj som prestala, nejak som v tom nevidela význam:((((

cikyta
10. črc 2008

No áno kočky. Stimulkujem a idem na druhé IVF. Tak som PN a vychutnávam si klud...žiadny stres....hm......a tak to má byť.... 😉

kacenka25
10. črc 2008

ahoj, já jsem jedla calibrum babyplan po vysazení HAK, do měsíce jsem otěhotněla, takže nemůžu usoudit, zda je lepší calibrum nebo jen listovka. Každopádně v calibru je víc vitamínů a minerálů než v samotné tabletě listovky. Pokud ti není líto peněz (páč calibrum je docela drahý), tak zobej calibrum. Píšou na obalu, že je pro období plánovaní těhotenství. Tak holt jsem plánovala a zobala to. Obojí najednou jíst můžeš, neublíží ti to, páč tělo přebytek listovky samo vyloučí. Ale zdá se mi to zbytečný, jen plýtvání penězi, páč k brzkému otěhotnění ti to nepomůže.

terinda
10. črc 2008

ahoj holky, mně gyndař doporučil oboje. Takže listovku zobu každý den a calibrum tak jednou za 2-3 dny 😉

jerryjanka
10. črc 2008

cikyta jaaaaaj tak super nech to vyjde 😉

zasa až tak drahy nie je 30 tabliet stoji 140 SK tak to sa da celkom
ked vezmeš to je jeden mininakup - chlieb mlieko maslo a koniec 😉

hanybany
10. črc 2008

ahoj holky, já jsem šla pro Calibrum babyplan do lékárny a chtěla jsem i listovku, ale magistra na mě vyvalila oči, že jako na co???? 😕 😕 Že ta je i v Calibru 😀 To já věděla, ale někdo to doporučuje obojí 🙂 Vzhledem k přístupu jsem čapla Calibrum a pádila 🙂 Takže poctivě papkám a čekám a čekám a čekám.....co bude 😵

kacenka25
10. črc 2008

jo jo, myslela jsem jakože listovka samotná stojí asi pajdu a calibrum 140 Kč. Tak jsem to myslela jako jestli není líto dát 140 místo 50, tak ať si koupí radši calibrum, bude to mít větší význam.

jerryjanka
10. črc 2008

no v babyplane je menej listovky ako v samotnej listovke
takže nič sa nestane ked budete mať oboje

alebo ako ja som to mala na striedačku 😉