Mám brát kyselinu listovou i Calibrum Babyplan?

lexxey
9. črc 2008

Zdravím všechny kolegyně-snažilky 🙂
Omlouvám se, jestli je to tu už někde řešeno, ale nějak jsem to nenašla ... 😒

Beru poslední měsíc HAK a dneska jsem si koupila si koupila kyselinu listovou a Calibrum Babyplan. Jenže jsem nějaká zmatená - mám brát obojí nebo jen to Calibrum (vzhledem k obsahu kyseliny listové)? Paní magistra v lékárně mi dala v podstatě protichůdné informace ☹

Díky moc za radu a snažení zdar!

Lex

hanybany
10. črc 2008

jarryjanka: vím, že jí je tam méně 🙂 ale nakonec Calibrum babyplan vede (u mě) 🙂

strouzek
10. črc 2008

ahojky myslím že bude stačit calibrum nebo femibion či jak se to jmenuje je to obdoba calibra a když myslíš že je třeba přidat listovku tak bašti zeleninu hlavně saláty nebo špenát, to je lepší než prášky 😉

cikyta
10. črc 2008

Dievky,nezabudajte,že každé telo je iné a iné si pýta a iné mu pomáha, ale v čom sa všetky telá zhodnú je : Vypustiť stresy a čo najviac sa tešiť zo života-aj z maličkostí a úspech sa čoskoro dostaví-To je totiž liek na všetko. Mať zdravú dušičku a stále veriť,že raz....chi.... 😉 to prííííííííííde !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲

bianca
10. črc 2008

ahoj.Ja beriem iba Calibrum a myslim ze to uplne staci

jabluncanka
10. črc 2008

Femibion je mnohem lepší než Calibrum.Já mám např.trombofilii,která spočívá ve špatném vstřebávání vitamínů skupiny B.Takže třeba neumím moc metabolizovat listovku.Tudíž beru a do konce prvního trimestru budu brát Femibion 800 metafolin(rozložená kys.listová) a pak přejdu na klasický Femibion.Je to dražší,ale rozhodně se to vyplatí. 😉

lexxey
autor
10. črc 2008

Zdravím všechny 🙂

jak to tu čtu, tak jsem asi zase zbrkle nakupovala 🙂 🙂
Zatím beru jen tu listovku a až doberu tohle malé balení, tak načnu ten Calibrum 🙂 Krom toho se snažím jíst "zdravě" a vést jakýsi spořádaný životní styl 🙂

Jinak moje gynekoložka na poslední prohlídce hovořila právě o obou preparátech a když se k tomu přičte brouzdání po modrém koníku ... nedivím se, že zase plaším 😀

michamicha
10. črc 2008

ahojky, já beru jen listovku, páč calibrum mi doktorka zakázala kvůli mým problémům se štítnou žlázou (calibrum má v sobě jód a já ho mám i v lécích na štítnou), takže musím vystačit jen s listovkou 😉 ale koupila jsem si tu s těma béčkama navíc 😉

dupinka
10. črc 2008

mne lekar povedal, ze ak beriem kys. listovu a nemam problem s inymi vitaminami, tak staci,.. Skor odporuca prirodzeny zdroj vitaminov, ako liekovu formu,...

jankatr
22. črc 2008

ahojky - mě doktor listovku napsal a řekl mi že mám buď brát 2x1 nebo 1x1 a k tomu to Calibrum (nebo jiné komplexní vitamíny) takže beru jednu listovku a jedno Calibrum 🙂

ricus
22. črc 2008

Ahoojte 🙂 Mesiac som brala baby plan,teraz som si kupila centrum maternu,lekarnik povedal,ze je v tom viac listovky nez v baby plane,200percent dennej davky je na krab.pisane

mamartinka
23. črc 2008

jankatr to calibrum nemusis brat.v nom je totiz tiez kyselina listova takze ti staci cisto len samu kyselinu.ja tu kyselinu beriem jednu tabletku rano po jedle.takze kludne calibrum vysat.

ili5
23. črc 2008

Ahojte,tak já beru baby plan ráno na lačno a kontryhelový čaj a večer 1 listuvku.Myslím,že tím se nedá nic zkazit. 😉

maryah
23. črc 2008

ahojte baby, ja beriem len kyselinu listovu a denne pijem alchemilkovy cajik.

v555
23. črc 2008

ja tiez robim presne to iste ako Maryah,caj a kys,listovu.Neprijimam do tela zianu negativitu,a ked sa nieco na mna negativne vali-uhynam sa. 😀

maryah
23. črc 2008

a ked otehotniem, mam prestat brat kyselinu listovu? ak ano tak aky produkt (vitaminy) by som mala zacat uzivat. pocula som, ze listovka sa moze brat do tretieho mesiaca a potom?
v555 prosim ta, moze sa aj v tehotenstve pit alchemilkovy caj?

elana
23. črc 2008

Kyselinu listovou určitě brát nepřestat!!! Je to jediný vitamín u kterého je vědecky prokázáno, že snižuje riziko VVV (konkrétně rozštěpových) u plodu. Rozhodně celý I. trimestr a když se bude brát dál, nic se nezkazí, je to vit. ze sk. B a ty jsou potřeba ať je pátek nebo svátek🙂

lexxey
autor
23. črc 2008

Zdravím po delší době 🙂

Já nakonec zatím beru jen listovku a od minulého týdne jsem bez HAK ... Calibrum se chystám brát až po té listovce, tj. někdy za 2 měsíce (když už to mám koupené 😉 ). Doufám, že se brzy zadaří 🙂)))

v555
23. črc 2008

Maryah,ano moze sa pit on je dobry na maternicu,posilnuje ju,ma dobre ucinky aj pri menstruacnych bolestiach,hovori sa mu zensky caj.A kyselina listova sa odporuca jest do tretieho mesiaca tehotnosti koli vrodenym chybam,aby babatko nemalo ražtep chrbtice.Ale kludne ju mozes brat aj nadalej ako ti to uz napisala elana predo mnou.Pa pa

boudicca
12. srp 2008

Ahojky, tak jsem se zacetla do prispevku a ted teda fakt nevim...ksy.listova nebo Calibrum? Piju zatim jen kontryhel.caj, ale chtela bych tomu telu jeste trochu vic pomoct. 😉

elana
12. srp 2008

Je to fuk🙂

Kyselina listová je obsažena v Calibru babyplan, je jednou z jeho složek. Jestli nemáš problémy se štítnou žlázou, užívej CB, je tam toho víc, pokud máš problémy, ber jen listovku.

Jako listovka ještě nikomu k těhotenství stejně nepomohla, "jen" vysoce snižuje riziko rozštěpu u počatého plodu, takže tak nebo tak, podstatný je brát ji a jestli ve formě takového nebo makového preparátu, to je fuk.

meusicka
12. srp 2008

ahoj baby....maryah listovkou nic nepokazis a ani kontrihelom, to je alchemilka vsak?? akurat alchemilka sa nesmie pit v tehu, lebo moze vyvolavat stahy maternice. listovku kludne papaj, inac ju obsahuje aj calibrum a po prvych 3 mesiacoch tehulkovania sa prechadza na calibrum mami a ten obsahuje listovku tiez. ale urcite by som nebrala naraz aj calibrum aj listovku. mne ked som otehotnela predpisal listovku lekar a brala som ju kazdy druhy den. teraz uz papame len calibrum mami 😉 drzim pasticky nech sa co najskor zadari. 🙂 a este dobry cajik je aj Mysi chvost, ci rebricek obycajny sa mu hovori tiez. mne osobne alchemilka velmi nechutila a tak som ju pila na striedacku s rebrickom 🙂 a netreba zabudnut ze pri bylinkovych cajikoch treba po 3 tyzdnoch urobit aspon tyzdnovu pauzu, ved aj dobreho vela skodi a potom sa moze pit cajik znova 🙂

zaenab
12. srp 2008

Ahoj, brát obojí je naprosto zbytečné, v Calibru je dvojnásobné denní množství kys. listové, vhodné právě pro období před otěhotněním a v jeho prvním trimestru. Navíc je prokázané, že při zvýšeném množství této kyseliny se velmi nafoukne břicho (jsou na to nějaké studie v Austrálii a USA, to vím od kamarádky lékařky, která se problematikou užívání syntet. vitamínů zabývá).

ikke
13. bře 2009

nieco z nasho archivu 😉 :

martinazpk • snž • 23. apr 2008 o 14:04
Babenky aky mate nazor brat ku Calibrumu baby plan este aj kyselinu listovu? V Calibrume je jej len 0,4mg, ai v tabletke listovej je 10 mg? Pytam sa preto lebo calibrum beriem, ale pri tretom ICSI som este pred prvou kontrolou zacala spinit a tak sa mi vidi, ze by som na udrzanie babatka pridala este aj tu listovku v tabletkach. Len neviem ci je to dobre. Diky za nazory.

google • 23. apr 2008 o 14:06
su baby co beru aj aj.. ale napriklad v Calibrum baby plan mas napisane ze obsahuj 100% odporucanej dennej davky listovky... ale myslim ze aj ked budes brat oboje, tak nic nepokazis. Aj ked lepsie by to bolo dostat do tela vo forme prirodzenych vitaminov.

bianca • 1d • 23. apr 2008 o 14:09
martinazpk kyselina listova nie je na udrzanie tehotenstva,ale na predchadzanie vrodenenych vyvojovych vad.Ja osobne som brala a beriem iba calibrum.

martinazpk • snž • 23. apr 2008 o 14:12
Ja sa tak bojim, ze ho neudrzim, ze vymyslam, viem. Ale ked nechcem nic zanedbat. ☹

beke • 2d • 23. apr 2008 o 14:34
martinazpk, ja sa chystám v máji na KET a začala som brať calibrum aj kyselinu listovú...myslím, že tým nič nepokazím 🙂

martinazpk • snž • 23. apr 2008 o 14:39
Babenky a teraz citam, ze aj vitamin E by mohol byt vo vacsej davke... Mne sibe... Ale tu listovku si este zaradim do jedalnicka. Beke, ja idem na ICSI. Nam sa este nepodarilo mat mrazacika...

jerryjanka • 23. apr 2008 o 15:31
ja beriem babyplan, kyselinu listovu aj vitamin E 😵

mechurik • snž • 23. apr 2008 o 16:06
martina, preco sa neopytas tvojej gynekologicky, keby som ja krvacala, tak urcite som tam u nej ihned 😉

gerena • 23. apr 2008 o 19:22
ahojte. martina mozes brat aj calibrum aj kys. listovu, ale je to zbytocne , telo co nespotrebuje vyluci.denna davka kys.listovej je 400mcg, pre snazilky a tehotne 800mcg, mozes si vybrat aj prirodne kzs listove napr. od f.jamison alebo pharma nord, a uzivat 2xdenne..............ten 10mg kys.listova je na ine indikacie
vitamin e 200mg denne ti bohato staci, takisto mozes v tehotenstve papkat zelezo, no v nizkych davkach a pravidelne 😀 😀

gerena • 23. apr 2008 o 19:24
martinka, ked si zacala spinit, brala si este utrogestan? moze byt aj od toho...ale ked spinis nadalej, nastiv dokiho

martinazpk • snž • 24. apr 2008 o 12:56
Babenky, ja uz idem na 4 ICSI, spinila som pri tretom. Dnes som bola na prvej kontrole pred tym 4 ICSI, ziadne cysty, som cistucka sa tesim, ze mozeme zacat. Spinila som s utrogestanom pri tretom, vraj sa embryjko prestalo vyvyjat a ja som ho odmenstruovala, preto chcem urobit daco teraz. Ale doki vravi, ze to je normalny jav, ze by bolo horsie keby som ho neodmenstruovala, lebo ked sa raz zastavil vyvoj... Ale ja len chcem teraz brat nieco na posilnenie a tak okrem Calibrumu som si dnes kupila listovku a aj E. Aby som bola silna a ked to moje telo nespotrebuje, tak ho vycikam. Len nech uz ked si to platime to vyjde.