Máme holku, chceme kluka. Ovplyvní pohlavie ovulácia?

kristis
7. srp 2013

Ahoj rada by som vedela ci ma niekto nejake skusenosti ako mat pohlavie ktore by sme chceli.My mame holku ale o nejake 2 roky by sme chceli kluka.Viem ze sa meni krv po 7 rokoch ale zial nam stale vychadza holka.A co ovulacia je tam sanca ked mam plodne dni ze by to mohol byt kluk?Dakujem za vsetky odpovede. 😉

kristis
autor
8. srp 2013

@kalo ano to je pravda musis byt zdravy lebo je to narusene

zamilovanadonej
8. srp 2013

@kristis To nemyslíš vážně takovou koninu 😀 🙂 Jestli ano, tak pardon ale u mudr se ptát nebudu, poslal by mě štandopéde na psychiatrii.

kristis
autor
8. srp 2013

@zamilovanadonej no myslim a pak je mi to lito ze dokazes dat jasnu odpoved a fakt to nepoznas.A to tu uz zaznelo ze nieco take je.

zamilovanadonej
8. srp 2013

@kristis Tak jak to má jako fungovat? Od našeho narození se nám po sedm letech mění krev? Takže vždy v 7mi, 14ti, 21 letech atd.? Mužům i ženám? Na jakém principu? Co přesně se obměňuje za složky? Proč to má význam na početí? Kdo to prokázal? A nebo se to nepočítá od narození ale od početí potomka? Ode dne početí nebo narození našeho potomka? A jak je možné že někdo má teda třeba 3 děti po roce a všechno jedno pohlaví? 😀

zamilovanadonej
8. srp 2013

@kristis Chcete kluka? Tahle žena má recept 😀 http://www.novinky.cz/koktejl/309907-zena-porod...

kristis
autor
8. srp 2013

tam je to o vetsej sanci ze to bude pohlavie ako partner ktory ma mladsiu krv.Nie ze bude na 100% to pohlavie.Mne to podla toho vyslo mam holku ale co sa tam meni a viac info neviem vsak na nete toho je dost.

kristis
autor
8. srp 2013

@zamilovanadonej A toto neviem ako je to.Viem ze recept nie je a vsetko co je je len predpoklad na pohlavie.

kristis
autor
8. srp 2013

@zamilovanadonej ano od narodenia ale zas nejaka operacia a vazna choroba to meni

zamilovanadonej
8. srp 2013

@kristis 😀 😀 😀 😀 Já zas věřím na Ježíška. Děkuji za objasnění.

kristis
autor
8. srp 2013

tak sa necudujem ze neveris na toto vesele vanoce

marguaret
8. srp 2013

Holky, upřímně po mých zkušenostech si myslím, že ovlivnit pohlaví nejde vůbec žádným způsobem pokud jde o přirozené početí :( a ani nevíte jak moc bych si to přála aby to konečně už někdo vymyslel a fungovalo to. Mám tři kluky a mít jistotu, že čtvrté bude konečně holka tak do toho jdu 😀

ustarana
8. srp 2013

@kristis Ahoj, obvykle na takéto témy nereagujem a keď som ťa nejako urazila alebo sa ťa dotkla, tak sa ospravedlňujem. Nikdy nikoho nesúdim ani neodsudzujem, ale na toto som zareagovala. V dnešnej dobe je už človek v technike a medicíne tak ďaleko, že si myslí, že može prikazovať prírode ešte aj v tom, aké pohlavie dieťaťa si praje. Mne to pripadá veľmi arogantné. Keď sa porozhliadneš na Modrom koníkovi po diskusiach, tak zistíš, že je ich strašne veľa, kde sú snažilky, ktorým sa otehotnenie nedarí prípadne opakovane potratili, potom je tu ohromné množstvo diskusií, kde zdieľajú informácie maminky chorých detí, či už sa jedná o genetické vady, vrodené vývojové vady, získane ochorenia (rakovina, cukrovka...) až po rozne poruchy chovania. V dnešnej dobe mi pripadá, že zdravé dieťa je veľký luxus. A poznám to aj zo svojho okolia. Na ihrisko chodíme parta 4 mamičiek, jedna má syna s Downovým syndromom, ja mám obe deti kardiakov (dcéra počas tehotenstva vyzerala na Edwardsow syndrom, ale našťastie je "zdravá" až na to srdiečko), ďalšia má dcéru s ADHD a tá posledná má zdravú dcéru. Inak vnímam pokiaľ je v rodine dedičné ochorenie (napr. hemofília), ktoré sa viaže na konkrétne pohlavie, tak je logické, že si rodičia prajú pohlavie, na ktoré sa táto choroba nevzťahuje alebo len v slabej miere. A tá otázka o adopcii, priznávam bola trochu provokácia. Len ma zaujímalo, ako by si reagovala, keby si nedostala to, čo si praješ. Obvykle keď ja dostanem nevhodný darček, tak sa ho snažím udať ďalej a pokiaľ ho nikto nechce, tak ho vyhodím.

ustarana
8. srp 2013

@marguaret je tu jedna mamička @kijir, tiež má 3 chlapcov a je opať tehotná. Dúfa, že to bude dcéra a ja jej držím palce, aby sa to podarilo.

naomi6
8. srp 2013

@kristis Ahoj, my jsme teda neřešili pohlaví, ale opravdu s tou ovulací nám to vyšlo. Nevím, jestli je to náhoda, ale fakt to vyšlo. První máme dceru a ta byla pár dní před ovu a teď čekáme kluka a ten se povedl přímo v den ovulace, takže možná na tom opravdu něco je. Četla jsem něco takového. Ale samozřejmě je nejdůležitější zdravé dítě. Pokud na sobě poznáš ovu, tak to můžete zkusit. Držím palce 😉

cermi77
8. srp 2013

@kristis já tě chápu, tvoje otázka byla naprosto upřímná, je fakt, že se tu do tebe 90%ženských pustí, jelikož máme/mají problém s početím a některé nemáme po zkušenostech a zklamáních tuhle otázku odvahu vůbec vyslovit nahlas 😉 Přeju ať se zadaří zdravé mimčo 😵

kalo
8. srp 2013

@kristis to se dalo čekat, že tu budou takové divoké reakce 🙂 ono když se do toho vloží snažilky s teploměrem a podobně "ustarané", přijde jim tohle tema kontroverzní.
Přitom něvěřím, že si nekdo nepřeje mít doma kluka i holku. V dnešní době, kdy je standart mít 2 děti, tak každý chce mít ideální rodinku s holkou a klukem. Dřív, když lidi měli 5, 6 dětí, tak to neřešili, protože ta pravděpodobnost, že budou mít holky i kluky, byla prostě větší. Všichni samozřejmě chceme zdravé děti, ale téma není tak vážné...prostě o snech a touhách..co na tom... 😉

maximaty
8. srp 2013

@kalo snazilky s teplomerem?? Zazila jsi to?? Roky cekat doufat a mesic co mesic zklamani, zoufalstvi... neprala bych to nejhorsimu nepriteli!! Takove arogantni poznamky se sem fakt nehodi

cabalkova
8. srp 2013

@ustarana
@kristis Taky patrim k tem, kteří mají za sebou trnitou cestu k miminku, před prvním jsme byli dvakrát na IVF a prodělala jsem ctyri potraty (z toho dvakrát prave po IVF), pak se nam po otehotneni prirozene narodil syn. Ted v unoru jsem bohužel opet potratila a znovu se snažíme o miminko. A samozrejme, ze si preju především otěhotnět a mit zdrave dite, ale zaroven nebudu zapirat, ze bych si vic prala holcicku, uz proto, ze vztah se synem a s dcerou je jiny, a to jak v detstvi, tak v dospelosti, proste bych chtěla zazit oboji. Myslim, ze i maminky, co mají problémy s otehotnenim, si tak nejak podvedome vic preji jedno nebo druhé pohlavi, takze není třeba na zakladatelku diskuse utocit a argumentovat tim, at je rada, ze ma zdrave dite. Myslim, ze ta touha po jednom ci druhem pohlavi je normalni a kdybych to mohla nejak ovlivnit, urcite bych to udelala. Znam teorie o ovlivneni skladbou jidelnicku matky ( zasaditejsi ci kyselejsi strava, tunejsi i nizkotuna strava), teorie o ruzne rychlosti spermii a ruznych polohách... vzhledem k memu veku a předchozí historii se snažíme, jak to jde, a nic z toho, o cem jsem stran ovlivneni pohlavi cetla, nepraktikujeme, nic to nemeni ale na tom, ze bychom s manželem oba radeji holcicku... a když se povede chlapecek, budeme stastni zrovna tak, to sneni o holcicke ale prece není nic spatneho 🙂

cabalkova
8. srp 2013

@kalo Jo a mimochodem, snazilka s teplomerem, to jsem presne ja, ale názor na ve viz příspěvek vys...

ustarana
8. srp 2013

@cabalkova Neútočím, len ma to tak nejako "zarazilo". Určite nechcem rozpútať vášnivu diskusiu o tom, čo je "správne" a čo nie. Zakladateľke som sa aj ospravedlnila za to, pokiaľ to vyznelo nejako inak.

maximaty
8. srp 2013

@cabalkova me se lehce dotkla poznamka od @kalo , s tematem nema moc spolecneho, sama mam 6tileteho ulicnika a tak nejak bych rada i tu ulicnici.... kazdopadne at tak nebo tak, samozrejme chceme kazda hlavne zdrave detatko...

mataharyy
8. srp 2013

@marguaret Hele, já bych ráda (teď už záleží jen na manželovi) šla do čtvrtého a to jsem si na 99% jistá že to zase bude kluk 😎
@kristis manžel radí dělat děti po tmě, pak jsou kluci 😀 ale kdo ví jestli bylo při sexu světlo, nebo ne... Ale všichni mu to sežerou, protože máme doma tři 😉 😀

Jináč jediná reálná možnost jak si vybrat pohlaví je při umělém oplodnění, kde už se dá zvolit, ale nelze to "na kšeft", když se toto řeší, tak jen v případech kdy hrozí že by bylo dítě nemocné (nemoci přenášené na určité pohlaví). Jináč pak jsou babské recepty všeho druhu, ale jistota tam není nikdy. A podle krve to u nás nevychází nikdy, ani čínská tabulka početí... Jsme prostě chodící antireklama na tyto "zaručené" způsoby. Ale je fakt že jsem to nikdy neřešila, jako že by se u nás souložilo jen v úterý a tak 😎 A po pravdě po přečtení pár diskusí o tom jak na holčičku jsem se zděšeným znechucením došla k závěru, že to ani zkoušet nebudu... Já chci čtvrté miminko a jestli to bude kluk, nebo holka už neřeším 🙂

mataharyy
8. srp 2013

@kalo Mě bylo od začátku jedno jestli budu mít kluky, nebo holky. Ani jsem netoužila po páru, tak nějak kašlu na všeobecný "standard", kdy je normální mít dvě děti - kluka a holku, nikdy jsem neřešila kdy sexovat, prostě když jsme chtěli dítě, tak se sexovalo bez ochrany, když byla chuť, ale mám dojem že okolí to špatně nese, že se nehoupu na stromě z toho že máme TŘI děti (a chci čtvrtý) a ke všemu TŘI KLUKY, ty soustrastné pohledy mě fakt berou 😎 Ano když koukám na šaty, tak si povzdechnu, ale ani to mě nedonutí zkoušet octové výplachy a tak 😀

marton
8. srp 2013

@zamilovanadonej taky věřím na Ježíška,neb nám po 5ti měsíčním snažení o třetí miminko "přinesl" dvojčátka 🙂 .
Jinak jsem nečetla celou diskuzi,ale i to málo mě pobavilo.Pestrá strava-jsem celoživotně na sladkém,děti splozené před ovulací,výměna krve nesedí....tak já nevím kde je chyba 😀 .

mataharyy
8. srp 2013

@marton No je to jasný, jsme anomálie přírody, akorát ty jsi to pak vzala jo z gruntu 😀 😀

marton
8. srp 2013

@mataharyy ahooj,jo jo z gruntu.To víš v 38 letech už nebylo na co čekat 😀 .A jelikož ze strany manžela se dělají téměř jen kluci,tak to bylo daný.Jen ty dvojčata nikdo nečekal 😉 .

mataharyy
8. srp 2013

@marton Však víme, u manžela taky převládají kluci, ale mě na čtvrtý pokus taky hrozí dvojčata, ty zas z mé stany a jak jsem pravila už u třetího... Vůbec mě nepřekvapí když to budou dvojčata a oba kluci... Ale co alespoň není dilema s hračkami 😀

werunka21
8. srp 2013

Nečetla jsem všechno, ale už to tu určitě padlo. Pohlaví dítěte může ovlivnit pouze muž, který má oba chromozomy. Žena má jen ty ženské. Holčičí spermie jsou pomalejší a více a déle vydrží, je dobré naplánovat styk před ovulací. Na vajíčko si počkají i několik dní. Ty klučičí, jsou rychlejší a brzy umírají. Plánovat styk při ovulaci. Jo a ještě záleží na frekvenci styku.
To je jediná metoda, které věřím. Nějaká výměna krve, čínský kalendář, strava ženy, poloha při sexu....jsou blbosti. Žena kromě naplánování sexu pohlaví neovlivní 😉.
http://vimjak.cz/napady/jak-ovlivnit-pohlavi-di...

kristis
autor
9. srp 2013

@ustarana vies je mi jasne ze su mamicky ktore nemozu mat deti alebo maju chore deti.Zial taky je uz osud.A ja to nezmenim.A ty narazas presne na to ze proste som dala otazku o pohlavi a ze si zelam chlapca a niekto by bol rad ze by mal hociake pohlavie len nech je to zdrvave.Lenze ja za to vsetko komu sa ake dieta narodi alebo nenarodi nemozem tak ze si si to mohla nechat pre niekoho ineho kto by dal uplne nejeku inu nenormalnu otazku.Tak asi tolko k tomu.

kristis
autor
9. srp 2013

@naomi6 Dakujem konecne normalna odpoved presne toto sa chystame spravit lebo kluci su rychlejsie a kratsie ziju a holky pomalsie ale dlhsie ziju a preto je to naj pocas ovulacie aby sa tam spermia stihla dostat. 🙂