Máme jít do druhého dítěte a nebo ještě počkat?

datela
19. bře 2013

Ahojky,chtela bych se vas zeptat na vas názor.Máme rok a půl starého prcka a čím dál víc začínám pociťovat,že potřebuje partaka.Venku se vzdy hrne za dětmi a chce se hned kamarádit a doma mi přijde,že mu už na hraní s tátou nestačíme.Jenže má to pár háčků.První jsme chtěli rozdíl 3 roky,tak jsem si minulý měsíc snížila částku na rodicaku.Takže kdybychom se zadarilo hned,tak přijdeme o 30 000Kc.Když bych si to zvedla na maximum po těch 2 měsících,kdy musím brát ještě tu sníženou částku.Vím,že to není nejdůležitější,ale na ulici to nenajdu.Druhý háček je v tom,že v rodině se čeká dítě a pravděpodobně již brzy bude v očekávání další,tak již vím,že když bych teď došla,že jsem těhotná,tak bych měla zle,protože by si mysleli,že chci na sebe strhnout pozornost.Ty vztahy jsou složitější a proto vim,že by to tak bylo.Pere se to ve mě,protože miminko chci,ale pořád mě brzdí tyto věci.A ještě jedna věc.Stále kojim a nechci jej kvůli těhotenství odstavovat.Takže to je třetí háček 🙂 Jsou dva roky a nějaký měsíc dobrý rozdíl?Budou k sobě mít blíže?Protože já mám od sourozence skoro 4 roky a nerozumime si moc.Dekuji za vaše názory!

jarkalada
19. bře 2013

@datela podle mě žádný z uvedených důvodů by neměl být důvodem, abys neměla druhé dítě, když ho chceš 😎

hojda
19. bře 2013

Prý do 3 let jsou děti jako sourozenci, nad 3 roky už máš doma dva jedináčky 😉

veruska007
19. bře 2013

Mám mezi dětmi věkový rozdíl 2 roky a 4 měsíce a teď čekáme třetí, bude přesně 2 roky po mladším. Ty dva roky mi přijde jako rozdíl fajn, akorát první rok mám doma miminko a batole. Ale je to čas, kdy si na sebe ti sourozenci nejvíce zvyknou. Děti zatím mají vztahy moc hezké, žárlení nebylo, hračky si (až na občasné výjimky) pěkně půjčují, mají podobné biorytmy (ještě oba po obědě spí, což je super, mám dvě hodiny denně pro sebe), hrají si s podobnými hračkami (duplo, kostky), dovolená u vody s dětma byla super. Navíc věci po dětech nemusím doma dlouho skladovat. Za sebe mi tento věkový odstup vyhovuje více než vyšší rozdíl - tam máš ten první rok klidnější, když máš staršího už ve školce. Ale všechny oblečky, učebnice... budeš schovávat celé dětství mnohem déle, děti mohou už mít rozdílné biorytmy, preferovat odlišné hračky (školák už z dupla nejspíš nadšený nebude).

zuza01
19. bře 2013

Mějte ho, až budete chtít (a když to půjde, samozřejmě) 😀
Co si kdo v rodině myslí, vám může být jedno. Jinak taky jsem dlouho kojila a díky tomu jsem neměla ovulaci, tak nám to druhé docela trvalo... A jsem od sestry 2 roky a pět měsíců a nerozumíme si vůbec, manžel je s bráchou o pět let a rozumí si výborně.

hrusti
19. bře 2013

My máme rozdíl 2 roky a měsíc a jsem spokojená. Mají k sobě fakt blízko 🙂 I když ten první rok byl náročnější, ale dalo se to zvládnout 😉
Ad rodičovská ... nejsem si jistá, ale myslím, že ted to můžeš měnit každé 3 měsíce, takže jakmile otěhotníš, tak si to můžeš znovu změnit 😉 Na rodinu bych asi ohledy nebrala. Přinejhorším jim můžeš říct, že to tak chtěla příroda 😀

alpakovo
19. bře 2013

malý má tři a díky nynějším zdravotním problémům uvažuji a taky chci druhé až bude syn v prní třídě.... za to sestřenice mám holčičku, která bude mít rok a pů a dostane brášku 😎 vše záleží na vás, ale určitě bych se neohlížela ani na rodinu, ani na nikoho jiného 😉
a třetí věcí je, že manžel mám dceru z prvního manželství a mezi ní a synem je rozdíl 14 let a vztah mají perfektní 😀

blahova_andrea
19. bře 2013

já bych tomu nechala volný průběh. vždyť nikdo neříká, že to půjde hned příští měsíc a že o ty peníze přijdeš 😉 na rodinu bych kašlala, pokud budou chtít problémy, tak bude jedno, kdy otěhotníš a stejně je dělat budou. a kojení? jsou ženy, které i přes kojení otěhotní. takže za mě...nechej to na přírodě a uvidíš, co je ti souzeno.

terkajesterka
19. bře 2013

z vlastní zkušenosti jsou 2 roky a malý kousek ideální, starší je už samostatné, samo se nají a třeba i už svlékne/oblékne (když ne všechno, tak aspoň něco), samo se i zabaví. Na vztahy v rodině bych se neohlížela, jestli to není dobré teď, tak se to těžko zlepší za pár měsíců. Pak byste furt jen čekali, až si o vás nikdo v rodině nebude myslet že chcete strhnout na sebe pozornost a najednou zjistíte, že vám první dítě jde do školy.
S penězi je to těžké (respektive bez nich), ale kde máš jistotu, že se vám zadaří dřív jak do 3 měsíců? Prostě až se zadaří, tak si to zase změníš. 😉

betysek
19. bře 2013

Chtěli jsme děti po 3 letech, ale nedařilo se, tak že je máme po 4 letech a jsem spokojená. Mladší je sice teprve 9 měsíců, ale starší má k ní úplně super vztah. Podle mě jsou ty 4 roky max, pak už by to byli opravdu 2 jedináčci. Kámoška má po 6 letecha oprovdu jsou jak 2 jedináčci. Ty 4 roky mi připadají fajn, starší je už hodně samostatná a hodně a ráda mi pomáhá. Myslím, že věkový rozdíl mezi dětmi, nemá až tak velký vliv na to, estli si budou rozumět nebo ne. Pokud mimčo chceš, tak bych do toho šla a neohlížela se po okolí...Otěhotnět můžeš klidně i při kojení (někdy se to při kojení ale nedaří, záleží na tom, jak často kojíš, ale i tak každé tělo je jiné) a kojit v těhotenství.

kozinka3
19. bře 2013

Pokud chceš druhé dítě, přece ti v tom nemůže bránit, že někdo v rodině je zrovna těhotný 😀 tohle není nová plazmová televize, ale těhotenství! Vy se o to miminko budete starat, vy jej budete vychovávat, tohle je jen vaše rozhodnutí! A ideální věkový rozdíl sourozenců neexistuje 🙂 je to vše jen o povaze! Já jsem se ségrou o 6 let a rozumíme si jak dvojčata 🙂 Všichni nás znaj pořád spolu, máme společné kamarády a známé, společné zájmy... a myslím, že i kdyby jsme byli jen o dva roky rozumněly by jsme si stejně 🙂 Hodně štěstí 🙂

natalie77
19. bře 2013

Tak já bych radila to, ať si to uděláte, jak chcete vy... Pokud jsou vztahy složitější, tak vám to může být jedno, co si kdo myslí a pokud to tak chcete a toužíte, na ostatní bych ohled nebrala...v
Ono také je něco plánovat a pak realizovat....my si plánovali, 3 roky od sebe.....bohužel jsem dvakrát potratila, takže sourozence stále nemáme a to bude malému 6 let....
Takže bych se na to vykašlala a dělala si to tak, jak to chci sama...
Peníze sice nikde na ulici nenajdete, ale ........já bych dala všechny na světě, kdybych zdravé mimčo měla...no a na účtech z caru je to vidět☹.

datela
autor
19. bře 2013

@jarkalada
@hojda
@veruska007
@zuza01
@hrusti
@alpakovo
@blahova_andrea
@terkajesterka
@betysek
@kozinka3
@natalie77 Holky,strašně moc děkuji za vaše názory.Opravdu mi pomohli a rozhodli jsme se,že do toho půjdeme hned.Protože jak píšete,ono se to nemusí podařit hned (prcek se podařil hned napoprvé).Není pravidlem,že když šel hned,tak druhé půjde taky.A co se týče vztahů,tak asi nesmím být taková sračka,že budu furt jen ustupovat.Ale některé řeči mě úplně zvedají ze židle.Jak mi třeba tchýně říká:,,Ale dvě už bude jiné kafe!To se budeš muset otáčet.Zvládneš to?".Jak na blbce.A my máme dost hyperaktivního prcka,takže jsem zvyklá se otáčet.Ale to je plno takových řečí a to je s ním max.hodinu týdně a dělá,že ho zná lépe než já a vše ví lépe než já.Ale to je jen zlomek z našich vztahů

baris
19. bře 2013

@datela když měla Katuška 1,5roků, tak už byla na světě i mladší dcera 😀 A mají mezi sebou asi pupeční šňůru či co, jak jsou na sobě závislé 🙂

Pokud chcete další dítě (ty a manžel), tak není co řešit. Přesně jak píšeš, zadařit se nemusí hned.

Jo a mezi mnou a mou sestrou je rozdíl 2roky a 2 měsíce a jsme nejelpší kamarádky. Víme o sobě vše, pořád si píšeme, voláme, navštěvujeme. 😉

tadlen
19. bře 2013

ja mam 15mesicni mimco a za mesic bude sourozenec 🙂

bosorkajarka
19. bře 2013

@datela my jsme chteli rozdil kolem 2,5 roku, ale nedarilo se a ted bude rozdil 3,5 roku, nevim jaky budou mit vztah to asi neovlivnim, ale nakonec to pro me bude dobre, maly je uz uplne bez plynek (trvalo mu to docela dlouho) umi se najist, vysvlict a od zari pujde do skolky takze budu mit na malou vic casu.
Ono si to stejne priroda zaridi po svem, muze se vam povest hned a nebo taky za par mesicu. pokud mate pocit ze dalsi miminko chcete a zvladnete, tak bych na vasem miste necekala 😉

popellka
19. bře 2013

Klidně bych i počkala - aspoň se budete mít na co víc těšit a 4 roky - klidně i 5 je podle mě taky OK 😉

blahova_andrea
20. bře 2013

@datela mě občas nepotěší blbou poznámkou ani vlastní máma, takže z tchýně si fakt hlavu nedělej 😀 😉 každý má právo na svůj názor a ty víš, jak to je. víš, jestli doma jen ležíš a nebo se otáčíš a jistou představu o tom, co je to mít dvě děti určitě máš. i když realita občas pak bývá jiná, to už se s tím nedá nic dělat a člověk prostě bojuje. tak hodně sil...fyzických i psychických a hodně štěstí

dana3262
20. bře 2013

@datela tak to nejsou moc závažný duvody, proc nemít dítě.. odstavovat nemusíš, proc myslis, ze bys mela přestat kojit? My mame 18mes rozdíl a kdyby to moje druhy tehot.nebylo tak hnusny (i tak jsem kojila do 5.měs tehot), tak jdu hned do dalšího 🙂

dana3262
20. bře 2013

@datela jo a man sestru o 10let starší a mame spolu moc hezky vztah 🙂 i kdyz samozřejmě si se mnou dost vytrpela, ale od tech mých cca 12ti let je to fajn 🙂

alpakovo
20. bře 2013

@datela tak tchýně je to poslední co bych řešila 😀 já mám doma smrada, ona měla dvě naprosto dokonalé, chytré a hned všecko umějící děti (což teď vůbec není pravda, ale co už, že... ještě že nevychovávala manžel)

kikanavratilova
20. bře 2013

ahoj,já mám s bývalím partnerem skoro 3 a půl letou holčičku a se současným přítelem se už nějakou dobu snažíme o miminko a pořád se nedaří.Dost mě mrzí,že dcera nemá parťáka na hraní,jde na ní vidět,že by ho potřebovala.. 🙂 Takže bych určitě nehleděla na rodinu a snažila se o miminko kdy já chci.. 😉

aknel72
20. bře 2013

Vztah sourozenců není v tom o kolik let jsou od sebe,ale jakou mají povahu a také přístup rodičů ,jestli se k nim chovají stejně .Nejhorší je dělat si ze staršího chůvu.

datela
autor
20. bře 2013

@baris
@tadlen
@bosorkajarka
@popellka
@blahova_andrea
@dana3262
@alpakovo
@kikanavratilova
@aknel72 Jak si čtu ty svoje důvody zpětně,tak jsou to fakt důvody nedůvody.Taky si právě říkám,že se může cokoliv stát a můžeme čekat na druhé dlouho a pak se budu chytat za hlavu,že jsem čekala.Ale na druhou stranu je pravda,že když počkáme,tak se máme na co těšit.Jak tady někdo psal.No a ta tchýně je kapitola sama pro sebe.Vždycky vařila jídla na týden dopředu,že si to každý tahal z mražáku a nebo ohříval,podle toho,jaký je den.A teď mě pomlouvá,že manžel nemá každý den teplé jídlo(a to se stravuje v práci-má tam obědy).Ale každý den mu chystám do práce svačiny.A o víkendu samozřejmě vařím i jemu,ale to vždycky příjde s přenoskama a cpe mu svoje jídlo.A slovo NE pro ni nic neznamená a když to můj neveme,tak mu to donese jeho taťka,který chce mít doma klid,tak to musí vzít.A pak všem vykládá,jak mu musí vařit a tak.Vím,že vám to příjde asi jako blbost,ale tohle tak dokáže otrávit všechno.Ty řeči,lži,drby,...když se od cizích dozvím,že to údajně nezvládám,že jim to řekla

blahova_andrea
20. bře 2013

rozhodně to není blbost, ale taky to není ojedinělý jev. prostě maminky si holt často myslí, že jsou ve všem nejlepší a nepostradatelný a jeho prezentace různý situací bývá značně zkreslená. jak jsem psala. já to mám občas i od svojí mámy. je to prostě věk, jiná výchova, doba, názory, zkušenosti...u tchýně teda navíc asi i to, že prostě pro jejího synáčka nikdo nemůže být dost dobrej na to, aby se zvládal starat stejně jako ona. ale bohužel je to běžný. já třeba své vlastní mámě stále vysvětluju, že když posílá jídlo jen pro přítele, tak ať nedávám kastrol s třema porcema, jako když to jím i já 😀 ona to nemyslí zle, chce nám dopřát, ale taky se to vždy nehodí. já vařím téměř denně, takže občas to ani nemůžeme pojíst. blbý je, že pak se najde zase období půstu, kdy nikdo nic nepošle a mě se vařit nechce 😀 no ale to už teď kvůli prckovi stejně budu muset asi pořád ☹

sedivka
20. bře 2013

@datela 30tis neni zas takovy castka, ze by na ni zaviselo jestli prezijete nebo ne. No a pokud je duvod to, ze je nekdo jiny v rodine v tom, tak to fakt duvod neni 🙂)) cim vic deti v rodine, tim lip, ne? 🙂 pokud tehotenstvi nekdo bere tak, ze zenska se chce predvest, tak je fakt omezenec ... aspon bude mit priúadny prek vekove blizke pribuzne na hrani. Jestli chcete neni duvod cekat. A asi to chce si trochu vybudovat svoje misto v rodine a nenechat se vlacet 🙂

marton
20. bře 2013

@datela první dva tvoje důvody proč nejít do miminka neumím okomentovat,ale s věkovým rozdílem si hlavu nelam.Já jsem se ségrou o pět let a rozumíme si,manžel se sestrou a rok a taky mají pěkný vztah 🙂 .Tak hodně štěstí,ať se brzy zadaří 🙂 .

marcinek
20. bře 2013

@datela udelej si to jak uznas za vhodny a na to co si mysli rodina se vyprdni. Prece dalsi prirustek je jen radost 🙂 rodicak si zvysis nebo snizis podle situace jak otehotnis. ja mam deti presne po 2 letech a musim rict, ze prvni rok je masakr, aspon ze manzel obcas pomaha.
Proto budte holky za jakoukoliv pomoc rady, ja bych za to dala nevim co, kdyby mi nekdo donesl v krabicce jidlo nebo nabidl hlidani deti. A to se chystame od letoska stavet a tchyne mi dala podpasovku, ze se stehuje pryc, takze ztracime jediny hlidani (obcas tak na hodinu), pac moje rodina je daleko a ti by hlidali porad a radi.No co uz, ne nadarmo se rika, spolehni se sam na sebe.Ale hlavne ze jsou deti zdravy, tuk tuk..