Manžel pije denně alkohol, snažíme se o miminko. Může to ovlivnit plodnost?

elizavivi
5. bře 2020

Ahoj holky,

s manželem se snažíme o miminko, ale má strašně stresující práci a skoro každý den pije... Jak moc to může ovlivnit neplodnost? Bojím se, že to takhle nikdy nevyjde. Já beru Femibion a piju i kontryhelový čaj. Ale on vodku... Díky za odpovedi

barinkas
5. bře 2020

denně 2-3 panáky, max 6? Ty jo, to je síla teda. Víš kolik lidí má náročnou práci? Kdyby každý takto chlastal, tak je třetina světa v léčebně. Pije, jelikož to potřebuje, tudíž alkoholik je, ne že ne. Ale tak každého věc....

sudylichozrout
5. bře 2020

@krtcice Covece, nesouhlasim. Muz da krabku denne a ja jsem za necelych 5 let poctvrte tehotna a vzdy na prvni dobrou 😀 A za 14 dnu mam termin na tretatko.

leymea
5. bře 2020

@sudylichozrout muj da za den vic jak krabku a spermiogram mel "nadprumernej" 😀 ale i tak verim, ze koureni snizuje plodnost, jen ne u kazdyho.

krtcice
6. bře 2020

@ai30 mám vlastní zkušenost 😘

krtcice
6. bře 2020

@sudylichozrout no můj kouřil, na první jsme čekali 2,5 roku, byli jsme v CAR, kde mu spermio vyšlo naprosto katastrofálně. Řešilo se to, co dál, prý to není ani na inseminaci, ale přímo na IVF. Byli jsme objednáni, nakonec se IVF nekonalo ptž jsem otěhotněla přirozeně. Po porodu jsme se po šestinedělí začali snažit znovu, s tím že nechceme jedináčka a chceme děti věkově blízko. Další 3 roky se nedařilo... Pak na Nový rok 2017 přestal kouřit. V červenci 2017 jsem otěhotněla neplánovaně na první dobrou, fakt jeden nechráněný a bylo to, dokonce jsme měli oba upito 😀 dodnes se divím ale myslím že u něj to fakt tím kouřením bylo, což si myslí i moje gynekoložka. Ale je jasné že na každého to asi bude působit jinak.

krtcice
6. bře 2020

Ovšem ale si myslím že tato diskuze je úplně zbytečná, když polde profilu zakladatelky už zakladatelka těhotná je 🤔

not_blond
6. bře 2020

Já bych to neviděla tak tragicky. Vodku pijou v Rusku všichni a vyhráli dvě války...... 🙂

tinaprofi
6. bře 2020

větší znamení shůry už j si dostat nemohla 🙂)))) jako v tom vtipu... kdy se ženská ptá, kdy ji pánbů sešle hodnýho chlapa a ona každýho pošle do řiti s tím, že je to jenom kamarád 🙂)))) tak jí pánbů povídá ..A nejsi ty peacha? 🙂)))))

hedviga2
Autor odpověď smazal
Zobraz
hermanecka
6. bře 2020

@elencze plne souhlasim..my mame 2 deti a tak narocne to pred nimi nikdy nebylo..neustale nevyspani,deti kasel,sopel stridave jeden druhy..to je pak vubec zkouska vztahu..pokud to uz ted nedava,lip nebude urcite

astyna88
6. bře 2020

Ach jo. Jako dítě alkoholika otce,fakt velká chyba. Muj táta byl vynikající brusič,zvali si ho po celé republice, byl talent,co nebylo možné,dali jemu. A tu panáček,tu lahvinka a už to bylo. Na konec to s ním skončilo bohužel smrtelně. Mamka se s ním rozvedla,když mi byly dva roky. A i tak si ho pamatuju...nehledě na to,že na alkoholovou závislost je již gen moa4, který dává větší sklon taky začít pít. Stalo se, nic nenaděláš, aspoň mu pomoz to překonat,jako moje máma se snažila přes dvacet let relativně,až pak to vzdala....

katule1990
6. bře 2020

Souhlasím s ostatními, že manžel má problém s alkoholem a měli byste nejdříve vyřešit toto, než založíte rodinu. Můj muž má taky velmi stresující a troufám si říct celkem depresivní praci, ale rozhodně to neřeší alkoholem. Sportuje a medituje. Ale nechci tu víc moralizovat, už to tu bylo napsané. Odpovím jen na dotaz - ano, pravidelné pití alkoholu má vliv na kvalitu a množství spermií, ale co má podle mě ještě mnohem větší vliv je právě ten stres, to je opravdu zabiák (nejen) spermií.

lucie_j
6. bře 2020

Brzy zakladatelka založí diskuzi Přítel mě po porodu opustil, jak se to dá zvládnout? No jo no, když někdo něco nechce vidět, je každá rada drahá.

marymaryk
6. bře 2020

Tak můj partner si rád dá po práci jedno pivo... ač ovocné nebo normální....ale tvrdé nikdy. A když jsme se snažili tak si to jedno pivko dál ale hlídal se,tvrdé nepil...to pije jen výjimečně...

Tvrdý alkohol už docela ovlivňuje...

ai30
6. bře 2020

@sudylichozrout 😅😅 To je takovy argument jako ze koureni neni nezdrave, protoze 'nasa starenka kurila 30 denne a dozila se 95 let' :D To, ze te tvuj muz 4krat oplodnil je sice parada, ale to, ze koureni vyrazne snizuje kvalitu spermii a muze vest k impotenci je vedecky fakt. Alkohol je v tomto ohledu stejne svinstvo. Dohadovat se co je horsi asi smysl uplne nema...

sudylichozrout
6. bře 2020

@ai30 Ja to nerikam jako absolutni pravdu. Jen jako priklad toho, ze i kurak muze byt ultra plodny 🙂

priefi
7. bře 2020

@elizavivi pokud alkohol pije že stresu, tak má sakra problém, protože to je alkoholismus

priefi
7. bře 2020

@elizavivi pokud to je prací, ať změní zaměstnání. Ale on už ten problém má a pochybuji, že zvládne přestat. Měla bys ho nahnat k psychologovi... Dítě je sice krásné, rozkošné a to nejkrásnější, co Ti život může dát, ale zároveň s ním souvisí kupa stresu (prdíky, zoubky, zdravotní problémy, alergie), to by ten Tvůj byl pak permanentně v lihu. Pokud ho miluješ, jediná cesta je odborník, bez legrace JEDINÁ! A až bude čistý, tak pak dítě. To dítě asi ví, proč si dává na čas

priefi
7. bře 2020

@elizavivi zkus se obrátit třeba na @perla28, má tady i poradnu ohledně závislosti

adenka84
7. bře 2020

@elizavivi bohužel tvůj manžel je už nyní závislí na alkoholu..
Upřímně moc nechápu tvůj dotaz? Napsala jsi ho nyní v březnu a na svém profilu máš, že jsi ve 13tt???? Doufám, že si z nás svým dotazem nestřįlíš.
Pokud skutečně pije. Udělejte s tím společně rázný konec dokud to jde.