Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

alienka24
6. led 2010

no nám ho ani nezakázala, já tím že jsem k té svojí dobré fyzioterapeutce přešla asi po 3měsících cvičení, tak mi jen řekla že vždy po mobilizaci se máme snažit 😉 😀 že se ta pánev tím uvolní a prokrví a že je větší šance, no a je fakt že po mě chtěla když jsem k ní šla spermio partnera a průchodnost vejcovodů, tím že to je teda moje známá tak jsem tam chodila i bez toho vyšetření průchodnosti a říkaly jsme že tři měsíce to prubnem a že když nic tak že půjdu na to HSG vyšetření a tam jsem byla minulý cyklus a to jsem teda ani nebyla na mobilizaci páč mi po tom nebylo moc dobře a hlavně strašně práce a všeho a svátky takže tam jedu až ted příští týden

alienka24
6. led 2010

sem se nějak rozpovídala 🙂 😀 😀

b.e.r.u.s.k.a
6. led 2010

aha tak to bude asi i tím,že už jsi cvičila před tím.No já jsem zvědavá co mi řekne v pátek.Snad mě potěší 🙂

evak99
6. led 2010

holky, já byla taky na mobilizaci těsně před otěhotněním 😉 nevím, zda to nakonec pomohlo, ale určo to mělo taky vliv!!!

b.e.r.u.s.k.a
6. led 2010

avak tak to je super.a moc gratuluj

alienka24
6. led 2010

no určo že to má vliv, proto se i ty mobilizace musí směřovat na polovinu cykly, nebo na ten čas kdy má žena ovulaci 😉

evak99
6. led 2010

no přesně, jak píše alienka... 🙂 je pravda, že my dělali spoustu dalších věcí. cvičili jsme oba, chodili na akupunkturu a oba zvolnili v práci, ale mobilizace asi taky pomohla

marcajda
7. led 2010

ahojik. krásně všechny doufáme, to se musí určitě podařit!! a Evak nám dodala další důležitou naději!!! to mám radost.
Já tři týdny cvičila, pak první mobilizace a po měsíci druhá. Říkala mi, že tělo reguje velmi dobře, tak se uvidí.
Beruško, to je moc fajn, že ti našla místečko na návštěvu, byla by veliká škoda celého měsíce 😀
alienko a jak jsi poznala, že to ta první fyzioterapeutka dělala špatně? hlavně, že jsi našla tu správnou docela rychle, že se vám daří.
mě říkala, že je potřeba chodit před ovu, že se vyčistí děloha od možných zbytků z menzes a to uvolnění a prokrvení, to je super.
tak přeji pěkný den, děvčata

b.e.r.u.s.k.a
7. led 2010

Marci já jsem taky ráda,že našla místečko,jen doufám,že mi nebude volat,kdyby ji do toho něco vlezlo.Brala si totiž telefon a že když tak dá vědět

b.e.r.u.s.k.a
8. led 2010

Ahojky,tak mám první napravování za sebou.Teda jsem hleděla.Byla jsem hotová ani ne za deset minut.Je to normální?Ani mobilizaci mi nedělala.Prý jsem tipická sterilka a děsně zablokovaná,tak mě jen párkrát prokřupala,a že mě víc trápit nebude,že to pro tělo napoprvé stačí.Musí se hezky postupně.No a dál cvičit.Bude to prý na delší dobu,než mě napraví.chjo ☹ 😠 Jo prý jsem taky moc zavodněná,tak asi víc pít ne?

alienka24
8. led 2010

berusko....já myslím že na první návštěvu je to dostatečný a holt tahle metoda je běh na dlouhou trať...

b.e.r.u.s.k.a
8. led 2010

tak to jsi mě uklidnila,já jen doufám,že jsem nenarazila na špatnou rehabku.Ale zas si říkám,že ty argumenty jsou správné.No nic budu bojovat.

alienka24
8. led 2010

jojo ono prostě to svalstvo musíš nejdřív zpevnit a posílit tím cvičením, aby ta mobilizece pak měla smysl 😉 neboj ono se to bude lepšit uvidíš 😉 moje rehabka mi ted naposledy říkala že se to lepší a že prostě musím vytrvat a vydržet, i když se občas nechce 😉

b.e.r.u.s.k.a
8. led 2010

Ali říkáš to přesně jako moje rehabka,no nic budu se víc snažít a pořádně cvičit.Snad to bude příště lepší.Taky si chci koupit stepper roto,už ho mám objednaný,tak jsem zvědavá,zda ho budou mít.
Jo a mně se dost často cvičit nechce,ale zatím jsem nevynechala,musím se vždy k tomu dokopat a pak už je to v poho. 🙂

alienka24
9. led 2010

no já teda první 4 měsíce cvičila fakt denně a pak jsem měla nějaký zdrav.problémy a pak frmol v práci a HSG takže ted prosinec jsem flákala, ale zase je dobrý že záda mě nebolí a obtíže se nevracejí tak to snad je dobrý, ale ted od ledna cvičím zas poctivě 😉
berusko....vypadá to že jsi narazila na dobrou rehabku 😉

marcajda
9. led 2010

ahojky, tak já si dnes pocvičila i v práci, ale s lopatou a sněhem🙂
ale ráno v postylce jsem cvičila pečlivě 😉 páno mi je fajn, nic mě nebolí.., ale po směně v práci se nemohu moc narovnat.. babička měla silnou skoliozu páteře a odvápnění kostí a trošku mám pocit, že jsem to zdědila po ní.

ale venku to je nádhera, že? za oknem se kochám 😀 když jsem v tom ráno jela přes "Mohelničák"tak jsem pěkně zuřila. je ho hrozný kopec, prudký a hooodně dlouhý..měla jsem takový strach, až mě bolely vaječníky-tak doufám, že se mi tam nic nepohnojilo.. i když nejspíš nemělo co..

Beru, tak se ti první návštěva podařila? to je výborné. mě takto porovnala hned na začátku, jak jsem se s ní byla domlouvat a teď už mobilizujeme.. hlavně ať jsou výsledky a netrápíme se pak potratama..
po té návštěvě je ta síla ke cvičení o dost větší, že? ta naděje.. je super, že zvládáte cvičit každý den, mě se mnohdy nechce, ale vzpomenu na vás a jdu do toho!! ještě že vás mám 😀

alienka24
9. led 2010

marcajda......no s tou chutí a nechutí cvičit je to občas fakt strašný ☹ já třeba nejsem schopná ráno si přivstat a cvičit ráno, to raději cvičím až večer, ale když mám 12hod v práci tak se mi večer fakt nechce ale přemůžu se, nebo když jedu na jumping, tak hodinu cvičím jak blbá a pak ještě doma.... 😕 no občas je to mazec no

marcajda
9. led 2010

ali, tak já to zvládám spíš ráno. i když vstávám v ty 4.. ty první cviky udělám pod peřinou 😵 a pak ostatní už dodělám, to už jsem probuzená 😀 ali a jak jsi poznala, že ta fyzioterapeutka není ono? nebo o tom nechceš mluvit? protože jak to poznat, když se většinou potkáme jen s jednou 🙂 ja doufám, že jsem kápnula dobře. ale stejně žádnou jinou neznám, tak musím doufat.. ale pocitově si myslím, že je fajn.
tak děláš v práci dvanáctky, to máš pořádně rozhozený rytmus, to musí být náročné.. třeba noční jsem nikdy nezkusila a musí to být hrůza..na mě přijde desátá a jsem k.o..ale si když se musí, tak co naděláš, že?
já jsem dnes v práci celý den a je to zadara, že si to máme vybrat v náhr. volnu, ale to se nedaří.ale hlavně, že je práce a že mě baví. a to baví..
a v 5 mi to tu dnes končí, pak ještě přežít cestu domů a pak už bude pohoda.

alienka24
9. led 2010

já pracuju v knihkupectví v hypermarketu takže na dvanáctku chodím jen o víkendu jednou za 14dní takže to není tak strašný 🙂 noční bych nedala, jednou sem byla na noční na brigádě ještě na gymplu a nikdy víc teda 🙂

no a ta blbá rehabka...no ona mi furt jen masírovala záda, zbvala si mě na masáž každejch 14dní, vůbec jí nezajímal v jaký fázi sem cyklu, cviky mě teda naučila ale mobilizaci mi vlastně nedělala vůbec, jen jakože vytahovala nohy, třeba žebra vůbec a na ostatní části těla taky ne takže asi tak no 😉

b.e.r.u.s.k.a
9. led 2010

Alienko díky,jsem ráda,že si myslíš,že je dobrá.To mi dává větší sílu.
Marci a máš pravdu,že mě ta návštěva u rehabky nabila a mám větší chuť do cvičení a hlavně jsem poctivější a cvičím naplno.Mobilizaci mi ještě nedělala,ale snad i to zvládnu,hlavně když to pomůže 🙂

alienka24
10. led 2010

beru.....té mobilizce se nemusíš bát není to nic hrozného a zvládneš to určitě 😉

b.e.r.u.s.k.a
10. led 2010

To víš,že to zvládnu,byly už i horší věci 🙂

alienka24
10. led 2010

tojo, to jsem si taky říkala, v podstatě i to co všechno je ženská schopna aochotna podstoupit kvůli dítěti co? a že toho je docela dost 😉 😕

b.e.r.u.s.k.a
10. led 2010

Taky už mám něco za sebou ohledně miminka a myslím,že chlapi jsou po této stránce v pohodě.Když si vzpomenu čím vším už jsem musela projít a oni jen dají materiál a jsou z obliga.Jen doufám že si toho váží. 🙂 Dřív by mě ani nenapadlo,že budeme mít někdy problémy,ale doufám,že tento rok je s úspěchem vyřešíme 🙂 🙂 🙂

pampeliska36
10. led 2010

beruska: jsem v tomto tematu uplne nahodou 🙂 ale muj chlap prochazi teda tedka pro me horsim obdobim... ma spatny spermio a tak pichame injekce, bere hordu vitaminu, nesmi se koupat v horke vode a spoustu dalsi blbin, ktery musi dodrzovat... kazdopadne delame to pro nase miminko 😀

pampeliska36
10. led 2010

taky cvicim cviky podle mojzisove, ale tim ze ma partner spatny spermiogram... uvidime, jak vse dopadne

b.e.r.u.s.k.a
10. led 2010

pampeliško,tak to klobouk dolů před manželem,ale myslím,že i ten můj by to podstoupil.Ale já měla na mysli,to že OPU,různá vyšetření.....většinou podstupují ženské.Chlapi jen spermio.

pampeliska36
10. led 2010

beruska:
no my jsme uz evidovani v CARu a muj pan doktor mi skoro jednoznacne rekl, ze pokud ma muj manza tak spatny spermio... nema cenu me uz trapit dalsimi vysetrenimi a s nejvetsi pravdepodobnosti pujdeme na IVF

b.e.r.u.s.k.a
10. led 2010

tak to je dobré,když víte v čem to vězí.U nás nic nenašli.A to IVF vám určitě vyjde 🙂

marcajda
10. led 2010

ahojky, beru, já se poprve na mobilizaci tak styděla, že jsem se nemohla uvolnit a pak to bylo docela nepříjemné, ale na závěr mě prohlížela ještě jednou a to už v poho a minule už taky klid, uplně příjemné to samozřejmě není, ale jde to..
jinak mi kromě prohlídek a IUI zatím nic nedělali, ale stačí mi to zavádění ultrazvuku s kondomem, brrr
ale vydržím a jestli mě toho čeká víc, tak vydržím taky a úspěšný porod ráda vydržím taky 😀 😀 už aby byl..

pampeliško, můj přítel má malinko míň spermií a málem by se se mnou rozcházel, že si mám najít jiného a výkonějšího..no, někdy bych střílela 😀 , tak smekám před tím tvým! to je pro chlapa na psychiku hodně těžké a je krásné, že to všechno spolu zvládáte..

alienko, až mě jednou kravičky neuživí, tak bych chtěla pracovat s knihama. ty miluji.. já bych ani nespala a četla 😉
jak se dostanu ke knížce, tak nic nedělám a čtu, takže je před sebou raději uklízím 😅 a hlavně historii. kdybych měla lepší paměť, tak bych mohla do Anežky České soutěžit, jenomže já všechno zapomenu...
máš krásnou práci.