Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

jajkaz
30. led 2010

Len, díky 😉 to mi to vyjde taky tak nějak jako tobě. Fakt si nemůžu vybavit, kolik říkala. Mám smůlu, že u nás strašně dlouho trvá objednání na další cvičení. Abych se ještě řídila DC, no nevím. Teď mám objednané 2. cvičení a ještě než ho absolvuji, mám chuť si rovnou objednat to 3. 😒 Ale holky, manžovi se to cvičení líbí. Prý kupodivu už po týdnu jsou vidět změny na postavě 😀 Jen tak dále 😀

b.e.r.u.s.k.a
30. led 2010

jajkaz tak to je super,že je to na tobě vidět.Mně se tedy nic nezdá ☹ Ale co hlavně,aby to pomohlo na to hlavní.Já už mám mršku a v pondělí budu volat a objednávat se.Snad bude mít místečko.

marcajda
31. led 2010

beru, jak ten čas letí.. ještě 2 mršky můžete zkoušet, že? mě dnes v 5 ráno brala sousedka krev na hormon. profil.. obě jsme pak jely do práce. byla to docela legrace. toto absolvovat doma v kuchyni..

ja to cvičení cítím na prdýlce, stáhla se mi. jen by to chtělo aplikovat na břicho, to si už asi chystám na nevím kolikátý měsíc těhotenství. připadám si jak medvídek koala 😀 😀 nejlíp, když mi ho přítel chválí a jak je to vzrušující..no, nevím, ja bych raději ploché a až to bude mít, tak ať se pěkně klene 😉 jenomže ono mi chutna..

dnes po práci jedu na oběd k mamce, to je fajn, co vaříte vy?

na tu výšku schodku, mě říkala, ať si doma najdu co největší knížku 🙂 tak jsem vybrala jednu, co se mi vůbec nelíbí a trošku ji ničím..

byla u mě kamarádka, zrovna se připravuje na 2IVF, tak jsem ji nabalila mé hodně oblíbené knížky a ať pěkně odpočívá, nic neděla, nemyslí na to a čte 😀 , aspoň mě to tak funguje, čtu a kolem mohou padat trakaře..¨

b.e.r.u.s.k.a
31. led 2010

Marci já nevím,kdy nám povolí snaženíčko,ale asi to víc jak dvě mršky nevydržíme a v dubnu či květnu začneme i bez povolení.Chceme jít totiž v létě na minimálku a před tím jsme to chtěli zkusit i ořirozeně a když by nám to nechtěla povolit,tak nevím ☹ ryskneme to i přes to

My máme ještě dnes kapustu ze včerejška,takže taky nemusím vařit 🙂

A s tou výškou schůdků,nám říkala 20-30cm,takže mi manžel udělal stoličku 25cm.Něco mezi 🙂

S tím profilem to máš skvělé,mně ho dělal dr.jen na začátku

marcajda
31. led 2010

no, mě ho dělá, že jsem přešla z fertimedu do fakultky..
můj gyndař se tvářil docela protivně, že jsem šla do FN, ale já chci ta vyšetření a taky jistotu, že pokud by zas došlo (jejda,at ne!!) k potratu, že si mě tam už pohlídají..
šikovný manžel🙂

b.e.r.u.s.k.a
31. led 2010

já jsem zase přešla z fetimedu do reprofitu a profil mi dělali jen hned u první návštěvy.Dr.říkal,že ho mám super,tak proto už asi další nedělá
No a manžel je sice šikulka,ale stoličku udělal i proto,že je z oboru-truhlář

marcajda
31. led 2010

no, jak je praktické, když se něco umí. ja mam přítele taky moc šikovného, ale ani mi to nenapadlo, že by se dalo na cvičení něco vyrobit 😀

alienka24
31. led 2010

to já mám takový štokle na kterým cvičím, je takový akorát 🙂 a jeden čas jsem měla narovnaný encyklopedie 😎

b.e.r.u.s.k.a
31. led 2010

Jé ahoj Ali,tak jak se daří?
No já zezačátku cvičila na takové skládací bedničce,co je na nákup. 🙂
Pak jsem si dovezla od mamky,takový schůdek co mi dělal ještě taťka na stepaerobic,ale ten se manželovi nelíbil,byl takový odřený,tak mi raději udělala tuto stoličku

marcajda
31. led 2010

jak vás tak čtu, tak ta moje jedna knížka bude asi malá..budu asi muset sundat nějaké kvítko ze stoličky 😀
a pak nenápadně cvičit před přítelem a třeba ho taky něco pěkného napadne 😅
teda,ta záda mě pořád bolí.. ta bloklá levá strana..
no, už si počítám, kdy to dostanu a snad ještě před tím vyšeřením dělohy jednu mobilizaci stihnu.
histologie? musím se večer kouknout na co to vlastně jdu 😢

jajkaz
31. led 2010

Holkýýý čauky,
teda taková debata ohledně schodečku na cvičení 😀 Mám pořád takový pocit, že mi říkala taky těch 30 cm, ale ukazovala rozhodně míň. A když jsem doma zkusila stoličku, která má kupodivu přesně 30, tak to bylo podle mě moc vysoko. Tak už jsem poprosila svýho broučka, že by mi taky něco vyrobil. Sice není stolař, ale pár prkýnek k sobě zvládne stlouct 😀

Představte si, byli jsme včera na plese a co jsme nevyhráli - pivní koupel pro dva v hodnotě 1500,- 😉 20 minut koupel, 40 minut relaxace a piva co kdo vypije 😉 No manža už se nemůže dočkat 🙂 Jen mě hlodá myšlenka, jestli by to nemohlo způsobit nějaké gyn.problémy. Co myslíte?

b.e.r.u.s.k.a
1. únor 2010

🙂 Ahoj holky,tak to bylo něco než jsme našli termín na mobilizaci.Ale nakonec se podařilo,ještě se musím domluvit v práci,zda můžu utéct v pracovní době,ale myslím,že to nebude problém,naštěstí tam nemám zákaznice,takže to půjde 🙂 Už jsem zvědavá co mi řekne a jestli už mi bude dělat tu mobilizaci,včera na mě něco lezlo,tak jsem si zvládla jen odcvičit a prdelkování už jsem zaspala ☹ Jináč se snažím být poctivá 🙂

alienka24
1. únor 2010

ahoj holky...jajkaz..tý koupele se neboj, rozhodně ti to neublíží 😉 jsou to v podstatě samý vitamíny 😉

ahej beruško 😉

b.e.r.u.s.k.a
1. únor 2010

Ahoj Ali,tak co už je z tebe konečně těhulka 🙂

terinda
1. únor 2010

Ahoj holky,

je pravda, že při cvičení Mojžíšové se nedoporučuje nějakou dobu těhotnět, než se srovná páteř?
Můžete mi trošku popsat, jak probíhá mobilizace u fyzioterapeutky?
Díky 😉

b.e.r.u.s.k.a
1. únor 2010

terindo je to pravda,že se nedoporučuje otěhotnět.Prý se vám může brzy zadařit,ale když tělo není ještě připraveno,tak může být mimoděložní nebo můžeš potratit.Záleží na stavu a potom až je vše ok,tak dostanete povolení.A jak probíhá mobilizace,ti neřeknu,já ji zatím ještě neměla,jen mě napravovala pokřupáváním.

alienka24
1. únor 2010

ahoj terindo, no nedoporučuje se to proto že může tím cvičením a prokrvováním malé pánve, která na to doted nebyla zvyklá, dojít k mimoděložnímu těhu anebo potracení, ale fakt je to hodně individuální

terinda
1. únor 2010

Holky díky, no nepotěšily jste mě.
A kdy dochází k mobilizaci - až po několika týdnech cvičení? 😕 Měla jsem za to, že nejdřív je mobilizace a pak to cvíčo.

alienka24
1. únor 2010

terinda, taky jak kdy, ono hodně záleží na tom jak na tom jsi no a to pozná jen fyzioterapeut podle toho až si na tebe šáhne, odblokuje ti bloky v těle a pak záleží na tobě jestli to budeš tím cvičením zlepšovat, fakt se to nedá říct nějak obecně, každá jsme jiná a každá máme problém jinde

naduska
2. únor 2010

Ahojte kocky neviete mi odporucit nejakeho fyzioterapeuta v Brne co robi mobilizaciu ?

jajkaz
2. únor 2010

Ahojky,
Beruš, jak už jsem taky psala, u nás je to s termíny taky dost špatný. No ale snad bude více štěstí při příštím objednávání. Teď to mám až po měsíci a něco. A co ten bacil, už je ti líp? Doporučuju se vypotit (samozřejmě že na cizím těle) 😀

Ani jsem se nepochlubila, jaký schodeček ideální výšky jsem objevila já. Za dveřmi máme v koutku schovaný balík cukru - teda už jen poslední 4kg. No a jak to tam v tom papírovém balíku pěkně drží pohromadě... 😀 Akorát manža říkal, že z toho krystalu brzy bude moučka 😉

b.e.r.u.s.k.a
3. únor 2010

jajkaz,tak ty máš originální schodeček 🙂 No bacil se zatím drží a to máme jet zítra do Ostravy a o víkendu na lyže ☹

jajkaz
3. únor 2010

Baruš, jé, co v Ostravě?

alienka24
3. únor 2010

holky tak já jdu do dalšího kola 😉

jajkaz
3. únor 2010

Ali, jak do dalšího kola? Vždyť si psala že jen špiníš, nebo už se mrcha rozjela ☹ A co test?

alienka24
3. únor 2010

už se to rozjíždí takže test ani nebude třeba

jajkaz
3. únor 2010

Hm, tak to mě mrzí. To je škoda. Aspoň si užijete ten Island a třeba si dovezete toho černého pasažéra. 😀 Nebo budete do té doby ještě zkoušet? 😉

alienka24
3. únor 2010

nevim, ted budu brát deset dní atb. po dobrání za 3 týdny na kontrolní stěry a pak se uvidí, clostyl ted brát nebudu dokus nebudu mít v pořádku tamto, no a někde v březnu to už nijak hrotit nebudu takže si další stimulaci střihnu až po islandu

jajkaz
3. únor 2010

No jo, ty máš vlastně ještě ty antibiotika. Tak to bude fakt rozumnější dát tomu pauzu, pořádně to vyléčit... Jéjky, jak je to náročné. A člověk by si řekl, tak teď si zařídím tohle, pak to a tehdy si pořídíme mimi. A ono to tak ale vůbec není ☹ Ale hlavu vzhůru. To štěstí se jednou unavit musí 😉