Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

svoba
25. bře 2010

inza - musíš být odblokovaná, pak to jde líp. já třeba první cvik vůbec nemám cvičit. asi jsem tam dole dobře zpevněná či co 🙂
eculi - koukni na net. já chodim k mojžíšce na prahu 7. k tyhle - http://www.fyzioterapeut.com/cv.php. je na mateřský a dělá to jen jednou týdne. je celkem ok. byla jsem u ní zatim jen třikrát. právě na tom odblokování 🙂

inza
25. bře 2010

svoba: no ja mam taky dost zpevneni, ale cvicit ho mam a proste me to nejak nejde☹ . Proste nevim jak na to

svoba
25. bře 2010

a ukázala ti tvoje mojžíška jak na to? ona by to měla vysvětlit. zkus jí to předvést. dle mého ten první cvik (na pánevní dno) by neměl být násilný. taky jsem ho zkoušela. 😉

inza
25. bře 2010

svoba: jj ukazala, ale me to proste nejde 😀 nejak to vse zkloubit dohromady 😉

svoba
25. bře 2010

inza - tak se na to vykašli a až k ní půjdeš příště tak se jí na to ještě jednou zeptej. a jaký zkloubení máš na mysli? zadeček a bříško najednou?

inza
25. bře 2010

svoba: jj presne to 😀

alienka24
25. bře 2010

inza....neboj ono se to poddá a půjde ti to, chce to jenom vytrvat 😉

inza
25. bře 2010

alienka24 : no prave vytrvat. Donutit se doma cvicit je pro me peknej problem 😉

svoba
25. bře 2010

inza: já dřív sportovala a ted jsem pěkně zlenivela a taky se mi už tolik neche :-P ani nevim, zda to má smysl. mojžíška mi řekla, že mám jen trochu skoliozu (vpáčený ramena),ale to rpý zásadně nebrání otěhotnění. tak se občas těžko nutim.

inza
26. bře 2010

svoba: no ja taky delala sport ale ted uz ze zdr. duvodu nemuzu tak chodim alespon behat a to me nevadi a nemusim se ani nutit, ale to cviceni doma je pro me peklo se donutit. Me mojziska rekla ze mam vse tam kde ma byt 😀

svoba
27. bře 2010

inza: já taky chodim alespon občas běhat. na nic jinýho neni moc čas. já se snažim donutit cvičit alespon čtyřikrát týdně. muj denní program totiž začíná v sedm ráno a končí o půlnoci, tak moc energie mimo nemám 😝

jajkaz
27. bře 2010

Ahojky holky,
nevím, jestli je to jarní únava, nebo co (neměla bych se na to vymlouvat), jen mám poslední dobou pocit že nedělám nic jiného než cvičím... ráno, večer.... (mě doporučila 2x denně po 20ti opakováních). Jsem tak unavená, že u toho skoro usínám. Ráno vstávám 4:45 abych stihla pocvičit, nachystat se do práce, večer pak "zhasnu" téměř v půlce věty... Tento týden byl extra náročný. 😔

svoba
27. bře 2010

jajkaz: to tě obdivuju. klobouk dolu. já bych to teda nepřeháněla. když budeš hodně unavená, neni energie ani na sex a mimčo prostě nepřijde. tot muj názor. cvičení je důležitý, ale člověk se nesmí sedřít. zvolnila bych.

jajkaz
27. bře 2010

Svoba, neboj, už nejsem tak poctivá a když jsem hodně unavená, udělám třeba jen 10 opakování. Zase si říkám, že lepší než nic. Já teda měla dost bloků, co mi říkala na první rehabce. Podruhé mě strašně chválila, že je vidět opravdu poctivá práce. Vzhledem ke snaze před kontrolou jsem opravdu zvolnila.... Je fakt, že přes týden je u nás sexík jen zřídka, což si ale většinou velmi výrazně vynahradíme o víkendu... Ale v ten podstatný týden snaženíčko bylo poctivé. To jsem měla odpolední, takže jsem nevstávala tak brzy.... 😉

inza
27. bře 2010

svoba: ja ted chodim behat kazdy den, protoze ted jsem na PN a od dubna na pracaku tak na to mam cas. Jenom ta mojziska me nejde a strasne spatne se me do ni nuti.

jajkaz: kdyz jsem jeste mela praci tak jsem chodila na sestou takze taky rano brzke vstavani a vecer pak tez usinani uprostred vety s tim ze doma jeste ke vsemu otravuje pes a chce pozornost 😀 No jak pise svoba taky bych to s tim cvicenim tolik neprehanela. Tak cvic 2 krat denne obden. Proste stridej jeden den jednou a druhy dvakrat, alespon budes mit trochu casu a nebudes tak unavena

svoba
27. bře 2010

hele, tak to vás obdivuju. já jsem lenoch. stále si věřím, že to půjde. naše babičky přece necvičily a jak se jim rodilo 😎 nejsem schopná vstát v půl pátý a pak do pozdního večera fungovat. já cvičim a běhám večer. ráno mám slepený oči a sotva lezu 🙂

inza
27. bře 2010

svoba: ja ted uz rano taky nebeham, ale jak jsem bez prace tak beham kolem obeda a cvicit se snazim taky kolem obeda bud pred behanim a nebo po nem 😉 . Ted cvicit rano bych asi taky umrela. Kdysi bejvalo behani kolem seste rano ale to bylo za mladych let 😀

alienka24
27. bře 2010

tak to já teda cvičím večer, mám to jako takovej relax 🙂 ale už to teda flákám, tak hlavně už budu s mobilizacema končit, ale zase jsem začala chodit na jumping a to je parádní cvičení a je to snad první cvičení který mě fakt baví 😉

svoba
27. bře 2010

ještě jsem se chtěla zeptat. kolikrát jste byly na mobilizaci kostrče? a kolikrát jste byly na celkové mobilizaci? ani nevim, jak dlouho k mojžíšce chodit.

alienka24
28. bře 2010

svoba....mobilizace kostrče by měla proběhnout minimálně jednou, záleží jak to bude vypadat a jinak celkové mobilizace se dělají jendou měsíčně a terapie je na 6 měsíců a pokud je potřeba tak se to prodlužuje, ale maximálně rok

inza
28. bře 2010

tak to se mam na co tesit. Cvicit doma pul roku bude pro me asi smrt 😀

svoba
28. bře 2010

alienka: díky za info! hmm, to se teda taky netěšim ...
jo, a ještě. někde na netu jsme se dočetla, že není vhodné během toho cvičebního cyklu otěhotnět, moje mojžíška ale trvdila, že to je nesmysl. že se máme snažit stále. 🙂

alienka24
28. bře 2010

já už cvičím rok, člověk si zvykne 😉
a hlavně tahle terapie je založená na dlouhodobém a pravidelném cvičení, kde ten půlrok je minimální doba ale samozřejmě že záleží na rozsahu obtíží a problémů, no a hlavně spousta žen to nedotáhne do konce protože je cvičení přestane bavit

inza
28. bře 2010

svoba: podle me co clovek to jinej nazor. Nekdo rika z ese nesnazit a nekdo ze je too jedno. Tak si vyber co se libi tobe. Ja nekde cetla obe moznost 😉
alienka24: asi si zvyknes obdivuji, ale u me je to zatim teda pekne premahani. Ja na cviceni potrebuji nad sebou bic abych se pak donutila. Cvicit doma me proste nejak nejde 😒

alienka24
28. bře 2010

no ono většinou k mojžíšce se uchylují ženský po delší době neplodnosti, anebo ty s bolestma

inza
28. bře 2010

alienka24: me spise k tomu tak nejak vyprovokovali znamy. Asi byt jenom na me tak bych tam nesla. Mojziska rikala ze mam vse tak jak ma byt 😉 No jsem zvedava jak me osobne dlouho to cviceni vydrzi

alienka24
28. bře 2010

no uvidíš no 😉

jajkaz
28. bře 2010

Ahojky,
Inza, já jsem si řekla, že pokud se do vánoc nezadaří, tak jako další krok zkusím tohle. Přijde mi to příjemnější než jít rovnou na umělý, který je navíc bezpředmětný, pokud není vpořádku to pánevní dno, že jo. Nějak mě ty lékařské zákroky děsí, nevím proč. A nejlevnější to taky není...

inza
28. bře 2010

jajkaz: urcite to je prijemnejsi a taky se tim odstrani bolesti zad atd., ale je peklo se proste donutit doma cvicit (teda pro me) Sice nejake sporty jsem delala, ale to me prislo normalni a je taky pravda ze doma jsem nikdy necvicila, vzdy pohyb na treninku, zapasa a nebo venku.... ..jo umely neni nejlevnejsi to je pravda, ale pokud pak nejde jinak tak ti asi nic jineho nezbyva.. Je dobre ze tu je porad ta moznost, ze kdyz vse zklame tak se mas jeste kam obratit.

svoba
28. bře 2010

a jak dlouho se snažíte, holky? my jeden rok. já ted budu podstupovat víc vyšetření. manžela čeká další rozhodující spermio. říkám si, že budu cvičit do podzimu a pak jdu na umělý. i když se ho bojim. ale zatim bylinky, mojžíška ani akupunktura nezabírají. asi to bude psychicky. jsem z toho na nervy. moc mě to trápí.
já cvičim deset minut denně. mojžíška mi nakázala "jen" pět cviků, tušim. to neni tak hrozný 😎