Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

svoba
6. dub 2010

přidávám se ke gratulacím 🙂

svoba
6. dub 2010

alienka a inza: já si pro změnu myslim, že nemá smysl cvičit za každou cenu. když se člověk necítí nebo je unavený, tak si může akorát ublížit. cvičit se totiž musí i jakoby psychicky. tj. soustředit se na to. mně třeba moje mojžíška řekla, že jsem na tom celkem ok (celkem, ne uplně!), a ať cvičim s láskou, ale neřeháním to. a toho se fakt držím! 😉

jajkaz
6. dub 2010

Svoba, když na tom nejsi úplně tak hrozně, tak nepotřebuješ tolik 😉 Já cvičila poctivě zejména proto, že pro mě byla obrovskou motivací naděje. Taky se mi kolikrát moc nechtělo, ale naděje mě ke cvičení přilákala. Teď se přiznám moc necvičím. Podle toho, jak mi je - jak správně říkáš. Spíše ráno na protažení...
Zítra jdu k dr. tak mám trochu strach, jak to s námi dopadne. Dnes mi není úplně ok. Pobolívá mě bříško, tak jak jsem přišla z práce spíše polehávám. 😔

svoba
6. dub 2010

jajkaz: u nás stále jasnou příčinu nenašli. to také není lehké. já dost trpím na akupunktuře, k tomu cvičení a jiný běhání po doktorech. když to vše podstupuju, tak musím věřit 🙂

alienka24
6. dub 2010

svoba... s tím psychickým cvičením s tebou uplně souhlasím a proto si myslím, že fakt pokud to člověk dělat nechce a ví že ho to stojí strašně přemáhání a vlastně to ani relativně ze zdravotních důvodů nepotřebuje, tak ta mojžíška prostě není vhodná a je i zbytečná...
to třeba nějaký jakýkoliv jiný cvičení na posílení toho pánevního dna...břišní tanec, plavání, pilates...co já vim co všechno ale aby to člověka bavilo a nedělal to z donucení 😉

svoba
6. dub 2010

kamarádka mi doporučovala jumping. vypadá to skvěle. prý to posiluje pánevní dno. ale zase skákání je rizikové. může se během toho snadno potratit.
no, já jmnohdy večer sotva udržim otevřený oči, natož abych cvičila, ráno pak zaspím a pár dní bez cvičení uteče člověk ani neví jak 😝

alienka24
6. dub 2010

já teda na jumping chodím a je to super 😉 a skákání s tvrdýma otřesama je nebezpečný

katunka82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
svoba
7. dub 2010

aha. tak to možná zkusim. a konzultovalas to s lékařkou? kamarádka potratila, protože měla málo prokrvenou dělohu a přispěla k tomu pak "jen" joga. pak prý stačí maličkost. už jsem děsně vystrašená. trochu z toho čekání bláznim 😒

alienka24
7. dub 2010

konzultovala jsem to s fyzioterapeutkou a ta mi to povolila 😉

svoba
7. dub 2010

super! taky zkusim 😉

alienka24
7. dub 2010

svoba....pokud jsi zvyklá sportovat tak se ti to bude určitě líbit 🙂

inza
7. dub 2010

alienka24 : neboj nenastvu. Jo snad to prijde. Teda musim rici ze se zatim prekvapuji a cvicim kazdy den teda az na vcerejsek kdy jsem byla uplne hotova po lyzich a proste to neslo 😀

inza
7. dub 2010

svoba: nam taky pricinu nenasli a to jsme vysetreni snad az do morku kosti a nevo proste proc nejde

inza
7. dub 2010

co to je vlastne ten jumping

svoba
7. dub 2010

vymyslely to chytrý český hlavičky 😉

svoba
7. dub 2010

inza: tak to je pak asi o psychice. hele, já ted jedu do lázní na ozdravný pobyt. zkus se taky víc hýčkat. ono to brzo přijde, neboj!

inza
7. dub 2010

svoba: no o psychyce bych nerekla ze to je..... Se rekne hyckat. Ted musim shanet nejakou praci a nejak se vsechno s....No a jet do lazni na to proste neni. Urad prace zase tolik neplati a kdyz se musi k tomu jeste platiti hypoteka tak nic moc 😉

svoba
7. dub 2010

inza: proč zatracuješ psychiku? když neni fyzická příčina. hele, mě povídej o penězích. jsem v háji. mám ted velký vdaje a málo času skrz ty svý léčení "neplodnosti" ☹

svoba
7. dub 2010

výdaje, pardon!

pampusik77
7. dub 2010

holky nedá mi to sem něco nepřipsat.Lázně rozhodně doporučuji a hlavně si řekněte o individuální cvičení Mojžíšové.Já mám zasebou 3xIVF,po 2.IVF nevydařeném jsem nasadila dietu-zhubla 20kg,jela do lázní-bombastické.3.IVF nevyšlo,ale....
Pak jsme si s manžou řekli stop hormonům a za 3 měsíce jsem byla těhotná!!!!Jo a taky jsem byla léčená na endometriosu a to asi pomohlo nejvíce.Takže hlavy vzhůru 😉

svoba
7. dub 2010

díky za podporu! at se daří!

svoba
7. dub 2010

já, jak se dnes viděla u mojžíšky v zrcadle, si taky řekla, že chci/musim zhubnout. tak pět kg. jak jsem přestala sportovat, tak furt (sice málo) ale přibírám. tal půl kg za rok. ale už je to znát. ☹

inza
8. dub 2010

svoba: ja si mylsim ze si to moc nepripoustim. Proste urcite psychykou to neni. Hlavne ani neni cas na to myslet, protoze je dost jinych veci okolo. jinak me dr napsala cviceni Mojzisove indi vindi. 😀 . Ja hubnout moc nemuzu, nejak neni co. Max tak 1-2 kg a to si zase vyslechnu ze vypadam jak vyzablina. Me nastesti kila po tom co jsem prestala sportovat nahotu nesla resp plus minus 1-2 kg takze nic hrozneho. No ja vim ze u me lazne ted proste nehrozi

svoba
8. dub 2010

inza: závidim 🙂 já teda zhubnout fakt asi potřebuju. teda ty 4-5kg. jenže jsem už líná a pohodlná.
já na to právě myslim velmi často. i když mám kolem spoustu jiných věcí, už dokonce nakukuju do kočárků kolemjdoucích a vybírám vlastní značku. asi jsem fakt blázen. nechci se na to tak upínat, ale nejde to. manžel ted nabízel, že budem plánovat dovolenou a já na to: "třeba už budu těhotná, nemůžeme do ciziny". prostě blázen!

pampusik77
8. dub 2010

svoba-jen pěkně plánujte dovču!!!My s našima plánovali loni dovču,aby to bylo tak nějak v době ovulace.Naši zaplatili zálohu a pak,jak jsem psala,jsem otěhotněla a k moři jsem jela a relaxovala tam.Když tak plánujte jen Evropu-to neuškodí,ani kdybys byla těhotná 😉
inza-tak nějak nemůžu uvěřit,že na to nemyslíš 😉 Já jsem na to i když okrajově myslela vždycky,sice jsem nějak nehysterčila,ale vždy při ms jsem si vzdychla že zase nic.Ale tobě zase může zaměstnat shánění práce a to taky není špatné.

Prostě jakékoliv plány jsou super a pak se dá všechno přizpůsobit 😉

svoba
8. dub 2010

pampusik77: ok! tak možná nějakej levnej lastminute. zatim nejsou peníze. a ani nevim, zda si budeme moct dovolit volno. a peníze :-/
všechny snažilky na to víc nebo míň myslí. kamarádka kupovala výbavičku hned, jak vysadila HA. někdy prostě blázníme. ale asi to tak má být. prostě se těšíme 😉

pampusik77
8. dub 2010

svoba-jasně to uvidíš.A jak dlouho se snažíte??

inza
8. dub 2010

😀 svoba: jen hezky planuj dovolenou. Treba si pak od more privezete nejakeho namornicka 😀 I tehona muzes na dovcu je, akorat teda nesmi byt nejaka adrenalinova 😀 😀 Jako ze bych nakukovala do kocarku a nebo vybiraa tak to fakt nehrozi. Proste takoveto veci budu resit az se resit budou potreba... 😀. Me v poohybu taky zamestnava docela pes a jeho trebga 3 hodinove vychazky...

pampusik77: tak jako ze bych se stresovala kazdy mesic zda mrcha prijde c ine ak to zase ne. No nevim zda to shaneni prace me nebude stresovat vice nez myslit na to zda se povedlo ci ne