Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

lemulca
autor
27. říj 2007

tak chiwule už jsem si to tam přečetla.... tak snad ti cvičení pomůže k prvnímu úspěšnému pokusu IVF!!!! Moc ti to přeju!!! Jak dlouho se snažíte a jak dlouho cvičíš Mojžíšku?

chiwule
27. říj 2007

😉 lemulco, už na tuhle IUI se dr tvářili, že to je jen na vyplnění času při povinné pauze před stimulací na IVF (po první inseminaci) takže hurá rovnou na IVF 😉 ale asi si dáme doma pohov, až po novém roce...potřebuju si psychicky odpočinout a navíc v Pronatalu půlku prosince nefungují, malují tam... 😒

andrys
27. říj 2007

fialinka...začátkem listopadu jdeme do CAR tak se zeptám Dr. jestli mi to nenapíše. Moje dr. asi nebude ochotná.

chiwule
27. říj 2007

lemulco, já Mojžíšku právě ještě nezačala cvičit ☹ nestihla jsem to minulý měsíc a pak jsem se bála, abych něco nepokazila...no evidentně zbytečně 🙂

lemulca
autor
27. říj 2007

aha, no já cvičím ale k těhu mi to už nepomůže, protože se do IUI musíme milovat s kondomem (mám protilátky na manžovo spermie) - všechny ostatní hodnoty máme ok tak snad IUI postačí. Cvičit ale budu dál, snad to pomůže mimi se lépe udržet a i těhu a porod by měl být lepší. Navíc mě přestávají problémy se zádama což je na všem úplně to nejlepší, závodně tancuju takže to byl poslední měsíce velkej problém, v lednu mě přímo ze soutěže z parketu vezli do nemocnice - rublo mi v kříži. No a právě to mi dávala nejdřív ta mojžíška dohromady, ty moje zničený zádíčka a hlavně posunutý SÍ skloubení než jsem začala cvičit cviky Mojžíšové 🙂

chiwule
27. říj 2007

taky doufám, že mi napraví kostru, potřebuju to jako sůl!

campi
28. říj 2007

Chiwule: a k jake "mojzisce" se chystas? Cviceni ti fakt doporucuju, kdyz ted zacnes, tak se hezky nachystas na to IVF v lednu ci unoru, ale chce to zacit co nejdrive.

fiallinka
28. říj 2007

holky, chci se zeptat, dají se tady ty diskuse nějak uložit k oblíbeným nebo něco podobného, nebo musím vždy na ni jít z hlavní nabídky?

chiwule
28. říj 2007

campi, mikulka mi jednu doporučila, tak uvidím, už jsem s ní předběžně domluvená z minulého měsíce...nechtěla mě napravovat, když už jsem byla v průběhu stimulace na IUI ...

lemulca
autor
29. říj 2007

ahojky holky, tak sem se teď vrátila z Mojžíšky a při masírování zad jsem jí vše řekla. Byla z toho smutná že to vše je ještě předtím než budu cvičit plnou sadu a mohl by se dostavit výsledek...čím myslí těhu přirozenou cestou. Doporučila mi jeden celý cyklus milování s kondomem, do tý doby bych už měla cvičit plnou sadu Mojžíšky, a v půlce dalšího cyklu v době plánované ovu si udělat jeden večer hezkej bez kondomu... pak už zase s kondomem a když to nevyjde tak to nechat po novým roce na tom IUI. Tak uvidím ještě no ☹

hanca..
29. říj 2007

ahoj holky,
chiwule,campi,mužete mi doporučit kam chodíte nebo se chystáte na to cvičení Mojžíšové?jsem kousek po Prahy nebo nějakej kontak kde se dozvím víc?moc děkuju 🙂

chiwule
30. říj 2007

ahoj hanco. na www.neplodnost.cz by měli být certifikované kontakty...

chiwule
30. říj 2007

tak moje mojžíška mě objednala na čtvrtek poledne a hned poté na pátek poledne...můžete mi pls vy zkušenější poradit, jakou jste měly první návštěvu? jak to probíhá? co na sebe 🙂 nejíst nepít? 🙂

lemulca
autor
30. říj 2007

chiwule,nic speciálního, já měla na sobě sportovní oblečení (tepláky) a penízky, žádný instrukce nepít nejíst mi nedávala 🙂

len
30. říj 2007

Já neměla nic, rehabilitaci prováděla normálně ve spodním prádle 🙂

lemulca
autor
30. říj 2007

tak já jsem vždy nahoře bez (rovná mi záda a masíruje) a dole mám tepláčky - při kontrole SÍ skloubení a masáži stažený do půli zadku, pak na cvičení se normálně obléknu...

len
30. říj 2007

No, my tomu samotnýmu cvičení zase nevěnujeme tolik času, jenom koukne, jestli to dělám dobře, ale cvičím doma... Tu hodinu mě rovná, protahuje, odstraňuje bloky..., takže to jsem fakt jen ve spodním prádle (a na některý věci i tu podprsenku rozepínám) a občas, když mi třeba rovná horní část zad, tak mě zakryje prostěradlem, aby mi nebyla zima 🙂

musilka
30. říj 2007

já nosim taky normoš sport oblečení ale musí to být něco pružnýho aby ti to nebránilo v pohybu.

fiallinka
30. říj 2007

chiwule: opravdu nemusíš mít nic spešl, ale u musela jsem být jen v prádle, aby mne viděla, kde je co špatně, takže si vem nějaké pěkné 😉

len
30. říj 2007

Jinak doma teda cvičím v legínách, triku, teplé mikině a tlustých ponožkách, podprsenku záměrně sundavám, aby nic netlačilo.

campi
30. říj 2007

My mely prvni navstevu jenom pohovor a prohlidku, pak mi pani rehabka presne rekla, co jist a nejist pred velkym odblokovanim. Jsem u ni vzdy v kalhotkach, jinak nic. Ona kouka i na hyzde, kolena, kotniky (prave koleno se mi vzdycky trochu blokne)... A pri cviceni chce poradne videt na bricho a zadek.

campi
30. říj 2007

A na cem cvicite doma?

Ja mam takovy cvicebni ubor a tluste ponozky, cvicim na koberci a dece, ale nevim, jak delat toho zabaka. Koleno mi nejlepe jezdi po plovouci podlaze, ale tam je strasna zima.

musilka
30. říj 2007

campi já mám kobereček z koupelny 😅 a toho "žabáka" na tom zvládám v poho docela to po něm klouže 😉

len
30. říj 2007

Mám klasickou karimatku na parketách 🙂

chiwule
30. říj 2007

holky díky moc za odpovědi, už jsem celá nedočkavá, jak to bude probíhat 🙂 vezmu si nějaké super prádélko a hurá na ní 😉

fiallinka
30. říj 2007

Mám kobereček a na "klouzání kolene" se přesunu na parkety...
Lemulca: být tebou nedělám žádnou přestávku bez kondomu, pokud je to z důvodů protilátek, tak můžeš za ten jeden večer všechno pokazit...

lemulca
autor
30. říj 2007

fiallinko, no já právě nevím, protože dr. mi už rovnou řekl že do IUI jen s kondomem, ale vlastně tím IUI se překoná ta bariéra kterou mám, to místo kde moje tělo likviduje ty spermošky...
No mám na to ještě přes měsíc čas tak si vše ještě promyslím 😉 nebudu nic lámat přes koleno.

fiallinka
31. říj 2007

lemulca: hmm, já taky nejsem odborník, takže fakt nevím... ale když se léčí imunita, tak by to tělo nemělo přijít do styku se spermiemi delší dobu, aby to mělo smysl... a tím, že se udělá IUI, tak se vlastně taky spermošky nedostanou do styku s tvým tělem v tom problematickém místě.. no, teď jsem zvědavá, v CAR mi brali krev i na protilátky proti vlastním vajíčkám, no, tak to doufám, že fakt nemám 😕

lemulca
autor
31. říj 2007

ty jo vidíš fiallinko, teď jsem zase o něco chytřejší. To že můžu mít protilátky proti spermiím (holky nevíte někdo jestli je to všeobecně proti všem spermiím nebo jen proti těm manželovo?) ale ale že můžeš mít protilátky na vlastní vajíčka, to čumim. Jak se to projevuje? Jakože by zlikvidovalo tvoje tělo už oplodněné vajíčko?

diusa
31. říj 2007

Ahojte, chcela som sa opytat ci je su taketo cvicenia aj niekde na slovensku. Ja som si totizto kupila knihu a cvicim doma, teraz ked citam toto forum neviem ci robim dobre, ze to cvicim sama. Nemoze mi to skor ublizit? Ja som cvicila aktivne 3-4 krat do tyzdna, kalanetiku, pilates a na fit loptach , tak som si myslela ze zaklady dychania a drzania tela mam. A ako to na takej prednaske a cvíceniach prebieha? Poradte mi.