Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

alienka24
27. kvě 2010

no já mám cvíčo maximálně 40 minut 😉

jajkaz
27. kvě 2010

Ahojky, snad žádná z nás to nemá stejné. Mě vycházelo cvičení na 25 - 30, minut, ale za to ráno i večer. 😉

svoba
27. kvě 2010

já cvičila 15min. já měla jen ty cviky s málo opakováním.

martina_z
28. kvě 2010

No a ja mam doslova zakazane posilovani bricha. Od peti let jsem bricho drela, to bylo 100 sklapovacek pri kazdem treninku. A poslednich 7 let jsem na tom zapracovala brisnimi tanci...takze mam brisni svaly pomalu jako kulturistka, akorat ne vyrysovane, ale pod spekama 😀

chiwule
28. kvě 2010

marti, tak mě břicho a pánevní dno zakázala taky 😉 jinak mě cvíčo vychází tak na hodinu, když cvičím všechna opakování jak mám... dáváte si před tím nějaké jiné cviky na zahřátí, nebo rovnou "hupsnete" na mojžíškovské cviky?

inza
31. kvě 2010

chiwule: ja na to rovnou hupsnu 😀

martina_z
31. kvě 2010

Dneska to bylo brutal, sla mnohem vic silou, ale "pustila" jsem ji mnohem dal, pres bricho se mi dostala az skoro na kostrc. Ta svine kostrc (a potazmo deloha) je vytrcena minimalne o 90 stupnu vic nez by mela byt, tak na tom pracujeme. Spermoni tezko poplavou do kopce, ledaze by meli turbo pohon. Dostala jsem pochvalu, ze je to rozhodne lepsi nez pred tydnem a ze je videt, ze poctive makam. Pak jsem spolu s fyzio sedela nad anatomickym atlasem, vysvetlila mi spoustu veci a ja jsem o mnoho chytrejsi. Vim, jak spravne stat a jak spravne sedet - v techto polohach zada vubec neboli, ale bohuzel to nevydrzim moc dlouho, boli z toho svaly. Chce to trenink. A kazda potrebujeme neco jineho, jak jsem rikala, mam zakaz cvicit brisni svalstvo a zadek taky posilovat nemusim, protoze mam pod spekama svaly a nemam ho jako kus hadru. Jen dru panevni dno, svaly v bederni casti zad a upony, ktere drzi kostrc.

Horsi je to psychicky, tanec mi strasne moc chybi, premyslim o tom, ze zase zacnu kreslit, ale je to slaba nahrazka ☹ Tanec je cely muj zivot, mam pocit, ze se bez nej uplne zblaznim. Jasne, az budu mit mimino, budu mit jine starosti, ale co do te doby?

paja23
31. kvě 2010

Ahojte holky,

jste tu někdo prosím z Brna a okolí? Hledám tu nějakou osvědčenou paní na cvičení Mojžíšové. Díky moc. 🙂

inza
31. kvě 2010

martina_z : muzu se zeptat kam v Pze chodis?

alienka24
1. čer 2010

dobré ránko holky, tak to vypadá že se na mě usmálo štěstí 😉

inza
1. čer 2010

alienka24: tak drzim palce at to vyjde 😉

alienka24
1. čer 2010

kuju 😉

martina_z
1. čer 2010

Inza: chodim do Monady.

ter23
1. čer 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, na co se mám připravit při první mobilizaci u mojžíšové? jdu příští týden poprvé a po telefonu jsem od paní dostala tolik instrukcí, že mám pocit, že jsem se docela ztratila... 🙂 😅 a taky by mě zajímalo, snažili jste se o mimi pořád po první mobilizaci? nebo jste měli ty první 3 měsíce pauzu?

inza
1. čer 2010

ter23: no ja jsem se nepripravovala na nic. Prisla jsem zmobilizovala me a odesla. Nebylo to nic hrozneho a dalo se to vydrzet

alienka24
1. čer 2010

já se teda taky nijak nepřipravovala

b.e.r.u.s.k.a
1. čer 2010

Alienko tichoučká gratulace. 🙂

svoba
2. čer 2010

alienka: gratuluju a přeju hodně štěstí!!!!

alienka24
2. čer 2010

děkuju holky, zejtra mě čeká gynda tak sem zvědavá jestli už něco uvidí 😉

inza
2. čer 2010

alienka24: tak dej pak vedet. jsem strasne zvedava 😉

alienka24
2. čer 2010

inza...no já se teda spíš bojím, myslím že se mi zítra strašně uleví jesti tam něco uvidí 😉

jahudka80
2. čer 2010

🙂 Ahoj holky, pročítám si diskuzi. Při prvním dítku jsem nemohla otěhotnět a tak jsem podle Mojžíšové cvičila(cvičit mě naučila paní která u nás cvičí jak těhotné tak ty které se snaží otěhotnět), nevím zda pomohlo cvíčo nebo něco jiného, ale těch příčin bylo více. Když jsem začla pít čajíčky na otěhotnění, brala hormony, a chodila na kontrolu ovu.tak jsem do půl roku otěhotněla 🙂 . Před tím více než rok nic ☹ . Teď bychom chtěli druhé mimčo tak jsem začla baštit kyselinu listovou.

martina_z
3. čer 2010

Alienko, gratulace, drzim palce 🙂

alienka24
3. čer 2010

tak hcg 922 🙂 jsem těhotná 😵 😵

svoba
4. čer 2010

hurááá 🙂

inza
7. čer 2010

alienka24: tak velka gratulace 🙂

alienka24
7. čer 2010

děkuju holky 😉

sasiii
8. čer 2010

Ahoj, prosím, neznáte nějakou dobrou fyzioterapeutku (jen ženskou) na cvičení Mojžíšové a mobilizaci, jsem z Prahy, nejlépe v oblasti Prahy 4 či 8 a nejlépe zařízení, kde mi úkony proplatí pojišťovna a nebo nějakou soukromou fyzio, která tuto metodu ovládá a není moc drahá. Díky...

inza
9. čer 2010

sasii: ja znam na Pze 6 kde pojistovna proplaci 211 - ZPMV, 207 - OZP, 228 - MÉDIA a vim ze po napsani mailu s dotazem byla cekaci doba cca 1 tyden .....http://www.therapypoint.cz/

sasiii
11. čer 2010

To Inza: Děkuji, už jsem si něco našla, sice placeného, no tak uvidím. I tak díky. Ještě bych měla otázečku na vás zkušenější co se týče Mojžíšové. Jsem objednaná na 24. na mobilizaci žeber, kyčlí, páteře 28.4. na kostrč. Kolem 23. - 24. budu mít cca nejpozději asi ovulaci, mohu se tento cyklus snažit? Trošku se bojím, kdyby se něco jako na potvoru zrovna chytlo, a v době, kdy by mohlo dojít k přesunu oplodněného vajíčka z vejcovodu do dělohy budu mít pravděpodobně asi zrovna tu mobilizaci kostrče...tak se bojím, aby to pak ev. nemohlo být mimoděložní nebo tak.. Poraďte prosím, zda se ten měsíc můžem snažit. Díky... a jak to máte vy se snažením v souvislosti se cvičením a mobilizacemi, můžete se v té době mobilizací a cvičneí snažit a nebo vám to zakázali? Dík