Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

lemulca
autor
31. říj 2007

diuso, ublížit Ti to rozhodně nemůže, jen ti to "nemusí" pomoct. Zkus vyhledat nějakou fyzioterapeutku a jít k ní třeba jen 1-2x na překontrolování jestli všechny cviky cvičíš dobře...

m24
31. říj 2007

diusa, ono u cvičení podle mojžíšové je dost důležité taky to, že ti ta fyzioterapeutka skoukne páteř a pánev, srovná ti blokace a třeba i tu kostrč. To všechno k téhle metodě patří. Můžeš třeba cvičit správně, ale pokud budeš mít někde blok, tak to nemusí mít požadovaný účinek.

diusa
31. říj 2007

Dakujem za radu, skusim teda pohladat nejake centrum v okoli.

musilka
31. říj 2007

diusa myslím že někdo říkal že jsou nějaký terapeuti na www.neplodnost.cz ale nevím jestli ne jen v čechách tak se zkus podívat na slovenské stránky

fiallinka
31. říj 2007

lemulca: jo, tak nějak to funguje, že ty protilátky nedovolí se vajíčku usadit, nebo oplodnit... a s těma spermíkama je to tak, že máš protilátky jen proti těm manželovým spermiím, vzniká to nějak tak, že si na ně tělo prostě zvykne, nepovažuje je za cizí, na oplodnění vhodné buňky. Proto taky ten kondom, aby po určité době jeho používání bylo tělo zmatené, ten "zvyk" ho přešel, a spermie, na které si "odvyklo" už zase považuje za cizí... no, líp to asi nevysvětlím 🙂
ale taky určitě znáš případy, kdy dva lidi spolu nemohli mít dlouho děti, rozešli se, našli si nové partnery a hned si dítka pořídili - za to může právě i ten nový, pro tělo neokoukaný partner.

blucka
31. říj 2007

Ahoj holky,
nemate niekto kontakt na fyzioterapeutku, ktora cvici Mojzisovu metodu na Prahe 9?

lemulca
autor
1. lis 2007

fiallinko: aha,díky za vysvětlení, takže tím že to 100% dodržím a ani jednou to neporuším zvýším šanci že se v lednu IUI povede?

chiwule
1. lis 2007

ahojky, dneska ve 12hod jdu prvně k mojžíšce! to jsem zvědavá, jak to bude probíhat! 🙂

murasek
1. lis 2007

ahojky vsem, evite o nekom z Liberce a okoli, kdo cvici Mojzisovu metodu? prece jen pod vedenim je pod vedenim, abych si pripadne jeste neco neuhnala 😝

musilka
1. lis 2007

mutasek zkus mrknout na to www co sem hodila campi tam se dá najít pracoviště v tvym bydlišti

murasek
1. lis 2007

musilka, diky moc, kouknu

campi
1. lis 2007

Jj, kdyz kliknete na www.neplodnost.cz na svuj kraj na mape, tak se Vam objevi doporucena zarizeni a pak si najdete "rehabilitace".
Bohuzel tam nejsou slovenska zarizeni.

len
1. lis 2007

Ještě obsáhlejší seznam (vč. Bratislavy) 🙂
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

murasek
1. lis 2007

je tam toho docela dost, ale jak poznam, kdo cvici tu Mojzisovou? asi blby dotaz, ale jeste jsem to nehledala, asi zavolat a zeptat se, ze? Jak se to pohybuje financne?

musilka
1. lis 2007

murasek myslím že většina rehabilitačních pracovišť dělá mojžíšku

len
1. lis 2007

No pozor, mě třeba z jednoho odepsali - Mojžíšovou standartně necvičíme, ale jsme schopni vás to naučit... Tak od takových radši dál 😝
Doporučuju vybrat si kontakty z toho "mého" seznamu a zavolat, psát maily... Každý to má jinak placené, jiné smlouvy s pojišťovnami, jiné metody, jinou frekvenci... Nelze říct, co je správně a co ne, každému sedne něco jiného 😉

murasek
1. lis 2007

len, diky, obvolam to a zeptam se. jake mate zkusenosti po cviceni, jste pak vic uvolnene? to bych si predstavovala, posledi dobou me "boli cely clovek" tim ze se malo hybu, do bazenu mam strach kvuli nejake nakaze a cviceni ve skupine treba aerobik me neba 😝

len
1. lis 2007

No, prvních 14 dní jsem myslela, že se rozsypu, teď už je to OK a v úterý jsem hrdě koupila o číslo menší kalhoty 😎

murasek
1. lis 2007

len, to jsi i zhubla? boze me to tak postihnout, jsem nejblazenejsi clovek, par kilo bych potrebovala sundat, jinak ze me bude za chvili valnik 😀 😀

len
1. lis 2007

No, klia dolů sice žádný, ale centimetry jo - měním špeky na svaly 😀 Ale teď už se loučím, musím letět 😉

murasek
1. lis 2007

diky, papa

blucka
1. lis 2007

Ahoj, ja som nasla www.materska-nadeje.cz a tam vam poslu kontakt na terapeuta najblizsie vasmu bydlisku.
Ten obsiahlejsi zoznam od len je dobry, ja som tam nasla hned niekolko kontaktov, skoro vsade maju aj cennik.

murasek
1. lis 2007

ahoj blucka, moc diky, prave jsem tam poslala dotaz

chiwule
1. lis 2007

ahoj babušky, tak mám první návštěvu u své mojžíšky. ta mi ale prokřupala kostru! taky mi udělala mobilizaci, nijak extra nepříjemné to nebylo...dostala jsem cviky, zatím mi vysvětlovala jen žabáka, zítra mám přijít zas, vysvětlí mi další...jak mě rovnala, tak některé polohy jí u mě vůbec nešly, jsem hodně strnulá 😒 ale břicho se mi rozpumpovalo pěkně, začíná to pracovat...
jediné nepříjemné, co se mi tam stalo je to, že jsem dostala naprosto šílenou alergickou reakci na takovej ten "voňavej" smrad do zásuvky! zalitý oči, nudle z nosu, pšíkání a to během 10 minut, co jsem byla u ní...vzala jsem si urychleně léky, ale pořád pšíkám a to už je to hodinu! ach jo! slíbila mi, že zítra před mou návštěvou vyvětrá a nebude to zapínat 😀

fiallinka
1. lis 2007

lemulca: no, myslím, že když to 100% dodržíš, tak máš šanci, že se těch protilátek zbavíš, raději bych to zkusila 🙂
jinak holky, dnes jsem byla na preventivní prohlídce v práci a pěkně jsem se naštvala, doktorka mne zprdla, že mám křivé záda, a že to chce cvičit!!! Přitom už půl roku cvičím jak blbec a rehábka mne vždycky chválí. Je sice pravda, že Mojžíška je spíš na ten "spodek", ale stejně mne naštvala. Příště asi při mobilizaci řeknu, ať se na mně podívá fakt pořádně...

len
1. lis 2007

No tak mně teda rovná celý záda... A hlavně poslední tři cviky - ty jsou jenom a jenom na jednotlivý partie zad 😒

chiwule
1. lis 2007

fiallinko, mě taky projela celou kostru - křupala mi třeba mezilopatkama a krční páteř 😲 zítra tam jdu znovu, tak uvidím, co se bude dít dál 😎 za jak dlouho jste měly druhou návštěvu po té první?

len
1. lis 2007

Za tři týdny...

chiwule
1. lis 2007

fakt? já mám přijít hned zítra 😲 😨