Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

svoba
22. črc 2010

já mám na Matěje narozky. jsou miliony lidí, který nemaj co jíst a pít. jednou mi moje doktorka řekla, že si vlastně problémy sami vytváříme. že jakmile neumíráme neo nežijeme na ulici, jsme v podstatě šťastlivci.

alienka24
22. črc 2010

no s tím se nedá nesouhlasit 😉

svoba
22. črc 2010

🙂

jajkaz
22. črc 2010

Teda, holky, vy jste se tu rozjely... Ale jedna svatá pravda za druhou.
Ali, já jsem takhle dostala posledního brášku. Moje prababička v 89 letech umírala a mamka se o ni doma starala do poslední chvilky. A stejně jako u vás, za pár dnů zjistila, že je těhotná (plodné x neplodné dny, prostě se stalo 😉 )
Holky, myslím si, že naše (mé a manželovy) životní útrapy náš vztah hodně posílily. Když jsem čekala poprvé, manža dostudoval a neměl jistou práci. Byl z toho hodně nervózní, možná nám i v hlavách proletělo, že není vhodný čas. O to víc jsem pak na něm viděla jak ho to bolí, co se stalo...
Máme plno známých co se honí za materiální stránkou života... ale šťastní stále nejsou. Když se dostáváme s manželem do situace, která by se zdála jako náročná, nebo finančně nedohledná apod., dokážeme si říct, že díky Bohu, že jsme zdraví a máme jeden druhého!!! Máme kde spát, co jíst, máme se vlastně dobře. A když se tak ohlídneme zpět, vždycky se v té "špatné" situaci stane něco nečekaného, co nás zase postaví na nohy... Já teda věřící jsem a hodně mi to pomáhá. Manžel není věřící, ale myslím si, že k tomu někdy daleko nemá....

Jsem se teda zabrala do myšlenek 😵
Svoba, držím palčeky, aby si vás to štěstí už konečně našlo 😉
Ali, vám aby jste si to štěstíčko s Matějem (mimochodem nádherný jméno) krásně užívali 😵

svoba
22. črc 2010

Tomu věřim. Něo jako reinkarnace. Jenže já se toho bojím. Naší jsou rozvedení a k babičkám mám lepší vztah než k našim. Až odejdou, asi to nepřežiju ☹
Já byla dřív tak naivní. říkala jsem si - dostuduju, při doktorátu si pořídim první dítě, na mateřský dostuduju, pak hned druhý, pak kariéra. bláhovost! dnes je vše jinak...ale taky lekce. život se nedá narýsovat předem.
a propos: skvělý je film Marley a já - přesně o tomhle. chtějí dítě, ona potratí, druhý je zárak, třetí překvapení, čtvrtý úplný zjevení. To psal život 😉

svoba
22. črc 2010

někdy si říkám, že někdo tam nahoře musí být hrozně zmatený. jsou miliony žen, který se denně modlí za dítě, a pak miliony žen (ze třetí světa), který se naopak modlí, aby nepočaly. komu vyhovět?! 😉

jajkaz
22. črc 2010

Ještě, že to nemusíme rozhodovat my, že 😉 😀

svoba
22. črc 2010

moje volba by byla asi sobecká, obávám se. 😉

daida
26. črc 2010

svoba: já jsem narozená též na Matěje, tak to Ti mimčo určo vyjde. Musím však říct, že věci nejsou nikdy tak, jak chceme. Když jsme na dítě byli psychicky a finančně připraveni-nevyšlo to a navíc jsme se pro samou touhu zadlužili. Pak jsem odešla po neshodách a kvůli předešlému snažení o mimčo (to se žádnému zaměstnavateli nelíbí, když dáte přednost rodině) z práce a šla rovnou na ÚP. Nevěděla jsem, jestli nějakou práci najdu a co bude, navíc ještě dluhy. Říkala jsem si: nemáme dítě, jsme kvůli tomu ještě zadluženi a teď ještě nemám práci. Co ještě přijde... Práci jsem našla skoro hned a dokonce finančně dobře zaplacenou, že jsem už počítala, že během 2 měsíců splatím z výplaty všechny dluhy a bude to zas ok, na mimčo jsem už nemyslela, museli jsme řešit jiné problémy. A ejhle: nastoupit jsem měla 1. září do práce a než jsem se nadála, jsem těhotná. Osud má jiné plány. Vždycky to dopadne jinak, než plánujem. Asi to tak má být, že si prostě nemůžeme jen my sami ten život řídit podle sebe.

svoba
26. črc 2010

@daida - hezká shoda 😀 osud si s námi dělá co se mu zlíbí. my dítě dlouho odkládali. nejdřív postavit dům, dostudovat, zařídit dům, vzít se, splatit malý úvěry ... no, a a ted, když je "ideální čas", tak to nejde. co s tím člověk nadělá.

svoba
27. črc 2010

tak hlásim chlamydie negativní, urea ještě čekám na stěry. doktor mě sprdnul, že si moc výmyšlim a že jsem si zase něco přečetla na netu a na netu jsou lži a výmysly. a to bývám minimálně nemocná, léčim se sama bylinkama, platim zdravotní léta, za doktorama skoro nechodim. jsem naštvaná 😠

alienka24
27. črc 2010

svoba....no upřímě tvůj doktor je blb, mě by tohle jednání skoro i donutilo k přemýšlení o změně

svoba
27. črc 2010

taky si to myslim. jenže ke komu jít. aby změna byla k lepšímu ...

svoba
27. črc 2010

chci se ještě zeptat- chlamydie, urea a mykoplazma se dělá automaticky pospolu?

alienka24
27. črc 2010

no mě dělali stěry z pochvy na mykoplasmu a ureu a nevim jestli ještě něco v tom bylo

svoba
27. črc 2010

musim doufat. už kupuješ výbavičku? 🙂

alienka24
28. črc 2010

ahoj nekupuju, ještě je brzo a na to nějak ještě nemám buňky, já spíš řeším jak udělám pokojíček, chci ho udělat ještě než budu mít pupisko takže se spíš zabývám tím 😉

svoba
28. črc 2010

ahoj, výmalba a tak? to je hezký 🙂
já mám dneska náladu pod psa. skoro celou noc jsem nespala, dnes mi nic nejde. holt depky ☹

alienka24
28. črc 2010

ahojda, ted sem přijela z kontroly

svoba....copa depkaříš? no tááák hlavu vzhůru ono bude zase líp,uvidíš 😉

svoba
28. črc 2010

a vše ok?
ježiš, holky, já na vás tak myslim a držim palce!

alienka24
28. črc 2010

svoba....no úžasný to bylo, měla jsem sebou i Matěje a taky se mu to líbilo, ufonek si tam tak boxoval ručičkama a přetáčel se 🙂
no a nosní kůstka přítomna a šíjové projasnění taky v pořádku takže dle utz máme zdravé mímo 😉

svoba
28. črc 2010

hurááááá! to mi zvedlo náladu. super zprávy 😀

alienka24
28. črc 2010

jee děkuju 🙂 mě tam i slzička ukápla 😅
a manžela jsem měla s sebou a byl z toho taky urvanej jak je to mimino aktivní a plove si tam 😀

svoba
28. črc 2010

já když poprvé viděla svou fazolku, tak jsem měla taky slzičku na krajíčku. po tom čekání si to zasloužíte. huráááá! (pardon, jsem jak malá holka, mám za tebe radost) 🙂

alienka24
28. črc 2010

já mám takovouhle náladu od rána 🙂 strašně jsem se těšila že mrňouse uvidím a ted si furt přehrávám v hlavě jak se tam hýbalo 😅 😉 bylo to jako když koukáš na neohrabaný štěně nebo jakýkopiv jiný mládě co se začíná hejbat 😀 😀

svoba
28. črc 2010

hihi. to je paráda!šmarjá, já bych chtěla taky 😒

alienka24
28. črc 2010

svoba....já vím 😒 ale vám to vyjde v říjnu 🙂 takže už je to za chvilku 😉

svoba
28. črc 2010

je to za dlouho ... a jestli se to povede hned (což by byl zázrak), pak dalších devět měsíců. jestli vše dopadne dobře. zítra jdu na krev. musim tedy jen doufat... a čekat 😒

alienka24
28. črc 2010

ale není, uvidíš uteče to jako voda, věř mi 😉
a navíc zázraky se dějí, u nás to tak taky bylo 😉

svoba
28. črc 2010

neutíká to. je mi pořád smutno. alespon trochu vim, co mě čeká. teda jen to zlý. ☹