Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

zlatkavlk
29. zář 2015

Přesně tak, já jsem dostala rozpis cviků přímo od RHB sestřičky, kam jsem si pak dle jejích rad dělala poznámky, jakých chyb se vyvarovat, pak už jsem k ní chodila jen aby mě zkoukla, jestli cvičím dobře, případně jsme doladily co bylo třeba... rozhodně bych necvičila pouze podle nějakého návodu na netu

sany944
30. zář 2015

@zlatkavlk
@bluekobylka dakujem dievcata, velmi ste ma potesili ze sa vam obom podarilo otehotniet 🙂 teraz to budem cvicit este s vacsou radostou. A ked tak pozeram asi som si dala zbytocne vela opakovani 2x 40, takze to necham ako ste mali vy 2x20, ale myslite ze by to mohlo sposobit nieco zle ak by som cvicila niekedy viac ak budem mat cas? Aspon tento mesiac ked budem doma, podla mna to bude hadam len lepsie ze si davam viac opakovani. A mozem sa spytat ten posledny cvik vecer na zadok to je ten lezite na bruchu a partner vam zatlaci zadok vy ho napnete, stiahnete svaly nadychnete sa a drzite 15 sekund? Aj ten ste davali az 20 opakovani? Alebo druha varianta tohto cviku bola v sede na kolenach a patami tlacit do zadku.

zlatkavlk
30. zář 2015

@sany944 Ahojky, tím, žes cvičila nebo občas budeš cvičit víc určitě nic nezkazíš, to si nemyslím, já jsem dokonce někde četla že byly tyto cviky skutečně doporučovány cvičit třeba i 40x, ale že to bylo spíše demotivační, málokdo by to 2x denně vydržel...já teda určitě ne 😀 ten cvik na zatahování svěrače jsem cvičila jak píšeš, buď na břiše a rukama jsem si jakoby "roztahovala" půlky a u toho stahovala svěrač, nebo mi bylo doporučeno ležet při něm na boku a prstem si přes oblečení tlačit do konečníku a jakoby ho při tom stahovat, ale přiznám se, že mi to moc nešlo, tak jsem to trochu flákala a 20x jsem to určitě necvičila....

bluekobylka
30. zář 2015

Já cvicila to přitahování kolen jen 15 krát 2X denně a stačilo to...jinak vše 20 X a víc by mě spíš demotivovalo ono cvičit to 2X dennodenně bylo někdy náročný 5 měsíců...Já cvicila zadek na břiše a sama bez chlapa a teď v tehu ho cvicim na zádech furt to stejný roztáhnout držet 15 sekund a povolit roztahovat zadek dal...určité to výdrž a cvic je to zázrak!nechapu proč to nenabízí i MUDr místo ivf nebo.povinné pul roku mojziska a pak až ivf...no chcou prachy asi tak

kecka28
30. zář 2015

@bluekobylka Ahoj, chodim na Mojžíšovku ale tohle cvičení zadečku neděláme ☹( popises mi to Prosím lip?

bluekobylka
30. zář 2015

Ahoj pokusim se 🙂 lezim na zádech, kolena u sebe prstama se drzis za půlky a roztahujes konečník silou prostě půlky od sebe a zároveň na 15 sekund se snazis dávat půlky k sobě a prstama si klades odpor a zadrzis dech! Po 15 s povolus svaly ale prstama stále roztahujes dal...a furt dokola jen večer 20X snad to je srozumitelné je to těžký popsat

lennus
30. zář 2015

Zkuste v Praze: http://www.zdravazada.eu/

Tady jsou ty cviky pěkně popsané i s fotkami, ale stejně je fajn zajít k fyzioterapeutovi:
http://archiv.ihned.cz/c1-13380630-deset-cviku-...

kecka28
2. říj 2015

@bluekobylka aha, super, děkuju🙂 ten nám lektorka vůbec neukazovala. Chodím do kurzu, je nás tam 6 holek a lektorka jógy co má certifikaci i na Mojžíšku.

san33
2. říj 2015

@lennus Ahoj, moc děkuji za odkaz! Dělám podobné cviky, ale přitom dýchám přesně opačně a zatínám jiné svaly. Připadá mi, že moje fyzioterapeutka se mi snaží prva napravit porouchaná záda jinými metodami, jako je např. ACT terapie nebo fakt nevím. Každopádně začnu cvičit uplně odznovu a podle toho odkazu. Zatím jsem v Praze nesehnala žádné lekce přímo na cvičení Mojžíšky, takže cvičím doma sama a jak vidím, tak ne podle Mojžíšové ☹

lennus
2. říj 2015

@san33 Zkus se ozvat fyzioterapeutce Katce Nimrichterová, bude teď po MD jednou týdně večer zase pracovat, je to ten odkaz na zdravazada. Mně dost pomohla, i po porodu, když jsem měla zablokované záda a Mojžíšku mě taky učila. 😉 Ty cviky jsem si právě pak vytiskla, abych je měla po ruce a tady jsou pěkně vysvětlené. To dýchání je někdy věda.

pajiik89
4. led 2016

Ahoj holky mam prozbicku.Jsem po 3 laparoskopickych operacim z duvodu endiometriozy na levem vajecniku.Muzete mi poradit fyzioterapeutku na mojzisovku.Bydlim na Praze 9 Tak nekde v okoli.Dekuji.

san33
4. led 2016

@pajiik89 Ahoj, ja bych byla za odpověď taky ráda. Přemýšlím že svoji změním. Cvičí to tak nějak jinak, než tady popisují holky. Taky bydlím na P9. Tu endometriózu ti vypalovali? Mně udělali laparku, zjistili enometriozu, ale nic s tím nedělali a řekli, že mám co nejdřív otěhotnět.

zvalentova
4. led 2016

@san33
@pajiik89 nevím jestli tam stále ještě pracuje, ale rozhodně doporučuji As. Babičkovou z ISCARE. Je velmi přímá, zásadová, ale absolutní profesionál.A mj. se u Mojžíšové tuto speciální fyzio učila.

lennus
4. led 2016

Doporučuju fyzioterapeutku Katku Nimrichterovou - zdravazada.eu Píšu výše.
A nebo doktor Ťupa mě ještě napadl.

san33
4. led 2016

díky za tipy, paní Babičková už tu bohužel s námi není. Zkusím někde pohledat fyzio na Praze 9. Anebo se taky zeptám v CARu, jestli mi někoho nedoporučí.

pajiik89
6. led 2016

@san33 Byla jsem 3×na laparce.S otehotnenim to rikaji kazdemu.Mam za sebou 2×neuspesne ivf,tak ono se to dobre radi kdyz to nejde😢😢

pajiik89
6. led 2016

@zvalentova Do iscaru chodim na ivf tak se zeptam.Dekuju.

ma_jo
6. led 2016

Holky a delate jen cviky, nebo jste byly i na mobilizaci kostrce? Ja jsem byla na mobilizaci u pana doktora Ťupy. Bylo to jeste predtim, nez jsme se rozhodli ze chceme miminko, ale podle vseho bych bez toho asi neotehotnela, byla jsem uplne nakrivo 🙂.

san33
7. led 2016

@ma_jo doma cviky, zabere mi to asi 40 min. Delam jich jen 15 / 1 druh, počet nezvyšuju. Kdybych jich mela delat 40, tak to je tak na 90 min a to uz bych nezvladla. U fyzioterapeutky mobilizace zeber, beder. Kostrc mi nedělala, pry ji mam rovnou. Ja mam zdravotnich problemu vic, uz se snazim pul roku dostat na KET, ale každý mesic mi do toho něco vleze, ale verim,ze se tento rok uz nekam pohnu 🙂

ma_jo
7. led 2016

@san33 tak drzim palce az to brzy vyjde!

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, pro snažilky o miminko.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

deeho
22. únor 2016

Ahoj holky, přemýšlím nad touto metodou, chtěla jsem se zeptat, zda jste všechny byly nejdříve u fyzioterapeuta? Také jsem se chtěla zeptat, zda cviky cvičíte 2x denně? A kolikrát je cvičíte? Našla jsem, že se cvičí i 40? Taky jsem se chtěla zeptat, našla jsem, že by se to mělo cvičit minimálně půl roku, a tak jsem se chtěla zeptat, zda jste se po dobu toho půl roku chránily nebo jste třeba některá otěhotněla např. za 4 měsíce? Moc díky za odpovědi.

clairinka
22. únor 2016

@pajiik89 jsem z prahy 9(rajska zahrada),delala jsem si komplet kurz Mojzi 2014,jsem fyzio,momentalne na matersky.loni(kvetrn 2015) jsem byla jako lektor na slovensku na vikendu pro bezdetne manzele a po absolvovani terapie u doslo i k otehotneni,po nekolika letech snazeni. Kdybys hod ne chtela,tak se ozvi a nejak se muzeme domluvit 😉

san33
22. únor 2016

@clairinka muzete mi na sebe dat kontakt prosim? Mojzu cvicim plus nejake další cviky od moji fyzio, ale v breznu uz k ni jdu naposled, protože bych chtěla zkusit zmenu, tak bych se vam za měsíc ozvala. Bydlim v Kyjích, tak bych to mela na Rajskou kousek 🙂

shelly5581
5. bře 2016

ahojky ja jdu tento mesic na posledni kontrolu jestli cvicim mojzisovou dobre..cvicim od zari..zatim se nezadarilo male ale kdyz uz nic jineho nemam uz bolesti v podbrisku a zada taky boli min 🙂

evelisi
11. dub 2018

Holky měla u vás Mojžíšovka úspěch? přemýšlím zda si koupit CD a cvičit nebo zkusit raději hormonální jogu.

lennus
11. dub 2018

@evelisi Cvičila jsem ji loni v lázních i před prvním otěhotněním a věřím, že úspěch mělo. Doporučuju najít si dobrého fyzioterapeuta, ať zkontroluje, jestli není zablokovaná kostrč. To cvičení je nutné dělat správně, ale podle fyzio v lázních stačí 5x opakovat, není nutné cvičit, jak předepisuje Mojžíšová, tzn. až 40 opakování.
Když nic, pomůže na záda a celkově na tělo.
Mně se hormonální jóga moc nelíbila, ale obojí je určitě užitečné!

kajalka
11. dub 2018

@lennus Kostrc je podruzny problém, důležitý je postavení pánve, kycli, odblokovana žebra a to v se ve spravne poloze zafixovane cvičením. Jen málokdy se kostrc nesrovna sama, když se všechny ostatní casti vyladi.

lennus
11. dub 2018

@kajalka Ano, ale spíš reaguju na to, že bych necvičila sama podle DVD, ale zašla si k fyzio, který mě proklepne.