Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

campi
6. lis 2007

Moje Mojziska rikala alespon 1,5 hodiny pauzu. Ze to hodne lidi cvici po navratu z prace a druhou cast pred tim, nez jdou do postele.

fiallinka
6. lis 2007

mně o žádné pauze neříkala, že by byla nutná, ani v knížce to není, ale většinou ji dělám, no a taky docela často neodcvičím tři série, ale jen dvě, a tu další nezapomenu další den - po delší době na to cvičení není každý den čas ani síla.

len
6. lis 2007

Já jsem sama na sebe zvědavá - po pár měsících 😀 Zatím cvičím jenom dva měsíce, takže jsem dosud nevynechala jediný cvik, jenom doufám, že až to začnu flákat, budu už flákat těhucvičení 😀

lemulca
autor
7. lis 2007

tak jsem včera cvičila poprvé všech 10 cviků a docela záhul na čas a to cvičím teď první týden vše 15x (pak něco budu navyšovat a něco snížím na 10) udělala jsem chybu že sem si nejdřív dala horkou vanu a pak se mi nechtělo jak jsem byla ospalá 😒 ale přemluvila jsem se nakonec a rozpumpovalo me to tak že jsem nemohla potom usnout 🙂
Jinak holky co používáte u toho cviku "kočička" za podložku pod ruce? Knížku?

chiwule
7. lis 2007

lemulco, já zatím tuhle sérii s kočičkou nemám 😒 tak ti neporadím

len
7. lis 2007

Lem, já si koupila v Hornbachu (tuším?) takovou pěknou dřevěnou bedničku 🙂 Ze začátku jsem měla knížky, ale při představě, že dva roky den co den tahám ty samý knihy... chudinky, na to je mám moc ráda 😀 Ale tuhle jsem cvičila u našich, tak mi máma dala svoje tlustý knihy (20 cm knih bych prosila 😉 ) a já měla pod rukama hotovou sbírku výtvarného umění - Hollara, Van Gogha, umění 20. století... 😀

lemulca
autor
7. lis 2007

Len 😀 já mám takhle silný doma F.L.VĚKA třeba 😀

len
7. lis 2007

Brrr, Jiráska já nerada, to by mi to cvičení akorát znechutilo 😀 Ale jsem si říkala, jestli mi třeba trocha tý geniality přes to cvičení do hlavy nenaleze 😉 Jsme teď byli na Hollarovi v NG a je to fakt paráda! 😵 Ale to už je od tématu, prostě si ruce podkládám bedýnkou speciálně koupenou za tím účelem 😉

grej
7. lis 2007

Tak já mám zatím krabici od bot, ale už se rozpadá, tak jsem to zatím vyměnila za činky. Manža má takový obrovský 😀
Ale taky zvažuju nákup bedýnky... Kde jsi jí v Hornbachu koupila Len? Myslím v jakém oddělení?

len
7. lis 2007

Grej, já si jenom myslím, že to byl Hornbach... Měli ji tam cca před dvěma měsícema normálně někde u tý středový uličky, tak nějak nezařazenou... Jeli jsme tam pro dlaždice (ale taky jsme byli v OBI, ale tam to nebylo) a já ji zahlídla koutkem oka a už ji nepustila - stála asi 160 Kč 🙂

grej
7. lis 2007

No tak to to tam budu muset taky prohledat. Nějak právě nevím, na jaké oddělení bych se měla zaměřit. A když se jich zeptám na supr bedýnku na cvičení Mojžíšky, tak mi asi nepomůžou😀
Musím tam pro Savo proti plísni, tak to tam projdu. Snad mi to vyjde brzy...

len
7. lis 2007

Myslím, že tomu říkali "dřevěná bednička s víkem" 😀

grej
7. lis 2007

Len 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Díky! To jim tam povím 😀

fiallinka
7. lis 2007

já mám tři tlusté knížky nebo tlustý malý polštářek, když se mi je nechce vytahovat...

chiwule
8. lis 2007

ahoj holky, včera po cvičení mě docela hodně křuplo v zádech v kříži, kde mě to od mobilizace docela bolelo...i manža to slyšel, dělal si legraci, že se mu rozsypu 😅 myslíte, že mi kostrč zas přecvakla do té nesprávné polohy a nebo se to naopak cvičením začíná fixovat tam kam má? nemáte některá podobnou zkušenost? 😕

len
8. lis 2007

Jó, Chiw... to neporadím 😒 Kdy jdeš k fyzioterapeutce příště? Kdyžtak bych jí asi zavolala...

lemulca
autor
8. lis 2007

tak já doma našla úplně bezvadnou vystuženou krabici na tu kočku s knížkou 🙂 je tak 40cm dlouhá a 15 cm vysoká tak je to akorát.
Jinak jsem včera cvičila (první týden mi naordinovala všech 10 cviků po 15 opakováních a pak něco budeme po 5 zvyšovat a něco snížíme) a cvičila jsem to 45 minut! Tak jsem zvědavá jak dlouho budu cvičit plnou sadu jako!!!

chiwule
8. lis 2007

len, právě že k ní jdu až zas po menzesu, teď mám poctivě cvičit a nahlásit těhu 🙂 😎 na druhou stranu, vzhledem k tomu, že mě nic nebolí a je mi fajn, tak to asi nebude nic zlého...předtím jsem měla pocit něčeho skřípnutého...
lemulco, mě to taky docela dlouho trvá! Poprvé jsem cvičila 6 cviků skoro hodinu, pořád jsem se dívala do knížky 🙂

lemulca
autor
8. lis 2007

možná mi to trvá tak dlouho proto, že se po každém cviku opravdu hodně uvolním a jednou se nadechnu a vydechnu bez cviku, a dýchám celkově opravdu zhluboka a pomalu...

chiwule
8. lis 2007

lemulco, tak to já taky...poprvé jsem cvičila s kamarádkou, co byla u nás na návštěvě, chtěla si to taky zkusit. a jí se normálně udělalo zle z toho, jak špatně dýchala - nemohla popadnout dech, motala se jí hlava a tak...proto raději dýchám uvolněně, nezadržuju dech - což se ani nemá a dávám si načas se vydýchat i mezi cviky...

chiwule
8. lis 2007

jen jsem se ještě chtěla zeptat na jeden cvik jak ho cvičíte - takové to pravítko - zaťaté břicho a stažené půlky...jak potom jdete dolů? v knížce se píše, že se nemá jít obratel po obratli ale ta moje mi říkala že se mám jakoby snažit udělat kočičku, i když ležím na podložce a tímto vykulením se pomalu dostat celýma zádama na zem - pořád zaťato...mě to ale nejde, dělám to pak obratel po obratli a to se nemá...nemůžu přijít na ten fígl 😠 jak to děláte vy?

campi
8. lis 2007

Chiwule: kdyz jsem cvicila sama podle knizky, tak mi pri kockach, jak se zveda ruka, taky lupalo v zadech. Ja jsem myslela, ze je to dobre, ale pry neni. Problem byl v tom, ze jsem se jakoby vytacela v pase (v knizce to tak vypada), ale ma se jenom zvedat ta ruka a koukal na malikovou hranu.

Ja cvicim na sedaku z gauce, mame je vyndavaci.

Kdyz zvedam zadecek, tak jdu pak dolu na dve doby jakoby obratel po obratli.

chiwule
8. lis 2007

campi - mě křuplo v zádech až asi 15minut po cvičení, seděla jsem na sedačce 🙂
jinak právě v knížce se píše, že se to nemá dělat obratel po obratli, jenže já nevím, jak to udělat jiným způsobem 😕

chiwule
8. lis 2007

doslova tam stojí:
"...odlepujte se od podložky rovně jako "prkýnko", ne obratel po obratli. ... pomalu se stejným způsobem vracejte ..." nevím jak udělat to prkýnko 😒

lemulca
autor
8. lis 2007

holky jaka ruka pri cviceni? Ja nikde ruce nepouzivam 😲
a zvedám se teda taky obratel po obratli... ☹

campi
8. lis 2007

Chiwule: no JAKOBY obratel po obratli, jak klesam postupne tim zadkem, tak to prece tak vychazi.. Jako prkno dolu jit nemuzes, to snad ani nejde. Nektere veci me moje mojziska trochu naucila jinak, nez je v knizce (i kdyz ma sama v te knizce clanek).

Lemulko: "kocky" jsou prece 3 a delaji se ve trech polohach - nejdriv klasicky kocici hrbet, pak zvedani pazi a potom vykrucovani nohou.. Vsechny cviky jsou na vsech ctyrech.

lemulca
autor
8. lis 2007

😲 campi ja delam kocky tři, ale jine tři ☹
prvni jsem na všech 4 ruce natažene, nohy i ruce v pravem uhlu - stahovani
druha stejně jen mam pod rukama podložku (krabici cca 15 cm) jinak stejne
a pak ruce v pokrčit a být jakoby na loktech a ohlížet se za vytáčenejma patama.
Nikde nezvedám ruce ☹

campi
8. lis 2007

lemulco: to ti asi jeste prida.. cviky 8,11 a 14
http://www.cvicime.cz/cviceni-praha-2005/cviky/...

chiwule
8. lis 2007

campi, já si právě říkala, že to fyzicky není snad možný a nebo že jsem děsný dřevo 😀 uff, tak to dělám snad dobře 🙂

lemulca
autor
8. lis 2007

campi ale já cvičím už 10 cviků a žádné mi přidávat nebude 😖
ted na ty cviky koukám, ale v tom odkazu od tebe jich je 20, já cvičím jen tyto: 7,10,15,16,17 a 20 a chybi mi tam cvik jak na zadech mam skrcene nohy u hrudniku a zadek strkam do vysky, a pak taky prvni a druhy cvik ktery cvicim na zadech nohy pokrcene a stahuju bricho zadek a u druheho zadek zvedam nahoru a pak ještě cvik že ležím na břichu a zadek stahuju.