Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
21. lis 2007

Jo, maximální, co smím mít, je křeček Evžen 😀

fiallinka
21. lis 2007

kay: no, já jsem se ty dva měsíce snažila jakž takž nestrefovat do plodných dnů, ale pak jsem zjistila katastrofální spermiogram a tak mne to přešlo, stejně to asi bude na ivf. A takhle podobně už jsem dospěla i k tomu, že nesleduju alkohol, cvičení, atd., to fakt nemá cenu. A taky jsem si říkala, že chci mimčo v létě - hmm, tak to už je mi teď taky jedno...
Ale cvičím už přes půl roku, tak už bych mohla podle průměrných odhadů otěhotnět 🙂. Jo, a o adopci taky můj chlap ani neuvažuje, a sama si to prosazovat nebudu, to nemá smysl, takže uvidíme.

campi
21. lis 2007

Manzel psa taky nechce. I kdyz mu pravidelne vyhrozuji, ze jestli se do roka nezadari, tak nejakeho domu prinesu. Psa bych ale chtela, i kdyby byly deti. Az budou chodit do skoly, tak si urcite nejakeho (kdyby byl dum tak dva) poridim.

Alkohol a podobne veci neresim, to bych z toho zivota uz 4,5 roku nic nemela 😎
Obcas - kdyz je nejaka pekna oslava - manzel rika: jestli se nam nahodou tento mesic zadarilo, tak jsi mimino utopila ve vine a mas ho na svedomi.

kay
21. lis 2007

no my už psa máme taky, nejdřív jsme ho chtěla já, ale nakonec to bylo z manželové prosby.. no a co se týče toho alkoholu - holky, já jsem si řekla jen tenhle měsíc, i kvůli tomu hubnutí a tak, že to prý zpomaluje spalování 🙂 Jinak nejsem žádný asketa.. a nehlídám to nebo tak..
len : křeček evžen je super..
no a co se týče spermiogramu, my ještě nic takového neřešili, protože já měla pořád problémy, takže jsme se vlastně ani neměli kdy snažit o mimčo, ale říkám si, že manžu po otm novém roce pošlu, abych měla klid, že je v pořádku, kdyby se nám nedařilo.. protože kdyby měl špatný spermio on, tak nevím, jestli by nás neposlali rovnou do nějakého CARu, protože jsme měla tu endometriozu.. 😒

kay
21. lis 2007

můžu se vás ještě zeptat, kolik vám je a jak dlouho se snažíte o mimi?

campi
21. lis 2007

33 let, 4,5 roku jsem bez antiko a 1,5 roku na tom pracujeme cilene. Mojzisovou cvicim s 3 mesicni prestavkou 11 mesicu. Pricinu nam zatim nezjistili.
Dnes mam prvni konzultaci v CARu, pristi tyden laparoskopii.

A to je - myslim - vse.

kay
21. lis 2007

campi: ve zkratce, ale je toho dost.. budu držet pěsti, aby vám to vyšlo a dneska vám už aspoň nějak poradili.. a jsi na neschopence?

romik82
21. lis 2007

25 let 4 roky se nažímš a 1 rok jsme v péči CARu.Příčinu zjistili zaitm jen anovulační cykly.Jinak zatim nic.No a čeká nás ještě genetika a nějaké vyšetření. 🙂

len
21. lis 2007

27 let, teď začínáme 23. cyklus (díky měření HA to radši počítám na cykly 😀 Ono kdybych to uvedla v měsících, není to zase tak dlouho, mám šíleně krátký cykly, ale byla by to nějaká spravedlnost, když někdo zvládá za rok 8 cyklů a já 16, abychom se jako oficiálně snažili stejně? 😀 ), v CARu mě berou jako 2 roky, takže jsem defakto začátečník 🙂

kay
21. lis 2007

jejda holky, no tak já nemám co povídat, když jsme se vlastně ještě ani snažit nezačali.. ale už skoro dva roky řešíme tu endometriozu.. Mě je 28. vždycky jsme měla mindrák, že mám staré rodiče (naši mě měli v 28, což bylo na tu dobu dost pozdě) a chtěla jsem mít děti do 30ti, což teda asi nestihnu..

len
21. lis 2007

Jo, jinak v CARu už jsme skoro rok, mám dost aktivního gynekologa, ovšem nenechám se sebou provádět víc než nějaký vyšetření, teď v poslední době maximálně ten Pregnyl... Občas mi připadá, že si někdo myslí, že v CARu mě automaticky připravují na IVF, ale není to pravda, prostě mi provádějí všechna ta vyšetření, co ostatní zvládají už na gynekologii, a hledají nejvhodnější řešení... Jo a jinak oficiální příčina - idiopatická neplodnost 😉

kay
21. lis 2007

aha, já teda myslela, že když Tě pošlou do CAR tak už se domluví to umělé oplodnění, ale já jsem v tomhle fakt analfabet.. a ten pregnyl je co? a když jste v CARu tak chodíte i ke své gynekoložce nebo jen tam?

len
21. lis 2007

Kay, ke svýmu dr. chodím dvakrát do roka na klasický kontroly a CYTO, jinak ne. Správně do CARu přijdeš minimálně po roce neúspěchu a oni v prvé řadě provedou všechna vyšetření a snaží se najít příčinu, proč se nedaří. A pak ji řeší od nejsnazšího přes složitější. Např. když žena neovuluje, nejdřív jí jen lehce stimulují vaječníky a na UZV sledují, co to dělá, snaží se otěhotnět přirozeně... Nebo když je zhoršené spermio, zkusí nejdřív jenom inseminaci. IVF má být až poslední východisko - buď, když je příčina vážná (třeba neprůchodný vejcovody, to jinak nejde) nebo když selže všecko ostatní... Fakt ale je, že existují i soukromá centra (ne všechna!), kterým jde v prvé řadě o zisk, tak se tě snaží do toho IVF natlačit co nejrychleji, že je tam nejvyšší úspěšnost 😝

Pregnyl je vlastně hormon hCG, píchají ho, aby přesně načasovali ovulaci, já mám po něm skvělý plodný hlen 🙂

len
21. lis 2007

Jo, jinak někteří gynekologové ta základní vyšetření provedou rovnou, takže do CARu už ženská dorazí s konkrétní diagnózou, tak to pak jde rychleji, ale ono je to vlastně jedno, kdo je provede, hlavně, aby byla 😉

kay
21. lis 2007

len, díky za info, no já jsm eteda uplně mimo mísu.. tak možná je to dobře 🙂 a ještě prosím Tě, inseminace není umělé oplodnění? to jsou dvě různé věci.. nechci tu otravovat s tímhle, vím, že to není ta správná diskuze 😒

len
21. lis 2007

No, takhle - je to "zásah zvenku," takže vlastně jo - do dělohy zavedou pročištěné spermie. Ale dál už se všecko odehrává přirozeně, takže je to vlastně jenom takové "postrčení" (ale na některé problémy zabírá bezvadně).
Jako klasické umělé oplodnění se většinou myslí IVF, "oplodnění ve zkumavce" 🙂

romik82
21. lis 2007

jejda holky jakou máte dneska náladu.Mě se vám tak dneska nic nechce to je děs

len
21. lis 2007

Já mám bezvadnou 😎 Na to, že jsem vstávala v 5 ráno (abych mohla hoďku cvičit 😉 ) a naměřila teplotu 36,1 (moje historické minimum, míň jsem nikdy neměla, takže zítra je tu MS), tak se cítím skvěle 😎

kay
21. lis 2007

jo, no já mám asi ty anovulační cykly, ale po stimulaci jsem ovu měla.. tak ještě řeknu doktorce o to spermio a pak budeme prostě třeba půl roku zkoušet a uvidíme..

kay
21. lis 2007

já mám taky docela dobrou. akorát musím sedět v práci 🙂 a tEď jste mi zase trochu psychicky pomohly, tím že s váma kecám a vidím, že není vždy vše ztraceno 🙂 a je ještě řada možností.. Stejně si někdy říkám, že tak moc chci mimčo, ale že stejně asi nikdy není nikdo připravený na to, co to znamená.. přečíst si můžu všechno, ale stejně dokud to nezažiju tak nic vědět nebudu..

len
21. lis 2007

No jasně, spermio je základ a pokud ti tělo reaguje na stimulaci, tak je to fajn 🙂

kay
21. lis 2007

vidím, že mám dneska nějakou filozofickou náladu 😀

kay
21. lis 2007

no je to fajn, jen kdyby mě nebolela ta kostrč 🙂 resp. spíš to asi bude všechno tím, že se ty spermijky nedostanou k tomu vajíčku.. když to mám teda dole celé stáhnuté.. a teď to snad tím cvičením povolí no..

campi
21. lis 2007

Moje fyzioterapeutka teda jeste rikala, ze nekdy je to fakt psychicke. Ze se zena podvedome tehotenstvi treba boji nebo ma pocit, ze nema spravneho partnera (nebo z nejakeho jineho duvodu, o kterem nic netusi) a tam dole se tak stahne a zakrecuje, ze nema sanci otehotnet.

len
21. lis 2007

Když já nevím, mám pocit, že na tu psychiku se dá shodit všecko, s čím si doktoři nevědí rady 😒 Otěhotnělo už tolik "problémových" žen, že třeba u mě mi to fakt přijde jako nesmysl 😖 A od toho chodím k fyzioterapeutce, aby mě tam odblokovala a nebyla jsem zbytečně stažená 🙂

romik82
21. lis 2007

Ty jo Cmapi to je ale v řiti fakt.Někdy je sice pravda že toho mojeho nejraději něčim praštila a zašlapala ho 20m do země ale tohle je zajímavý.To by mě nenapadlo že bych si mohla podvedomě vsugerovat že to není ten pravej táta pro mimi.Ale dneska je už možný uplně všechno fakt.

kay
21. lis 2007

campi: no to já doufám ne, manžela miluju, dítě chceme oba (já možná trochu víc), tak doufám, že to nebude psychické.. ikdyž je pravda, že jediný strach co mám je, že se ty spermijky nedostanou dovnitř.. 😉

campi
21. lis 2007

Kay: jak to myslis s tou neschopenkou? Na konzultaci v CARu ji nepotrebuji. A protoze pracuji na sebe, tak si ji nebudu brat ani na tu laparoskopii.

Len tu popsala vsechno perfektne. Ja bych mela mit vsechny potrebny vysetreni a zakroky na zacatku pristiho roku za sebou (vcetne imunologie) a pak se definitivne rozhodneme, zda jit na IVF nebo ne.

Jinak bych ti doporucila promluvit s partnerem o spermiogramu, je to opravdu zaklad a obcas trva delsi dobu, nez se k tomu chlapi sami dokopou.

len
21. lis 2007

A kolik ženských otěhotní, i když zoufale nechce? A kolik jenom proto, aby si udržely chlapa? A kolik je takových, co každoměsíčně od 7.DPO mají všecky možný těhupříznaky a dvakrát dennně testují? 😀 Když otěhotní tyhle baby, proč by to proboha nemělo jít zdravý holce s trochou optimismu a bezvadným chlapem, co ji podrží? Kdepak, fakt si myslím, že když už si někdo neví rady, hodí to na psychiku, to se nedá ověřit 😀

romik82
21. lis 2007

nejhorší asi bude když si člověk začne namlouvat nějaký hovadiny.Já už jsem na tom byla tak špatně psychycky že jsem se smířila s tim že mít děti nikdy nebudu a to jsem ještě neměla za sebou žádný vyšetření.A už jsem si začala namluvat různý nemoci a tak.
Ale potom mi pomohla jedna moc hodná paní a nějkým záhadným způsobem mě postavila zase na nohy.Jo ještě jsem se chtěla zeptat.Co to je ta idiopatická neplodnost