Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

macik
21. lis 2007

aha, tak já se jich zeptám, jestli tam můžu přijít bez doporučení jako samoplátce...ale dělaj to ve státních zařízeních?

len
21. lis 2007

Já fakt netuším... Fascinuje mě, že po republice jsou zařízení, kde to prostě na pojišťovnu nejde ani náhodou, a potom taková, kde to zase nejde jako samoplátci 🙄 Člověk chce pro sebe něco udělat a oni se tváří, jako bych to chtěla zaplatit z jejich kapsy a ještě si tím nenávratně poškodit zdraví 😝

macik
21. lis 2007

tak nějak...když se na mě ta doktorka koukne pouhým okem mezi dveřma, tak musí vidět, že při mé nadváze držení těla nebude asi ukázkové a že vzhledem k mému věku je záhodno vyzkoušet cokoli a vona takhle...ale zkusím ji obejít 🙂

kay
21. lis 2007

maciku a kde v Brně jsi to našla? já chodím taky v Brně..

campi
21. lis 2007

Taky jsem nemela zadne doporuceni. Cvicim v ISCARu v Holesovicich a platim si to.

kay
21. lis 2007

jo já cvičím zadarmo..

romik82
21. lis 2007

Tak s tímto jsem holky neměla vůbec problém.Našla jsem si na netu kde to dělají a potom jsem tam zavolala.Rehabka mi řekla že potřebuju papír od gynekolga tak jsem zavolala přišla pro papír a šup ve čtvrtek už jsem cvičila.Je to divný že s tím někteří dělají takový ciráty.

macik
21. lis 2007

kay-na poliklinice ve Starém Lískovci...mě to vyhovuje, že to je blízko, jinam bych jezdit nestíhala a paní dr mi takhle překříží plány 😒

kay
21. lis 2007

aha, já chodím na hybešku, no tam bys možná mohla jet šalinou ne? Mají tam od 6h ráno do 19:30.. a stejně tam pak po tom srovnání a tak jdeš jednou za měsíc..

romik82
21. lis 2007

stejně je to brodel když to tu tak čtu.Na co si to zdravotní platíme když to potom nemůžeme využít.Člověk chodí do práce dře se jak magor a potom když něco chce ještě aby si to platil.Tak to už jse dneska druhá věc která mě dožrala 😠

romik82
21. lis 2007

Někteří ti doktoři to je fakt na pár facek.dělají jak kdyby to platili ze svýho fakt.Jdu si uvařit bylinkovej čajíček abych se uklidnila. 😀

len
21. lis 2007

Hlavně, že máme to "bezplatný" zdravotnictví 😉

macik
21. lis 2007

no, na hybešce pracuje manža, to by šlo...a tam jsi přišla bez doporučení? mají nějaký kontakty na webu?

kay
21. lis 2007

no holky, myslím že po novým roce se nedoplatíme už vůbec.. 😖

campi
21. lis 2007

Holky, jestli jste z Brna, tak tam je "hlavni" mojziska Hana Volejníková

Adresa: Tomečkova 4, 63800 Brno Tel: 544 211 557;737 430 182

kay
21. lis 2007

macik: doporučení jsem neměla, já tam vlastně šla s tou kostrčí, a když jsem tomu doktorovi všechno povykládala, on mě udivil tím, že to je všechno od té kostrče a od pánevního dna a napsal mi 6x rhb a pak mojžu.. títra jdu na poslední rhb a když to dopadne dobře, začnu už s normální mojžou.. Je to osteologické centrum, hybešova 18, MUDr. Petr Štourač, Tel: 543 331 835-8, ten štourač je ten doktor, co Tě k němu objednají na vstupní prohlídku a pak on tě pošle k jedné ze slečen, co dělají i Mojžu.. jo, za tu vstupní prohlídku musíš zaplatit 100,- 🙂

len
21. lis 2007

No, těch 30 korun mě fakt nezruinuje, člověk platí za větší blbosti 😉 A koneckonců zase musím říct, že v CARu, co tam lezu skoro pořád a provádějí se mnou šílená vyšetření, tak jsem neplatila ani korunu. Ani za IUI. No a jestli za to teď dám 30 - ráda, určitě to stojí mnohem víc. A aspoň bude u praktika míň důchodců, co chtějí jen pokecat 😉

kay
21. lis 2007
kay
21. lis 2007

len: no já chodila asi rok k doktorovi homeopatovi, kde s eto platí velmi tučně (první návštěva asi 2tis.) takže mě to taky nerozhází, ale spíš mě štve, že zavedou placení u dr. a za recepty ale že by snížili zdravotní pojištění to ne..

macik
21. lis 2007

kay...no jo, ale kdybych měla něco s kostrčí, tak mi to ta moje mudra taky napsala...mám strach aby mě nevyrazili, když mi vlastně nic není, jen su tlustá a bezdětná 😝

campi
21. lis 2007

Kay: proc myslis, ze jsem spechala na laparo jeste pred koncem roku 😀 ?

Ne, vazne.. Mam zazadano o nadstandard, takze si stejne budu neco priplacet, neni nad vlastni zachod. Ja jdu vetsinou cestou nejmensiho odporu, nez litat po doktorech a pojistovnach, to si radeji tech 700 Kc jednou za dva mesice zaplatim, ale je to fakt bordel, zvlast jestli jsme vsechny u VZP.

A zadarmo ted zdravotnictvi stejne neni, zrovna pred chvili mi mama psala, ze nakoupila na LDN, kde mame nepohyblivou nemocnou babicku, zdravotni pomucky jako sponzorsky dar za nejakych 6 tis.

len
21. lis 2007

A proč by ho měli snižovat? Už tak na mě stát dává víc, než já dávám jemu... A beru to tak, že ty poplatky zaplatí lidi, co to opravdu potřebují, když je někdo zdravý, nebude šizený na tom, aby to plošně zvedli všem... Samozřejmě, že s hromadou věcí taky nesouhlasím (luxusní paláce pojišťoven...), ale zrovna ty poplatky mě neberou. Já jsem takový exot, co byl i pro placené vysoké školství 😀

Macik - proč by tě měli vyrazit? Nemůžeš otěhotnět a chceš s tím něco aktivně udělat. Máš nadváhu a chceš cvičit 😉

kay
21. lis 2007

maciku: já su taky tlustá, navíc on mi zjistil blokace a to Ty sama ani netušíš.. za pokus to určitě stojí, a Lenka je moc hodná a šikovná..

macik
21. lis 2007

kay-tak jsem tam hned zavolala a už jsem objednaná...sice až 7.12., ale to už mi tak neva...hlavně že vůbec, že...

kay
21. lis 2007

campi: je fakt, že i já si raději připlatím za vlastní záchod a soukromí. Nemám problém s tím, že bych si to nemohla dovolit, ale už jsem zažila i dobu, kdy jsme fakt neměla a počítala každou korunu a to kdybych měla platit ještě doktora, tak nevím nevím.. ☹ U VZP jsem samozřejmě taky.

kay
21. lis 2007

no paráda, skvělý, tak pak napiš jak jsi dopadla, ju? a co jsi jim řekla? že nemůžeš otěhotnět a chceš cvičit Mojžu?

campi
21. lis 2007

Len, zase s tebou musim souhlasit. I s tou vysokou skolou - vse natvrdo jako v Americe. Je mi jasny, ze by byli lidi, kteri by si proste nemohli dovolit stonat nebo jit studovat, ale prineslo by to vic uzitku. Za ty penize by se samozrejme musela zvysit kvalita.

Poplatky za pobyt v nemocnicich mi taky prijdou ok, babicka tam lezi uz 2 mesice, setri se ji duchod, ted jsme tedy dali ten sponzorsky dar. Vzdyt doma lidi utrati urcite vic nez 60 Kc na den.

O tom, kolik jsem dala za alternativni lecbu, ani nemluvim🙂

kay
21. lis 2007

jo a prosím Tě nelekni se, ten dr. štourač je nachluchlý, akže trochu špatně mluví a má naslouchátko, ale jinak je fajn, když nevíš, tak ti všechno vysvětlí.. Neboj. Myslím, že mě taky objednali až za 10 dní, ale to už vydržíš 🙂

campi
21. lis 2007

Ja taky nejsem nijak bohata, 9 mesicu jsem byla bez prace, nez jsem se pustila do vlastniho podnikani, ale na urade prace me teda nevideli. Vim, ze kdybych nemela partnera, ktery me podporoval, tak bych takhle nemluvila a nemohla si dovolit nejit si poro podporu, ale je to vsechno o prioritach. Ja si proste nekoupim po roce novy kozacky nebo dalsi kabelku a dam to radeji do kvalitnich potravin nebo cviceni.

len
21. lis 2007

No, já si to vyzkoušela rok v Británii, tam jsou VŠ placený a je to o něčem jiným - student školu platí, tudíž škola se musí snažit, aby měl co nejlepší podmínky a studijní pomůcky - když se to studentům nebude líbit, může jít na jinou školu i se svýma penězma. A že by třeba kantor dorazil pozdě (nebo vůbec) na přednášku? Neexistuje! A na druhou stranu studenti vědí, že do toho vrážejí svoje peníze, tudíž si třikrát rozmyslí, jestli se budou flákat, neučit se na zkoušky nebo si školu záměrně protahovat o několik semestrů.
A nemusí se jednat o žádný horentní sumy, ono stačí symbolických pár tisíc. Když na to někdo nemá, existují sociální stipendia. A pro ty, kdo na tom nejsou zas tak špatně potom od státu výhodné půjčky, které student splatí až poté, co školu dokončí a začne slušně vydělávat. Studium byla volba, nikoli zašívárna 🙂