Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

macik
6. pro 2007

tak zejtra jdu na vstupní vyšetření před začátkem mojžíšky-tak jsem zvědavá..uvidíme, co mě čeká 😅

kay
6. pro 2007

macik: neboj nejspíš s Tebou budou jen tak hejbat 🙂

janka12
7. pro 2007

Ahoj holky, dnes rano jsem byla poprve na Mojzisce. Doporuceni od obvodacky ji uplne stacilo a hned mam par cviku. Nastesti neshledala zadne dramaticke problemy. Rikala, ze drobne blokady zeber odstranime a ze cviceni by mi pak zada melo udrzet v poradku. V lednu mi udela mobilizaci. Tak jsem rada, ze jsem se dokopala k obvodacce pro doporuceni a ze zacinam neco delat pod dohledem zkusene rehabilitacky.

GREJ: dekuji moc za doporuceni. Jsem taky u pani Kolaci. Prijde mi fakt zkusena a sikovna, coz jsem presne hledala. takze dekuji 🙂

janka12
7. pro 2007

GREJ: prosim o radu. ted jsem si vsimla, ze na karticce, kde mam terminy dalsich navstev je napsano, zse s sebou rucnik a prezuvky. Nosis to s sebou? Rucnik je jako pod sebe na lehatko?? Diky J

grej
7. pro 2007

Janka - jsem ráda, že ti pí Kolací vyhovuje tak jako mě🙂 Tak držím palce ať se ti záda jen lepší a ať ti to pomůže!
Já s sebou nic nenosím, kartičku mám taky, ale nějak jsem se do ní ani nepodívala 😉 Teda - kartičku mi dala jen při první návštěvě a pak už ne, protože jsem se vždycky domlouvala na termínu telefonicky.
Nosím si jen gumičku, abych si mohla sepnout vlasy, aby jí nepřekážely...

macik
7. pro 2007

tak já dneska byla na vstupní prohlídce a na cvičení mě objednali až na leden a navíc prvně tři týdny dvakrát týdně normální rehabka a pak teprve mojžíška...pan doktor doporučil mobilizaci kostrče i žeber-když mě žebra promačkával, tak jsem jen hekala, bolelo to jak blázen...jsem si po tom jeho vyšetření a okomentování připadala jak chodící troska 😕 ..říkal, že pánev můžu mít zablokovanou v důsledku problémů s močákem, které mám už léta (nálezy žádný, jen prostě často chodím a po mírném prochladnutí hned pálení a štípání)a taky i z prodělaných kvasinkových zánětů, že tím se ta oblast sevře a je třeba to zas uvolnit...tak čtvrtýho ledna začínáme uvolňovat

kay
7. pro 2007

maciku tak super... oni asi naordinuj ty rehabky před Mojžou každé.. a ke komu teda budeš chodit? S tím močákem to mám podobné.. a ono to může být opravdu s tím spojené..

macik
7. pro 2007

já ani nevím ke komu, to mi pan doktor neřekl 🙂 jinak sranda je, že včera jsem měla hoooodně plodný hleník, tak jsme si s manžou říkali od rána, že na to večer hupnem, no a večer se nám oběma udělalo docela blbě, ale přemohli jsme se.....no a dneska pan doktor, že by snad s tím plozením i počkal a to mi shodou okolností řekla i léčitelka, tak teď nevím, jestli si přát, aby to včerejší snažení zabralo nebo ne 😕

kay
7. pro 2007

neboj, když se zadaří, tak zasebudeš dělat všechno pro to, aby to bylo v pořádku, a když se nezadaří, budeš dělat všechno pro to aby se zadařilo 🙂 tak to mám alespoň já..

fiallinka
7. pro 2007

macik: když se podaří, tak neboj, vždyť to tělo si to samo zařídí

macik
7. pro 2007

ale jo, já si taky říkám, že když by se zadařilo, tak to troskoidní tělo asi má pocit, že to zvládne 🙂 ...ale asi bych se cítila líp s dobrými výsledky, ať na mimi zbytečně nepřenáším nějakou zátěž (jsem uprostřed detoxikačního programu, mimojiné)....

pro jistotu ještě pošlu manžíčka na spermio, dostali jsme žádanka...abych se já nedávala pár měsíců dohromady a pak jsme neřešili další problém....

lesnenka
7. pro 2007

Ahojky. Můžu se zeptat po jak dlouhé době cvičení vám dělali mobilizaci páteře? Já už měsíc cvičím doma podle knížky, ale ještě jsem u žádného odborníka nebyla. A jak dlouho vám trvá než zacvičíte celou sestavu?

fiallinka
7. pro 2007

lesnenka: mně asi po necelých dvou měsících. Ale jak jsme to tu už probrali, podle mne nemá moc cenu to začít cvičit jen podle knížky, i když uškodit si tím asi nemůžeš... ale já jsem tu knížku taky nejdřív měla a když jsem se o to pokoušela, skoro nikdy jsem to necvičila tak, jak mne to rehábka pak naučila, ona tě to naučí, zkontroluje, a hlavně ti to trošku přizpůsobí. Jo, celá sestava trvá jak komu, ale asi tak hodinu by určitě trvat měla, spíš tak hoďku a čtvrt prý podle mé rehabky a u mně to tak fakt je.

kay
7. pro 2007

lesneka: mě teda dělala mobilizaci kostrče 2x hned druhý a třetí týden rehabilitace (přípravy na Mojžu - ale já s ní mám problém).. Normálně se dělá ten první nebo druhý měsíc, podle potřeby.. co se týče cvičení, jsme asi ve 3/4 opakování a trvá mi to cca 40 - 50 min . podle toho jak jsem unavená, nebo jestli ráno víc spěchám a tak.. ale dnes jsem se domluvila s rehabkou, že si to můžu rozdělit a cvičit ráno jen ty posilovací cviky + kolíbku a vytlačování kolen.. a večer ten zbytek. to jsem ráda.. Tarána mě opravdu stresují 🙂)) ale nevím, jestli to podle knížky bude to pravé ořechové.. já bych teda taky nepochopila, co se má cvičit, navíc se ty cviky upravují a prochzejí vývojem, a taky ti rehabka řekne co je nejlepší pro Tebe.. a bez té nápravy celého tla je to spíš o ničem, ale to už se tu psalo hodněkrát..

zunna
19. pro 2007

Ahojte, neviete niekto kontakt na dobru fyzioterapeutku v Bratislave? Dakujem moc.

len
19. pro 2007

Zunno, čtvrtý kontakt shora je do Bratislavy:
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

ika00
19. pro 2007

Zunna, napisala som ti IP 🙂

zunna
19. pro 2007

Dakujem dievcata. Skusim, dam vediet, ak by to niekoho potom zaujimalo.

kay
19. pro 2007

ahoj holky, tak jak se vám cvičí? Já byla minulý týden na kontrole, tak prý lepší. Ta vůle trochu opadává, ale pořád se snažím 🙂 Jak jste na tom vy?

fiallinka
19. pro 2007

kay: ahoj, snažím se už osmý měsíc a přes vánoce a silvestra nebudu doma, takže cvičení odpadá 🙂, ale snažit se budu dál, v únoru jdu na ivf, tak ať tu šanci zvýším .

kay
19. pro 2007

fialinko, tak to Ti budu držet moc pěsti.. Já vždycky jdu na tuhle diskuzi s nadějí, že tu konečně někdo zvolá, "hurá" jsem těhotná, tak třeba budeš první Ty 🙂 Já se o vánocích právě chystám být doma a cvičit opravdu pravidelně 🙂 no hlavně si přes svátky odpočiň 🙂

nimmo
19. pro 2007

kay: kdyby si tuhle diskuzi procetla celou, tak by si zjistila, ze nas tu uz par uspesnych je 😀 tak preji hodne vytrvalosti ve cviceni i ostatnim 😉

len
19. pro 2007

Cvičím, cvičím, hoďku každý den... Nijak zvlášť mě to nebaví, ale vytrvávám 😀

nimmo
19. pro 2007

🙂 len tobe to tu preji asi uplne vsichni 😀 vzdyt ja se na to cviceni prihlasila, az kdyz sem si tu precetla, ze si se aktvine prihlasila ty 😕 takovej tajnej vzor, hi hi, i do Caru k apolinari sem byla objednana - jo vlastne to musim zrusit! sem na to uplne zapomnela...

len
19. pro 2007

😀 No tak díky, to potěší 😀 Tak teď bych pro změnu já ráda následovala tebe 😉 Všichni nás zavrhli, už mi zbývá jen můj věrný teploměr a Mojžíšová 😀

kay
19. pro 2007

nimmo, jejda, no je fakt, že jsem ji nečetla celou, ale jsem moc ráda.. Spíš jsme to myslela tak, že to bude někdo z těch, které jsme tu "poznala"(len, lemulca, campi, macik...) Ale díky za přání, vidím, že má fakt úspěch. Můžu se jen zeptat, jak dloujho jste se snažili a po jak dlouhé době cvičení s vám to povedlo?

nimmo
19. pro 2007

kay: snazili jsme se rok a ctvrt a cvicila sem necely tri mesice, kdyz se zadarilo 😉 jsme oba zdravi a cekala me laparoskopie, kam se mi vubec nechtelo jit, tak sem to furt odkladala

kay
19. pro 2007

nimmo, tak to je moc pěkný, já te´d cvičím druhý měsíc, takže doufám, že v lednu to klapne 🙂

kay
24. pro 2007

holky, krásný štědrý den 🙂 jo a dneska mi to akorátvyšlo, že začínám cvičit plnou Mojžu 🙂 tak třeba to něco přinese.. držte se 🙂

kay
29. pro 2007

ahojky opět já 🙂 chtělajsem sejen zeptat, jestli sem ještě někdo někdy nahlídne, holky, jak tocítíte, když jste po milování a druhý den máte cvičit Mojžu? Já cvičím ráno typosilovací cviky a mám strach, že to ze mě všechno odejde aže když už tam něco zůstane, těma cvikama to pěkně zničím nebo posunu dál něž má ☹