Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
19. led 2008

Evčo, díky, určitě se na to zeptám. Já taky nejsem nějaký velký sportovec. Na to aikido chodíme s manželem teď od září a docela mě to začalo bavit. Kupodivu, protože já jinak nikdy moc zalíbení ve sportu neměla 😅

kay
19. led 2008

ahoj evi a puzzi, no já teda bohužel taky necvičím nic jiného a ještě skoro celý týden sedím na zadku v práci.. No moje rehabka mi dala seznam věcí co se nemá dělat, vč. některých sportů, ale já se jí ptala jestli můžu cvičit na orbitreku, který máme doma, tak říkala, že jo, že u toho nejsou žádné otřesy a je to zátěž rovnoměrně na celé tělo.. Já teda na něm necvičím, protože mě pořád trápí kotník, kt. jsemsi loni v létě vyvrtla.. ☹ vy jste takový seznam nedostaly?

evamik
19. led 2008

Ahoj kay, už jsem si říkala, žes tu nějak dlouho nebyla... 🙂 Já jsem nic nedostala, ale já jsem hned hlásila, že se vůbec nehejbu, takže to asi nebylo nutný... 😀 A co tam je např. napsáno?? Sporty ani nemyslím, spíš jiný činnosti... co kdybych zrovna něco z toho provozovala... 🙂

puzzi
19. led 2008

Ahoj Kay, taky mi moje rehábka takový seznam nedala. Můžeš prosím napsat něco z toho seznamu? Je toho hodně? Na tom aikidu, co chodím právě možná docela otřesy jsou. Kotouly, pády a tak... Takže by to bylo nevhodný?

ramonaa
19. led 2008

Evamik...tak jsem volala tý Chalupský, objednací doba je 3 měsíce, takže začnu na těch Slovanech a uvidím, kdyžtak jim uteču. Nechce se mi čekat tak dlouhou dobu.

Kay...to by mi taky zajímalo, co je v tom seznamu???

kay
20. led 2008

dobré ránko, evi,já tu jsem, každý den čtu, když je co, ale nemám moc co psát.. cvičím teď 2a půl měsíce, zatím zvládám motivaci, ale každý den je to stejné 🙂 občas mám pocit, žeto nepomáhá, občas mám pocit že jo.. Na rhb jsem dosud nebyla, protože mám delší cykly, tak jdu až tento čtvrtek 🙂

holky, no já jsem ten seznam samozřejmě někam dobře schovala, zkusím to najít, bylo toho tam docela dost, z těch sportů si pamatuju že se nemá dělat aerobic, jízda na kole po terénu (na silnici jo) - prostě aby nebyly ty otřesy.. Puzzi, ale aby to bylavýmluva proč nehcat aikida 😀 zkus se na to zeptat rehabky... Jo a ještě sipamatuju že tam bylo to spaní na břiše a že se nemá pít pivo. To jsou nejdůležitější body pro mě 🙂 ale bylo jich tak 10, tak já je zkusím nají.

kay
20. led 2008

haha takjsem šikulka kouknu a vidím 🙂 těch bodů je 15 :
1) 2x denně pravidelně cvičit (Mojžu)
2) pít denně alespoň 2,5 l tekutin (počítá se i polévka)
3) nespát v leže na břiše, nesedat s nohou přes nohu (ani v leže nebo jinak si křížit nohy)
4) nenosit těžkou kabelku přes jedno rameno
5) přistoji nestát na jedné noze
6) nedělatžándou těžkou práci, nezvedat nenosit žádné těžké věci
7) nepracovat na zahrádce, jedině v kleče
8) nevytírat podlahu v předklonu, ale v kleče
9, necvičit aerobic, jazzgymnastiku, žádné doskokové sporty, saunování, jízda na kole v terénu
10) dát pozor na pády na zadek
11) nesnažit se první 2-3 měsíce otěhotnět
12) při dysmenorhee užívat kalciové šumivé tablety pár dní před menstruací
13) nemít pohl. stykkaždý den, před ovulací 3 dny abstinence
14) nestresovat se tím, pokud nebudete mít pohl. styk v době ovulace, žena může mít i extra ovulaci
15) nekouřit a nepít pivo

tak to je celé, pokud budete chtít něco dovysvětlit, jsem tu.

puzzi
20. led 2008

Kay, máš pravdu, pořád je to stejné 😉. Ale aspoň občas jdeme k rehábce, tak si pak můžeme psát, jestli nás pochválila a tak podobně.
Dík za ty příklady, co se nesmí. Myslím, že při aikidu otřesy nejsou, tak budu normálně chodit a za dva týdny se té mé rehábky zeptám. Pivo se nesmí pít, jo? Já ho nepiju, tak je mi to jedno, ale je to zajímavý, čemu to asi škodí?

puzzi
20. led 2008

Jé, koukám, že přibyl seznam. Díky moc, Kay 🙂. Super, tak nějak všechno dodržuju. Akorát teda pády na zadek - ty při aikidu jsou, občas spadnu na zadek i celkem prudce 😖.
13 a 14 jsou taky zajímavé, hlavně teda abychom přesně věděly ten den ovulace, to je trochu problém, že?
Nedělat těžkou práci - že by dneska vařil oběd manžel? 😀

puzzi
20. led 2008

Napadl mě dotaz k 3). Nesedat s nohou přes nohu - to je jasný. Ale co znamená ani vleže? To jakože když už nesmím spát na břiše, tak ještě k tomu na boku musím mít rovně nohy?

kay
20. led 2008

ahoj puzzi 🙂 no já se jí ptala na to pivo a ona říkala že neví, ale že to prý škodí.. že mám raději vyměnitpivo za víno, tak jsem to udělala, já to zas tak neprožívám,ale občas si dám.. no s těma pádama nazadek bych si fakt dávala pozor..
když jsme u toho oběda, prosím Tě jak se jmenuje to jídlo zapíkaný těstoviny s uzeným masem a zalitý vajíčkem? mám okno 🙂
no u té 13 taky nevím jakto odhadnout.. nejlépe je mít 3 denní abstinenci pokaždé, resp, já se asi budu snažit to nějak udělat tak, abychom se milovali pravidelně ob dva dny.. pro mě je to i tak moc, tak to možná prodloužím na 3 🙂

puzzi
20. led 2008

Kay, že by šunkofleky?
Vy máte dobrý spermio, viď? My právě moc ne a obávám se, že by ty naše spermie tři dny nevydržely. Takže kdybychom to zrovna trefili blbě, tak smůla. Ale je fakt, že taky nejsme žádný přeborníci, takhle po ovu např. klidně i pět dní nic... No uvidím, prostě až budu cítit, že se blíží ovu, tak se zkusíme tak nějak okolo strefit 😉. A až půjdeme na IUI, tak pak už body 13 a 14 budou stejně pasé... Teda vlastně 13ka by se hodila. Minule jsem šla 11. DC na UZ, folík byl ještě malej a že mám přijít 13. DC. Tak jsme mysleli, že to vyjde na 15. DC, takže 12. večer jsme si ještě užili. No a ono to vyšlo na 14.DC, takže pak jsme trochu litovali, že máme jen 1,5 dne abstinenci. zvlášť když jsou ty spermie pomalejší 😠. To musíme líp vychytat.

kay
20. led 2008

puzzi, jo 🙂 proč se tojmenuje šunkofleky,když se tam dává uzený 😠
no my spermio ještě nemáme ☹ ale v úterý jdu k mudr, tak jí řeknu o doporučenku. Manža užje s tím smířenej. akorát ho budu muset objednat, to by tam asi jinak nedošel nikdy 🙂 Hele já se to snažím vždycky nějak naplánovat,ale ještě ani jednou se mi nestalo, že by to vyšlo dle plánu 🙂 vždycky po MS si naplánuju kdy asi bude ovu (teda od minuléhjo měsíce zhrubaodhaduji) a podle toho to rozpočítám, abychom měli vždycky 2 dny přestávku, ale fakt to ještě nikdy nevyšlo 😀 😀 😀

puzzi
20. led 2008

Kay, koukám, že to je všude stejný. Plány pěkný, ale nějak to nevychází. Ať žije spontánní sex 😀.
Já dělám k obědu špagety s takovým kečupovo kuřecím mišmašem.
Chudák manžel na spermio, ten můj tam chodí sice dobrovolně, ale je na něm vidět trošku stres vždycky. Se nedivím... Před IUI jsem tam šla s ním do té kabinky. Místnost 2x2 metry, stoleček, židlička. Na chodbě naproti furt někdo otvíral a zavíral dveře. Prostě psycho 😀.

kay
20. led 2008

puzzi, teda no příjemné to asi nebylo.. alevíšco, já už měla tolikrát nohy do praku, koukalo na mě už tolik lidí,že myslím, že ti chlapi to holt jednou nebo párkrát za život snad zvládnou. ale je fakt, že jsem přemýšlal nad tím, jestli bych tam šla s ním a asi nešla 🙂 přece se nebudu kvůli tomu stresovat ještě já 🙂 nejlepší by bylo(i manžaříkal) kdyby se to mohlo dovést z domu..jen jestli to nemá nějaké "vedlejší účinky" nebo tak. No uvidíme.. Každopíádně myslím, že máme štěstí, že naši chlapi jsou takový, znám jich spoustu, co by do toho nešli.
a jsem ráda, ženejsem jenom já takový magor a plánuje si tulení 🙂

kay
20. led 2008

s tím magorem jsem to nemyslela špatně 😅

ramonaa
20. led 2008

Kay..díky za seznámek..ach jo nohu přes nohu dávám pořád a těžkou tašku přes rameno nosím taky. No a to pivko si taky sem tam dávám. Tak uvidíme, jestli to zvládnu omezit 🙂

puzzi
20. led 2008

Kay, já vím, jak to myslíš, víceméně po tý době neúspěšnýho snažení... kdo z nás není trochu magor? 😀
Odvézt z domova to někde jde, ale musíš to stihnout asi do půl hodiny. Slyšela jsem, že to někdo vozil v podprsence, prostě na těle, aby to mělo správnou teplotu. My to máme ovšem do CARu přes celou Prahu, takže bychom to stejně nestíhali. No ale manžel už byl asi 4x, tak už to nese líp. Jo, máš pravdu, ještě že máme v pohodě chlapi, že se tomu nebrání. Jsou chlapi, který by se radši ještě rok dva neúspěšně snažili, než jít na spermio. A myslíš, že se nebudeš stresovat ani na dálku? Já když věděla, že tam manžel jede, tak jsem byla strašně v práci nervní, že mi třeba zavolá, že si to rozmyslel, nebo že to tam nešlo nebo tak něco... No fakt větší nervy s chlapama než potom sama se sebou, mně už to ani nepřijde, kolik doktorů už mě vidělo...
Ramonoo, s tou nohou přes nohu se snaž to omezit, když si na to vzpomeneš. Taky to tak dělám. Stejně tak spaní na břiše, občas si na něj lehnu, ale když s to uvědomím, tak se převalím na bok. I snaha se určitě počítá 😉.

evamik
20. led 2008

Kay, díky moc za seznam - to pivo mě taky překvapilo, ale uklidnilas mě, že víno je v pohodě (nic jinýho nepiju...). 😉 S tím spermiog. se nestresujte - manželovi vyšel po necelých 3 měsících absolutně odlišně, takže ono to není po jednom asi moc vypovídající....
Ramonaa: to s těma nohama a kabelkou mi taky zdůrazňovala - první měsíc jsem si vůbec nemohla zvyknout, ale teď už si tak vůbec nesedám a kabelku nosím jen v ruce!

Můj manžel s tím jít na spermio neměl sice problém, ale zase nemohl vydržet ty 3 dny... takže byl hrozně nepříjemnej, ale zase se tam už pak těšil... 😀

puzzi
20. led 2008

Evčo, můj manžel měl taky problém s výdrží a to dost, trochu mu z toho pak hrabalo 😀. Možná ještě jak věděl, že nesmí, prostě zakázané ovoce... Je fakt, že po třech dnech už je to tam pak pro ně skoro vysvobození.
Ještě že nejsem chlap 😎.
Taky piju víno, tak jsem ráda, že můžu.

ramonaa
20. led 2008

Holky možná je to dobře, že se před tím spermiem musí dodržet ten půst, protože jinak by to třeba chlapům vůbec nešlo, přece jen nervy. Takhle je to pro ně alespon trochu vysvobození 🙂

Evamik...budu se snažit na to myslet, ale já házím nohu přes nohu sotva si sednu, ach jo. A kabelku holt budu nosit v ruce, protože přes levý rameno to neumím a pravý už musím mít celý pokřivený.

kay
20. led 2008

evi, no já nevím jestli nebylo spíš myšleno, že se nemá protě nosit kabelka na rameni nebo v ruce (jako abys nezatěžovala jenom jednu stranu)... nejlepší je batoh.. 🙂

puzzi, no já myslím, že by mi nic takovýho nenapsal. Tozas když už tam půjde, tak to zvládne.. ale samozřejmě, když bude chtít doprovod, tak půjdu s ním, ale asi ne až do té kabinky..

holky no já nevím, ale vydržet 3 dny bez sexu není přece žádná hrůza. Já teda měla v životě "štěstí" jen na jednoho takového, který to nezvládal (ale to jsem zase nezvládala já 🙂), ale to je kapitola sama pro sebe. Manža je protivnej až po delší době. a někdy je to on, kdo nemá chu´t nebo čas,nebo tak.. No ono vlastně když nad tím tak přemýšlím, vždycky je to na mě, jak mám chuť.. Mám na tohle asi štěstí. No i když po zkušenostech jsem si to snad i zasloužila 🙂

kay
20. led 2008

jo a s tím pivem jsem se jí ptala, tak říkala, že to nemusí být jako úplný zákaz ale hodně to omezit. Já třeba si dám občas po jídle s manžou napůl lahváč a to úplně stačí 🙂 ale když chceme popíjet, tak si dám víno nebo šampíčko.

puzzi
20. led 2008

Kay, manžel vydrží 3 dny bez sexu, to v pohodě, ale musí aspoň obden sám (ještě že je to tu anonymní 😀). Takže na mě nijak netlačí, prostě když se nám oběma chce, tak něco je, a když ne, tak si manžel pomůže sám. Tzn. že by byl protivnej, to není, prostě když potřebuje, tak potřebuje 🙂. Ale zas né že by musel 2x denně nebo tak, ale prostě ty tři dny už jsou u něj takové hraniční.
Holky a s tím alkoholem. My si dáváme občas trochu vína nebo o víkendu sedmičku napůl. Dřív jsem to řešila, jakože po ovu bych neměla, ale teď už to nějak moc nedodržuju. Ono stejně v těch prvních dnech po oplodnění to ještě nemá takový vliv, že? Do němoty se neopíjím, max. ty 3 dc vína, spíš míň. Tak snad si tím to otěhotnění nekazím...

puzzi
20. led 2008

Holky, dneska jsem cvičila ráno a teď večer jsem si to dala znovu. Doufám, že nevadí, když výjimečně cvičím víc? Já bych nejradši cvičila i 3x denně, kdyby to rychle mému tělu pomohlo. Každopádně příští cyklus to otestujeme 😉.

evamik
20. led 2008

Kay, s tou kabelkou je to určitě tak, že jde o to ji nenosit na rameni - v ruce to nevadí - výslovně jsem se na to ptala, prot. se mi to taky zdálo trochu divný...
Vydržet 3 dny bez sexu pro mě taky není hrůza (naopak 😉 ), ale můj manžel je v tomhle smyslu trochu hyper (pro něj je ideál tak 3x denně), takže už byl úplně hotovej a nebylo s ním k vydržení! 😀 Taky si říkám, že jsem pěknej chudák, když vidím, že ostatní chlapi to jako problém nevidí... 😅
Teď mě napadá - myslíte si, že vadí i nealko pivo??? To si totiž občas dávám...
Puzzi, já to mám s tím vínem přesně jako Ty! Taky jsem vždycky po ovu říkala, že radši ne, ale taky už mě to přestalo bavit! Taky myslím, že sedmička napůl nemůže těhot. ovlivnit!
Puzzi, promiň, že si to nepamatuju, ale jak dlouho už cvičíš?

campi
20. led 2008

Puzzi: kolik je manzelovi? Tohle jsem snad naposled zazila na vejsce...

U nas jsem bohuzel naruzivejsi ja (33) - klidne kazdy den - manzel (37) ma chut 1x za 7-10 dni!!!!

evamik
20. led 2008

Campi, proč bohužel??? Já bych byla docela šťastná, kdyby to bylo takhle!!! A mýmu manželovi je 31!!! 🤐

puzzi
20. led 2008

Evčo, dnes cvičím 11. den, takže zatím plná nadšení 🙂. Jo a dík za uklidnění s vínem, že v tom nejsem sama.
Mému manželovi je 30. A tak 1x za 2 dny je pro něj akorát. Ale jak jsem psala, naštěstí má kromě mě i ruce 😉.
Campi, já mám někdy pocit, že čím míň má chuť jeden, tím víc druhej. Koukám, že je docela umění, aby se ty dva našli. Ale já si nestěžuju a myslím, že manžel je taky spokojen. Prostě jak kdy... Každopádně někdy mám pocit, že snaha o dítě náš sexuální život docela pozvedla, hlavně mě to nějak víc začalo za ten poslední rok a půl bavit. Jsem zvědavá jednou po dětech 😀.

evamik
20. led 2008

Můj manžel má naštěstí taky ruce, jinak bych to asi nepřežila!! 😀 Snaha o mimčo náš sex. život sice taky pozvedla, ale spíš v první polovině cyklu, což mi můj drahý často připomíná! 😉