Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
11. únor 2008

len no tak to Tě teda taky obdivuju, já mám za sebou dvě období lenivá, kdy jsem vynechala asi dva nebo tři dny v kuse, jinak občas vynechám ráno nebo večer..

a když cvičím všechno naráz tak cvičím cca tu hodinku taky..

puzzi
11. únor 2008

Len, blahopřeju k nevynechání, doufám, že půjdu ve Tvých stopách. Zatím mám asi pět týdnů.
Já když cvičím, tak jedu prakticky bez pauz, takže těch 6 cviků v první půlce mi zabere tak těch 20 minut. Tak snad moc nespěchám...
Evčo, při kočkách vlastně nadechuju když se hrbím a potom výdech, když jdu zpátky, ale ne do prohnutí, ale do rovných zad. Prohýbat dolů by se nemělo.
Se to blbě všechno popisuje, co? Bychom se měly sejít a zacvičit si naživo 😀

evamik
11. únor 2008

To jo! 😀 Ale to bysme se musily sejít někdu u D1! 😉

len
11. únor 2008

No vida, Plzní jsem projížděla před týdnem, v Praze dřepím teď 😉
Jinak 20 minut mi zaberou první dva cviky. Potom 8 moje vlastní, 12-15 minut ty kolíbky a žabák, 8 minut kočičky 🙂

campi
11. únor 2008

40nasobky spatne nejsou🙂 Musis byt v dobre kondici, vetsina z nas zacinala 10nasobky apod. a nedostala hned vsechny cviky.

Ja to tedy presne na minuty zmerene nemam, ale prvni dva cviky mi zaberou vice casu, nez trva prvni dil serialu Ulice od pul sedme🙂. Tu druhou - odtlacovaci kolibku delam - taky celkem dost dlouho, po 5 opakovanich si delam kratkou prestavku. Celkem bych rekla tak 40 minut prvni blok a 10 minut 2 blok - kocky delam dooost rychle.

len
11. únor 2008

Jo a ještě jsem udělala experiment - vzala jsem si do práce alumatku a když tu z nějakýho důvodu musím být fyzicky přítomná přesčas, cvičím tu na podlaze 🙂

kay
11. únor 2008

len no tak to by se na mě na úřadě dívali asi dost divně 🙂 ale je fakt že máme tak pidi kancelář, že se nám sem nevejdeou ani 2 kočárky naráz, takže by tu nebylo ani místo 🙂

campi
11. únor 2008

Len: kdyz jsem v praci, tak snad pracuju, nee? 🙂
I kdyz ja nemam co rikat, kdyz pracuju doma... Ja potrebuju pravidelnost a pevny denni program - uderem pul sedme leham na zem a jdu na to.

barik
11. únor 2008

Holky jste fakt dobré, že vydržíte! Když už si najdu čas, tak vydržím opravdu všechny cviky 40 opakování, ale často se stává, že opravdu k tomu nemám časový prostor, což mě strašně štve. Snad na to přijdu, jak to vměstnat do každého dne, držte palce!!!

len
11. únor 2008

Campi, spíš jde o to, že třeba mám něco v Praze od 18-19 hodin a oficiálně dělám do 17. Domů mimo Prahu se mi to nevyplatí, takže tu hoďku-dvě zůstanu v kanceláři... No, tak tu cvičím, pokud nemám něco naléhavého na práci 😉 Naštěstí mám samostatnou kancelář...

tinulkao
11. únor 2008

Ahoj holky, mě cvičení paní Mojžíšové čeká teď ve středu. Mám už odmala velké problémy se zády a vzhledem k tomu, že se s manželem snažíme už od července rozhodla jsem se to zkusit, tak pak dám vědět jak to dopadlo.

len
11. únor 2008

Barik, já už dávno zjistila, že člověk má čas na to, na co ho mít chce... Nepopírám, že byly dny, kdy se mi to ale opravdu nehodilo a myslela jsem, že tu hoďku nenajdu, ale pokud člověk fakt chce, 90 % takových dní se zvládnout dá... Cvičila jsem i na horách při celodenním běžkování, taky ve dnech, kdy jsem měla celé odpoledne, večer i noc naprosto zaneprázdněné... Akorát se člověk musí něčeho vzdát, je to o prioritách... Takže když už šlo nejvíc do tuhého a já věděla, že rovnou z práce nasedám do auta, kterým pojedu sedm hodin a na místo dorazím v jednu ráno, tak jsem si holt ten den přivstala a obětovala půl hodiny spánku (těch 20 minut tomu ráno věnuju vždycky). Večer si odpustím něco v televizi, manžel se občas musí o večeři postarat sám, no a v nejhorším si vezmu do práce jídlo z domova a první půlhodinu polední přestávky věnuju cvičení... Ale já jsem lenoch líná a moc dobře vím, že když vynechám jednou, už to budu flákat na věky, musela jsem si na sebe uplést bič a vím, že cvičit prostě MUSÍM, ať se děje, co se děje...

fiallinka
11. únor 2008

tinualko: vítáme do klubu 🙂
holky, já myslím, že ohledně délky cvičení, dýchání, atd..., je poměrně dobré investovat (stojí něco přes stovku) do té knížky, je to tam dost podrobně. Když se cvičí všechno a neodflákne se to, tak by to kolem té hodiny mělo trvat, někomi i dýl - právě kvůli tomu dýchání by to nemělo být o moc rychleji, chce to ty cviky prodýchat - nic zvláštního, jen cvičit pomalu a dýchat zhluboka
campi: taky chodím na spinning a to už cvičit nestíhám, a beru to tak, že se přece nemůžu roztrhat...

evamik
11. únor 2008

Holky, nechci fakt vyvolávat paniku, ale já jsem chodila taky na spinning, ale slyšela jsem (a myslím, že to psal i někdo tady), že se to při nedařícím se otěh. nedoporučuje... 😒

barik
11. únor 2008

Holky nevíte, jaké sporty se ještě nedoporučuje? Já se tak trochu věnuju skoro všem, tak mám strach abych něco nepokazila!

len
11. únor 2008

No, asi ne moc všelijaký skákací a nárazový (aerobic), pak taky takový, kde na hodně dlouho zadržuješ dech (potápění)... Ale spíš je to tak, že nic se nemá přehánět, ale pokud je tělo na něco zvyklý, tak to třeba jenom omezit, ale určitě si to trvale neodpírat...
Já jsem takový sportovní antitalent, takže kromě Mojžíšky akorát v zimě běžky a v létě občas kolo a plavání, ale jsem vášnivý turista a i když jsem doma, snažím se aspoň 3-4x do týdne svižnou pětikilometrovou procházku před spaním 🙂 Jo a sex - to je bezva pohyb a při plánování těhotenství více než vhodný 😀

puzzi
11. únor 2008

Já jsem se ptala své fyzioterapeutky, jestli můžu chodit na aikido a vůbec co sporty. A je to tak, že pokud děláš nějaký sport už dlouho, máš na to navyklý tělo, tak fajn, prej by z toho taky nebyla nadšená, ale ok. Jedna její cvičenka pět let jezdí na koni, tak jí to nezakázala, asi je na to zvyklá. Ale já začala s aikidem až teď na podzim a to dobrý prej není. Obecně při Mojžíšový s žádným sportem nezačínat (ani třeba tenis a tak). Hlavně ne nějaký skákání, padání na zem apod. Naštěstí já jsem taky na sport líná, tak mám aspoň dobrou výmluvu proč ne 🙂)).
Len, jinak velkej souhlas s tím plánováním času. Když vím, že odpoledne fakt nebudu doma, večer třeba kino apod., tak si nařídím budíka na dřív a cvičím ráno. Normálně vstávám v 5,45, takže 5,15 je trochu krutý, ale jsem na to brzký vstávání docela zvyklá, dá se to.

kay
11. únor 2008

já to tady psala někde asi před 3 týdnama, jsou to skákací sporty např. aerobic, pak jízda na kole terénem, prostě takové, aby se zamezilo co nejvíc otřesům a a hlavně pádům na kostrč.

puzzi
11. únor 2008

Kay, s dovolením tady okopíruju, co jsi psala nedávno. Stáhla jsem si to do wordu a uložila, tak aspoň se to hodí.

Doporučení k Mojžíšové:
1) 2x denně pravidelně cvičit (Mojžu)
2) pít denně alespoň 2,5 l tekutin (počítá se i polévka)
3) nespát v leže na břiše, nesedat s nohou přes nohu (ani v leže nebo jinak si křížit nohy)
4) nenosit těžkou kabelku přes jedno rameno
5) při stoji nestát na jedné noze
6) nedělat žádnou těžkou práci, nezvedat nenosit žádné těžké věci
7) nepracovat na zahrádce, jedině v kleče
8) nevytírat podlahu v předklonu, ale v kleče
9) necvičit aerobic, jazzgymnastiku, žádné doskokové sporty, saunování, jízda na kole v terénu
10) dát pozor na pády na zadek
11) nesnažit se první 2-3 měsíce otěhotnět
12) při bolestivé menstruaci užívat kalciové šumivé tablety pár dní před menstruací
13) nemít pohlavní styk každý den, před ovulací 3 dny abstinence
14) nestresovat se tím, pokud nebudete mít pohlavní styk v době ovulace, žena může mít i extra ovulaci
15) nekouřit a nepít pivo

evamik
11. únor 2008

Teda, Puzzi, Ty jsi ale šikulka!! 😉

puzzi
11. únor 2008

😅
Evčo a co Ty po IUI? Už je Ti fajn?
Holky a dotaz k Mojže. Taky Vás trochu bolí ruce u kolíbek? Jak už dělám hodně opakování, tak pak už skoro nemůžu utáhnout ty nohy rukama 🙂. I když vím, že se to má jemně. Ale stejně, zvlášť to tlačení kolen do rukou a pak k sobě.

evamik
11. únor 2008

Puzzi, ani se neptej?! Dnes mě začalo být blbě a mám i teplotu... A teď se bojím brát léky... ☹

kay
11. únor 2008

jo jasně puzzi, aspoň to nemusím psát znovu 🙂
jinak mě bolí ruce u koček, jak jsem o ně furt opřená.. a u vytlačování kolenm mě bolely šlachy na levé ruce, tak je dělám jemněji a míň opakování..

puzzi
11. únor 2008

Kay, to je fakt, ruce u koček taky dostávaj zabrat. Ale to je jen 3x 5 opakování, tak to jde. Ale ze začátku jsem nemohla na těch rukou vydržet 🙂

kay
11. únor 2008

aha 🙂 no já jich mám 20opakování na každou stranu 🙂

fiallinka
11. únor 2008

evamik: to vypadá krajně podezřele, co myslíš 😎 😉
puzzi: ruce mne bolí, i když teď už moc ne u kočičky nebo co to je - no, jak pak máváš rukama...

puzzi
12. únor 2008

Evčo, myslíš, že na tebe něco leze? Tak to je pech... Tak jedině to vyležet a myslím, že Paralen a něco podobného by nemělo případně uškodit. Uvidíš, teď to nějak zvládneš a za odměnu budou za týden // 😉.
Holky, myslím, že kromě zadku a břicha budeme díky Mojže i pěkný svalouši na rukou, co? 😀

len
12. únor 2008

Ahoj ahoj 🙂
Tak kromě toho, že už jsem minule zpochybňovala body 13) a 14), po včerejšku si dovolím nesouhlasit i s bodem 5) 😀 Teda - v přesně specifikovaných případech - já byla zase včera u fyzioterapeutky a bylo mi řečeno, že jsem ještě trošku křivě, což bych kromě pravidelného cvičení mohla podpořit tím, že když budu stát, tak se mám soustředit, aby to bylo hlavně na pravé noze. Jak jsem malinko nakřivo doleva, mohlo by to trochu pomoct 🙂

Ale jinak super, opět žádné bloky, tak mě pěkně protáhla a porovnala a vylepšily jsme cvik 6 (na břiše, stahování zadku) - přidaly jsme tam ještě jeden pohyb navíc, jen takové stažení a uvolnění jednoho svalu, snad to dělám dobře... A mám slíbeno, že příště (asi začátkem dubna, to už budu cvičit víc jak půl roku) znovu zrevidujeme všecky cviky a možná některé vynecháme, pokud už nebudou třeba, popřípadě zase něco přidáme... Jinak těch 50 minut, co teď cvičím, je prý optimum 🙂

Puzzi - já teda nevím, ale já u kolíbek nepřidávám, mám jen 10-15 opakování od začátku... i když, já vlastně dělám jen tu druhou, místo první mám dva jiné cviky. A kočky taktéž 3x (5+10+10) opakování, tam se nikdy nepřidávalo...

Jinak co se týče IUI, já to tehdy snášela docela dobře, ale nechala jsem si ho bez stimulace, akorát mě po Pregnylu bolel zadek 😉 Daleko horší věci se mnou udělalo, když jsem se jeden cyklus nechala ukecat do Utrogestanu, to byla fakt síla 😝 No, každopádně teď už nemám ani IUI ani žádné hormony, dala jsem si předsevzetí rok jenom Mojžíšová a sex 😉

puzzi
12. únor 2008

Len, kočky taky nenavyšuju, to mám počty stejně jako Ty. To mě bolely ruce jen tak ten první týden, ono i 5+10+10 je dost, když jsem u toho koukala do papíru, jak vlastně 🙂
Kolíbky navyšuju, ale mrknu doma do papírů, jestli to není špatně. Vím, že žabák má maximum 20 na jednu nohu.
A nebylo Vám někomu v den IUI špatně? Mně možná po Pregnylu, možná to byla náhoda, ale ten den mi bylo blbě od žaludku, jak už několik let ne.
Len, blahopřeju k dobrým zprávám u fyzioterapeutky 😉

len
12. únor 2008

Já nevím, snášela jsem to dobře... Ale fakt jsem do sebe necpala kromě Pregnylu vůbec nic, akorát do mě zavedli ty spermie, ale nevidím důvod, proč by mi z toho mělo být blbě... Snad náhoda 😉