Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
12. únor 2008

Len, já taky měla jen Pregnyl den předem, jinak žádnou stimulaci. Možná mi bylo blbě náhodou, nervy a tak...
Utrogestan jsem pak brala taky, ten se mnou nic nedělal, až na to, že mi posunul MS asi o 4 dny, což bylo teda po IUI krutý (naděje a pak nic...).

campi
12. únor 2008

Pregnyl jsem uz zazila 3x, dvakrat mi nebylo nic a potreti jsem mela silene plactivou a litostivou naladu, koukala jsem uslzenyma ocima na monitor a bulela nad vsim.

V sobotu jsem zacala s menopurem - stimulace na IUI - a jsem porad desne utlumena a ospala. Tak nevim, jestli je to tim nebo ne, ja totiz hodne spim obecne.

Ke sportum: to fakt neresim, protoze kdybych se omezovala uz 5 let, co nemuzu otehotnet, tak bych ze zivota fakt nic nemela. Minuly rok jsem hodne jezdila na kole, mojziska me jenom upozornila, ze podle zad mam moc nizko riditka (shodou okolnosti jsem si tyden pred tim ty riditka zvysovala, protoze byly fakt nizko). A po pul roce cviceni mi rikala, ze kdyz mam jiny pohyb, tak cvicit uz ten den nemusim nebo kdyz jedeme nekam na vikend, kde se neda cvicit, tak staci dat prvni blok pred odjezdem v sobotu rano a druhy blok po prijezdu v nedeli vecer. Ja totiz prijela uplne vystresovana z chalupy, kde byla desne studena podlaha a kde jsem musela prestehovat pulku mistnosti, abych si udelala na cviceni misto, ze to tam fakt nejde, tak me tim dost uklidnila🙂

Len: myslis teda, ze je ten utrous zbytecnej? Taky mi ho po IUI cpou, ale kdyz mam vsechno v poradku...

len
12. únor 2008

Puzzi, mně Utr. posunul MS o 9 dní 😝 I když já si ani naděje nedělala, měla jsem nařízený test, ten byl negativní, ovšem poté jsem jetě dalších 5 dní musela na MS čekat, do toho podrážděnost, plačtivost, před Vánocema fakt paráda 🙄

Campi - nevím, dle mého, pokud máš normálně dlouhou luteální fázi a dle odběrů progesteronu dostatek, tak už to Utr. nevytrhne 😒 V mém případě určitě napáchal víc škody než užitku. Někde jsem četla, že počet potratů způsobených nedostatkem progesteronu je naprosto mizivý (nepočítáme-li samozřejmě holky, které trpí nedostatečností žlutého tělíska, ale u těch se to ví předem), takže takové to "na udržení a lepší zahnízdění" je dle mého spíš "když už do toho tolik investujeme, aspoň to pojistíme, ať si pak nevyčítáte, že jste neudělala dost" Fakt je, že ho nabízejí skoro plošně, ale na druhou stranu, když já se přímo zeptala, jestli v mé konkrétní situaci to může něco přinést, dr. přiznala, že asi ne.

campi
12. únor 2008

Jeste si o tom neco nastuduju. Ja ho uzivala 2 mesice, kdyz jsem mela krvaceni uprostred cyklu. Utrous mi nic nedelal a nakonec byl stejne k nicemu, protoze to krvaceni zavinil polyp - az narostl tak moc, aby ho gyn. objevil, tak jsem supala na jeho odstraneni. Se mi zda, ze ho davaji fakt plosne.

puzzi
12. únor 2008

Len, tak to jsme to před Vánocema prožívaly stejně. Já byla 14 DPO asi 4 dny před Vánocema, to jsem testla, nic, takže zklamání, ale pak jsem se s tím smířila. Jenže MS furt nikde, o Vánocích už jsem byla 18 DPO, tak už jsem si namlouvala, že ten test může bejt negativní falešně atd. No a den po Vánocích konečně MS. Jo a taky jsem měla po Utrouši MS mnohem slabší než obvykle, což mě docela překvapilo, no prostě Utrogestan nic moc. U nás v CARu ho asi taky dávají plošně a nechci se moc bouřit, tak asi příště jdu zas do něj. 5 dní zpoždění přežiju. Akorát jsem si říkala, že když je slabá¨MS, jestli nemůže část sliznice zůstat, což by ten další měsíc vadilo? No snad ne...
Campi, zrovna o víkendu jedeme ke tchýni, kde je zima, tak jsem zvědavá, kde budu cvičit. Ale v sobotu ráno to zvládnu ještě doma a pak to protahovací nevím. Myslíte, že výjimečně si můžu obě ty části spojit do jedné? V neděli bych pak cvičila zase už doma kvečeru a večer.

fiallinka
12. únor 2008

holky, hlásím 14 odebraných vajuch a ani to nebylo tak hrozné, jen břicho bolí 🙂

len
12. únor 2008

Fial, super 🙂

Puzzi, já měřila BT, takže jsem viděla, jak mi to postupně klesá, takže mi to bylo jasné... Ale MS měla taky jenom dva dny 😒
Pro srovnání - přirozený cyklus bez jakékoliv lékařské pomoci:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/808...
Cyklus s Pregnylem a Utrogestanem:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/794...
(přepněte si na Celsia, FF stávkuje)
Jinak já cvičím na karimatce, která zvládá studenou zem, i když venku mrzne...

Jinak můžu doporučit knihu Na cestě za dítětem od Hany Konečné - pro Pražačky - prodávají ji v Levných knihách v Jindřišské za 39,- Kč a za ty peníze určitě stojí 🙂

puzzi
12. únor 2008

Fiallinko, výborně a kdy si pro ně jdeš? Přeju, ať je Ti brzo ok, resp. na dva týdny. Pak pomalu ty těhotenské nevolnosti 😉
Len, taky měřím BT, ty poslední dny pak už mírně poklesla, ale zas ne moc. Jsem ráda, že ale nejsem jediná s takovou reakcí na Utrouš (posunutí + krátká a slabá MS), asi to tak prostě je. Už aby byl duben, to mě snad čeká 2. IUI, už se těším. I když teď jsem tak krásně v pohodě, žádnej stres, jestli to vyšlo nebo ne. Achjo, kdyby tak šlo otěhotnět nečekaně...

len
12. únor 2008

No, tak to v našem případě asi těžko 😀 Ale taky jsem v pohodě, s tím rozdílem, že já už zavrhla i tu IUI (pro nás, jinak samozřejmě význam má), Mojžíška mi včera plně schválila, že tomu chci dát rok času 🙂 Jinak jsem zjistila, že tam můžu platit poukázkama, co dostáváme v práci, což je super, i když manžel už se těšil, až je spolu půjdeme prostřílet 😀

len
12. únor 2008

Jo a ještě něco - Utr. mi sice protáhnul cyklus o 9 dní, ale následující naopak o 6 zkrátil, což při mé běžné délce cyklu... 😝 😝 😝

evamik
12. únor 2008

Ahoj holky, tak je to v pr... - jsem doma, mám virózu a je mi fakt zle... 😢

Fial, tak to je výborný!! 🙂

U nás dávají utrouš pouze v příp., že se stimuluje clomifenem, což mi připadá logický...

puzzi
12. únor 2008

Evčo, to je mi líto ☹. Ale dobře, že jsi doma, že to vyležíš. Na virózu ani snad nepotřebuješ antibiotika, Paralen apod. by uškodit neměl. Ale chápu, že jsi z toho špatná, zrovna když člověk chce bejt co nejvíc zdravej, tak...
Já mám ATB na ten močák, už druhej tejden, konečně už je mi pár dní docela ok. Minulej tejden jsem byla doma a od zejtra si beru zas dovču do pátku. Přece jen se mi to furt vrací, jenže se nemůžu divit, když s ATB většinou normálně chodím do práce. Tak tentokrát zkusim přidat ten "klid na lůžku".
Len, já měla cyklus po Utr. normálně 30 dní, jako obvykle, bych brala klidně o pár dní méně. A MS pořádně silnou. Proti Utr. nesrovnatelný.

len
12. únor 2008

No tak po Clomhexalu to smysl dává - tou stimulací potlačí růst sliznice a pak to zase musí nějak nahnat... Ale bez stimulace, když jsem měla potvrzenou sliznici dostatečnou, byl celkem na nic.
Teda, mně se to říká, já nebyla klasicky nemocná snad 15 let, občas na mě nějaká choroba leze, ale stačí mi den v posteli s hrnkem horkého čaje a je to docela OK... Ale s ATB bych si teda nezahrávala a zůstala pěkně doma pod peřinou 😉

fiallinka
13. únor 2008

evamik: no, já nechci, aby to znělo jako falešná naděje, ale vizóza a nachlazení prý někdy můžou pomoct uhnízdění mimča, tělo je oslabené a to pomáhá k zahnízdění... fakt, to mi říkal i doktor 🙂
já jsem se domluvila na poslední mobilizaci těsně před ivf a asi si i dnes zacvičím, břicho mne od včerejška skoro vůbec nebolí...

evamik
13. únor 2008

Holky, díky moc za podporu!
Fial, díky moc za naději!! 😉 To s tou mobil. je myslím rozumný, ať to máš pojištěný! 🙂 A kdy Ti je "vrátí"?

len
13. únor 2008

Fialinko, tak to bych byla těhu asi každý třetí cyklus 😀 Nevím, čím to je, ale v zimě jsem permanentně trochu nastydlá a jak se blíží MS, rýma se mi pekelně zhorší a přicházím o hlas... Ovšem teploty se nezvyšují (37 prostě nemám), jenom si vedle karimatky chystám hooodně veliký kapesník 😉

ededik
13. únor 2008

Ahojte baby, len som si odskočila z vedľajšej témy....Aj cítite na sebe, že Vám to cvičenie pomáha ???
Ja som si objednala dvd...ale to ma tak strašne nebavíííííííííí.....ja som skôr na také akčnejšie športy....

len
13. únor 2008

Ededik - jak se to vezme - neměla jsem předtím žádné potíže, takže ani nedovedu říct, že bych se cítila lépe... Nicméne myslím, že to má docela výsledky na zpevnění figury, to už po pár měsících cítím 🙂 A nijak extra mě to teda taky nebaví, nicméně motivace je dostatečně silná 😉

evamik
13. únor 2008

Ededik, mně se minimálně zlepšila MS, ale taky si myslím, že to, že by mě to bavilo, není úplně ten důvod, proč to cvičím. 🙂 Jinak jak už tady bylo několikrát napsáno - nemá moc smysl cvičit bez fyzioter., ke kt. bys docházela na mobilizace.

len
13. únor 2008

No, to je další věc - jednou za měsíc si dojdu k fyzioterapeutce, která mě pěkně porovná, a když odtamtud jdu, cítím se opravdu báječně 🙂 A navíc mě pak namotivuje tak, že z toho těžím ještě celý další měsíc 😀 Je to fakt super slyšet, jaké jsi měla všemožné problémy a jak se to měsíc za měsícem lepší 🙂

puzzi
13. únor 2008

Jsem na to úplně stejně jako holky. Nemůžu říct, že by mě to nějak extra bavilo, ale ani se u toho nijak netrápím. Prostě o tom nedumám, přijdu domů a hurá cvičit. Mám dobrej pocit, že pro to otěhotnění něco dělám, motivace je velká. Myslím, že kdybych cvičila jen sama doma podle knížky nebo dvd, že bych časem asi znejistěla, že to se mnou nic nedělá, že to asi nemá cenu a tak. Hlavní výhoda fyzioterapeutky je samozřejmě to provedení mobilizace, protažení, ale i takové jako nakopnutí, povzbuzení. Vím, že to je hlavní důvod, že u toho dlouhodobě vydržím.
Evčo, dobře to vylež, o víkendu už bude fajn. To, co píše Fiallinka, zní povzbudivě. I když já měla po IUI taky náběh na nachlazení, močák, kašel, no a nezabralo to 😒.

evamik
13. únor 2008

Puzzi, já už s tím stejně moc nepočítám... Mám taky znova náběh na močák a to už jsem byla docela dlouho v poho... 😒

ededik
13. únor 2008

Hm...len, ja práveže problém mám, som PCO...ale popritom mi doky odporučil cvičiť mojžišovú "aby sme to prekrvili"....tak asi to prachom zapadnuté DVDčko vytiahnem...a pustím si ho. 😀

evamik
13. únor 2008

Ededik, spíš ale zajdi za nějakou fyzioter., zvlášť když máš takovýhle problém, tak bys měla cvičit pod dohledem!

puzzi
13. únor 2008

Evčo, zkus strašně moc pít, fakt jednu sklenici vody za druhou, to někdy pomůže při začínajícím močáku. Bakterie se rychle vyplaví. No ale to asi znáš, když už taky máš s močákem zkušenost. Je to humus 😠
Víš, čím jsem se po té IUI a močáku uklidňovala já? Že je to 1. IUI a když nevyjde, tak to můžu hodit na ten močák a u 2. IUI pak můžu doufat zas znovu. No blbost, já vím, ale... Ovšem nebuď pesimista, šance je vždycky, naopak je spousta případů, kdy byly holky nemocný a pak zjistily, že jsou těhotný a bylo všechno v pohodě.
Ededik, taky doporučuju fyzioterapeutku. Ale nevíme, odkud jsi, a jestli tam v okolí je nějaká možnost.

ededik
13. únor 2008

Som z Bn...najbližšie je to v Trenčíne...Lenže u mňa je hlavný problém nedozrievanie dom.folíku...takže mojžišová je len tak pomimo....Poctivo meriam Bt....Ozaj baby, ovplyvní to nejako teplotu, keď si ráno o 4tej odbehnem na záchod /lebo strašne musííím/ a o 6tej meriam BT ??? 😅

puzzi
13. únor 2008

Ededik, já myslím, že neovlivní. Já měřím teplotu kolem šesté a skoro každou noc jdu na záchod. Někdy i třeba v půl pátý. A teploty mi docela vycházejí (někdy 🙂), doufám, že krátké odběhnutí na záchod to neovivní.

ededik
13. únor 2008

Nooo..to dúfam tiež....Dosť by ma mrzelo, keby som potom zistila, že to nie je ok... 😒

puzzi
13. únor 2008

Ededik, říkám si, že nejít na záchod a místo toho se dvě hodiny převalovat, že už to člověk nemůže vydržet, tak to by tu teplotu ovlivnilo jistě víc. Já jsem ze začátku ty teploty děsně prožívala, v době možné ovulace nebo čekání na MS jsem často nemohla dospat nervama, jaká bude teplota. To už mě naštěstí pustilo a mám pocit, že od tý doby, co se tím tak nenervuju, tak to vychází lépe 🙂. Člověk má totiž takovej podvědomej pocit, že když bude měřit pravidelně a správně, tak bude ovulace. Ale když budeme mít blbou noc, teplotu změříme blbě, tak to ovulaci beztak neovlivní. A např. teď v říjnu mi v CARu dělali hormonální profil (krev 3. DC a potom 20. DC), který potvrdil, že ovulace určitě byla, tak ten měsíc teploty byly tak rozkolísané, že fertility ovu nepoznal. Tzn. jsem se grafem stresovala úplně zbytečně...

puzzi
13. únor 2008

Jo a taky se říká, že když je žena těhotná, že má cca 6.-10.DPO v grafu další skok nahoru. Loni jsem brala Clostil, fakt asi 8 DPO skok nahoru a teploty se držely nad 37. No a nic z toho. 14 DPO test negativní, 16 DPO test negativní a v průběhu dne MS. Takže graf je dobrá věc, ale je nutný brát to trochu s nadhledem. Což teda já moc neumím.