Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
13. únor 2008

No, já většinou taky jenom drůbež a ryby, ale jednou za čas ten libový vepřový steak udělám 😉

lauritka
13. únor 2008

len prikladam link...mrkni na to http://www.ceragemtrencin.sk/ teraz v januari sa narodilo prve ceragem bejby 😅 par nemohol 7 rokov otehotniet..chodila mesiac a bola v tom. mne sa to stalo teraz tiez.. 😉

campi
13. únor 2008

Ani nevim, jestli ten ruzovy zewa softies je parfemovany nebo ne... Desnej toaletak ma Albert a Billa - holt jde o cenu. A osvedcil se mi bily toaletak DM drogerie. Dvouvrstvy papir mi prijde tenky, ale zkusim, az pojedu do Tesco, zkusit se ma vse. Ani jsem nevedela, ze tu hlasku o vraceni vyrobku pisou na kazdy vyrobek, ja to prekladala na kecupy.

Tolik k prvnimu zajimavemu bodu mimo tema🙂

A ted k masu: podle meho nazoru je dulezite nad stravou opravdu premyslet a kdyz clovek kupuje kvalitni potraviny, tak muze obcas ulitnout i na uzenine - ja si obcas udelam radost tirolskym libovym spekem. Vegetarianka jsem byla 7 let, manzel neji od puberty cervene maso, ted si davame predvelikonocni pust (bez masa a s minimem sladkeho).
Od sladkosti se snazim ustupovat, kupuju si teda cokoladu Lindt, ma vysoky obsah kakaa a leze dost do penez, tak si dam kazdy den tak 2 ctverecky, uspokoji me a nesnim tolik cukru jako kdyz sezeru na posezeni studentskou pecet!

evamik
13. únor 2008

Dva čtverečky denně?? Tak to bych fakt nedokázala, já buď nemám na sladký chuť vůbec, nebo sežeru čtvrtku nutely najednou... obzvlášť ujíždím na pikau... 😉

puzzi
13. únor 2008

Campi, ty taky překládáš? Toho máme tady na diskuzi všechny docela hodně společného, nezdá se Vám?
My se snažíme zbavit se návyku na sladké tím, že jsme přestali dělat domů zásoby. Občas si něco koupíme, sníme a pak zas pár dní doma nic není. I když poslední asi dva týdny se nám to zas nějak vymklo 😅
Evčo, já radši tu bílou Jesenku, ale Pikao taky dobrý 😀 A nutela je nejlepší ta dvojbarevná od Milky Way 😝
Už se těším, až bude jaro a léto a bude dobrá zelenina. Teď jí sice taky kupuju, ale není to nic moc.

evamik
13. únor 2008

Já kdybych neměla doma nic sladkýho, tak bych asi dostala úzkostnej záchvat. To nemůžu riskovat! 😀 Jinak já preferuju všechny čokoládový věci, takže mi najvíc chutná klasická Nutela, kvalitní čokolády, čokoládový sušenky a tak... hmmm, hned jsem na něco dostala chuť... Ale jím i hodně ovoce, abych nevypadala jako nějaký "prasátko". 😉 Já naštěstí moc netloustnu a naopak mi teď všude říkají, že mám přibrat, takže já to mám vlastně "léčebný". 😀

puzzi
13. únor 2008

Evčo, no většinou doma taky něco máme ;). A taky mám nejradši čokoládový věci, úplně nejlépe dostat nějakou bonboniéru typu Tofifeee 😝. Přesně jako ty, snažím se to kompenzovat ovocem a zeleninou. No a dokud nám to váha promíjí, tak je to v pohodě 😵. Jo a zrovna včera jsem koupila mandarinky a jsou pěkně kyselý, to se u čokolády stát nemůže 😀.

campi
13. únor 2008

Holky, vyzkousejte ten Lindt, treba horka cokolada s chilli paprickama je uplne orgastickej pozitek. Fakt staci dva kousky a clovek je uspokojenej🙂

barik
13. únor 2008

Holky pomoooooooooc! Po enmoci jsem se vrátila před 2 dny do práce, ale asi nejsem ještě úplně fit. Chodím totiž úplně fyzicky zmožená a nejsem schopna cvičit! Potřebuji od vás nějaké pořádné nakopnutí abych se nějak aspoň trošku přemohla! Prosím!

puzzi
13. únor 2008

Campi, Lindt je na mě moc hořká, resp. takový ty 70% a víc. Pak dělaj asi i mléčný, viď? No vyzkouším, ale bojím se, že by těch kostiček padlo i tak trošku více než dvě 😝
Barik, já cvičila i teď při nemoci. Měla bych strach pár dní necvičit, že se mi to zas začne šoupat zpátky ta kostrč. Ale to je asi blbost. Co třeba si dát méně opakování? Chceš nakoupnout, tak KOP! 😀

evamik
13. únor 2008

Campi, dík za tip! 🙂
Já teď, když jsem nemocná, tak taky necvičím, ale pak chci hned začít... Bariku, fakt nevím. Co zkusit cvičit míň opakování a třeba hned, jak přijdeš...

kay
13. únor 2008

holky, tak já dneska vůbec necvičila a vprácibyla taková zabíračka, žejsemkoupilaa snědla 4 zákusky ☹(((

evamik
13. únor 2008

Kay, tak aspoň jsi doplnila v práci energii! 😀 To snad není žádná katastrofa, ne?! Já taky necvičím úplně každej den - fyzioter. říkala, že se to nemusí hrotit, takže když jsi jednou za čas unavená apod., tak se myslím nic nestane...

puzzi
13. únor 2008

Kay, to je jednou za čas potřeba, prostě ne vždy se zadaří. Zítra bude zas líp, hlavně že víkend se blíží 😉.

len
14. únor 2008

No, co se týče čokolády Lindt, mám pocit, že tam se jeden čtvereček velikostně rovná tak čtyřem normálním 😀 Jinak na mě asi nemáte - já musím mít čokoládu v trezoru 😀 Sice znám kód, ale ono se to otevírá tak šíleným způsobem, že si vždycky třikrát rozmyslím, jestli ji vážně tak moc chci 😀 Jinak když se chci jó rozšoupnout, koupím si 1-2 belgický pralinky, jsou hrozně drahý, ale úúúžasný 😵
Jinak teď shazuju dolů přebytečný kilo, takže jsem převážně na zelenině, na trhu už zase prodávají, včera jsem sehnala 600 g cherry rajčátek za 15,- a nádherný papriky mají po 30 Kč/kg, tak už zase ujíždím na zelenině 🙂 A v restauraci, kam jdeme občas na oběd, nabízí přílohu vyměnit za teplou nebo studenou zeleninu, tak to je super, protože tam vaří opravdu skvěle 🙂

campi
14. únor 2008

Cokolada v trezoru? Tak to jsi me rozesmala.
Belgicky pralinky taky muzu, otec jich priveze z Bruselu - zrovna dnes tam letel - vzdycky pul kila a hned jsou pryc.
Lindt dela i mlecnou, ale ta nema tolik kakaa a latek, ktere delaji cokoladu cokoladou.

Moje mojziska rikala, ze pri nemoci nemusim cvicit nebo jenom dvacetinasobky. Prece jen je to cviceni pro telo narocny. Tak zalezi na nemoci, ja to vzdycky zkusim a vidim, jak to zvladam. Kdyz jsem se nemohla zbavit 6 tydnu kasle, tak to fakt neslo, pri hlubokem dychani jsem se vzdycky silene rozkaslala.

Kdyz uz tu resime vsechno mozne... Muzete mi napsat neco o ovulacnim hlenu? Ja si ho na kalhotkach nikdy nenasla, ale ted - kdyz stimuluju menopurem - se objevil. To znamena, ze se chysta ovu nebo ze uz probehla? Jsem z toho daka zmätena, protoze to bylo 7. DC. Dneska jdu na UTZ (8.DC), aby mrkli, jak rostou folikuly pred IUI, tak jsem zvedava, na kdy nas objednaji na IUI.

len
14. únor 2008

Campi, že se chystá... Může být i několik dní, ale většinou brzy po ovu zmizí. Jinak já ho na kalhotkách taky nemívám, ale při vnitřním sledování docela jo, utěšuju se, že jsem někde četla, že nezáleží na kvantitě ale kvalitě 😀

puzzi
14. únor 2008

Belgický pralinky jsem měla párkrát, mňam 🙂.
Já si bílkového ovulačního hlenu všímám na toaletním papíru (a zase jsme u toho papíru). Asi tak 3 dny před ovu ho jednou denně docela i cítím. Jo a teď piju dva měsíce kontryhelový čaj a mám pocit, že je toho hlenu víc. Tak kdyžtak vyzkoušejte. Ale nevím, jestli je to fakt ten důvod.
Campi, budu Ti držet palce, ať najdou nějaký pěkný folík. Jestli už máš hlen, tak by mohla ovu za pár dní být. I když bůhví, jak na to působí ten Menopur.
Jdu cvičit, ne že by se mi chtělo teda 😀

len
14. únor 2008

No, čaje se mnou nevyvedly vůbec nic, ani kontryhel, ani maliník... Nicméně se utěšuji tím, že mi v CARu udělali postkoirální test a s tím hlenem byli spokojení, přežívá v něm hromada spermií 🙂

puzzi
14. únor 2008

Len, tak to je super. Tenhle test mi nedělali, to je vlastně to jediný, co nevím. Ale při IUI je to stejně jedno.

len
14. únor 2008

Jo, to máš pravdu, při IUI ani žádný hlen být nemusí 🙂 Já o to sama poprosila, protože jsem si nebyla tím hlenem úplně jistá... Jo a co mi ho ale spolehlivě zlepšilo, byl Pregnyl 🙂 Nicméně teď jsem bez léků i jakýchkoli doplňků a bílek byl, sice ne moc, ale byl, ovšem asi mi došla baterie v teploměru, takže nějak nevím, na čem jsem...

campi
14. únor 2008

Aha, tak to jsem rada, ze je vsechno v poradku. Moc by se mi nelibilo, kdyby mi zjistili, ze uz mam po ovu. Tak to vypada na klasicky prubeh a ovu 11. DC. Drzte mi palce, at vyjde inseminacni den D na nedeli, v patek a v sobotu je manzel v Brne a to by byla fakt pasovka! No, vsak se to dnes odpoledne dozvim, jak to vypada. Vubec jsem to IUI neprozivala, ale ted to na me nejak dolehlo. Ono to fakt nejde - nemyslet na to a nedoufat!

Puzzi, cvicis, cvicis?

len
14. únor 2008

No, já taky mívám ovu kolem 11.DC, ale v CARu už mi Pregnyl píchali 8.-9.DC, aby to zachytili s jistotou... Kdyby ho píchli až 10.-11.DC, tak by to asi mohlo prasknout dřív, než by bylo třeba... Nevím 😒 Ale palce samozřejmě držím 🙂

puzzi
14. únor 2008

Campi, napsala jsem, že jdu cvičit, ale ještě asi 10 minut jsem strávila na netu, nějak jsem se nemohla dokopat lehnout si na tu karimatku. Ale docvičeno. Ta večerní druhá část už je v pohodě, to je rychlovka.
Taky myslím, že to nejde na to nemyslet. Když chodíme na ty UZ, tam nám sdělí, kolik má folikul mm, tak prostě pozítří se modlíš, ať zase povyrostl, ať je dobrej, ať to dobře načasujou. No a pak přemýšlení, zda se to povedlo. Přece jen člověk pro to hodně dělá, tak si přejeme ať ty návštěvy CAR a Mojžíška a všechno, ať je to k něčemu. A naděje při IUI je fakt větší než normálně.
Po Pregnylu jsem taky měla víc hlenu, asi na to má vliv.

fiallinka
14. únor 2008

campi: já ho poznám na toaleťáku, mívám ho vždycky a teď před ivf taky byl, hodně - a končí ovulací, ale může začít klidně i 10 dní před ní

campi
14. únor 2008

Tak velci folici jsou dva a IUI probehne v nedeli. Lepsi by byla pry sobota kvuli jistote, ze nepropasneme ovulaci, ale manzel je v Brne na zavodech se svym synem a nejde to zrusit. Tak nam zbyva jenom vyresit, co s 11letym ditetem v nedeli dopoledne. Samotneho ho v byte nechat nechceme, do Pronatalu ho brat taky nechceme, tak se budeme muset nejak vystridat.

evamik
14. únor 2008

Campi, tak Ti budu držet palce, ale já bych asi manžu donutila zrušit cokoliv! 😅 V 11 už by moh zůstat doma sám, ne?!

len
14. únor 2008

Campi, a nemůže tam odjet později (na ty závody?) - při tom přenosu už stejně být nemusí... A večer to pak ještě pojistit 😉

campi
14. únor 2008

Jedou tam uz v patek odpoledne, nejdriv je nejakej trenink a v sobotu od pul devaty rano do peti odpoledne autickovy zavody. Slibili jsme mu to uz v prosinci, sbira body na nejakej pohar, tak nevime, jak to zrusit. Kdyby slo o IVF, tak bychom dali Pronatalu asi prednost, ale tomu IUI stejne moc sanci nedavam... A realny dite ma proste pred tim neexistujicim prednost.

Mohl by tu byt sam a ani jemu by to nevadilo, je to bezvadnej a rozumnej kluk, ale kdybychom ho tu nechali a dohmatla se to nejak jeho mama, tak by ho nechtela manzelovi pujcovat. Bohuzel je trochu problemova, tak se snazime nedavat zadnou zaminku. Ale to sem vubec nepatri...

len
14. únor 2008

Aha ☹ Tak snad to bude i v neděli OK 🙂