Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
14. únor 2008

Campi, to je krása, dva folíky 🙂. Budu v neděli držet palce, vajíčko si určitě počká, aspoň to k němu nebudou mít spermíci daleko.
Já jsem byla teď odpoledne u homeopata, byla jsem tam hodinu a půl, vyzpovídal mě ze všeho možnýho a dal mi nějaký homeopatika na míru. Působilo to na mě fakt moc dobře, tak věřím, že mi to pomůže. Mělo by mě to zklidnit a napravit nějaký energie, tím pádem bude všechno fungovat lépe. Manžel k němu asi taky půjde. Fakt mám z toho radost.

evamik
14. únor 2008

Puzzi, tak to je super, že z toho máš dobrej pocit. Já obecně homeop. taky docela věřím, ale nějak jsem asi neměla štěstí - byla jsem 2x (pokaždý u někoho jinýho a s velkým čas. odstupem) a nemám dobrou zkušenost. Tak ať Ti to funguje!! 🙂

puzzi
14. únor 2008

Já jsem byla u nějakýho homeopata, kterej má na netu i různý články, fakt to na mě působilo, že ví, o čem mluví. Byla jsem tam hodinu a půl, poznal potom nějaký můj typ, ještě mi k tomu dával doplňující otázky a fakt to sedělo. Povzbudil mě, že dítě určitě mít budu a že díky tomu, že teď budu dávat dohromady ty energie, tak pak budu ještě lepší máma než bez toho. To se hezky poslouchalo.

evamik
14. únor 2008

Tak to je fakt optimistický! 🙂

blucka
15. únor 2008

Ahojky, chcela by som vsetky cvicitelky "mojzisky" podporit a dodat nadej. Cvicim uz niekolko mesiacov , tento mesiac sa mi nedostavila mrcha(myslela som na cysty) a vcera mi dr.oznamil, ze som v 5.tt, nie je vsetko vyhrate....ale....A to som tam nemala ziadne vajicko, ale absolvovala som mobilizaciu a myslim si, ze vdaka tomuto cviceniu sa to podarilo.

evamik
15. únor 2008

Blucka: Díky za podporu a naději! Tu, myslím, fakt potřebujeme! Moc Ti přeju, ať všechno dobře dopadne a je z Tebe brzo mamča!! 😉

puzzi
15. únor 2008

Blučko, taky děkuju za pozitivní informaci! Přeju Ti pohodové a 9 měsíců trvající těhotenství. Budeš cvičit i v těhotenství? Kdyžtak nám napiš, jestli jsou ty cviky podobné apod. 😉

blucka
15. únor 2008

Diky moc.Zatial neviem, dr.mi povedal, ze sa nemam namahat. Ale ak bude vsio ok, rada by som cvicila. Na to pravidelne cvicenie si clovek rychlo zvykne. 😉

fiallinka
15. únor 2008

blučka: výborně, povzbuzení potřebujeme, jen nakonec se ukázalo, že tam to vajíčko muselo být 🙂
no, a já hlásím, že dvě embryjka mám zavedená a tři zmražená - zbytek se neměl k světu. Ani to nebolelo, teď ještě aby se chytli .-). Na mobilizaci jsem byla tři hoďky před transferem 🙂

evamik
15. únor 2008

Fiall, konečně, že informuješ! 😉 Tak moc moc moc moc držím palce, ať se chytne aspoň jedno a je z něj krásný mimčo!!!! 🙂 Snad to vyjde, když jsi to měla i s mobilizací!

puzzi
15. únor 2008

Fiallinko, taky Ti moc držím palce, ať to vyjde. To je bezva, že ta mobilizace proběhla takhle těsně před. To by bylo, aby nebylo! Budeš teď ty dva týdny cvičit? A jak Ti je? Po IVF už je asi fyzicky lépe než při stimulaci, viď? Budeš doma na neschopence?

fiallinka
16. únor 2008

puzzi: teď prý cvičit nemám, a v těhotenství se potom cvičí jen něco, méně často a míň...ale to je zatím hudba budoucnosti. A zatím mne pořád trošku po tom odběru pobolívá břicho, tak doufám, že je to normální. Doma na neschopence jsem od odběru, a budu ještě příští týden, pak už chci jít do práce. Ale včerejší radost mne nějak přešla, no, snad to zas "naskočí".

puzzi
18. únor 2008

Ahoj při pondělku všem!
Nějak nám to taky vázne... Jak se máte, jak cvičíte? Já včera začala 40 opakování, tzn. už cvičím plnou Mojžu. Včera mi ta první část zabrala asi 30 minut a ta večerní asi 15. Když si vezmu, že každý den skoro hodinu cvičíme, tak jsme dobrý, ne?
Fiallinko, přeju, ať Ti to rychle utíká. Čekání na MS, resp. na to, že nedorazí, to je z celýho toho vždycky nejtěžší. Ale máš u sebe jistě dva schopné bojovníčci, tak se o ně hezky starej 😉

evamik
18. únor 2008

Puzzi, já teď už skoro tejden necvičím... jak jsem byla nemocná a teď mě hrozně bolí břicho, jak přichází MS... Radši jsem sem ani nepsala, prot. mám docela depku a nechci kazit náladu... 😒
Ale to jsi fakt dobrá! 🙂

fiallinka
18. únor 2008

puzzi, evamik: ahoj, já jsem si říkala, kde jste se poděly... no, já teď doma kynu, žeru 🙂, necvičím a pozoruju se. Hmm, ještě přinejmenším týden budu čekat... no děs.

evamik
18. únor 2008

Fial.: Vydrž! Určitě se Ti to vyplatí! 😉

puzzi
18. únor 2008

Evčo, to je mi moc líto, že přichází MS ☹. To je nejhorší, když už je to na spadnutí, ale malinká naděje stále zůstává... Nesnáším, když začnu nejdřív jen špinit, nejlépe když se hned naplno rozjede MS. Člověk je zklamaný, ale musíme vydržet. Příští měsíc to budeš mít bez virózy a taky prej je druhá IUI úspěšnější než první 😉
Fiallinko, je to asi na bednu, co? Bejt doma v klidu a čekat. To chce kupu zajímavých knížek, aby člověk odvedl myšlenky. Zvládej to co nejlíp!
Holky, ale řeknu Vám, že ty vysoký počty Mojži jsou docela psychicky náročný 😀. Fyzicky se to dá, ale jak ty čísla pomalu přibejvaj, čtyřicítka vždycky v nedohlednu.

evamik
18. únor 2008

Puzzi, no já už od příštího cyklu stimuluju a tajně jsem doufala, že třeba nebudu muset... 😖

kay
18. únor 2008

ahoj holky, tak jsem zrovna docvičila 🙂 poslední týden jsem to trochu flákala ☹
eviku to je mi líto... Příští měsíc máš další IUI? Budu mocdržet pěsti.. Třeba to bylo tou virozou..

Fialinko, Ty se mocdrž, odpočívej a hlavně pokud nemusíš nechoď mezi lidi, jak se oteplí na konci týdne má přijít druhá vlna chřipky.. ☹

puzzi, no já třeba u žabáíka musím nadruhé ruce počítat na prstech.. už to mám docela nacvičený 🙂

puzzi
18. únor 2008

Evčo, stimulace se neboj. Já brala loni tři měsíce Clostil a pohoda, žádné vedlejší účinky to na mě nemělo. Bohužel teda ani ten hlavní účinek to nemělo. Díky stimulaci bys mohla mít víc folíků, tím pádem větší šance. Já budu chodit na IUI bez stimulací, což je mi možná i trochu líto, že právě vždycky bude jen ten jeden folík. No, každé má něco.
Kay, já počítám na prstech hlavně ten cvik na břiše, jak se stahuje zadek. Akorát si pak někdy nejsem jistá, jestli je to 24 nebo třeba už 29 🙂

evamik
18. únor 2008

Holky, díky! 🙂
Kay, díky, IUI + stimulace...
Puzzi, mně ta stimul. připadá "nepřirozená" - když mám ovu... Ale to je jedno, prostě do toho jdu! 😒

fiallinka
18. únor 2008

puzzi: já mám vždycky chvíli období, kdy nenávidím nějaký cvik, a poslední dobou to byl ten na břiše 🙂
evamik: te´d jsem byla v caru na pokoji s holčinou, co šla na iui a říkala, že má doma po iui už tříletou holčičku 🙂 😉

puzzi
18. únor 2008

Fiallinko, já momentálně nenávidím ten třetí posilovací, jak jdou ruce do vzpažení atd. Ten trvá strašně dlouuuho 😀
Jo a díky za dobrou zkušenost s IUI. Snad se taky dočkáme a budeme mít doma plod IUI 😉

evamik
18. únor 2008

Fial, díky!!! Jsi milá! 🙂 Ale myslím, že se to povede hl. v případech, že je problém v spg., nebo ne? 😒

kay
18. únor 2008

puzzi: no já ho taky nemám ráda, ale vzhledem k tomu, ž emě u nějhrozně bolelo rameno, tak mi ho rehabka vyhodila 🙂 byla jsem ráda..

campi
19. únor 2008

Jdu sem se spatnym svedomim, uz tyden jsem necvicila. ☹. Byla jsem 2x na spinningu, byli jsme na koncerte, o vikendu tu byly kamaradky z Moravy...
Tak prosim trochu motivace - prece jen, kdyz clovek cvici pres rok a porad nic, tak je to tezky. A zrovna mam krasne srovnana zada, nic me neboli, tak ani nejsem motivovana takto.

IUI je pry vhodne nejen pro pary, kdy je horsi spermiogram, ale i pro zeny, ktere maji blok za deloznim hrdlem - to pry Mojzisova nespravi a ani to nejde nijak diagnostikovat. My mame IUI za sebou. Byli jsme v nedeli kazdy zvlast - nejdriv manzel a za hodinu jsem jela ja. Zadne zvlastni pocity z toho nemam. Utrogestan mi nedali a asi bych ho ani neuzivala. Dr. mi rekl, ze by dalsi IUI uz neopakoval, urcita uspesnost tam je - pry by to jinak nedelali - ale pomerne mala. Pokud to nevyjde mam prijet a domluvit se na IVF. Tak nejak jsem si to predstavovala.

Stimulace - Menopur - ani Pregnyl na me moc nepusobily. Mela jsem teda sileny spaci zachvaty behem dne, to mozna z Menopuru bylo, ale ja bych spala porad.

Jo, a vcera jsem zbastila 5 belgickych pralinek - tata privezl z Bruselu pul kila, ale ja dostala na pridel jenom par kousku, pac jsem pry tlusta.

😀

puzzi
19. únor 2008

Campi, jsem si zrovna dneska říkala, že doufám, že brzo otěhotním, protože jinak nevim, jestli vydržím každej den cvičit. Pár měsíců asi jo, uvidíme, doufám, že i dýl, ale rok... Do těch dvou měsíců otěhotnět by to chtělo, jinak za sebe neručím 😎
Zkus se namotivovat, jakože bys měla zahňízďované vajíčko trochu podpořit. Cvičením dělohu prokrvíš a vajíčku se to bude líbit.
Já beru IUI jakože je to lepší než přirozeně, že tím usnadní cestu, načasujou to apod. Někde jsem i četla, že na IUI jsou lepší dobrý spermie, že když je spermio fakt víc horší, že ani IUI nemá cenu. Ale to nevim, co myslíte?
Mňam, pralinky, hoď nám sem nějaký, Campi 😝

evamik
19. únor 2008

Campi, že by vám udělal jen jednou IUI a pak rovnou IVF?? To je ňáký divný, ne?!

len
19. únor 2008

Puzzi, to je logický - čím lepší spermie, tím líp 🙂 Jenomže nad určitou hranici už to nemá cenu (pokud není problém jinde), šance je stejná jako u přirozeného početí - sem spadáme my. No a pod určitou hranici už to taky nemá cenu a indikuje se rovnou IVF...

Jinak já cvičím šestý měsíc, zatím opravdu denně, udělala jsem si z toho rutinu, která se prostě nevynechává, jako třeba odličování nebo čištění zubů - taky mě to nebaví a asi bych bez toho neumřela, ale musím 😀 S tím rozdílem, že zuby si hodinu nečistím 😉 Na tu motivaci už ani moc nemyslím, koneckonců při cvičení už mi MS dorazila 7x nebo 8x, ale cítím se pak fajn, taková "rovnější" 🙂

campi
19. únor 2008

Evi, proc myslis, ze je 1 IUI divny?

Myslim, ze je tam stejna sance jako u prirozeneho poceti 10-15 %, tak nebudu zbytecne jezdit sem a tam, posilat manzela masturbovat do kabinky a radsi si zasoulozim doma. Vzhledem k tomu, ze jsem bez antiko uz 5 let, 1,5 roku se snazime s pomoci lekaru - sledovani folikulu na UTZ, stimulace, pregnyl a casovana souloz a furt nic...

Nazory lekaru na nas jsou ruzne. Minule mi dr. v CARu rikala, ze by to zkusila tak 2-3x, o vikendu jiny dr. v CARu rikal, ze je to na nas, jestli tomu chceme venovat jeste 9 mesicu (ted bude 3 mesice pauza, pak by bylo 2. stimulovane IUI, dalsi tri mesice pauza, 3. stimulovane IUI a dalsi 3 mesice pauza, 1. IVF...). Jenomze v dubnu mi bude 34 a pry je v navrhu zdravotni reformy, ze by si od ledna pacientky hradily umele oplodneni 100%, toho bych se fakt dockat nechtela

😲