Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

fiallinka
8. dub 2008

puzzi: ahoj, mně je pořád dobře, vše je ok. a na ultrazvuku minulý čtvrtek měřili oba mimíši už 2,5 cm, to jsou macci 🙂.... ale začala jsem cvičit teprve teď a cvičit budu jen velice jemně, na břichu už vůbec nic (už se mi nafukuje a není to příjemné), a ty ostatní po půlce, a jen každý druhý den - jak mi říkala moje rehábka - já se stejně na víc necítím, i když je mi dobře. Ono totiž s dvojčaty se ani to cvičení moc nedoporučuje - žádné - ale doktor říkal, že můžu, že je vše ok.

Jo, a schválně jsem si otevřela knížku Mojžíšové, co tam říká o cvičení v těhu (to ale myslím zrovna říká ta Babičková) - a prý vynechat cviky na břicho a takové to "houpání" na zádech, ale to stahování zadku prý se může cvičit na zádech - a jinak píše, že se všechno může cvičit, i když u něčeho píše "omezeně", ale nepíše jak omezeně... no ještě se na to můžu přesně podívat, jestli budeš chtít. Přiznám se totiž, že mi těch 40 opakování přijde pro mimíse trošku moc naráz.

Jo, ale dostala jsem teď nějaké těhu brožury i o těhu cvičení a tam uvádějí cviky mojžíšce dost podobné 🙂, takže uškodit nám to asi nemůže 🙂

Zatím čau a žabáka necvič, pokud ti to není příjemné, nebo si pod prsa dej deku, nebo si dej ruce trošku jakoby "pod sebe", aby se ty prsa plnou vahou nedotýkaly země - mně taky ty prsa docela bolí

mirinda10
8. dub 2008

puzzi, ja cvicim ale tie cviky na zadech kde pritahujem kolena idem do max iba 15 nast tak sa asi spytam tej mojej ci to tak ma byt ale pozriem sa aj do papierov mozno som to ja nejak poplietla

kedy vlastne cvicis u mna je to hrozne ked musim cvicit rano a to iba vtedy ked vecer idem na pilates nakolko by sa mi uz o 21.30 nechcelo cvicit tak rano uz o 6.30 sa na natahujem a fucim ako parna lokomotiva ale ked nejdem von cvicit ako dnes tak si to pekne zacvicim ked pridem domov ale kazdy tyzden to trva dlhsie ale uz od dnesneho dna idem na maximum takze uz sa to nebude predlzovat

ja sa nejak neobmedzujem ci otehotniet alebo nie nam sa nepodarilo 1 IVF tak idem v kvetnu na KET chcem to skusit uvidime ak sa to ma podari tak sa to podari

inak ja som bola na sone a mala som az 3 folikuli v jednom vajecniku ani neberiem ziadne hormony skoncila som s polsednou injekciou 8.2 a asi stale este mam nieco v tele ked mam tie 3 vajka zatial som nemala ovulaciu tak uvidime

mne povedala, ta moja cvicitelka, ze ked zena mala potrat tak vtedy pocas cvicenia by nemala sa snazit aspon 3 mesiace otehotniet aj ked si myslim, ze to cvicenie by malo pomoct a nie uskodit aj keby sa to podarilo po mesiaci ked mozes cvict pocas tehu.....

puzzi
8. dub 2008

Fiall, tak to je fajn, že Ti je dobře, žádné nevolnosti a tak. Já taky zatím musím zaťukat, že je mi dobře. Trochu únava, trochu prsa, trochu břicho, jinak pohoda.
V úterý jdu k té mé fyzioterapeutce, tak se jí ještě na to cvičení zeptám. Zní to logicky, co píšeš. Ale zas když mi řekla, že mám cvičit pořád plné počty, tak to tak dělám.
Žabáka jsem dneska zvládla, dělala jsem to pomalu, aby se mi moc nenaklánělo tělo. Zkusím zítra s tou dekou 😉
Mirindo, cvičím většinou ráno, než jdu do práce. Vstávám v 5:45 a mám to do necelých půl sedmý. Potom druhou polovinu (kočičky) plus na břiše stahování zadku cvičím večer, to už je chvilka.
S tím hrozícím potratem je to spíš tak, že na začátku cvičení není tělo na nové lepší fungování ještě zvyklé, tak by se mohlo leknout, co to v té děloze je a vzdát to. Ale asi to není moc pravděpodobné, spíš je to takové doporučení "pro jistotu".
3 folíky bez stimulace, to je krása, tak třeba z toho něco bude 😉

len
8. dub 2008

Tak jsem jenom přišla zahlásit, že jsem pravděpodobně trumfla svůj vlastní rekord v nejkurióznějším oděvu pro cviční 😀 Protože dneska zase přesčasuju a potřebovala jsem se protáhnout a zklidnit hlavu, tak jsem si v kanclu natáhla alumatku a střihla si kočičky v - silonkách, černých vlněných minišatech s obrlímcem, ozdobená elegantními stříbrnými šperky, vlasy vysoko vyčesané a na nohou lodočky na vysokým podpatku 😀 Úředníci v bance naproti už šli doufám domů 😕 😀

campi
8. dub 2008

Ahoj Len, tak to te zitra vychvalim u fyzioterapeutky. Jdu k ni na pul desatou, tak pak napisu. Jsem zvedava, jak me zhodnoti.

campi
8. dub 2008

Jinak musim dosvedcit, ze jsem Len opravdu potkala na letisti v New Castlu s karimatkou!!!

len
8. dub 2008

Campi, jsem moc zvědavá, co na ni řekneš, prosím moc, potom poreferuj 🙂 Já tam jdu v pondělí 🙂 A zkroušeně přiznávám, že jsem asi vyměkla a po nynějším 21denním cyklu začínám vážně uvažovat o IVF už v červnu 😔

len
8. dub 2008

Na mou omluvu budiž dodáno, že to jest v mém případě po dvanácti cyklech cvičení (ovšem ne po roce, já vím ☹ ). Ale taky je možný, že mě Honza ukecá - on to necvičí, on z toho snažení vnímá hlavně ten sex 😀

evamik
8. dub 2008

Teda, Len, kam se zase chystáš?! 😕

len
8. dub 2008

Evo, momentálně do hospody, ale odpoledne jsem měla ve firmě hodně důležitý jednání... Dopadlo to dost katastrofálně (ne mou vinou), na to další dva průšvihy, tak jsem se rozhodla se jít den před MS odreagovat a ukázat kamarádům na sraz fotky (a vyslechnout si rady typu - pořiďte si děti, máte na to čas)... No nic, musím běžet, kolegyně mi tu navrhovala, že ze třetího patra už by se dalo skočit docela úspěšně, tak ta hospoda snad bude lepší řešení 😀
Mějte se, zase zítra 😉

evamik
8. dub 2008

Tak se bav a opatrně na silonky! 😉

fiallinka
8. dub 2008

len: no, tak v tom caru něco naplánujte a do té doby se to třeba podaří, přece jen ta psychika je sviňa....

ale stejně, holky - chodím ještě na jedny stránky snažilek a tam se podařilo přirozeně otěhotnět třem beznadějným případům - jedna se snažila deset let, druhá osm, měly i neúspěšné ivf... ta druhá holčina neměla ovulaci a chlap špatné spermio - a pak se vykašlala na car, začala cvičit, a asi po dvou letech dnes ohlásila dvě čárky, je to zázrak 🙂 a naděje pro všechny.. jedno je zajímavé, všechny otěhotněly zrovna v měsíci, kdy měly jeden jediný styk...

barik
8. dub 2008

Ahojte, no konečně to tu zas trochu žije. mě připdaá, že od té doby coMojžišku cvičím pravidelně se začíná něco dít. Předtím mě bederka nebolela jak teď a po cvičení třeba celá lupu, prostě se mi to nějak asi srovnává samo, teda snad! Měly jste to některá taky tak?

puzzi
8. dub 2008

Len 😀 A já furt nudně doma v teplákách, se musím zamyslet. Se snad kvůli Tobě zejtra na cvičení načešu a vyfiknu. Večer si to užij a zvládni případné "dotazy".
Fiall a ty tři "beznadějné" případy otěhotněly letos? Já mám pocit, že je letošek nějakej výjimečně dobrej rok, že se daří!
Barik, já po cvičení nelupu. Ale vypadá to, že se tvý tělo srovnává, to je fajn 😉

campi
8. dub 2008

Ja taky nekrupu. Ale nekde jsem cetla, ze pri cviceni dochazi k urcite sebemobilizaci, tzn. ze se telo diky posilujicimu se svalstvu a spravne vykonavanym cvikum rovna.

barik
8. dub 2008

no snad máte pravdu s tím rovnáním. Akorát se MS nijak nezmírnila a prý po mobilizaci by mělo nastat velké zlepšení. ☹

fiallinka
9. dub 2008

puzzi: jedna letos, dvě vloni... ale to fakt bylo jak zázrak...

barik: no, já jsem neměla nijak hroznou ms, ale až tak po 4-5 měsících cvičení jsem měla pocit, že je to o dost lepší (ale předtím to taky šlo)

len
9. dub 2008

Fial, na zázraky věřím, ale spoléhat se na ně moc nechci 😉 Nehledě na to, že já už těch deset let pravděpodobně nemám ☹ Prababička (prý 😉 ) přestala menstruovat v pětatřiceti, babička porodila tři děti do šestadvacítky a pak už to nešlo, máma jako jediná měla problémy s plodností a na děti čekala 5+3 roky, ale zase začala už ve dvaceti. V pětatřiceti taky konec, všecko z máminý strany a já na ty genetický dispozice docela dám... Všecky měly tak krátký cykly jako já. (Tchýně teda taky, ale z týhle strany se to snad proboha nepřenáší 😀 ) Je mi 28 a chci tři děti...

milhauz
9. dub 2008

Ahoj holky, tak jsem včera byla poprvé na mobilizaci kostrče. Teda noc moc zážitek 🙄 .
K tomu křupání, mě se poslední dobou stává že se pohnu (ne při cvičení) a křupe mě v zádech na různých místech. Předtím mi to nikdy nedělalo. Tak nevím jestli je to dobře nebo špatně 😒

Len dělali ti hormonální profil?

len
9. dub 2008

Milhauz, já už mám za sebou snad všecky myslitelný vyšetření 😉 A prý jsem naprosto zdravá 😀

len
9. dub 2008

Jo, jinak FSH mám OK, takže aspoň teď mi zatím vaječníky neumírají 😉

puzzi
9. dub 2008

Barik, já měla při Mojže MS dvakrát a pokaždý docela silnou a první den trochu bolestivou jako obvykle. Takže asi to chce vydržet víc měsíců.
Len, genetický dispozice jsou dobrá věc, když jsou dobrý, jinak 😒 A tvoje máma nakonec otěhotněla přirozeně, nebo jí tenkrát nějak pomohli? Ani nevím, jestli vůbec byly nějaký možnosti pomoci.

len
9. dub 2008

Puzzi, tenkrát to asi moc nešlo, takže nakonec se to povedlo přirozeně, ale fakt to s touhle dýlkou cyklů (tj. 16 do roka) zkoušela přes pět let (mezi tím nějaký potrat), já se pak narodila předčasně a ještě s vývojovou vadou... Ovšem začínala o šest let dřív než já... Mně to nikdy nijak zvlášť nedocházelo, ale co to nejde, tak zvolna sonduju a zjišťuju, že to fakt byl úděl všech ženských z máminy strany (hlavně ten předčasný přechod), mámina sestra je bezdětná (i když ta se teda před třicítkou rozvedla a pak ani nevím, jestli měla nějaké další plány otěhotnět) 😒 Napadá mě, že se mě na tohle v CARu vlastně nikdy neptali, jenom na všelijaký choroby... A když už bych byla fakt hodně paranoidní, tak můj gyndař, co do mě pořád rejpe, jak už jsem na otěhotnění stará a mám na to hodně spěchat (a já se tomu pořád směju), tak ten mámu mnoho let léčil taky...

puzzi
9. dub 2008

Len, zkus jim to v CARu říct. Dělali Ti genetiku? My jsme před genetickým vyšetřením vyplňovali takovej rodokmen a tam byly dotazy na všechny nemoci našich předků a i tam byly otázky, zda měl někdo problémy s neplodností apod. Což teda u nás v rodině skoro nikdo, akorát manželova sestra nemohla asi 10 let, až někdy kolem 40ti let se jim podařilo. Ale třeba by z toho genetického vyšetření dokázali něco vyčíst a poradit?!?
Ono je to těžký začít v dnešní době ve 20ti. Když do skoro 25ti na škole, potom chce člověk aspoň rok dva pracovat kvůli nějaké praxi, tak myslím, že když jsme začaly v těch 26-7, že je to vlastně nejdřív, co jsme začít mohly. U mě to tak je. Mít dítě při škole by bylo sice zajímavé, ale asi by se to v mé rodině nesetkalo s pochopením a ani jsem to tak nechtěla, i když po dítěti toužím už dlouho.

len
9. dub 2008

No právě, my začali těsně po 26. narozeninách...
Co se týče tý genetiky, u nás v CARu na to moc nejsou, nějak razí názor, že se zkoumají převážně ty věci, jimiž trpí třeba půlka populace (různé trombofilní mutace a tak) a pak se to zveličuje, nebo je to stejně většinou negativní, což ale nemusí vůbec nic znamenat... Oni se prostě dokážou kouknout jenom na naprostý zlomek... A to, že mi hrozí předčasný přechod, tak holt musím brát jako fakt, je dobrý o tom vědět, ale asi se to nedá nijak léčit. Každopádně jim o tom povím (i když teda když se mě ptali na vrozený vady, tak tu mojí prohlásili za náhodu a dál to neřešili 😀 ). Vlastně mě napadá, že se nás ani nezeptali, jestli kouříme (nekouříme) a pijeme alkohol (příležitostně)...
Ale je legrace, že dlouhý cyklus zkrátit dokážou, ale krátký prostě nenatáhnou 😀

puzzi
9. dub 2008

Len, nás doktor v CARu na genetiku pro jistotu poslal, ale je to, jak píšeš. Zkoumají jenom základní věci, jakoby koukali na jednotlivé knihy, ale do kapitol už se nepodívají. Nám nic nenašli, takže základní věci ok, ale...
Vidíš, já myslela, že na prodloužení cyklu taky něco je. Ale vlastně asi jen na prodloužení luteální fáze (Utrogestan, Duphaston), ale ty máš spíš krátkou tu předovulační fázi, viď? Ovšem na druhou stranu Ti řekli, že to je v pohodě, že to otěhotnění nebrání.
Asi vypadáte s manželem tak dobře, že kouření a alkohol od pohledu vyloučili 😉
Na imuno tě poslali? Asi jo, viď, tam by se přece jen narozdíl od genetiky něco odhalit mohlo.

len
9. dub 2008

Přesně tak, co s tím, když folikul praskne už 9.DC? Luteální fázi mám OK, takže ji netřeba prodlužovat, jenom jednou to zkusili, Utrogestanem ji natáhli na 20 dní, ale cítila jsem se při tom strašně, nechci to opakovat 😒
Jojo, otěhotnění by to nemělo bránit (koneckonců ženské v naší rodině se množí 😀 ), ale pokud člověk uvažuje tak, že průměrná ženská vyčerpá vajíčka za 400 cyklů (kromě těch, co dozrají, jich taky desítky umírají každým cyklem), tak pokud má MS 12x do roka a začne ve 12 letech, do přechodu přijde ve 45. Při MS 16x do roka je to o celých osm let dřív. Hodně to zjednodušuju, ale prostě ty krátké cykly s předčasným přechodem opravdu dost souvisí.
Jo, imuno máme OK, žádné protilátky proti ničemu...

milhauz
9. dub 2008

Teda Len, ty mě děsíš. Já jsem si vždycky myslela že problémy s předčasným přechodem mají ty, které mají dlouhé cykly a anovulaci. A teď zjišťuji že je to spíš naopak.To co píšeš zní logicky. Já mám taky krátké cykly, přijde mi že se mi zkracují čím dál víc ☹

puzzi
9. dub 2008

Len, zní to fakt logicky. Vajíček sice máme mnohem víc, ale asi jen některé jsou schopny dozrát a když se vyčerpají...
Jenže pak by mě zajímalo, když jde holka třeba na IVF a má 20 folíků, přiblíží jí to přechod o dva roky? Spíš bych řekla že ne 😕

len
9. dub 2008

Milhauz, neboj, předčasný přechod může mít tisíc příčin a zároveň vůbec neznamená, že ženská s krátkými cykly bude tímhle postižená 😉 Jenom jsem chtěla říct, že když mám ověřený, že dvě (tři?) ženský z máminy strany trpěly jak na superkrátké cykly, tak zároveň na předčasný přechod, tak když i já mám takovýhle cykly, mám se čeho obávat 😉 Ono těch 400 ovulací za život je průměr, některá ženská má 300 a jiná třeba 500, některá bere deset let HA (ale i během tý doby vajíčka zanikaj), takže jich má taky mnohem míň, některý tělo tvoří protilátky, který vajíčka ničí, někomu je tvoří cysty nebo obecně PCO... Prostě je to těžký a každá jsme jiná 😉

Puzzi, prý je to tak, že v každým cyklu začne dozrávat několik desítek folikulů, z nichž jich většina zanikne hooodně brzy, cca 5-10 pak naroste víc a z nich tak 1-2 jsou dominantní a opravdu se uvolní. A dnešní stimulační léky by měly působit jako záchrana těch vajíček, co by normálně zanikly. Takže zrát jich začne +- stejný počet, ale zaniká jich daleko míň, takže dozraje jich třeba 10 najednou, ale celkový "ztráty" by měly být +- stejný a stimulací by se vaječníky předčasně vyčerpávat neměly 🙂