Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

fiallinka
9. dub 2008

len, sice chápu možnost toho předčasného přechodu, ale zase krátké cykly, pokud je druhá fáze dost dlouhá, nemůžou být překážkou otěhotnění, ne?

len
9. dub 2008

Fial, samy o sobě určitě ne 🙂 Na tom se shodli snad všichni doktoři 🙂

fiallinka
9. dub 2008

len: víš, možná by to ivf, teda aspoň jeho "jistota" třeba až za půl roku, vlastně i pomohlo - já jsem pořád lehounce věřila, i když spermiogram byl katastrofální, že by to třeba mohlo jít samo, a když už jsme věděli, že půjdem na ivf, tak zničeho nic se mi cyklus okamžitě srovnal - čtyřikrát za sebou 29 dní, předtím to bylo jak kdy... a to si myslím, že nejsem stresující typ, ale asi si to tělo podvědomě tak nějak ukládá... a teď se uklidnilo, protože vědělo, že možné řešení je v dohlednu.

Ty se o to taky hodně zajímáš, víš toho z nás nejvíc, jsi očividně vědecký typ, ale podle toho, co teď píšeš, tak máš taky hodně pochybností, a možná to v tobě někde je... možná to ivf prostě zkus, vlastně za to "nic" nedáš a kdyby se nepovedlo, nechá se to zase chvíli na přírodě...

len
9. dub 2008

No, popravdě já už s ním od loňska počítám na pevo, teďka už doma jenom řešíme kdy 😒 Já jsem pro červen, manžel pro září a kvůli těm třem měsícům se pořád nemůžeme dohodnout 😀

puzzi
9. dub 2008

Holky, začala jsem po obědě trochu špinit, resp. spíš takovej růžovej výtok. Mám děsnej strach, volala jsem do Motola, mám přijít zítra ráno, jak jsem objednaná.

len
9. dub 2008

Puzzi, snad to bude jenom nějaká prasklá žilka... Moc držím palce, bude to dobrý 🙂

evamik
9. dub 2008

Len, já bych byla taky pro červen - lepší prognózu prý má těhotenství, když otěh. na jaře nebo v létě - že je málo viroz apod. 🙂
Puzzi, neboj, určitě to nic nebude... Kdyby to byl nějaký probl., tak bys krvácela...

len
9. dub 2008

No, když nepočítám sem tam bolest v krku a permanentní rýmu, tak já už nemocná nebyla snad nějakých 15 let... Ale v tom červnu bych si to nadělila k narozeninám 😀 To budu nadopovaná přírodníma vitamínama 😎

evamik
9. dub 2008

Tak to se hodí! 😀 A proč manžel nechce???

len
9. dub 2008

To je na dlouho, jestli máš čas a náladu, můžeš si přečíst můj první ranní příspěvek ve Snažilkách nad věcí, ale je to fakt hrozně dlouhý výlev, potřebovala jsem se vykecat 😀
Stručně shrnuto - po třiceti neúspěchách na to moc spěchám a odmítám si přiznat, že máme jenom smůlu 😉

evamik
9. dub 2008

Len, asi jsem nějak mimo, ale nemůžu to najít... Můžeš mi sem hodit odkaz? 😅 Dost mi to něco připomíná, tak si to chci přečíst podrobněji...

len
9. dub 2008

Já v 8:46 - nelze přehlédnout 😀
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

evamik
9. dub 2008

Teda Len, to jsi dobrá - já bych ho asi zabila! 😀 Můj manža je na tom podobně, ale my se snažíme teprve rok (zase mě ale víc tlačí věk)... Naprosto souhlasím s Tebou, že je to zálažitost obou, ale zase přece jen Ty asi toužíš po dítěti víc - už vzhledem k časovýmu tlaku, kt. on určitě tolik nevnímá...
Nějak jsem z toho nepochopila, proč se mu do IVF tolik nechce...

len
9. dub 2008

Evo, to já právě taky ne 😀
Přijde mu super počít přirozeně, nojo, to mě taky, ale zároveň tuším, že to nebude vůbec snadný... No a taky bezmezně věří tý Mojžíšový, má pocit, že když tak poctivě cvičím, prostě to MUSÍ přinést výsledek...

kay
9. dub 2008

len no pěkně jsi to napsala, ale můžu Ti říct, že jsi to vydržela docela dlouho.. a navíc, já se taky s doky domluvila, že počláme do června pak dovolená a pak se uvidí co, když nebudu těhu.. Minulý měsíc to na mě tak padlo, že jsem se rovnou objednala do CARu a už jsem netrpělivá, aby se něco dělo.. takže buď klidně hysterická, to je prostě normální.. já měla výlevy asi před týdnem 🙂

kay
9. dub 2008

hele ale mojžíšová ještě nikdy nikoho neoplodnila.. na to musí být opravdu chlap, takže pokud je někde problém, tak jak píšeš mojža nepsraví vše..

len
9. dub 2008

Kay, tak to on se zase všemožně snaží 😉 Ale nějak nabyl přesvědčení, že jediným mým problémem byl nějaký blok v pánvi, který cvičením odstraníme a pak to prostě půjde samo. Ale já na tom nijak dramaticky nebyla - měla jsem nakřivo pánev to jo, ale nikdy to nikomu nevadilo. Kostrč byla tak rovně, že jsem ani nepotřebovala mobilizaci a bloky jsem měla akorát mezi žebrama. Takže výsledek - po dvou měsících bloky žádný, pánev výrazně rovnější a pěkně zpevněná postava (už tehdy mi fyzioterapeutka řekla, že jestli byla příčina tady, můžu teď v klidu otěhotnět). A od tý doby cvičím a cvičím a ovuluju a milujeme se a menstruuju a ovuluju a milujeme se...

evamik
9. dub 2008

Len, myslím, že pokud nemá nějaký zásadní argument proti, tak snad Tě nemůže nutit, abys čekala 5 let a pak šla třeba stejně na IVF... Ale tak aspoň, že už souhlasí s tím, že v září... 😅
Hoď mi sem, prosím Tě, ještě jednou odkaz na ty vaše úžasný str. - mrknu na tu statistiku! 😉

len
9. dub 2008

No, 5 let mě samozřejmě nenutí, ale trvá na tom září, který jsem kdysi plácla, jenomže já holt změnila názor, takže teď se nemůžeme dohodnout na tříměsíčním rozdílu, no, toť příčina všeho mého neštěstí 😀
Ta statistika je na merenibt.xf.cz (slovo programátora) - po 30 pokusech je fakt netěhotná jedna z tisíce 😉

evamik
9. dub 2008

Len, díky! Ty narozky jsou docela pádnej argument... 😀

len
9. dub 2008

Jo, obzvlášť pro něj 😀 Ještě na něj můžu vyrukovat s horoskopem a numerologií a dítě nebude nikdy, protože zdrhne navždy k rodičům 😀 Já ho normálně přesvědčovala s kalkulačkou a házením kulatý kostky, ale nějak to nezabralo 😉
No nic, mějte se, poběžím domů 🙂

evamik
9. dub 2008

Hele, ty str. jsou fakt super! To "jak zůstat v pohodě" bych okamžitě podepsala! To by si tady měly přečíst povinně všechny... zvl. na někaterých tématech! 😉

milhauz
10. dub 2008

Ahoj Len, přečetla jsem si tvůj včerejší "výlev". Nechápu odmítavý postoj tvého manžela k IVF. Pokud ty cítíš že seš na to připravná, tak proč nezvýšit šanci? To ty do sebe budeš cpát hormony a ničit si zdraví. Leda že by se o tebe bál, právě z tohoto důvodu? A IUI jste nezkoušeli?

len
10. dub 2008

Milhauz, on IVF určitě neodmítá kompletně, jenom chce vyčkat až do září, jak jsme se domluvili kdysi dávno 😉 IUI jsme zkoušeli jednou, ale v podstatě dávám za pravdu doktorům od Apolináře - je-li OK spermiogram a průchodný hlen (vše ověřeno), nemá IUI v podstatě o nic větší efekt než přirozené otěhotnění - kolem těch 10-15 % 🙂

Ale jinak změna, ode dneška silně krvácím, tak jsem zvedla telefon a zavolala do CARu, sestra po telefonu začala vypisovat žádanku pro pojišťovnu! Musela jsem ji zarazit a objednala se na UZV příští týden, chci si o tom v klidu promluvit s doktorem 😉 Bohužel Řežábek je dlouhodobě pryč, ale každopádně se mi dostane i tak profesionálního názoru, pokud se dohodneme, tak tu žádanku vypíšeme 🙂

milhauz
10. dub 2008

Len, u nás to bylo spíš naopak. Manžel chtěl do CAR už asi po 8 měsících snažení, já chtěla počkat aspoň rok. Nakonec jsme čekali 2 roky.Pořát jsem doufala že se povede přirozeně když jsme oba zdraví(Měla jsem z IVF úplnou hrůzu). A teď už se snažíme 4. rok, mám za sebou 1 IVF a chystám se na 2. protože pomalu přestávám věřit na zázraky ☹
Z vlastní zkušenosti můžu říct že nemá cenu na nic čekat.Kdyby ti bylo 20 tak neřeknu, ale takhle..

len
10. dub 2008

Já na to vidím dva protichůdný názory z obou stran. Taky jsou lidi, kterým se to po třech letech povedlo samo, jenomže já na to nemám... Vyšetřit jsme se nechali dost brzo a když byly výsledky OK, uklidnilo nás to. Do CARu sice chodíme už přes rok, ale většinou je to s několikaměsíčníma přestávkama vyčkávání. A zkoušeli jsme všechno možný, IVF jsem vždycky brala jako poslední variantu. Jenomže ve chvíli, kdy mi selhává rozumný myšlení, dospěla jsem k názoru, že je třeba se zase o kus posunout. Je dost pravděpodobný, že to nevyjde, ale taky může a taky to může odhalit další věci. A nemusí. Nikdo neví, ale sama za sebe mám čistý svědomí, že jsem toho vyzkoušela fakt dost. A přemýším, jestli bych takhle plašila, kdyby moje cykly měly 28 dní a nikoli 21, to je pro mě taky dost výrazný faktor. Jsem hodně proti HA, ale čím dál tím víc nabývám přesvědčení, že by nebylo marný si nechat něco píchnout a třeba půl roku si od MS odpočinout... Prostě po několika letech, kdy permanentně menstruuju už mám fakt nervy v háji 😉

milhauz
10. dub 2008

Já jsem taky vždycky brala IVF jako poslední variantu. A taky jsem věřila tomu, že když už teda do toho jdu,tak to vyjde napoprvé. Jenže ono to nemusí vyjít třeba ani na 5. pokus. A když si vezmeš že si musíš nějakou dobu od hormonů odpočinout než začneš stimulovat znovu, tak to může trvat klidně 10 let.A kvalita vajíček bude už jen horší. Zkus tyhle argumenty
😉

evamik
10. dub 2008

Milhauz, díky za příspěvek, i když byl směřován Len... Já pořád zvažuju, jestli není po roce a něco brzy na IVF a tohle mě zase trochu posunulo...
Tys měla i KET?

kay
10. dub 2008

a taky zksu len argument, že neznamená, že když se rozhodnete pro IVF, tak se do té doby nebo pokud to nedej bůh nevyjde i potom mlžete přece snažit normálně.. To je pro mě taky jeden faktor proč IVF zkusit.. neznamená to, že to budete zkoušet už jen IVF...

len
10. dub 2008

No to my budeme, obzvlášť, když by to vyšlo v tom červnu... Jenom za prázdniny stihneme další tři pokusy 😀
Já fakt nevím, koukám na to jako ženská, sice mě věk až zas tak strašně netlačí, ale prostě vím, že je to všecko běh na dlouhou trať... Říkala jsem si - rok OK, občas se nezadaří. 20. cyklus mi začalo docházet, že teda možná fakt bude problém... Ale to mi ještě pořád lidi tvrdili, že se nic neděje, že tomu a tomu se zadařilo až po dvou letech... Jenomže tohle mi můžou tvrdit i za pět let, ne? Prostě někde si člověk tu hranici stanovit musí, já si řekla třicet (pokusů) a dost 😝