Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
30. črc 2008

Kuspitko, zkus zapátrat mezi staršími příspěvky, ale stručně shrnuto - bez fyzioterapeutky to nemá většího významu. Ona tě porovná, zjistí, kde je problém, a ty pak pomocí těch cviků tělo v té rovnováze udržuješ, čas od času pak zajdeš na kontrolu a mobilizaci. Z čehož plyne, že cvičení bez fyzioterapeutky nemá smysl (v podstatě to cvičíš bloklá a nakřivo) a naopak pouze fyzioterapeutka bez cvičení taky ne (tělo se zase časem vrátí do původního postavení). Musí se to kombinovat 😉

Jinak zkus najít diskuzi o Mojžíšové na Slovensku, holky ti určitě poradí šikovnou fyzioterapeutku poblíž tvého bydliště 😉

litsea
31. črc 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, v jakém stádiu cyklu se provádí první velká mobilizace? Měla jsem se objednat 1.den menstruace, abychom vystihly plodné dni, ale paní fyzioterapeutka mě objednala až na 19.8. tj. 21 den cyklu, přitom mám cyklus pravidelný a ovulku 11-15 den... díky za rady 🙂

len
31. črc 2008

Litsea, mně fyzioterapeutka říkala, že na tom zase až tak nezáleží, ale pokud je možnost výběru, je vhodnější to udělat v první fázi cyklu - před ovulací. Tělo je prý mnohem tvárnější, navíc to pak může podpořit uhnízdění, takže se často dělá před IUI nebo ET 😉

litsea
31. črc 2008

Len, díky, nechám to teda být... Mě říkala, že není dobré při tom nebo hned potom otěhotnět kvůli zvýšenému riziku potratu... 😕 Já tomu asi nechám volný průběh, na první (nezdařené) těhotenství jsem čekala docela dlouho, takže si stejně nedělám iluze, že se to hned povede...

len
31. črc 2008

Litsea, asi jde o to, že ta první mobilizace je fakt do těla veliký zásah... Ale jakmile se tělo srovná, tak naopak se doporučuje právě těsně před případným otěhotněním 🙂 Já se přiznám, že jsem se i v začátcích snažila vesele dál - s představou, že když se nedařilo dvacet cyklů předtím, nemá šanci se to povést napoprvé... No a taky ne, za chvilku "oslavím" rok 😀 Ale nechci ti brát iluze, spousta holek tu otěhotněla po třech měsících cvičení 😉

litsea
31. črc 2008

Len, právě, že si taky žádný iluze nedělám...
On to holt asi všelék není, záleží proč se otěhotnět nedaří. Říká se, že když je vše v pořádku, tak tomu může cvičení napomoct... No já nevím, proč se nám nedaří, žádná vyšetření mi (nám) nikdo nedělal a na tohle žádný doporučení od doktora nepotřebuju, tak to vyzkouším. Ono mi to neuškodí, naopak mi to může pomoct s bolavými zády (mám bohužel sedavé zaměstnání) a třeba i s bolestivou menstruací...
Btw. to první těhu připisuju tomu, že jsem byla asi 2 dny po početí na thajské masáži, takže mě tam pěkně prokřupali a popovytahovali 🙂 Takže to klidně mohlo taky podpořit uhnízdění, podobně jako Mojža...

len
31. črc 2008

Ono to asi nejvíc pomůže holkám, které mají v pánvi nějaké bloky a špatně prokrvené orgány... Nám naopak dělali vyšetření snad všecka a nezjistili vůbec nic (prý jsme oba naprosto zdraví 🙂 ), takže tohle byla taková poslední naděje... Ale jak píšeš, když už jsem neotěhotněla, mám aspoň rovná záda, lepší figuru a celkově se cítím líp 🙂

litsea
31. črc 2008

Len, tak to je dobře, že vám nic nezjistili a že jste oba v pořádku 🙂 Akorát nechápu, proč se to nedaří... 😕 Já byla po revizi ve špitále s jednou holčinou (no holčinou úplně ne, bylo jí 38) a otěhotněla až takhle na "starý kolena", když už to úplně vzdala a začala budovat kariéru a byla pěkně ve stresu 🙂 A taky byli oba v pořádku 🙂 Tak držím palce 🙂

Dle mojí fyzioterapeutky mám svaly pánevního dna docela v pohodě, jen napravo mě to trochu víc bolelo, takže tam mám ten sval asi trochu nataženej. Jinak mám od dětství skoliozu, takže jsem celá křivá... No jsem na to zvědavá..
Hele a bolí ta první mobilizace přes konečník?

campi
31. črc 2008

litsea: my jsme na tom byli stejne jako len - bez priciny. Ono je to tezky rict, ze bez zjistene priciny je to lepsi - kdyz vis, co Ti je, tak s tim muzes aspon neco delat... Ja cvicila mojzisku rok a bohuzel jsem nebyla ten pripad, kteremu pomohla, ale celkove jsem byla moc spokojena, ze cvicim a ty mobilizace jsou uzasna vec na srovnani... A verim, ze prispela k tomu, ze se nam podarilo IVF napoprve.

Mobilizace pres konecnik vubec neboli. Je to neprijemny pocit spis psychicky, kdyz vis, kam Ti fyzioterapeutka saha. Jenomže pro ni je to zase rutina a prijde ji to normalni. Doporucuji vzit si pred tim nejake lehci projimadlo, moje fyzioterapeutka to nechtela (mela jsem tedy predepsanou stravu na den pred tim, protoze by nemelo byt strevo pretizene stolici, aby tam mohla dobre manipulovat), ale ja jsem si ho vzala pro svuj dobry pocit.

litsea
31. črc 2008

Campi, to je pravda, ale zase lepší než kdyby ti vám zjistili nějakou genetickou vadu nebo něco podobnýho... 🙂 Ale je super, že ivfko vyšlo a snad už to teď bude všechno v pořádku...
Díky za uklidnění s tou mobilizací, já se toho ani nebojím, v životě už jsem zažila horší věci, tak tohle přežiju 🙂 Jo a s tím projímadlem, mám si dát večer nebo až ráno? 😕 Já projímadlo nikdy neměla... 😀

len
31. črc 2008

Litsea, když jsem ho brala naposledy (před UZV), vzala jsem večer senný list (prý přírodní a nejšetrnější 😀 ), strávila celou noc v křečích a vyprázdnila se až ráno 😀

litsea
31. črc 2008

Len, aha, chudáku...! Takže radši večer... No uvidíme, možná to risknu bez projímadla, chodím na záchod celkem v pohodě a hnedka po snídani, tak snad mi to v den "D" taky vyjde... 😀

campi
31. črc 2008

Ja mela nejake tabletky z lekarny, podle navodu jsem je brala vecer. Zadny krece jsem nemela, ale pak se mi rano vubec nechtelo! No, slo to tesne pred odchodem a potom jeste jednou u mojzisky - nastesti tam mela bidet 😀

litsea
31. črc 2008

Campi, tak to byla teda klika s tím bidetem! 😀 To moje "Mojža" teda bidet asi nemá...
Holky a cvičíte fakt pravidelně? Jako každý den všechny cviky?

len
1. srp 2008

Ahoj 🙂 No, na té senně psali, že má účinkovat za 3-4 hodiny a zabrala až za 7-8, ale opravdu vydatně, a to jsem dávkování dodržela do puntíku, přišlo mi to jako takový slabý čajíček 😉
Jinak ano, jako jedna z mála cvičím opravdu denně všecky cviky a jako na jednu z mála to na mě ani trochu nezabralo 😀

evulka25
1. srp 2008

Ahoj holky, stalo se některé z vás, že jste po cvičení dostaly svalovou horečku?

len
1. srp 2008

No, Evulko, to se mi nestalo... Ze začátku sice dostávaly svaly pořádně zabrat a bolelo mě snad všecko, ale takhle daleko to nezašlo 😒

evulka25
1. srp 2008

já to cvičím 4 den a ráno jsem myslela že se nepostavím na nohy ☹

campi
1. srp 2008

litsea: ja jsem cvicila kazdodenne 7 mesicu, pak byly nejaky dovoleny (Len to zvlada dokonce na dovolene🙂), zanety prudusek s silenym kaslem, laparoskopie, takze tak 5x tydne nebo snizeny pocet podle doporuceni mojzisky. Definitivne jsem to vzdala po roce intenzivniho cviceni, pak ale bylo IVF.

litsea
1. srp 2008

Ahoj holky,
teda Len, ty jsi dobrá! Já to teda nezvládám... Ale po mobilizaci asi budu muset, aby to vůbec mělo smysl.
Tý jo, svalová horečka, jo? No to se mám na co těšit! 😀
Campi, hlavně, že to pomohlo...

len
1. srp 2008

No, já už cvičila - na horách, v Dánsku (ubytování jsem vybírala, aby tam byla "klouzavá" podlaha), v Litvě, na ubytovně ve Frankfurtu (fakt hnusný lino, měla jsem pod sebou deku), ve Skotsku i Anglii (jedno ubytování bylo tak mrňavý, že jsem se tam nevešla a na každý cvik se musela natočit jinak), taky na koupališti (nahoře bez), na služební cestě (zatímco koleyně vyspávala), doma, v práci i u rodičů, na dvou srazech s holkama z Koníka. Obvykle oblečená ve sportovním, ale taky v oblečení do divadla nebo téměř nahá. Ruce už jsem si podkládala svou dřevěnou bedničkou, ale taky spoustou různých knih, malým kufrem, velkým kufrem, šuplíkem od poklic a velikým kbelíkem od jogurtu 😉 Jsme maniak, ale odmítám názor, že existují jiné překážky než zdravotní, když se chce, všecko jde 😀 V září plánuju premiéru pod stanem 😉

campi
1. srp 2008

Len ma kazdopadne pravdu, ze kdyz vynechas, tak to jde do haje... Ja zvladla taky nekolik ruznych podlah, ale v Chorvatsku bylo straslivy vedro (ale fakt straslivy) a hybat se nechtelo. Jenomze jakmile si jednou povolis, tak si povolujes porad. I kdyz mojziska rikala, ze treba po 3/4 roce uz to neni kazdy den nutne, ze je telo dobre srovnane, ze treba staci v sobotu rano prvni serii, odjet na vikend a v nedeli vecer si dat zbytek.

baca
1. srp 2008

Tak já jedu v neděli na čtyři dny stanovat s 20 děckama. tak jsem zvědavá jak se bude v tom stanu cvičit. 🙂 Já cvičím 2,5 měsíce. Vynechala jsem 5x cvičení večer (takže jsem ten den neměla 40 opakování, ale jen 20), protože jsem byla vždy z různých důvodů tak KO, že to prostě nešlo. 🙂 No hrdá na to nejsem...

jara
1. srp 2008

Ahoj holky, musim se pochlubit...dnes jsem byla na své druhé velké kontrole...a také poslední...dělala mi ještě mobilizaci...a prý to je teď na nás. Takže se můžeme začít snažit!!! Překvapila mě, myslela jsem, že až za měsíc...Tak jsme se rozloučily, byla jsem z toho docela hotová...tedy příjemně hotová...🙂 Tak jsem zvědavá, za jak dlouho se zadaří....

campi
1. srp 2008

Jaro: poslední druhá kontrola??? Podle toho, co jsem četla a slyšela z různých zdrojů, tak je třeba mobilizaci pravidelně provádět alespoň jednou za 2 měsíce. Ríkal to dokonce chiropraktik, kterej mojžíšku moc nepodporuje, že bez mobilizace nemá cvičení cenu. A mně se teda některý místa na těle vracely i přes cvičení do nesprávných poloh a mojžíška mě pěkně napravila při pravidelných kontrolách.

campi
1. srp 2008

Promin, samozřejmě přeji, aby se zadařilo co nejdříve🙂. Nechci, aby to zaznělo nějak negativisticky, jenom mě to překvapilo.

evamik
1. srp 2008

Jaro, přesně jsem začala psát to, co Campi... Přijde mi fakt nesmysl 2 mobilizace a konec. I když cvičíš, tak se Ti tělo vrací zpět - proto se právě chodí na ty mobilizace.

jara
1. srp 2008

No, říkala, že můžu přijít po 2 měsících, ale že prý je to na mě, jak se budu cítit....určitě né povinně...hm, tak nevím... 😨

campi
1. srp 2008

Asi nechtela, abys mela pocit, že se Ti nějak vnucuje. Pravidelné cvičení a mobilizace - o tom je celá mojžíška. Ale je dobrá zpráva, že už jsi posílená a srovnaná tak, aby ses nemusela bát otěhotnět a třeba ji za 2 měsíce už ani nebudeš potřebovat.

jara
1. srp 2008

Campi, tak to by bylo samozřejmě ideální za cca 2 měsíce otěhotnět...ale ideály o rychlém otěhotnění jsem už ztratila...každopádně mám z Mojžíšky dobrý dojem, že jsem pro sebe alespoň něco udělala a doufám, že stále dělat budu / i když se bojím, že motivace cvičit asi trochu poleví/. Ale strašně mě překvapilo, jak rychle to uteklo...nedávno jsem tam šla poprvé a 3 měsíce nesnažení a cvičení se mi zdály ukrutně dlouhé...a najednou konec, finito, hurá na nový začátek...snad s dobrým koncem.
Spíš se teď obávám toho, že jaksi každý v okolí bude předpokládat, že chceme mimčo /za měsíc se vdávám/ a vyptávat se, kdy už bude prcet a ono to třeba furt nepůjde...Do teď nikdo nevěděl, že se snažíme, tak jsem byla v klidu.