Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
24. zář 2008

Mě kupodivu začala bedra pobolívat tak po 10 měsících cvičení. Ptala jsem se na to fyzioterapeutky, tak mi řekla, že jsem v pohodě srovnaná a možná mi tělo dává najevo, že ho přepínám (měla jsem toho v tý době hromadu). Takže ve svý situaci si můžu dovolit cvičit, dokud mě to nezačne bolet - udělám třeba jenom 20 opakování místo 40. Asi týden jsem to teda trošku "flákala" - občas dala 30 místo 40, no a časem se to srovnalo, takže už mě nebolí nic a cvičím zase naplno 🙂 Jinak za ten rok s Mojžíšovou jsem měla 16 cyklů, před ní 20 snažení, takže to můžu trochu porovnat. S délkou cyklu to neudělalo nic (stále 20-24 dní), ovulaci to posunulo zhruba o den dopředu a o den prodloužilo luteální fázi. Taky se cítím lépe 🙂

baca
24. zář 2008

Mě zase minulý měsíc začala lehce bolet kostrč. Předtím nic, ale ted ji prostš v některých sedacích polohách cítím. Možná se mi ty svaly v oblasti pánve přerovnávají a tím to je. Ale kostrč křivou nemám. My jedeme 13 snažící cyklus. ☹

len
24. zář 2008

Tak to jsi dobrá, žes začala cvičit tak brzo, já byla lenoch, tak jsem to pořád odkládala, až tak u dvacítky jsem se překonala, že do toho teda půjdu 😀

baca
24. zář 2008

Mě dohnaly okolnosti. Cvičím proto, aby mě přestaly bolet záda. Těhotenství bude (?) jen příjemný vedlejší účinek. A beru to jako i dobrou přípravu na případné IVF. 🙂

lucule
16. říj 2008

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit? Dnes jsem byla poprve u fyzioterapeutky, zkotrolovala mi záda a řekla mi, že mám vše v pořádku, že mi nebude nic odblokovávat a že je pro mě mobilizaci zbytečná. Pak mi ukázala nějaké cviky na overbalu a během 40 minut jsem odcházela s tím, že k ní už nemusím chodit-prý je to zbytečný. 😕
Máte někdo taky takové zkušenosti?? A navíc jsem si myslela, že cviky podle MOjžíšové se cvičí jenom s vlastním tělem a ne s pomocí míčku.
Díky

len
17. říj 2008

Lucule a fakt jsi byla na Mojžíšce? 🤐 Protože ta tam vážně míč nepoužívá... Mně třeba fyzioterapeutka řekla, že mám v pořádku kostrč, takže tam mobilizace nebude třeba, ale co se týče zad a pánve, tak (ač jsem nikdy neměla žádné bolesti) tam našla spoustu bloků a rovnala to pár měsíců 😒 Takže já bych doporučila zajít za někým, kdo má opravdu na tu Mojžíšovou "atestaci" - tohle fakt nevypadá důvěryhodně 😒

lucule
17. říj 2008

Len fakt jsem byla na mojžíšce ☹ Rikala mi jak uz s jeji pomoci otehotnelo par holek... pak mi delala vysetreni per rectum a zkontrolovala mi pater. Rekla ze je to v poradku, ukazala cviky na mici a sla jsem domu. Byla jsem tam bez doporuceni lekare a asi proto me tak odbyla i kdyz do telefonu jsem ji rikala ze nemam doporuceni... Sla jsem tam nejen kvuli otehotneni ale aji mam bolestivou mensruaci, mam sedave zamestnani a casto mi z toho boli zada a tak jsem si rikala, ze udelam aspon neco pro sebe. Tak ja nevim jestli je to opravdu pro me tak zbytecny? 😕

len
17. říj 2008

Lucule, jestli máš bolestivou MS a bolí tě záda, tak bych se fakt dost divila, že bys byla tak rovná a bez blokád, aby stačila jediná návštěva 😒 Já nejsem z Brna, ale holky z téhle diskuze konkrétně někoho dobrého v Brně doporučovaly, bohužel diskuze je dost dlouhá ☹

lucule
17. říj 2008

Len ja si taky myslim, ze urcite mam blokady. Nastesti ma kontakt jeste na jednu fyzioterapeutku u Brna, tak ji vyzkousim. NO zjistuji ze neni Mojzisova jako Mojzisova 😒 A diky za rychlou odpoved Len 😉

efa
17. říj 2008

Ahoj holky,
mám po neuspěšném těhotenství, zamlklé těhu, v 10tt revize dělohy. Nevíte za jak dlouho bych mohla začít cvičit mojžíšku. Bolesti zad mám dlohodobě a kdyby to mělo pomoct k úspěšnému těhotenství, jdu do toho.
Nevít o někom dobrém v Brně. Díky moc

len
17. říj 2008

Ach jo, kdybych já si tak pamatovala, na které asi stránce holky ten kontakt do Brna dávaly 😔 Seznam pracovišť je třeba na neplodnost.cz, ale sem holky dávaly přímo osvědčený kontakt na výbornou fyzioterapeutku. Tak buď zkuste projet těch 100 stránek diskuze nebo písnout IP někomu z Brna... Efa, já bych se s tímhle svěřila fyzioterapeutce, co ona na to. Myslím, že srovnat záda může klidně hned a některé z těch cviků (kočičky třeba) se dají cvičit téměř kdykoli... Navíc se to postupně navyšuje a když ti není něco příjemné, tak prostě počkáš... Přeju, ať Mojžíšová pomůže a příště už to dopadne dobře 🙂

katwind
31. říj 2008

Ahoj holky,
přidám se k Vám🙂
Byla jsem popvé u fyzioterapeutky. Nevěděla jsem, zda Mojžíšku dělá, ale chtěla jsem k ní jít, zda mi prostě jen tak namasíruje záda a řekne, že něco mám někde špatně, že mám špatné držení těla atd. Řekla jsem, že se s manželem snažíme o mimčo, a že mě napadlo, zda to třeba nemůže nevycházet právě kvůli zádům...
No a paní byla moc milá a hned mi říkala, že an to existuje Mojžíšova metoda...
Nejdřív si s emnou povídala, cca 15 minut, co dělám, jestli se nějak hýbu, vysvětlila, že problémy vznikají svalovou disbalancí atd.
Pak mě půl hodiny masírovala, hlavně kostrč, prý jsem to měla hodně zatuhlý (ale nic mě nebolí), dělala reflexní terapii páteře, uvolnila, co bylo potřeba. Prý mám levou stranu víc ztaženou a je třeba to uvolnit.
Pak mě učila cviky, docela sranda, byla jsem jen v kalhotkách a plazila se různě po lehátku🙂
Mám cvičit "žabáka", pak leh na břiše a zatahování zadku, pak leh na zádech se skrčenýma nohama a tlačím nohama do rukou, pak "modlení". Mám cvičit jen tohle dvakrát denně po deseti opakováních. Za měsíc mám přijít, to budeme rovnat žebra a naučí mě další cviky. A půjčila mi do příště knížku.
🙂

len
31. říj 2008

Ahoj Kat 🙂 Tak jsi začala s Mojžíškou, aniž bys to tušila, co? 😀 Připomíná mi to, jak jsme zdolali nejvyšší horu Walesu, ale zjistili jsme to, až když jsme stáli na ní - předtím jsme se šli jen tak trochu projít 😉 Tak ti přeju, ať ti Mojžíška dělá tak dobře jako mně a brzy přinese výsledky 🙂

lenickan
31. říj 2008

ahoj len, také uvažuji o mojžíšce, myslíš že má význam pro mne při tom PCO? V dubnu bych vyrazila do lázní a tam se cvičí ve skupinkách tak doporučují mít už nějaké základy...

len
31. říj 2008

Lenicko, myslím, že má význam v každém případě, když se déle nedaří... Ono třeba k tomu PCO ještě můžeš mít nějaké bloky a bylo by vhodné je odstranit 😉 A jestli uvažuješ, že bys ji v lázních cvičila skupinově, tak ti určitě doporučuju předtím absolvovat aspoň 2-3 hodinky u fyzioterapeutky, ať tě individuálně posoudí a porovná 🙂

lenickan
31. říj 2008

děkuji len...hned jak přijde mrcha tak se objednám🙂

len
31. říj 2008

Tak ať se ti to líbí 🙂

katwind
31. říj 2008

leni, děkuju 😎 první návštěva byla moc příjemná a stálo mě to 250, což je v pohodě 😵

azhra
1. lis 2008

Holky,mohly byste mi doporucit nejakou fyzioterapeutku Mojzisovy v Praze? je jich tu spousta,ale maloktera dobra... Diky moc.

jitie
3. lis 2008

ahoj holky,
taky jsem se rozhodla začít s cvičením. Teď jen najít správného fyzioterapeuta.

Len prosímtě, četla jsem, že chodíš/chodila někam na Andělu??Byla jsi spokojená?Mohla bys mi dát kontakt??díky 😉

len
3. lis 2008

Jitie, písnu IP (stejně tak Azhře) 🙂

lenickan
3. lis 2008

len a prosím i mne... já mám kontakt na jednu na holešovicích, ale tam stojí první návštěva 1500 a druhá 1000 tak nevím zda je to adekvátní🙂

bosorkajarka
3. lis 2008

Ahoj holky a neznate nekdo dobrou terapeutku v brne ja jsem nasla hromadu kontaktu ale chtelo by to nejake reference, chtela bych nekoho kdo fakt vi co dela a proc to dela, budu moc moc vdecna 🙂

bosorkajarka
4. lis 2008

nikdo nejste z brna ☹

bosorkajarka
5. lis 2008

☹ 😢

azhra
15. lis 2008

Ahojte holky, ptala jsem se na cviceni na rehabilitaci blizko me dr. a pani fyzioterapeutka byla moc mila a rekla mi,ze se na tom cviceni nesnazi vydelavat hory doly a ze,pokud si zajdu k praktic.lekari a vysvetlim mu celou situaci,tak ze mi napise zadanku,ve ktere doporucuje tohle cviceni a ona ho pak muze vykazat n apojistovnu a nemusim nic platit.

zdenkabrt
10. pro 2008

ahojte kocky....nechce sa mi citat vsetky prisopevky, ale zaujimalo by ma ci na slovensku alebo cechach niekde poblizku sk funguje nejaka fyzioterap. podle mojzisovej..rada by som to skusila, kupila som si knihu a ma to zaujalo,
diky 🙂

len
10. pro 2008

Zdenko, určitě tu někde je diskuze Mojžíšová na Slovensku nebo tak nějak a tam je určitě kontaktů dost 😉

zdenkabrt
10. pro 2008

Len, dakujem...na tuto temu som trafila prv.idem hladat 🙂

skybaby
11. pro 2008

ahoj zdeni, viem kde sa da cvicit v bratislave, neviem ci ti to pomoze, pripadne ti mozem dat kontakt na tu fyzioterapeutku a ona mozno bude vediet viac