Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

evamik
17. dub 2008

Wrtulko, myslím, že v Tvém případě (vzhledem k těm zádům) by to určitě mělo smysl! Já u dr. nebyla. Spíš zkus zjistit nějaký doporučení na někoho, kdo to opravdu umí.

wrtulka
17. dub 2008

evamik když já nikoho takovýho neznám. Ale našla jsem si že to v okolí dělají na jedné rehabilitaci.. tak přemýšlím jeslti tam nezajít a nedomluvit se..

len
17. dub 2008

Wrtulko, myslím, že minimálně na ty záda by to pomohlo určitě 🙂 Tohle cvičení bylo původně vymyšleno právě kvůli problémům se zády, těhotenství byl velice zajímavý vedlejší efekt 😉
Zkus to přes svou dr., jestli ti vypíše k někomu žádanku (ale pozor, na "pravou" Mojžíšovou musí být fyzioterapeutka správně proškolená), někdy to dokonce proplácí i pojišťovna. Ale jinak si můžeš najít kontakty i sama, tady je seznam:
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm
Jinak pokud budeš samoplátce, tak se to pohybuje v řádu stovek za hodinu, já platím 580 (Praha) a chodím tam cca 1x za cyklus.

wrtulka
17. dub 2008

Jde o to že doktor mi řekl že by to nemělo v těhotenství dělat problémy.. nicméně zatím se nám ani otěhotnět nepodařilo.. tak nevím..
bojím se aby to nebylo jinak..

evamik
17. dub 2008

Tak dr. nemají na Mojžíšovou, pokud vím, úplně jednotný názor...
Já platím asi 200,- (Plzeň). 🙂

len
17. dub 2008

No, jednak to nikdo nemůže vědět, co bude a nebude dělat problémy, ale hlavně - spousta problémů se zádama dělá problémy už jenom v tom, že se kvůli nim nedá otěhotnět 😒 Hele, určitě rtam zajdi, za tu jednu hodinu dáš pár stovek a v nejlepším případě se dozvíš, že jsi v pořádku. V tom horším budeš aspoň ve správných rukou a na nejlepší cestě k nápravě 😉

len
17. dub 2008

Evo, za hodinu nebo za půl? No, zadarmo to není, ale stejně to stojí za to, ne? 😉

wrtulka
17. dub 2008

No určitě mi řekne že mám zablokovanou krční páteř a tak to vím..taky trochu povolený břišní svaly..
a co dalšího by mi našla nevím. loni jsem chodila po rehabilitacích a narovnávali mě. Nikdo mi ale zatím neřekl že by to mohl být důvod proč bych nemohla být těhu.. nicméně zajímám se o to proto že mám strach aby to tak nakonec nebylo. V tom seznamu byla jedna rehabilitace v okolí. Asi se tam vážně skočním podívat.. a uvidíme..

evamik
17. dub 2008

Len, cca za půl. Hodinu tam nejsem nikdy! A jak jsem byla hodinu na tý osteopatii, tak jsem platila 500,-
Wrtulka, ta Mojžíšová je fakt něco jinýho než klasická rehabilitace... Určitě Ti to ale neuškodí! 🙂

len
17. dub 2008

No, ono právě všecko souvisí se vším, zrovna v pondělí se mi půl hodiny šťourala v žebrech, aby dosáhla správného posazení pánve 😀

wrtulka
17. dub 2008

Tak mě taky na těch rehabilitacích narovnávala záda.. žebra mi dávala zpět na původní místo a tak..
co si pamatuju..

campi
17. dub 2008

Ahoj,
urcite bych zasla aspon na diagnostiku, i kdyz treba moje mojziska pozadovala spermiogram, aby se se mnou nemordovala (musi totiz prokazovat uspesnost) a nebyla chyba na strane partnera.
Jinak jsem platila asi nejvic ze vsech - 1500 za prvni odblokovani a potom 750 Kc za kazdou navstevu (1 hodina - manipulace + kontrola cviku).

Len, takze ja diky Tobe vlastne ted budu setrit... A jeste vyklidim suplik od flexipassu.

milhauz
18. dub 2008

Ahoj holky, cvičíte kočku a ty ostatní cviky v kleče s tou podložkou pod rukama? A pokud jo,co používáte a jak by asi měla být vysoká? Zkoušela jsem krabici od bot, ta se propadla. Teď mám knížky, ale ty se zas rozjíždí 😖

campi
18. dub 2008

Milhauz: dobry jsou zlaty stranky. Ja teda pouzivala polstar ze sedacky (jak se na nem sedi, mame vyndavaci), u fyzioterapeutky byl takovej hadrovej valecek

milhauz
18. dub 2008

Campi, ale těch zlatých stránek bych taky musela mít víc na sobě ne? Jsou rok od roku tenší 😀

campi
18. dub 2008

No jo, to jsem si neuvedomila. Kdyz jsem chodila na rehabilitaci, tak mi tam dali 3 vytisky na sebe, na ne rucnik - ale uz je to nejakej patek a taky tam meli asi zasobu tech starych🙂
A co svazat nejaky casopisy (prelepit izolepou) a polozit na ne lrucnik?

Ty jo, mam desne moc prace a zase se vykecavam, ja jsem pripad...

kay
18. dub 2008

holky, kupte si v ikea takový stupínek pro děti do koupelny, používá to i moje rehabka a já si to koupila díky jejímu doporučení.. je to dobrý i výškově i na ruce a tak.. je to takový bílý stupátko s modrýma tečkama..

campi
18. dub 2008

Kdyby sem dneska zabloudila puzzi: Poslala jsem ti na e-mail mensi poptavku, tak na to prosim mrkni, jestli to chces.

alca31
18. dub 2008

ahoj, já cvičím s košíkem z umělé hmoty, který jsem koupila v domácích potřebách za 35 Kč,je asi 18 cm vysoký.

len
18. dub 2008

Já si koupila v OBI (nebo něčem takovým) malou dřevěnou bedničku, 14 cm vysokou, je lehoučká, pevná a neopotřebuje se 🙂
Na dovolený se většinou podepřu svým skořepinovým kufrem, v práci třema tlustýma šanonama a jinde cvičím málokdy, ale knihy se najdou skoro všude 😉

evamik
18. dub 2008

Já používám velký knížky a v poho, nic se mi nerozjíždí... Mám 3 tlustý na sobě! 🙂

len
18. dub 2008

No, já bych ty knihy za tu dobu už asi odrovnala 😀
Já jsem na knihy magor, když něco čtu, pečlivě ji zabalím do novin, abych ji jenom neumazala, takže k takovýmhle hříšným účelům se je snažím používat jenom minimálně, je mi jich líto 😀 I když teda po babičce máme v knihovně různý "poklady," tak prostě kniha je KNIHA, výchova zvládla dost 😉

Jo, ta moje bednička má vlastně 17 cm (doporučují 20-30 cm, pro menší lidi menší, já jsem mrňavá), na ten ikeácký stupínek jsem tuhle taky koukala, ten se mi líbil moc, ale měřil jenom 14...

campi
18. dub 2008

Len, a odkladas nekdy rozevrenou knizku hrbetem nahoru? Ohybas ruzky, abys vedela, kde jsi skoncila? To ja delam a manzel u toho muze vyletet z kuze. Dostala jsem uz asi 30 zalozek. Jednu mam teda schovanou - jeho syn mi namaloval pred x lety na zalozku motiv ke knize Harry Potter and the Order of the Phoenix...

evamik
18. dub 2008

Já taky přehýbám a házím knížka apod. a manžel z toho taky nechápe! 😀 U nich doma se balilo do papíru... jako u Len! 😉

len
18. dub 2008

Ne, to taky nedělám 😉 Když není po ruce záložka, popadnu nějakou účtenku...
Ale jednu neřest mám (co se týče knih - jinak jich mám samozřejmě mnohem víc 😉 ), a to takovou, že čtu při jídle. Pokud se nejedná o nějaký slavnostnější oběd, ale prostě jenom něco dostat do žaludku, tak si k tomu otevřu časopis nebo noviny, no a když nejsou po ruce, tak i tu knihu 😔 Ale opatrně, skvrnu jsem ještě nikdy neudělala 😉 Akorát to jídlo mi pak trvá dvakrát tak dlouho, a to je co říct, protože i normálně jím hrozně pomalu...
Jojo, Harryho jsem taky přelouskala v originále, to byla paráda, od tý doby mě ten českej překlad štve 😀

fiallinka
7. kvě 2008

ahoj holky, jdu vás jenom pozdravit a zjistit, co je nového 🙂

evamik
7. kvě 2008

Ahoj Fial, co Ty?? Vše v pořádku??
Kde až jsi to téma vyšťourala?? 😀

fiallinka
7. kvě 2008

evamik: mám ho v oblíbených, přece na vás nezapomenu 🙂, u nás vše ok., mimča už mají cca kolem 9 cm, zatím chodím do práce - takže si nestěžuju, jen mně pořád bolí zuby a poletuju k zubaři, no naštěstí díky tomu, jak se mi blbě kouše, aspoň moc nežeru... nikdo nový těhu?

evamik
7. kvě 2008

Co vím, tak ne...

teuska
8. kvě 2008

ahojte babenky 🙂 Mozem sa k vam pridat?
Zalozila som temu na tehotenstve, lebo som chcela vediet, ci sa podarilo otehotniet niekomu, kto cvicil Mojzisovu. Ale mi ju zrusili. ☹ Tak chcem skusit stastie v tejto teme? Poznate niekoho kto otehotnel po cviceni Mojzisovej? Ako dlho ste cvicili?Diky za odpoved